هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

وبسایت دنیای جادوگری

پاترمور که در سال 2012 (1392) به طور کامل در دسترس عموم قرار گرفت؛ مکانی برای تجارت الکترونیک، سرگرمی و اخبار و نیز انتشاراتی دیجیتال ساخته ی رولینگ است. این سایت ناشر جهانی سری کتاب های هری پاتر و دیگر نوشته های مربوط به دنیای جادوگری جی کی رولینگ می باشد.

به عنوان قلب تپنده ی دنیای جادوگری، این سایت به شکوفایی قدرت تخیل اختصاص داده شد. پاترمور اخبار، مقالات و نوشته های منتشر نشده از رولینگ را در اختیار دنبال کنندگانش می گذارد.

در 21 سپتامبر 2015 (31 شهریور 1394) پاترمور دچار تحولاتی شد، بخش‌های جدیدی مثل اخبار، مطالب و مقالاتی ویژه و البته نوشته‌ی منتشر نشده‌ی رولینگ به این وب‌سایت اضافه شد. در این طراحی جدید، جام گروه‌ها و گروهبندی و بعضی بخش‌های دیگر از سایت حذف شد.

تا قبل از این تحول، بازدیدکنندگان با ثبت نام در این سایت و پیدا کردن یک اکانت، به جست و جو در کوچه‌ی دیاگون یا انجام طلسم‌های مختلف مشغول شوند. همچنین پس از گروهبندی آنان می‌توانند در تلاش همگروهی‌هایشان برای بردن جام گروه ها سهیم شوند. این جام در هر سال به گروهی که بیشترین امتیاز را داشته باشد؛ اهدا می‌شود و اعضای گروه برنده از امکانات خاصی مانند دسترسی سریع تر به فصول منتشر نشده یا اطلاعات کمیاب بهره مند می‌شوند.

تاکنون اسلیترین با سه قهرمانی در صدر جدول جام ها قرار دارد و هافلپاف به همراه ریونکلاو با دو قهرمانی در سکوی دوم ایستادند.

پاترمور همواره روی گسترش دنیای جادوگری تمرکز کرده و با اضافه کردن مطالب منتشر نشده‌ی رولینگ و مقالاتی مثل مدارس جادوگری، تاریخ سحر و جادو در آمریکای شمالی و... کار خود را ادامه داد.

در 28 ژانویه 2016 (8 بهمن 1394)، دوباره مراسم گروهبندی به سایت اضافه شد تا کابران بتوانند به گروه قبلی خود بروند یا دوباره گروهبندی شوند. اما این دفعه خبری از جام گروه‌ها و رقابت‌هایی مثل دوئل نبود.
اما پاترمور با اضافه کردن قابلیت‌هایی مانند کشف پاترونوس خود، گروهبندی در مدرسه ایلورمورنی به کاربران خود این اجازه را داد که پروفایل و ویژگی‌های جادوگری خود را تکمیل کنند.

قسمتی از این سایت به فعالیت های اکشافانه اختصاص پیدا کرده، فعالیت هایی از قبیل " پاترونوس خود را کشف کنید" و یا " گشت و گذار در قلعه" که همگی سرگرمی‌های جالبی هستند.

در نهایت در 15 اکتبر 2019 (23 مهر 1398)، پاترمور فعالیت‌های خود را گسترش داده و تحت عنوان "دنیای جادوگری" به کار خود ادامه داد.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.