هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

دنیای جادوگری به بخش پاترمور فارسی در وبسایت جادوگران خوش آمدید. در این قسمت شما می توانید ترجمه فارسی مطالب و دست نوشته های جدید جی.کی.رولینگ در خصوص داستان ها و شخصیت های مجموعه «هری پاتر» و سایر مجموعه های وابسته همانند «جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها» و «هری پاتر و فرزند نفرین شده» را مشاهده کنید. این مطالب در وبسایت تفریحی تعاملی پاترمور انتشار یافتند و به تدریج توسط اعضای سایت جادوگران به زبان فارسی ترجمه شده اند.
شاخه آخرین مطلب ترجمه شده

 

مجموعه هری پاتر


داستانک ها و دست نوشته هایی جدید درباره دنیای جادویی هری پاتر به قلم جی. کی. رولینگ

قرن چهاردهم تا قرن هفدهم

 

مجموعه جانوران شگفت انگیز و زیست‌گاه آنها


داستانک هایی جدید و مطالب ناگفته درباره بستر داستانی مجموعه فیلم های اقتباسی «جانوران شگفت انگیز و زیست‌گاه آنها» داستان این پنج فیلم خیالی سرگذشت «نیوت اسکمندر»، جانور شناس جادویی و نویسنده کتاب «جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها» را روایت می کند. بستر داستانی این اثر سینمایی بیش از نیم قرن قبل از دوره هری پاتر در آمریکا و اروپا اتفاق می افتد و موجودات جادویی آن از کتابچه ای طنز با همین نام، نوشته جی.کی.رولینگ، اقتباس شده اند.

کنگره جادویی ایالات متحده آمریکا (ماکوزا)

هری پاتر و فرزند نفرین شده 

هری پاتر و فرزند نفرین شده


یک نمایشنامه جدید بر اساس داستانی از جی. کی. رولینگ، جک ترون و جان تیفانی. این مطالب به قلم گردانندگان پاترمور نوشته شده اند.


(1) 2 3 4 ... 12 »
ترجمه شده توسط لاديسلاو زاموژسلی در ۱۲-اردیبهشت-۱۴۰۳ ۱۵:۳۰ | ( : 68) | ( : 0)
قرن چهاردهم تا قرن هفدهم
اگرچه مکتشفان اروپایی وقتی به قاره آمریکا رسیدند، آن را «جهان نو» خواندند، جادوگران از مدّت‌ها پیش‌تر از ماگل‌ها راجع به آمریکا می‌دانستند (یادداشت: هر ملّتی واژه خاصی برای اشاره به ماگل‌ها دارد و جوامع آمریکایی نیز از عبارت عامیانه بی‌جا که کوتاه شده بی‌جادوست استفاده می‌کنند.) انواع مختلف ابزارهای نقل و انتقال جادویی – از جمله جارو و غیب و ظاهر شدن – به علاوه‌ی الهامات و آینده‌بینی‌ها باعث شدند تا حتی جوامع جادویی مناطق دور افتاده، از قرون وسطی به بعد، با یکدیگر در ارتباط باشند.

ترجمه شده توسط لاديسلاو زاموژسلی در ۲۶-بهمن-۱۴۰۲ ۱۴:۰۰ | ( : 144) | ( : 0)
واگِدو (مدرسه‌‌ي جادویی آفریقا)
اگرچه در آفریقا تعدادی مدارس کوچکتر هم وجود دارد، فقط یکی از آن‌ها توانسته در مقابل سختی های روزگار دوام بیاورد – حداقل هزارسال – و به شهرت بین‌المللی رشک‌برانگیزی دست پیدا کند.

ترجمه شده توسط آیلین پرینس در ۲۴-آذر-۱۴۰۲ ۲۱:۳۰ | ( : 241) | ( : 0)
کَستِلوبُروشو (مدرسه‌ی جادویی برزیل)
مدرسه‌ی برزیلی جادوگری، که جادوآموزانی را از سراسر آمریکای جنوبی می‌پذیرد، ممکن است در اعماق جنگل‌های بارانی یافت شود. این قلعه‌ی شگفت آور، در چشم معدود ماگل‌هایی که آن را دیده‌اند، به صورت یک ویرانه ظاهر می‌شود.

ترجمه شده توسط لاديسلاو زاموژسلی در ۱۲-آبان-۱۴۰۲ ۱۶:۴۰ | ( : 397) | ( : 0)
ماهوتوکورو (مدرسه‌ی جادویی ژاپن)
مدرسه باستانی ژاپن کمترین تعداد جادوآموزان را نسبت به سایر یازده مدرسه بزرگ جادوگری جهان دارد و دانش آموزان را از سن هفت سالگی پذیرش می‌کند (گرچه جادوآموزان تا قبل از یازده سالگی به صورت شبانه روزی پذیرفته نمی‌شوند). دانش آموزان زیر یازده سال، هر روز سوار بر مرغ‌های توفان غول پیکر از خانه‌هایشان به مدرسه آمده و از همین طریق هم برمی گردند. کاخ زیبا و باشکوه مدرسه ماهوتوکورو از یشم سفید ساخته شده و در فراز منطقه غیرمسکونیِ (چیزی که ماگل ها فکر می کنند) آتشفشانی جزیره مینامی ایو جیما۱ قرار گرفته است.

ترجمه شده توسط لاديسلاو زاموژسلی در ۰۵-آبان-۱۴۰۲ ۲۳:۳۰ | ( : 302) | ( : 0)
مدارس جادویی
تعداد کشورهایی که مدرسه‌ی جادویی دارند در مقابل آن‌هایی که ندارند بسیار اندک است. به این دلیل که جامعه جادویی بسیاری از کشورها، تحصیل در منزل را ترجیح می‌دهند. گاهی اوقات نیز جامعه‌ی جادویی در یک کشور کوچک یا پراکنده بوده که در این شرایط آموزش از راه دور (مکاتبه‌ای و از طریق پست) مقرون به صرفه‌تر است.

(1) 2 3 4 ... 12 »

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.