هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

(1) 2 3 4 ... 12 »
ترجمه شده توسط اسکورپیوس مالفوی در ۱۳-خرداد-۱۴۰۳ ۱۲:۳۰ | ( : 79) | ( : 1)
پیام امروز (دیلی پرافت)
روزنامه پیام امروز، تنها روزنامه دنیای جادوگری در بریتانیا است که اخبار را به صورت روزانه توسط جغد به خانه‌ها تحویل می‌دهد. این روزنامه گاه بی‌طرف نیست و به دنبال جنجال‌آفرینی است. جادوگران به اخبار معمولی مانند لیگ کوییدیچ و رویدادهای فرهنگی علاقه‌مند هستند و با وجود محبوبیت اینترنت، هنوز روزنامه‌های چاپی را ترجیح می‌دهند.

ترجمه شده توسط لاديسلاو زاموژسلی در ۱۲-اردیبهشت-۱۴۰۳ ۱۵:۳۰ | ( : 111) | ( : 0)
قرن چهاردهم تا قرن هفدهم
اگرچه مکتشفان اروپایی وقتی به قاره آمریکا رسیدند، آن را «جهان نو» خواندند، جادوگران از مدّت‌ها پیش‌تر از ماگل‌ها راجع به آمریکا می‌دانستند (یادداشت: هر ملّتی واژه خاصی برای اشاره به ماگل‌ها دارد و جوامع آمریکایی نیز از عبارت عامیانه بی‌جا که کوتاه شده بی‌جادوست استفاده می‌کنند.) انواع مختلف ابزارهای نقل و انتقال جادویی – از جمله جارو و غیب و ظاهر شدن – به علاوه‌ی الهامات و آینده‌بینی‌ها باعث شدند تا حتی جوامع جادویی مناطق دور افتاده، از قرون وسطی به بعد، با یکدیگر در ارتباط باشند.

ترجمه شده توسط لاديسلاو زاموژسلی در ۲۶-بهمن-۱۴۰۲ ۱۴:۰۰ | ( : 185) | ( : 0)
واگِدو (مدرسه‌‌ي جادویی آفریقا)
اگرچه در آفریقا تعدادی مدارس کوچکتر هم وجود دارد، فقط یکی از آن‌ها توانسته در مقابل سختی های روزگار دوام بیاورد – حداقل هزارسال – و به شهرت بین‌المللی رشک‌برانگیزی دست پیدا کند.

ترجمه شده توسط آیلین پرینس در ۲۴-آذر-۱۴۰۲ ۲۱:۳۰ | ( : 280) | ( : 0)
کَستِلوبُروشو (مدرسه‌ی جادویی برزیل)
مدرسه‌ی برزیلی جادوگری، که جادوآموزانی را از سراسر آمریکای جنوبی می‌پذیرد، ممکن است در اعماق جنگل‌های بارانی یافت شود. این قلعه‌ی شگفت آور، در چشم معدود ماگل‌هایی که آن را دیده‌اند، به صورت یک ویرانه ظاهر می‌شود.

ترجمه شده توسط لاديسلاو زاموژسلی در ۱۲-آبان-۱۴۰۲ ۱۶:۴۰ | ( : 546) | ( : 0)
ماهوتوکورو (مدرسه‌ی جادویی ژاپن)
مدرسه باستانی ژاپن کمترین تعداد جادوآموزان را نسبت به سایر یازده مدرسه بزرگ جادوگری جهان دارد و دانش آموزان را از سن هفت سالگی پذیرش می‌کند (گرچه جادوآموزان تا قبل از یازده سالگی به صورت شبانه روزی پذیرفته نمی‌شوند). دانش آموزان زیر یازده سال، هر روز سوار بر مرغ‌های توفان غول پیکر از خانه‌هایشان به مدرسه آمده و از همین طریق هم برمی گردند. کاخ زیبا و باشکوه مدرسه ماهوتوکورو از یشم سفید ساخته شده و در فراز منطقه غیرمسکونیِ (چیزی که ماگل ها فکر می کنند) آتشفشانی جزیره مینامی ایو جیما۱ قرار گرفته است.

(1) 2 3 4 ... 12 »

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.