هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


درباره ماسایت جادوگران® از تاریخ ۱۱ دی ۱۳۸۲ با هدف پاسخ به نیازهای طرفداران فراوان هری پاتر راه اندازی شد. هدف اصلی از راه اندازی این سایت ایجاد یک محیط مناسب برای علاقمندان به هری پاتر و ارایه اطلاعات در تمام زمینه های مربوط به هری پاتر می باشد. مشارکت همه اعضا در فعالیتهای مختلف اعم از اداره سایت ، جمع آوری مطلب و غیره هدف اصلی سایت جادوگران است.


اهداف و برنامه های کلی سایت:

۱- معرفی کتاب های هری پاتر به علاقمندان و ترویج نوع نگرش به زندگی و اجتماع که در این کتاب ها بیان شده است.
در این رابطه تایپ کتابهای هری پاتر و بحث راجع به کتاب ها در انجمن ها انجام گرفته است.

۲- ایجاد یک فضای دوستانه و صمیمی در تالار های گفتگوی سایت ( انجمن ها ) برای بیان نظرات ، تفکرات و حرف های طرفداران هری پاتر. به این منظور علاوه بر اختصاص انجمن هایی برای بحث های جدی و نقدهای ادبی و هنری درمورد کتاب ها و فیلمهای هری پاتر و غیره، بخش مجزای ایفای نقش را نیز قرار داده ایم.

۳- جمع آوری خبر ها ، عکسها و به طور کلی هر گونه اطلاعات مربوط به هری پاتر. همچنین نوشتن نقد و گرد آوری مطلب در مورد کتاب ها و فیلمهای هری پاتر

۴- تشکیل گروه های مختلف از جمله گروه ترجمه ، داستان نویسی ، نمایشنامه نویسی و ... برای مشارکت بیشتر اعضا در سایت

۵- جمع آوری و معرفی سایت ها ، وبلاگها و گروه هایی که به زبان فارسی در زمینه هری پاتر فعالیت می کنند.


کاربران سایت ( تعاریف ، وظایف ، اختیارات و مسوولیتها ) :

- کاربران مهمان: افرادی هستند که با مقاصد مختلف از سایت بازدید می کنند از بین هدف هایی که این افراد دارند خط مشی سایت باید در جهتی باشد که کسانی که به قصد هری پاتر از سایت دیدن می کنند جذب شده و در سایت عضو شوند. این افراد کمترین مشارکت در سایت را دارند.

- کاربران عضو ( اعضای عادی ): افرادی که فرم ثبت نام را پر کرده اند. این افراد می توانند در تمام فعالیتهای سایت شرکت کنند. ولی امکان شرکت در بخش خاصی از انجمن ها که مربوط به ایفای نقش (RPG) است را ندارند.

- کاربران عضو ایفای نقش: این اعضا با برداشتن نقش از شخصیتهای کتابهای هری پاتر یا شخصیتهای اختراعی مرتبط و مشابه با هری پاتر و معرفی شخصیت در تاپیک مربوط به آن می توانند در انجمن های مربوط به ایفای نقش شرکت کنند. مطالب تکمیلی را در تاپیک قوانین ایفای نقش مشاهده کنید.

- کاربران عضو گروه های 4 گانه هاگوارتز: این اعضا علاوه بر اینکه در ایفای نقش شرکت میکنند میتوانند در تالار عمومی گروه خودشان وارد شده و پیام ارسال کنند. بدیهی است این افراد حتما باید عضو ایفای نقش باشند.

- اعضای تثبیت شده: این اعضا باید دارای شرایط زیر باشند:
1- حداقل سه ماه از عضویت آنها در سایت گذشته باشد.
2- حداقل سه نفر از اعضای تثبیت شده سایت وی را معرفی کنند.
3- توسط یکی از مدیران به عنوان عضو فعال تایید شود.

- ناظران انجمن: فرد یا افرادی هستند که مسوولیت یک انجمن خاص را به عهده دارند. ناظر یا ناظران هر انجمن برای پیشبرد اهداف سایت در انجمن تحت نظارت خود آزاد هستند و در مقابل مسئولیت هر گونه رویدادی در انجمن مورد نظر بر عهده آنهاست. این افراد می توانند در چارچوب قوانین سایت و ایفای نقش ایده های خود را در انجمن تحت نظارت خود پیاده کرده و نسبت به ویرایش و حذف پیام یا عنوان هایی که بر خلاف قوانین یا اهداف مورد نظر خودشان باشد اقدام کنند. ناظران با توجه به نوع عملکردشان به وسیله مدیران سایت انتخاب ، ابقا یا برداشته می شوند.

- مدیران انجمن: مسوولیت و نظارت بر تمام انجمن ها را دارند. این افراد و ظیفه دارند مسایل کلی در انجمن ها را پی گیری کنند. از جمله عضویت افراد در گروه های 4 گانه هاگوارتز ، راهنمایی اعضای تازه وارد و پاسخ به سوالات مطرح شده در مورد سایت به عهده آنهاست. همچنین این افراد موظفند در مواردی که مساله فوری و حادی ( مثلا پستی که بر خلاف قوانین سایت یا ایفای نقش باشد ) در یکی از انجمن ها رخ داد و ناظر آن انجمن حضور نداشت دخالت کنند.

- مدیران کل: این افراد علاوه بر اینکه اختیارات و وظایف مدیران انجمن ها را دارند مسوولیت رسیدگی به سایر بخشهای سایت از جمله خبر ها ، مقالات ، گالری تصاویر ، همه پرسی و غیره برعهده آنهاست. در هر حال وظیفه اصلی این افراد مدیریت انجمن ها نیست.

- گردانندگان سایت ( وب مستر ها): علاوه بر اختیارات و وظایف سایر مدیران وظایف اصلی آنها عبارت است از: ارتباط با هاستینگ سایت ، تامین زمینه های فنی لازم جهت پیشبرد اهداف سایت ، تامین امنیت سایت ، پاسخ دادن به ایمیل های زده شده به سایت ، انتخاب مدیر برای سایت و برقراری ارتباط و هماهنگی بین مدیران و ناظران و دخالت در مسایلی که بین مدیران پیش می آید ، گرفتن نسخه پشتیبان از سایت به طور منظم ، پاسخ به مشکلات ، نیاز ها و سوالات مطرح شده در مورد سایت

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.