هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

جانوران شگفت‌انگیز سه: رازهای دامبلدور

«جانوران شگفت انگیز: رازهای دامبلدور» نام سومین سری فیلم از پنج‌گانه سینمایی و اقتباسی جانوران شگفت‌انگیز، محصول مشترک بریتانیا و آمریکا در سبک درام-فانتزی است و فیلم‌نامه آن توسط جی.کی رولینگ و در ادامه‌ی سری دوم این فیلم به رشته تحریر در آمده است. با توجه به این که داستان حول وقایع در سال‌های دور و پیش از تولد هری پاتر می‌گذرد، این اثر نوعی پیش در آمد بر داستان مجموعه هری پاتر محسوب می‌شود و توسط دیوید ییتس کارگردانی شده است. رولینگ همچنین در نقش تهیه‌کنندگی در کنار دیوید هیمن، استیو کلاوس و لیونل ویگرام حضور فعال داشته است.

با توجه به پخش ویروس کرونا در سرتاسر جهان و به دنبال آن قرنطینه و تعطیل شدن بخشی از فعالیت‌ها، هم‌چنین کنار گذاشته شدن جانی دپ، اکران این فیلم از 12 نوامبر 2021 (21 آبان 1400)، ابتدا به 15 جولای 2022 (24 تیر 1401) و در نهایت با پیشبرد سریع‌تر کارها به 15 جولای 2022 (19 فروردین 1401) تغییر پیدا کرد.

ستاره‌های فیلم به دنبال کنار گذاشته شدن جانی دپ و جایگزینی او با مدس میکلسن، عبارتند از: ادی ردماین، جود لاو، ازرا میلر، دن فوگلر، آلیسون سودل، کالوم ترنر، جسیکا ویلیامز و ریچارد کویل. آغاز فیلم‌برداری اصلی ابتدا قرار بود در تاریخ 16 مارچ 2020 (26 اسفند 98) که به خاطر پاندمی کرونا به تاخیر افتاد و نهایتا در 20 سپتامبر 2020 (30 شهریور 99) در استودیو لیوزدن کمپانی برادران وارنر صورت گرفت.

سومین بخش از این پنج‌گانه در 15 جولای 2022 (مصادف با 19 فروردین 1401) با فرمت های IMAX 3D، IMAX و 2D در سینماها اکران خواهد شد.

بحث و گفتگو پاسخگوی سوالات ما؟

خلاصه داستان

رخدادهای این فیلم در دهه‌ی 1930 اتفاق می‌افتد و داستان منجر به درگیری جامعه‌ی جادویی در جنگ جهانی دوم می‌شود که شامل جوامع جادویی در بوتان، آلمان و چین می‌شود بعلاوه‌ی مکان‌های قبلی از جمله برزیل، انگلیس و آمریکا. در سری سوم این فیلم، قدرت گلرت گریندل‌والد به سرعت در حال افزایش است و آلبوس دامبلدور که می‌داند این جادوگر سیاه در حال به‌دست گرفتن کنترل جامعه‌ی جادویی است، برای مقابله با گریندل‌والد ماموریتی خطرناک بر دوش نیوت اسکمندر و دوستانش قرار می‌دهد که موجب رویارویی آن‌ها با جانوران جادویی قدیمی و جدید و درگیر شدنشان با پیروان رو به رو رشد و ارتش گریندل‌والد می‌شود. این موضوع دامبلدور را به فکر وا می‌دارد که تا چه زمانی می‌تواند در حاشیه باقی بماند و خودش را از برخورد مستقیم با گریندل‌والد دور نگه دارد در حالی که تنش‌ها بالا گرفته است و جنگ نزدیک است.

آخرین خبرها

پیش‌نمایش

شخصیت های اصلی

آلبوس دامبلدور

کریدنس یا اورلیوس دامبلدور

گلرت گریندل‌والد

نیوت اسکمندر

تسیوس اسکمندر

آنتون ووگل

جیکوب کوالسکی

آبرفورث دامبلدور

کوئینی گلدشتاین


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.