هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

[index]

Morfin

Revision as of ۲۲:۴۱, ۸ ژوئن ۲۰۱۶; Xo.The.Great.Tom (بحث | مشارکت‌ها)
(تفاوت) → نسخهٔ قدیمی‌تر | نمایش نسخهٔ فعلی | نسخهٔ جدیدتر← (تفاوت)

index | تغییرات اخیر | ویرایش این صفحه | تاریخچهٔ صفحه | تعویض به حالت مدیا ویکی

نسخهٔ قابل چاپ | تکذیب‌نامه‌ها | سیاست حفظ اسرار | نسخهٔ فعلی

فهرست مندرجات

مورفین گانت

تصویر: Morfin.jpg
مورفین گانت
تاریخ تولد : بین سالهای 1900 تا 1907 در بریتانیای کبیر
تاریخ وفات : بین سالهای 1943 تا 1997 در زندان آزکابان
وضعیت خونی و اصالت : جادوگر اصیل
نژاد : انسان
جنسیت : مرد
رنگ موی سر : تیره
رنگ چشمان : تیره
نسبت های خانوادگی :

سالازار اسلیترین ( جد ) کادموس پورال ( جد) کوروینوس گانت ( جد ) مارولو گانت ( پدر ) مروپ گانت ( خواهر ) تام ریدل پدر ( داماد ) تام مارولو ریدل ( خواهرزاده ) خانواده ی پاتر ( عموزاده ی دور )

چوبدستی : نا مشخص
وفاداری به:

خانواده ی گانت خانواده ی پورال خانواده ی اسلیترین

هیسی .. هیسی ، مار کوچولو، خودت رو بغلتون در کف اتاق ، یا با مورفین خوب تا کن .. یا که به در میخکوبت میکنه

-- گفته ای از مورفین به زبان مارها

مورفین گانت یک جادوگر تماما اصیل از نسل سالازار اسلیترین بود.همچنین او پسر مارولو گانت ، برادر مروپ و دایی تام مارولو ریدل بود.بعد از اینکه تام ریدل پدر (ماگلی که در دهکده لیتل هنگلتون زندگی میکرد) را به خاطر علاقه ی خواهرش به او با طلسمی دردناک جادو کرد، بی مهابایی و نادیده گرفتن قوانین جادوگری توسط او باعث شد تا توجه وزارت سحر و جادو را به خود جلب کند.به همین منظور آنها باب اوگدن را به سوی خانواده ی گانت فرستادند.اما مورفین و پدرش در مقابل محقق وزارت یعنی باب اوگدن ایستادگی و با او مبارزه کردند. به همین دلیل مورفین به مدت 3 سال به آزکابان فرستاده شد.وقتی او به خانه بازگشت، پدر و خواهرش مرده بودند.در سال 1943 مورفین خواهرزاده ش را ملاقات می کند. تام مارولو ریدل خانواده ش را می کشد و سپس حافظه ی مورفین را دستکاری میکند تا قتل هارا به گردن او بیندازد و حتی به خاطر کینه ای که از تام ریدل داشت،به آن افتخار کند.

قبل از آنکه مورفین در آکابان بمیرد، آلبوس دامبلدور دلیل مرگ واقعی والدین تام مارولو ریدل را از طریق او، متوجه می شود.

بیوگرافی

اوایل زندگی

اون کلبه متعلق به یک خانواده ی قدیمی به نام گانته.پسره کاملا دیونست.حتما باید داستایی که توی دهکده میگن رو شنیده باشی.

-- تام ریدل به معشوقه ش،سسیلیا

مورفین همراه با خواهر و پدرش در یک کلبه نزدیک به دهکده ی لیتل هنگلتون زندگی میکرد.ازدواج های خانوادگی گانت ها باعث شده بود که مورفین کمی ناقض العقل به نظر برسد.همین موضوع دلیل آشفته و خشن بودن او را توضیح می دهد.تو تقریبا به صورت کامل به زبان مارها سخن می گفت و شدیدا از ماگل ها متنفر بود ، از جمله تام ریدل پدر! همچنین او مانند پدرش، خواهرش را به دلیل چهره و خصوصیاتش، دشنام میداد.

اولین حبس در آزکابان

مروپ خوشش میاد که او ماگل رو نگاه کنه.همیشه وقتی که توی باغ در حال گذره،یواشکی از لای شمشادها نگاهش میکنه.حتی دیشب هم از پنجره بیرون رو نگاه میکرد تا اون از اینجا عبور کنه و به سمت خونش بره.ولی پدر وقتی که داشت از اینجا می گذشت یه نگاهی بهش انداختم و فهمیدم اونقدرا هم خوشتیپ نیست، هست مروپ؟

-- مورفین گانت در حال گفتگو با خواهر و پدرش در مورد تام ریدل

رفتار خشونت آمیز مورفین بالاخره کار دستش داد.وزارت سحر و جادو او را برای طلسم کردن تام ریدل و جدال با باب اوگدن، تحت فشار قرار داد.وزارت باب را فرستاده بود تا او را به دلیل استفاده جادو علیه ماگل ها،به دادگاه احضار کند ولی مورفین از او درحالی استقبال کرد که در یک دستش چوبدستی و در دست دیگرش چاقو قرار داشت.مورفین سعی داشت با زبان مارها بگوید که خوش آمد گویی برای او وجود ندارد ولی باب متوجه سخنان او نمی شد تا اینکه پدر مورفین رسید و پسرش را آرام و مهار کرد.بعد از آرام شدن جو، باب توضیح داد که مورفین به یک جلسه در روز "14 سپتامبر" احضار شده است.حملات او به تام ریدل و شریکش، سسیلیا باعث شده بود که انتقادهای آسفناکی به کلبه ی گانت ها وارد بشود.او بار دیگر هم به تام حمله کرد ولی اینبار توسط پدرش مهار شد.مورفین با زبان مارها به پدرش فهماند که مروپ حسابی تحت تاثیر تام ریدل مشنگ قرار گرفته است و همین باعث شد تا مارولو گانت با دخترش زدوخورد کند.

باب اوگدن موفق شد تا آنها را بوسیله ی طلسم جداسازی از یکدیگر جدا کند ولی مورفین واکنش نشان داد و با چوبدستی اش به سوی باب نشانه گرفت و شلیک کرد.باب فرار کرد و با چندین جادوگر دیگر به کلبه ی گانت ها برگشت.آنها موفق شدند که مورفین و مارولو را دستگیر کنند و آنها را برای محاکمه به ویزنگاموت بفرستند.مارولو گانت به دلیل خشونت علیه دخترش و مورفین به دلیل استفاده از طلسم علیه ماگل ها و حمله به مامور وزارت، مجرم شناخته شدند.به همین دلیل مورفین به مدت 3 سال و پدرش به مدت 6 ماه،هردو به آزکابان فرستاده شدند.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.