هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار > فرزند نفرین شده > عنوان اقتباس تئاتری از هری پاتر اعلام شد

عنوان اقتباس تئاتری از هری پاتر اعلام شد

ارسال شده توسط دلوروس آمبریج در ۰۵ تیر ۱۳۹۴ | ( : 1892)

بعد از مدت ها بلاخره عنوان اقتباس تئاتری هری پاتری اعلام شد. این نمایش «هری پاتر و کودک نفرین شده» نام دارد و بلیت های آن از پاییز امسال به فروش می رسند. این نمایش قرار است در تابستان 2016 در «تئاتر کاخ لندن» روی صحنه برود. هنوز هیچ بازیگری حتی برای نقش هری پاتر جهت ایفای نقش در این نمایش، معرفی نشده اند.

موضوع این نمایش از دوران «لیلی و جیمز پاتر» در حین جنگ جادوگری اول و دهه 70 شروع می شود، سپس به مرگ هالووینی آنها در سال 1981 می پردازد و در نهایت دوران تنهایی خود هری پاتر در خانه «دورسلی ها» را پیش از عزیمتش به «هاگوارتز» نشان می دهد. «دیلی میل» درباره این نمایش این چنین گزارش می دهد:

" «کودک نفرین شده» درباره آنچه که بر والدین هری یعنی «لیلی اوانز» و «جیمز پاتر» پیش از کشته شدن آنها توسط «لرد ولدمورت» گذشت کنکاش می کند، زندگی اجباری هری نوزاد و بزرگ شدن او در شرایط مصیبت باری که خاله اش، «پتونیا» به همراه همسر نفرت انگیزش «ورنون» و فرزند لوس آنها «دادلی» برای او ساخته بودند را به تصویر می کشد. این نمایش همچنین ممکن است به روابط پیچیده میان دو خواهر، لیلی و پتونیا بپردازد و احتمالاً اشاره ای دراماتیک به رابطه دوستانه لیلی و «سیوروس اسنیپ» در دوران روزهای مدرسه خودشان در هاگوارتز داشته باشد. شاید «ریموس لوپین» نیز شخصیت دیگری باشد که در این نمایش دیده شود. "

از آنجایی که خود رولینگ به تنهایی کار نگارش نمایشنامه را انجام نداد، دو کارگردان یعنی «جان تیفانی» و «جک ثورن» او را در این اقتباس تئاتری یاری کرده اند.

( : 2) مشاهده خبر در فرمت PDF چاپ خبر

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

فرستنده شاخه
JINI
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۴/۵/۲۹ ۱۴:۲۱  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۴/۵/۲۹ ۱۴:۲۱
عضویت از: ۱۳۹۴/۵/۲۹
از:
پیام: 2
 منم دوس داشتم برم
خیلی با حاله....خوش به حال هرکی میره اصن داستانای هری پاتر آدمو معتاد خودش میکنه هنوزنمیتونم قبول کنم تموم شده

فرستنده شاخه
تدلوپین
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۴/۴/۱۱ ۴:۵۷  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۴/۴/۱۱ ۴:۵۷
محفل ققنوس
عضویت از: ۱۳۸۶/۷/۱۰
از: دور شبیه مهتابی‌ام.
پیام: 1495
 خوش به حال لندن‌نشینا :hammer:
البته خانم رولینگ توی اکانت توییترش روزی چند بار داره این جمله رو تکرار میکنه که این داستان پیش درآمد هری پاتر نیست.. It's not a prequel. برای همین احتمال اینکه داستان در مورد لیلی و جیمز و دورسلی ها باشه به نظرم کمه.

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.