هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار > بازیگران > رابرت هاردی بازیگر وزیر سابق سحر و جادو درگذشت

رابرت هاردی بازیگر وزیر سابق سحر و جادو درگذشت

ارسال شده توسط رز زلر در ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ | ( : 610)

رابرت هاردی به پایان کار حرفه‌ای و طولانی خود رسید. او در طول دوران هنرپیشگی‌اش دو نقش وزیری را بازی کرد، یکی جادویی و دیگری واقعی.

برای طرفداران هری پاتر، او با عنوان کورنلیوس فاج، ، وزیر سحر و جادو شناخته شده است. فاج البته، هیچ شباهتی با چرچیل، وزیر واقعی‌ای که او نقشش را بازی کرده بود، نداشت اما نکته اینجا بود که هاردی به خوبی می توانست نقش رهبران را بازی کند. او می دانست چه گونه آنها را معتبر و در عین حال آسیب پذیر نشان دهد.
بدون نیاز به کلمات، با روشی که هاردی بیان می‌کند، می توان فاج را تصور کرد: یک رهبر مستبد و سرگردان که تحت فشار زیادی هست.
هاردی یک شخصیت فرعی را تحویل گرفت و آن را با روح و زنده پس داد.
در طول چهار فیلم هری پاتر که او در آن بود، هر صحنه را به خوبی مرتب و زیبا اجرا کرد.

قبل از اینکه رابرت برای ایفای نقش وزیر سحر و جادو، فاج در سری فیلم های هری پاتر انتخاب شود، در صحنه های نمایش حضور داشت. او در سال 1949 و در سن بیست و چهارسالگی بازیگری را در تئاتر یادبود شکسپیر شروع کرد که همین تئاتر از او بازیگری جدی و کلاسیک ساخت و همچنین منجر به بیشت از یک دهه بازی در تئاتر های مختلف شد.

تقریبا بیشترین شهرت او برای ایفای نقش هنری پنجم در سریال " عصر شاهان An Age of Kings " در سال 1960 است. این سریال از روی نمایشنامه ی معروف شکسپیر به نام " هنری پنجم " اقتباس شد . پس از بازی در این سریال، میل و اشتیاق او به بازی جای شخصیت های تارخی بیشتر شد که تحسین های زیادی را برای به تصویر کشیدن شخصیت هایی از دوران الیزابت، ویکتوریا و فراتر از آن برایش به ارمغان آورد. با این همه در محافل تاریخی به خاطر ایفای نقش در نبرد آینکنورت می شناسند.

نسل خاصی از خوانندگان او را با نقش "زیگموند فارنونSiegfried Farnon " به یاد می آورند. زیگموند در فیلم " همه ی موجودات زنده، بزرگ و کوچک All Creatures Great and Small "، دامپزشکی روستایی با ماجراهای محبوب برای مردم در دهه ی هفتاد و هشتاد میلادی بود. زیگموند در اصل ساخته ی جیمز هریوت در رمانی با همین نام است.

وزیر دیگر و البته اولین وزیری که او در نقشش بازی کرد، وینستون چرچیل نام داشت. چرچیل نقش قهرمانی را برای هاردی داشت که در دوران جنگ با سخنرانی هایش بزرگ شده بود. او برای ایفای این نقش نه ماه تمام صبح، ظهر و شب به سخنان او با دقت گوش می داد و بعد از نه ماه، چرچیل دوباره متولد شده بود. این ایفای نقش یکی از درخشان ترین ایفای نقش های هاردی تبدیل شد.

بلاخره بعد از پنجاه و هفت سال زندگی هنری و نقش آفرینی های زیادی، او در سن نود و یک سالگی درگذشت.
روحش شاد و یادش گرامی.

( : 2) مشاهده خبر در فرمت PDF چاپ خبر

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

فرستنده شاخه
MELINAABEDI
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۹/۸/۱۴ ۱۵:۵۴  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۹/۸/۱۴ ۱۵:۵۴
هافلپاف، محفل ققنوس
عضویت از: ۱۳۹۹/۵/۱۵
از: کتابخونه
پیام: 558
 رابرت هاردی
خدا رحمتشون کنه...مرد خوبی بود، بازیگر خوبی هم بود! :cry:

فرستنده شاخه
girlgamer
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۶/۵/۲۴ ۱۷:۳۰  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۶/۵/۲۴ ۱۷:۳۱
عضویت از: ۱۳۹۶/۵/۲۴
از: مشهد
پیام: 1
 روحش شاد
روحش شاد :( بازیگر خیلی خوبی بود

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.