هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

مقاله‌ها :: مقاله‌ها :: مجله سفسطه باز

كنكور ورودي هاگوارتز


مجله بچه ها...گل آقا شماره پیاپی 317
خود را بسنجيد در كنكور ورودي هاگوارتز!

1.محل گرد همايي اعضاي محفل ققنوس كجا بود؟

الف) بالا تر از ميدان ونك_كوچه گلها_پلاك1+12_طبقه ي بين دوم و سوم_منزل آقاي سيريوس بلك  

ب) محل برپايي گرد همايي هاي اعضاي اين محفل مثل مهماني هاي دوره اي هر بار در خانه ي يكي از اعضا بود. البته بايد شامشان را هم با خودشان مي آوردند تا خرج ميزبان زياد نشود!

ج) در هاگزميد دور يك ميز مي نشستند ، سفارش نوشابه ي كره اي ميدادند و SMS هاي بانمكي را كه در باره ي ولدمورت برايشان آمده بود براي همديگر مي خواندند.

د)راستش دفعه ي اولي كه دامبلدور هري پاتر را به آنجا برد، شب بود، به خاطر همين نشانيش را ياد نگرفتم!

2. بهترين راه مقابله با يك غول غار نشين چيست؟

 الف) به او پيشنهاد مي كنيم به جاي دعوا مسابقه ي گل كوچيك بدهيم. اما از آنجا كه پاي غولها تا آن موقع به توپ نخورده ، غول مورد نظر مي بازد و چون در مرام و روحيه ورزشكاري من هم كتك زدن بازنده جايي ندارد پس ميروم خانه مان!

ب) مقابله چيه؟ زود ميروم و مادر بزرگم را مي آورم و غول مورد نظر را نشانش ميدهم تا مداوم نگويد كه غول و جادوگر و اژدها مال قصه هاست!

ج) اول ورد (وينگارديوم له ويوسا) را امتحان مي كنم. اگر مؤثر واقع نشد سعي مي كنم از ورد (ماكارانو اسكايدو) استفاده كنم. اگر آن هم نتيجه نداد سپر دفاعي درست ميكنم. اگر هم ورد سپر دفاعي را فراموش كرده بودم والدينم را مي آورم تا حالش را بگيرند!

د) كاري ندارد كه، غول را گوشه ديوار گير مي اندازم، بعد با كليك راست موس منوي ورد ها را باز ميكنم و با انتخاب ورد تبديل كننده، غوله را به مگس تبديل ميكنم. بعد با فشار دادن دكمه هاي Alt و F با مگس كش او را له ميكنم و مي روم مرحله ي بعد!

3. شعار هاگوارتز چيست؟

الف) پيشگيري بهتر از درمان است.

ب) تيم كوييديچ گريفندور سرور تيم كوييديچ اسلايترينه!

ج) شادي حق بچه جادوگرهاست، پس لطفا درس معجون سازي اسنيپ را حذف و به جايش زنگ ورزش را زياد كنيد!

د) هرگز كف پاي يك اژدهاي خفته را قلقلك ندهيد. خوشتان مي آيد وقتي كه در يك خواب نازيد،‌ يك اژدها كف پايتان را قلقلك بدهد!؟

  4. ويژگي ظاهري باسيليك چيست و اين موجود چطور آدم مي خورد؟

الف) اين موجود گردن درازي دارد ، روي پوستش لكه هاي سياه ديده مي شود و غذايش هم برگ درخت است. اِ اِ اِ...! اين زرافه را كي جاي باسيليك به شما قالب كرده؟!

ب) به علت علاقه زياد اين موجود به تيم بايرن مونيخ بالهايش قرمز رنگ است وآن قدر از بدبختيها، برگشت خوردن چكها، گرسنگي و فروختن اسباب و اثاثيه اش ميگويد كه اشك آدم در مي آيد و خودش به او پيشنهاد مي كند: « بيا مرا بخور!»

ج) اصولا باسيليك ها از روي دماغ بزرگشان شناخته مي شوند، اما از وقتي همه شان دماغشان را عمل كرده اند، مي توان آنها را از چسبي كه روي بيني شان خورده شناخت! در ضمن اين موجودات سالهاست كه گياهخوار شده اند و فقط باغبانها و كشاورزان را مي خورند!

د) در مجموع اصلا موجودات خوش تيپي نيستند و محال است كسي آنها را با همفري بو گارت يا تام كروز اشتباه بگيرد. آدمها را هم بدون روغن و نمك میخورند چون به صورت ژنتيكي، كلسترول همه شان بالاست!

 5. به نظر شما بهتر بود هاگريد با نوربرت (اژدهاي دندانه دار نروژي) چه كار مي كرد؟

الف) بايد آن را به كتابخانه ي بچه شاغلام اهدا مي كرد تا همه بچه ها بتوانند از آن استفاده كنند.

ب) بهتر بود نوربرت را به فرزندي قبول مي كرد و او را به مدرسه مي فرستاد تا در آينده براي خودش دكتر يا مهندس شود.

ج) اصولا نگهداري حيوانات كار درستي نيست و هاگريد بايد او را در حوض پارک ملت رها مي كرد تا آزادانه براي خودش زندگي كند.

د) لازم بود هاگريد يك بچه اژدهاي ديگر هم پيدا ميكرد تا نوربرت تك فرزند نباشد و مثل بچه ي ماجرا هاي تك فرزند (پورنگ) لوس و ننر بار نيايد!

6.  راه ورود به سالن عمومي گريفندور چيست؟

الف) بايد زنگ در را بزنم. اما چون قدم به زنگ نمي رسد به بدعنق مي گويم زنگ بزند بعد خودم با حد اكثر سرعت فرار مي كنم!

ب) اول در مي زنم. اگر كسي پرسيد رمز ورود چيه و رمز يادم رفته بود مي گويم مأمور گازم، آمده ام كنتور را ببينم. بعد كه در باز شد سوت زنان مي روم تو!

ج) بايد به نحوي بانوي چاق موجود در تابلو را راضي كنم تا در را باز كند .بهترين راه هم براي راضي كردن او اين است كه ببرمش جيگركي يا بوفه هاگوارتز و به حساب خودم مهمانش كنم!

د) از دامبلدور كليد در ورودي را مي گيرم و از روي آن به تعداد بچه هاي گروه كليد مي سازم و به آنها ميدهم تا اين دردسر ها تمام شود برود پي كارش!

 

پاسخها:

اگر بيشتر جوابهايتان گزينه الف است، بدون رودر بايستي بايد بگوييم شانس شما براي جادوگر شدن مثل احتمال «جان پيچ» بودن سوسيس ساندويچ ناهار فسقلي است! پس با قبول واقعيت سعي كنيد راه زندگي تان را پيدا كنيد و فراموش نكنيد قبول نشدن در كنكور هاگوارتز پايان دنيا نيست!

اگر گزينه ب را بيشتر از بقيه ي گزينه ها انتخاب كرده ايد، احتمال قبوليتان وجود دارد. البته با اين وضعيت، احتمال اينكه در گروه اسلايترين بيفتيد زياد است!

اگر گزينه ج را بيشتر از سه گزينه ي ديگر انتخاب كرده ايد، به هاگوارتز خوش آمديد! فقط اميدواريم كنجكاوي ها و ايده هاي نبوغ آميزتان شما را به سرنوشت فرد و جرج ويزلي دچار نكند!

اگر بيشتر پاسخ هايتان گزينه د است، بايد از خودمان بپرسيم با وجود اين همه تسلطي كه به داستانهاي هري پاتر داريد نكند شما خود رولينگ هستيد و ما خبر نداريم!؟

  

قبلی « هری پاتر و مار آتشین2 - فصل 18 - 1 هری پاتر و آغاز پایان - فصل 4 » بعدی
API: RSS | RDF | ATOM
جادوگران®
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

فرستنده شاخه
atina
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۸۵/۹/۱۱ ۱۸:۰۴  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۸۵/۹/۱۱ ۱۸:۰۴
عضویت از: ۱۳۸۵/۷/۲۲
از:
پیام: 14
 سوسیس
سوسیس جان اولا" تو که اینقدر سوسیس دوست داری چرا ساندویج فروشی نمیزنی دوما" از کی تو انیشتین شدی که ما خبر نداشتیم ها سوما" زبونم لال مگه تو دامبلدوری فقط یبار دیگه اینجور پیامت رو ببینم

پاسخ‌ها فرستنده فرستاده‌شده در تاریخ
 بچه ها گل آقا !! فوکس ۱۳۸۶/۱۰/۲۹ ۳:۲۷

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.