هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار > جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد > تریلر نهایی جنایات گریندل والد و نکاتی که از آن فهمیدیم

تریلر نهایی جنایات گریندل والد و نکاتی که از آن فهمیدیم

ارسال شده توسط رز زلر در ۰۴ مهر ۱۳۹۷ | ( : 673)

بالاخره انتظارها به پایان رسید و آخرین تریلر جنایات گریندل‌والد منتشر شد. دنیای جادوگری که همه‌ی ما به خوبی می‌شناسیمش ولی داستانی که هنوز نگفته مانده است. هرچند تریلر به ما اطلاعات تازه‌ای نشان می‌دهد تا کمی بیشتر با فیلم دوم آشنا شویم.


تریلر با دیدار مخفی بین نیوت و دامبلدور شروع می‌شود که درحال بحث درباره‌ی سفر نیوت به پاریس هستند.


دامبلدور از «خانه‌ی امنی برای مواقعی که چیزها اشتباه پیش بروند می‌گوید. حدس زده می‌شود که این «خانه‌ی امن»، خانه‌ی نیکلاس فلامل معروف باشد، کسی که کاشف سنگ جادو بود.


در تریلر، گلرت گریندل‌والد را در حین سخنرانی پرشوری می‌بینیم. سخنرانی‌اش چیز جدیدی ندارد، او بر برتر بودن نژاد جادوگرها تاکید می‌کند و می‌گوید جای حقیقی آنها در خفا نیست. در آخر سخنرانی‌اش را با جمله‌ی «به من بپیوندید یا بمیرید» تمام می‌کند. به عنوان طرفداران این سری فیلم می‌دانیم که قدرت‌خواهی و جاه طلبی گلرت دوستی‌اش را با دامبلدور خراب می‌کند. حالا با چشم خودمان فرار گریندل‌والد از دست ماکوزا را می‌بینیم. کاری که چندان ساده به نظر نمی‌آید.

در ادامه‌ی تریلر نیوت، ماگل‌دوستِ دوست‌داشتنی را می‌بینیم که باید جلوی گریندل‌والد را بگیرد، ولی چرا نیوت؟


اولین صحنه‌ی نفس‌گیر تریلر تبدیل کلودیا کیم به مار است. این مار که نجینی خوانده می‌شود جاذبه‌ای مرموز دارد. اسم او را ما قبلا شنیدیم! او مار وفادار و حیوان دست آموز ولدمورت در کتاب‌های هری پاتر خواهد بود.

تا پیش از این از او تنها بعنوان یک میلدیکتوس یاد می‌شد، ساحره‌ یا جادوگری که دارای نفرین خونی‌ای است که موجب تبدیل او به یک جانور می‌شود. آیا نجینی دارای گذشته‌ی تلخی است که هرگز آن را نمی‌دانستیم؟


در نظر بگیرید که این همان نجینی‌ای است که در کتاب‌های هری پاتر داشتیم، اما این‌بار در دهه‌ی 90، این سن نجینی را بالا نشان می‌دهد. ولی چه طور این شخصیت دچار این نفرین خونی می‌شود؟


از سوال برانگیزترین صحنه‌ها، زمان حضور تینا گلدستین در اتاقی مرموز است که با محاسبات، کلمات و تصاویری از چهره پر شده بود. دیوار پشت تینا دو اسم بر روی خود دارد. کریدنس بربونِ نام آشنا یکی از آن‌هاست و دیگری اسم «کوروس لسترنج» است. نمی‌دانیم او کیست اما قطعا ارتباطی با لتا دارد. اما آیا به کریدنس هم مرتبط می‌شود؟


ما به طور واضح کوئینی گلدستین را می‌بینیم که با کنجکاوی در حال نظاره کردن علامت کلاغ‌ شکلی است. کوئینی که معمولا شاد به نظر می‌رسید در این تریلر به نظر می‌آید به مشکل برخورده است و نگران است. هنوز تصویری از او و جیکوب در کنار هم ندیده‌ایم.


همه‌ی ما شمع‌های شناور در هوا که همه‌جا پراکنده شده‌اند را می‌شناسیم. تا پیش از این نیز می‌دانستیم که در این فیلم دوباره به هاگوارتز برمی‌گردیم، اما دیدن سرسرای عمومی سورپرایز بزرگی بود. جایی که مراسم گروه‌بندی در اولین روز ترم در آن برگزار می‌شود. این حس خوبی است که دوباره آن را خواهیم دید.


برای چند ثانیه‌ای ما نسخه‌ی جوان‌تری از گریندل والد را می‌بینیم. در تریلر قبلی مشخص شد که دامبلدور در آینه‌ی نفاق‌انگیز گریندل‌والد را می‌بیند. ولی در آن صحنه ما جانی دپ را که نسخه‌ی بزرگ‌تری از گلرت است را می‌بینیم.

این‌بار دامبلدور جوان‌تر را هم می‌بینیم که توبی رگبو آن را ایفا می‌کند و پیش از این بعنوان دامبلدور جوان در جلد اول یادگاران مرگ دیده‌ایم. آن زمان دامبلدور هنوز دوست و هم صحبت گریندل‌والد جوان با بازی جیمی کمپبل بور بود. احتمالا فیلم دوم فلش‌بکی به دوران جوانی آن‌ها دارد.


در کوچه های پاریس پارچه‌های سرد و سیاه زیاد به چشم می‌خورند که برای لحظه‌ای تصور می‌شود دیوانه سازها هستند ولی با نگاه دوم مطمئن می‌شویم پارچه‌های معمولی‌اند. ما از فیلم انتظار داریم که جادوها و طلسم‌های جدید نشانمان دهد و با توجه به تریلر این انتظار برآورده خواهد شد. دامبلدور از نوعی جادوی خاص برای شناور کردن دستکش ها استفاده می‌کند.


صحنه‌ی دیگری که گلرت در آن حضور دارد، زندان طلایی رنگی است که به نظر محافظت شده می‌آید. در ادامه شخصی را می‎بینیم که به درون دیواری می‌رود، اما کمی متفاوت با حالتی که هری از دیوار سکوی نه و سه چهارم عبور می‌کرد.


باز هم صحنه‌ای را می‌بینیم که جیکوب بیچاره با مورد عجیبی در دنیای جادوگری مواجه می‌شود. دفعه پیش نیکلاس فلاملی را ملاقات کرد که به طرز غیر عادی‌ای پیر بود و این‌بار طعم سفر با پورت‌کی را می‌چشد.


در جایی ما نیوت را به همراه شبح کلاه قارچی به سر و زنگوله به دست می‌بینیم که او را از کلاس‌های دفاع دربرابر جادوی سیاه لوپین به یاد می‌آوریم. زیستگاه اصلی این جانور زمین‌های باتلاقی است ولی اینکه روی زمین صاف چه می‌کند و چرا شبیه شبح است احتمالا به جادویی ربط دارد که خواهیم فهمید.

حالا که صحبت از جانور جادویی شد، بد نیست به دیگر جانورانی که در تریلر دیده شد اشاره کنیم. از جمله زویو، نیفلر، پیکت و کلپی.


در انتهای تریلر اشاره‌ای به نیوت و برادرش تسیوس می‌شود که به نظر می‌آید قرار نیست روابط برادرانه‌ی خوب زیادی از آن‌ها در این فیلم ببینیم. چیزی که تا الان می‌دانیم این است که تسیوس با دوست سابق نیوت، یعنی لتا لسترنج نامزد است.

این تریلر به طور واضح خصومت بین آن‌ها را تایید می‌کند، بخصوص زمانی که تینا با طناب جادویی دست تسیوس را می‌بندد و نیوت می‌گوید که این بهترین لحظه‌ی زندگی‌اش بوده است.

فعلا هر آنچه از تریلر دریافتیم را برایتان شرح دادیم، باقی داستان را در اواخر آبان ماه و با اکران فیلم جنایات گریندل‌والد که بی‌صبرانه منتظرش هستیم خواهیم فهمید.

( : 0) مشاهده خبر در فرمت PDF چاپ خبر

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.