هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

[index]

Muggle

از جادوگران®، فرهنگ نامه هری پاتر.

index | تغییرات اخیر | ویرایش این صفحه | تاریخچهٔ صفحه | تعویض به حالت مدیا ویکی

نسخهٔ قابل چاپ | تکذیب‌نامه‌ها | سیاست حفظ اسرار

کاوش در دنیای جادویی

معامله ای منصفانه برای جادوگرانی که منصفانه با ماگل ها رفتار می کنند.
-- شعار نظامی کرنلیوس فاج (DP)


ماگل ها، نامی که جادوگرها به مردم غیر جادویی داده اند، "به آن اندازه ای که فکر می کنیم احمق نیستند"؛ یا گزارشی که به تازگی در پیام امروز چاپ شد اینطور اظهار داشت (DP). بسیاری از جادوگران و ساحره ها قبول این عقیده را سخت یافتند؛ برای کل جامعه مردم جادویی که به تنهایی در کنار زندگی می کنند، ماگل ها اکثرا فراموش شده اند. قسمتی از دلیل این موضوع این است که ماگل ها، به سادگی، وجود جادو را قبول ندارند؛ که این به این معناست که آنها دلایل غیر جادویی برای اتفاقاتی که برایشان می افتد پیدا می کنند [ 1 ]. قسمت دیگر این دلیل این است که وزارت سحر و جادو به سختی تلاش می کند تا ماگل ها را در تاریکی نگاه دارد. برای مثال، هنگامی که ماگلی اژدهایی را می بیند، وزارت خانه کارکنانی به نام فراموش‌کاران را می فرستد تا با استفاده از افسون های حافظه، ماگل را مجبور به فراموش کردن همه چیز در آن باره کند. وزارت خانه بعضی مکان های جادویی را با افسون های دفع ماگل پنهان می کند؛ به همین دلیل است که ماگل ها هاگوارتز را آنطور که هست نمی بینند. بسیاری از جادوگران و ساحره ها با مهربانی به ماگل ها نگاه می کنند، اما بعضی آنها را تنها به عنوان مزاحم می بینند. وزارتخانه طرح حمایت از ماگل ها را اعمال می کند تا اطمینان یابد که دنیای جادویی امن و مخفی از چشمان ماگل هاست. برای بسیاری از جادوگران و ساحره ها، جامعه ماگلی ذاتا ناشناخته است. هنگامی که آنها تلاش می کنند مثل ماگل ها رفتار کنند، نتیجه می تواند واقعا خنده آور باشد. هاگوارتز کلاسی به نام ماگل شناسی دارد، که دانش آموزان درباره راههای زندگی ماگل ها و زنده ماندن آنها بدون جادو می آموزند.

آموزش بیشتر در مورد ماگل ها:1- جورج گفت: «چرا یکی به خودش زحمت میده تا کلیدهای درو کوچیک کنه؟» آقای ویزلی با افسوس گفت: «فقط آزار ماگل ها. به اونا کلیدی رو می فروشن که اونقدر کوچیک میشه تا غیب بشه، و اونا هیچوقت نمی تونن اونو وقتی که بهش نیاز دارن پیدا کنن...البته خیلی سخته که کسی رو محکوم کنی، چون هیچ ماگلی قبول نمی کنه که کلیدش مدام کوچیک میشه. اونا اصرار می کنن که فقط مدام گمش کردن. بیچاره ها، به هر دری می زنن که جادو رو نادیده بگیرن، حتی اگه اون درست جلو چشمشون باشه....اما چقدر چیزهایی که مردم ما از چیزمیزای ماگلی جادو کردن، باورتون نمیشه...» (ح.ا.3)منبع: The Muggle World

برگرفته از «http://www.jadoogaran.org/modules/mediawiki/index.php/Muggle»

این صفحه ۳٬۴۵۷ بار دیده شده است. این صفحه آخرین بار در ۰۵:۵۶, ۸ ژوئن ۲۰۰۸ تغییر کرده است. محتویات تحت اجازه‌نامهٔ جادوگران® در دسترس است.


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.