هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

كتاب شش: انتقادهاي متفاوت از كتاب جديد هري‌پاتر

فرستنده آبرفورث در تاريخ ۱۳۸۴/۴/۲۹ ۰:۱۲:۲۵ (1784 بار خوانده شده) خبر های فرستاده شده توسط این شخص كتاب شش
كتاب شش
كتاب هري‌پاتر و شاهزاده‌ي نيمه اصيل انتقادهاي متفاوت منتقدان را برانگيخته، تا جايي كه عده‌اي آن را كسل‌كننده و بي‌روح و عده‌اي ديگر آن را اثري كلاسيك هم‌پايه‌ي داستان «ارباب حلقه‌ها» خوانده‌اند.

به گزارش ايسنا به نقل از بي.بي.سي، سوزي مني، منتقد روزنامه‌ي اينديپندنت در اين باره گفت: جي.كي. رولينگ، نويسنده اين كتاب اين بار داستاني پر از لفاظي منتشر كرده كه خوب هم ويراستاري نشده است.
ادامه.....

منبع خبركاكوتاني، منتقد روزنامه‌ي نيويورك تايمز نيز نوشت: اين كتاب اثري كلاسيك هم‌چون ارباب حلقه‌هاست.

وي افزود: نويسنده اين كتاب با قوه‌ي خلاقه‌ي بسيار قوي خود دنيايي منحصر به فرد خلق كرده و هم چون دنياي واقعي ما همه‌ي جزييات را به طور عقلاني و درست در كنار هم قرار داده است.

روزنامه‌ي آبزرور نيز اين اثر را كسل‌كننده خواند، اما متذكر شد: مثل هميشه هيچ شكي در خلاقيت نويسنده‌ي اين اثر وجود ندارد.

پس از انتشار اين كتاب، بسياري از روزنامه‌ها از خواننده‌هاي جوان دعوت به عمل آوردند و از آنها خواستند، به بررسي كتاب مذكور بپردازند

جيمزنوبل، 10 ساله، در گفت‌و گو با روزنامه‌ي mail گفت: من فكر مي‌كنم شروع اين داستان بسيار كسل‌كننده است، چرا كه شخصيت‌ها تنها در حال گفت‌وگو با يكديگرند.

روزي جفكينز، 10 ساله، نيز گفت: اين كتاب به يكباره خواننده را به جهاني مملو از هرج‌ومرج و وحشت مي‌برد .

دارن واتر نيز كه ظرف شش ساعت تمام اين كتاب 600 صفحه‌يي را خوانده است، گفت: اكثر مطالب اين كتاب تكراري از كتاب‌هاي گذشته است. بعد از مدتي ديگر حقه‌هاي جادويي تاثيرشان را براي خواننده از دست مي‌دهند.

اما اين انتقادها سبب نشد اين كتاب فروش انبوه نداشته باشد. تا جايي كه تخمين زده شد در ظرف 24 ساعت اول 10 ميليون نسخه اين كتاب در سراسر دنيا به فروش رفته باشد.

پنج كتاب اول هري‌پاتر در 200 كشور دنيا بيش از 265 ميليون نسخه به فروش رفت و به 62 زبان ترجمه شد.
ارزش: 5.00 (2 رای) - ارزش گذاری این خبر -
صفحه مناسب چاپ برای دوستتون بفرستید از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

فرستنده شاخه
SOOOSK
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۸۴/۴/۲۹ ۶:۵۹  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۸۴/۴/۲۹ ۶:۵۹
عضویت از: ۱۳۸۳/۵/۱۴
از: چاه فاضلاب
پیام: 719
 Re: انتقادهاي متفاوت از كتاب جدي...
باز كه اين ها حرف خودشون رو مي زنن... كل شش تا كتاب هري پاتر اندازه يك صفحه از كتاب ارباب حلقه ها ارزش نداره... رولينگ هم يك نويسنده درپيته... در پيت به معناي واقعي... داستان هايي رو كه من الان مي نويسم اگر بخونيد مي فهميد كه صد برابر داستان هاي جي كي ارزش داره... خدا به ما هم شانس بده...

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.