هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار > کتاب ها > انتشار نسخه‌ی مصور قصه‌های بیدل نقال و جلد‌های جدیدی برای هری پاتر

انتشار نسخه‌ی مصور قصه‌های بیدل نقال و جلد‌های جدیدی برای هری پاتر

ارسال شده توسط لایتینا فاست در ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ | ( : 519)

انتشارات آمریکایی اسکلاستیک، به مناسبت بیستمین سالگرد انتشار کتاب «هری پاتر و سنگ جادو» از طرح جلدهای جدید کتاب‌های هری پاتر رونمایی کرد.

جلدهای طراحی شده توسط بریان سلزنیک، با سبک سیاه و سفید امروزی داستان‌های هیجان انگیز هری پاتر و شخصیت‌هایی مثل هرمیون، رون و دامبلدور و... را به تصویر می‌کشند. اگر جلد‌ها را کنار هم قرار دهیم، به یک تصویر یکپارچه و خیره کننده برخورد می‌کنیم حاکی داستان هری پاتر است. از هری در پریوت درایو گرفته تا نبرد حماسی هاگوارتز.
مطمئنا خوانندگانی که چشمان تیزی دارند، متوجه جزئیات دقیق این طراحی‌ها خواهند شد. مثل زمان برگردان هرمیون، پاترونوس هری، هزارتوی مسابقات سه جادوگر و یا قطار سریع‌السیر هاگوارتز که هر سال افراد جدیدی را وارد مدرسه‌ی جادوگری می‌کرد.

تصویر کوچک شدهتصویر کوچک شدهتصویر کوچک شده

می‌توانید تصاویر این کتاب ها را که در گالری آپلود شدند اینجا ببینید.

بریان سلزنیک، نمی‌تواند هیجان خود را درباره‌ی مشارکت در این پروژه پنهان کند:
"من طرفدار بزرگ هری پاتر هستم و به گروهم، هافلپاف افتخار می‌کنم. تصویرگری برای جلد‌های جدید جشن بیست سالگی هری پاتر و سنگ جادو، برای من یک افتخار تمام عیار بود. می‌دانستم که با قبول کردن این پروژه، مسئولیت زیادی را در برابر خوانندگان و داستان می‎پذیرم. پس کتاب‌ها را بازبینی کردم و به شخصیت‌ها و دنیای جادویی رولینگ توجه کردم و می‌خواستم جلد‌ها این را منعکس کنند. یکی از مسائل چالش برانگیزی که با آن مواجه شدم این بود که، هفت جلد مستقل و جدا طراحی کنم درحالی که اگر آن‌ها را در کنار هم قرار دهیم، یک تصویر رضایت بخش را ایجاد کنند. ده‌ها نمونه طراحی کردم تا به این جلد‌ها برسم و من خوشحالم که می‌توانم علاقه‌ی زیادم را به کتاب‌ها با این تصاویر نشان دهم."

این کتاب‌ها در روز 26 ژوئن (5 تیر) در دسترس خواهند بود. و البته، بسته‌ی آن‌ها نیز توسط سلزنیک طراحی شده و در ماه سپتامبر (شهریور) به فروش خواهد رسید.


از طرف دیگر، انتشارات بریتانیایی بلومزی، نسخه‌ی جدیدی از کتاب بیدل نقال را منتشر کرده است. و بالاخره ما موفق شدیم، نگاهی به تصاویر زیبای داخل کتاب بیندازیم.

نسخه‌ی جدید، توسط کریس ریدل، تصویرگر بریتانیایی تصویرگری شده.
ریدل سه بار، موفق به کسب جایزه‌ی کیت گرینوی شده. این جایزه سالیانه از طرف کتابخانه‌ی انگلیس، به بهترین کتاب مصور کودکان داده می‌شود.

تمام مطالبی که در کتاب اصلی رولینگ وجود دارد در این نسخه‌ی مصور نیز گنجانده شده است. پنج داستان کوتاه کودکانه و نظرات و تفاسیر سرگرم‌کننده‌ی دامبلدور، به همراه نظر منحصر به فرد ریدل درمورد رولینگ.

این کتاب روز 2 اکتبر (10 مهر) منتشر خواهد شد.

تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده

برای دیدن بقیه‌ی عکس‌ها، به گالری سایت مراجعه کنید.

( : 0) مشاهده خبر در فرمت PDF چاپ خبر

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است | ۱۳۹۸-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.