هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


malfurion
malfurion


شخصی
تاریخ گرفتن نقش هیچ وقت وارد نشده
معرفی شخصیت نام کامل : رونالد بیلیوس ویزلی
نام : رون Ron
معنی نام : رونالد: لغت قدیمی اسکنادیناویایی به معنی ((داشتن قدرت خدا))
نام خانوادگی : ویزلی Weasley
معنی نام خانوادگی : مانند یک راسو ( طبق گفته ی رولینگ)
نام های دیگر : دابی او را «خرخر کننده» صدا می زند، لونا او را به جای رون رونالد صدا می زند و لاوندر او را «وان وان» صدا می زند . وقتی که قلم پر رون بد عمل می کرد روی کتاب معجون سازی پیشرفته اش نام او را رونیل وازلیب نوشت .اسلاگهورن او را به اشتباه «رالف» یا «روپرت» صدا می زند .
جنسیت : مذکر
تاریخ تولد : اول مارس 1980
اصالت : خون خالص
نام پدر : آرتور ویزلی
نام مادر : مالی پریوت ویزلی
شغل پدر : رییس اداره سواستفاده از اشیا مشنگی، وزارت سحر و جادو
شغل مادر: خانه دار
محل زندگی : پناه گاه (بارو)
نام کامل همسر : هرماینی جین گرنجر
حیوان خانگی : دم باریکscabbers یک موش چاق و خاکستری رنگی است که انگشت پنجه ی چپش کنده و گوش راستش نیز پاره شده است (تا سال 1994) و خرچال pigwidgeon ، یک جغد قهوه ای رنگ است که سیریوس بلک به او هدیه کرده است . خرچال به معنی مرغابی بزرگ ، غاز و هوبره است
رنگ چشم : آبی
دوستان صمیمی : هری پاتر – هرماینی گرنجر
رنگ مو : قرمز
ویژگی ظاهری : لاغر و بلندتر از حد معمول، با کک و مک، دستها و پاهای بزرگ و یک دماغ دراز
محل تحصیل : مدرسه ی علوم و فنون جادوگری هاگوارتز
تحصیلات : فارق تحصیل از هاگوارتز
سال ورود به هاگوارتز : 1991
گروه : گریفیندور
پست در کوییدیچ : دروازه بان
وضعیت امتحان مقدماتی جادوگران :
قبولی : ستاره شناسی، مراقبت از موجودات جادویی، افسون ها، دفاع در برابر جادوی سیاه، گیاه شناسی، مجعونها و تغییر شکل
ردی : پیشگویی و تاریخچه جادو
افتخارات : ارشد
عضویت ها : ارتش دامبلدور و ت.ه.و.ع
چوب دستی : سابقا چوب دستی کهنه چارلی را استفاده می کرد با مشخصات : یک چوب دستی 14 اینچی از چوب درخت بید با موی دم تکشاخ است، و چوب دستی دومش با مشخصات : چوب درخت بلوط با رگ قلب اژدها، 9.25 اینچ، شکننده
جارو : یک جاروی قدیمی شوتینگ استار تا اواخر 1995 و سپس یک پاک جاروی 11 در سال 1995
شغل : می خواهد یک اورور باشد
مهارت ها : شطرنج، تحلیل و نقشه کشیدن. مایل است وقتی که شوخی می کند به اشتباه جدی به نظر برسد.
رویاها (آینه ی نفاق انگیز) : رون خودش را یک ارشد می بیند، در حالی که کاپ مدرسه و کاپ کوییدیچ را در دست گرفته. او همچنین یک کاپیتان کوییدیچ است
سپر مدافع : یک سگ شکاری جک راسل
ترس ( لو لو خرخره) : عنکبوت
دست خط : خرچنگ غورباقه

معرفی شخصیت :

رونالد بیلیوس ویزلی ششمین پسر مالی و آرتور است . او در حال حاضر در هاگوارتز به سر می برد که در آنجا بهترین دوست هری پاتر است. رون یک دورنمای عمومی مثبت از زندگی دارد ولی با احساس زندگی کردن مثل پنج برادر دیگرش که در هاگوارتز نمره هایشان را به طرق مختلف گرفتند مبارزه می کند.
همچنین رون به دلیل فقر ناامید است.
اولین بار رون هری را در ایستگاه راه آهن کینگ وقتی ملاقات می کند که هر دوی آنها به دنبال ایستگاه نه و سه چهارم هستند و بعد هم در قطار مخصوص هاگوارتز با هم هم کوپه می شوند و همان جاست که رون موش دست آموز خود یعنی اسکابرز را به هری نشان می دهد و هری هم شیرنی هایش را با او تقسیم می کند.
درطول کتاب ها رون و هری گاهی اوقات دچار اختلاف می شوند و حتی در مواردی هفته ها با همدیگر حرف نزده اند، ولی رون وقف این دوستی شده و بعضی وقتها به هری کمک کرده است. مهارت رون در شطرنج به هری کمک کرد تا از ست شطرنج جادو شده مک گونگال که برای محافظت از سنگ جادو طراحی شده بود بگذرد. او وقتی که اسنیپ هری را با مدارکی مبنی بر رفتن غیر قانونی به هاگزمید در سال سومشان گرفته بود، به خاطر هری دروغ گفت، گفت که وسایل شوخی زونکو را در دیدار قبلی از هاگزمید برای هری آورده است. وقتی که هاگرید قفس کج منقار را گم کرد، رون مسئولیت این قضیه را در پرس جو های هرمیون _که به خاطر فشار کلاسهایش به مرز انفجار رسیده بود_ قبول کرد و او به خاطر قضاوت ناعادلانه كميته در دادرسي نهايي بسيار ناراحت شده بود .او هري را تشويق كرد تا به سرپرست گروه يا مدير مدرسه نسبت به بازداشت هاي ديوانه وار آمبريج اعتراض كند.
رون هنگامي كه هري به دليل ارتباط ذهني اش با ولدمورت به سطوح آمده بود بسيار پشتيبان او بود. سوالهای او بعد از کابوسی که هری در مورد کوییدیچ دید به به هر دوی آنها کمک کرد تا تحلیل کنند چه مقدار اطلاعات دارند، و او به هری پیشنهادی هوشمندانه داد، اگر چه هری آن را قبول نکرد . او سعی کرده هری را از از دست کابوسهای غیرقابل تحمل شبانه خلاص کند، و از هری مراقبت کرد تا مشکلاتش در میان پسرهای دیگر خوابگاه موضوع مشترک بحث نشود . او به خاطر حضور هرمیون همراه کرام در یول بال بسیار رنجید،‌ ولی خودش هیچ وقت برای درخواست همراهی با هرمیون پا پیش نگذاشت. او سرانجام به همراه پادما پتیل به یول بال رفت،‌ ولی تمام مدت مشغول خیره نگاه کردن هرمیون و کرام بود، در نتیجه پادما او را ترک کرد تا با چند تا از بچه های بوباتون برقصد. رون کوچکترین اهمیتی به این قضیه نداد.
رون یک طرفدار مشتاق کوییدیچ است. تیم محبوب او چادلی کنونز است و اتاقش در پناهگاه – یک اتاق زیر شیروانی در بالای راه پله ها – با پوستر های این تیم پر شده. گرچه جاروی رون، مانند هر چیز دیگری که او دارد، یک شوتینگ استار است که «با بیرون دادن پروانه، از بقیه عقب میفتد. در آگوست 1995، رون یک حرفه ای شد و مادرش به او یک پاک جاروی 11 جایزه داد. همان پاییز او برای عضویت در تیم کوییدیچ گریفیندور تلاش کرد و دروازه بان شد .
برادرهای بزرگتر رون بسیار سر به سر او می گذارند، خصوصا فرد و جرج. در سال آخر حضور دوقلوها در مدرسه که رون ارشد شده بود، آنها به عادت قدیمیشان یعنی صدا زدن رون با نامهای کودکانه برگشتند، کاری که از سال اول آن را انجام نداده بودند. آنها مدتی به رون در این مورد که آیا باید آنها را توبیخ کند یا نه، به او طعنه و کنایه می زدند،‌ ولی هرمیون غیرمستقیم جلوی بدتر شدن این قضیه را گرفت .
وقتی رون سه ساله بود، چوب جاروی عروسکی فرد را شکست، و فرد با تبدیل کردن خرس عروسکی رون به یک عنکبوت بزرگ وقتی که عروسک در بغل رون بود، تلافی کرد. از همان موقع رون از عنکبوت ها می ترسد، اگرچه می تواند کار کردن با مرده های آنها را در کلاس معجون ها تحمل کند . بعد از روبرو شدن با آراگوگ در جنگل، هر وقت به مزرعه کدوی هاگرید می رفت نگران بود.
رون به هرمیون و گروهی از بچه ها ملحق شد تا گروهی تشکیل دهند و دفاع در برابر جادوی سیاه را از هری یاد بگیرند. به عنوان یک عضو ارتش دامبلدور، نامی که آنها به خودشان داده بودند، رون در نبرد سازمان اسرار مبارزه کرد.در آن مبارزه رون زخمی شد و چند روزی در بیمارستان برای بهبودی استراحت می کرد .
شناسه نمایشی امیر
محل زندگی بارو \\\"
منطقه‌ی زمانی (GMT+3:30) تهران
شغل ---
علاقه‌مندی‌ها شطرنج جادویی ، کوییدیچ ، همسرم هرمیون جون !
اطلاعات بیشتر نام: رون ویزلی
نام کامل : رونالد بیلیوس
عضویت از ۱۳۸۶/۱۲/۳ ۲۱:۲۱
اجتماعی
وب سایت ندارم !
پیام‌ها 109
آخرین ورود ۱۳۸۷/۵/۱۹ ۱۰:۴۴
امضا من همون روبیوس هاگریدم !!!
عضو اوباش هاگزمید

فعالیت‌های اخیر

گالری

گالری ایوانا
(۱۳۸۷/۱/۱۱ ۲۲:۱۶:۱۲)
گالری رونالد ویزلی
(۱۳۸۷/۱/۹ ۱۲:۵۶:۱۸)

انجمن‌ ها

انجمن‌ ها Re: خانواده دارسلي چطور هداياي خودشونو واسه هري مي فرستادند؟
(۱۳۸۷/۳/۱۸ ۱۳:۰۵:۰۲)
انجمن‌ ها Re: *مسابقات حذفی جادوگران*
(۱۳۸۷/۱/۲۴ ۲۰:۳۵:۰۲)
انجمن‌ ها Re: گفتگو با ناظرين انجمن كينگزكراس
(۱۳۸۷/۱/۲۲ ۱۹:۴۹:۵۴)
انجمن‌ ها Re: گریندل والد گروه یا پیرو داشت!؟
(۱۳۸۷/۱/۲۲ ۱۳:۲۲:۰۱)
انجمن‌ ها Re: گریندل والد گروه یا پیرو داشت!؟
(۱۳۸۷/۱/۲۰ ۲۳:۰۹:۴۹)
نمایش همه

نظرها

نظرها Re: [en]Report: Shrieking Shack Due at Harry Potter Theme Park and More[/en][fa]شایعه جدید درخصوص ساخت پارک جادویی هری پاتر[/fa]
(۱۳۸۷/۱/۲۶ ۱۲:۴۴:۵۹)
نظرها Re: [en]Helen McCrory to reprise Narcissa Malfoy role in Deathly Hallow[/en][fa]مک کروری در نقش نارسیسا مالفوی![/fa]
(۱۳۸۷/۱/۲۶ ۱۲:۳۹:۵۳)
نظرها Re: [en]English Title[/en][fa]هری پاتر، دومین کتاب محبوب امریکا[/fa]
(۱۳۸۷/۱/۲۴ ۱۸:۵۶:۲۶)
نظرها Re: [en]"Twilight" Author Stephenie Meyer Talks J. K. Rowling[/en][fa]مِیر از پاتر صحبت کرد![/fa]
(۱۳۸۷/۱/۲۴ ۱۸:۵۱:۱۷)
نظرها Re: [en]Confirmed: Extract of Deathly Hallows, New Illustrations in Book for Prince Charles[/en][fa]جزئیات کتاب تولد چارلز، طرح گرافیکی جدید[/fa]
(۱۳۸۷/۱/۲۴ ۱۸:۴۵:۱۲)
نمایش همه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.