هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

کلاه گیر

ترجمه شده توسط لایتینا فاست در ۲۶-مرداد-۱۳۹۶ ۱۶:۱۰ | ( : 887)

کلاه‌گیر، یک اصطلاح برای جادو‌آموزانی است که گروهبندی‌ آن‌ها بیشتر از پنج دقیقه طول بکشد. این مدت زمان برای گروه‌بندی، استثنایی است؛ به ندرت پیش می‌آید که کلاه گروهبندی برای انتخاب گروهِ کسی تا این حد به مشکل بربخورد؛ شاید یک بار در پنجاه سال.

در زمان هری پاتر، تقریبا به هرمیون گرنجر و نویل لانگباتم می‌شود لقب کلاه گیر را نسبت داد. کلاه گروه‌بندی برای هرمیون چهار دقیقه را صرف کرد تا متوجه شود گروه مناسب او گریفندور است یا ریونکلاو. در مورد نویل، کلاه تصمیم گرفت او را در گریفندور قرار دهد. او که به خاطر شهرت گریفنیدور به شجاعت، از آن وحشت داشت؛ درخواست کرد که به هافلپاف گروه‌بندی شود. اما سکوت آن‌ها منجر به برد کلاه شد.

تنها کسانی که واقعا می‌شود آن‌ها را حقیقتاً کلاه‌گیر خطاب کرد، مینورا مک‌کونگال و پیتر پتی‌گرو هستند. نخستین بار، کلاه گروه‌بندی به مدت پنج و نیم دقیقه برای این که مینروا را در ریونکلاو یا گریفندور قرار دهد، فکر کرد. تا این که بعد مشورت های بسیاری او را در گریفندور قرار داد. کلاه گروهبندی کمی لج‌باز و یک دنده است، همچنان از گفتن این که ممکن است تصمیمی که گرفته است اشتباه باشد، امنتاع می‌ورزد. یک نمونه از این تصمیمات و با توجه به شواهد، پیتر پتی‌گرو است.

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.