هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

دریاچه

ترجمه شده توسط رون ویزلیold در ۱۷-بهمن-۱۳۹۶ ۱۹:۰۰ | ( : 1217)

حوزه‌ی هاگوارتز تا حدودی به عنوان زیستگاه طبیعی موجودات جادویی عمل میکند. موجوداتی که در مناطق مشنگ نشین به سختی زندگی میکنند.

دریاچه پر از موجوداتی است که میتواند موجب شود یک مشنگ طبیعت شناس از خوشحالی غش کند. -اگر قبل از آن، وحشت از پای درش نیاورد.
در آنجا موجودات گوناگونی وجود دارد؛ مثل: گریندلیوها*( شیاطین کوچک آبی شرور)، مردم دریایی** (یک نژاد جسور اسکاتلندی) و یک ماهی مرکب غول پیکر، که نیمه اهلی است و به دانش آموزان اجازه میدهد که شاخک هایش را در روز های آفتابی ای که در سطح آب آفتاب میگیرد، قلقلک دهند.

ماهی مرکب غول پیکر واقعا وجود دارد، البته که آنها بیشتر موجودات اسرار آمیز هستند. اگرچه بدن آن ها تا سال 2006 دیده نشده بود، تا این که در همان سال، یک مشنگ فیلم ماهی مرکب غول پیکر را ثبت کرد. من شدیدا به آن ها برای داشتن قدرت جادویی، شک دارم!

افکار جی .کی. رولینگ

دریاچه محل ماموریت دوم است که قهرمانان باید در مسابقه جام آتش با آن روبرو شوند، که البته آن ماموریت مورد علاقه من است و برایم رضایت بخش است. من تنوع روش‌های استفاده شده توسط قهرمانان برای تنفس زیر آب را دوست دارم. و من از لوله کشی اعماق دریا که هرگز قبل از آن دیده نشده بودند؛ لذت بردم.

در پیش نویس اصلی تالار اسرار، هری و رون که در ماشین پرنده آقای ویزلی بودند، درون دریاچه افتادند و آنجا برای اولین بار با مردم دریایی مواجه شدند. در آن زمان مطمئن نبودم که دریاچه ممکن است به مکان های دیگر منجر شود، و اینکه مردم دریایی، ممکن است در کتاب های بعدی نقش مهمتری ایفا کنند، بنابراین فکر کردم که هری هم باید در این بخش معرفی شود. با این حال درخت بید کتک‌زن، یک تصادف رضایت بخش تر و بدون حاشیه تر را فراهم کرد و همچنین در هدف بعدی یعنی زندانی آزکابان به کار آمد.

دریاچه بزرگ (که واقعا یک دریاچه اسکاتلندی با آب شیرین و محصور در خشکی است) هرگز تبدیل به راهی برای رسیدن به دیگر دریاها یا رودخانه ها نشد.
اگر چه ظاهر شدن کشتی دورمشترانگ از اعماق آن در جام آتش، اشاره به این واقعیت دارد که اگر شما با یک وسیله مسحور شده سفر کنید، میتوانید که از طریق میانبرهای جادویی، به دیگر راه‌های آبی بروید!

*Grindylow
** merpeople

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.