هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

دنیای جادوگری > مجموعه هری پاتر > میخانه پاتیل درزدار

میخانه پاتیل درزدار

ترجمه شده توسط دوریا بلک در ۰۱-فروردین-۱۳۹۷ ۲۳:۴۰ | ( : 2091)

بعضی از مردم میگویند قدیمی ترین میخانه در لندن «قلب سفید» در دروری لین است. بعضی دیگر، میخانه «فرشته» در برموندسی وال را نام می‌برند و بعضی میخانه «بره و زنبق» در خیابان رز را ذکر می‌کنند. همه ی این افراد ماگل هستند و همه‌شان هم اشتباه می‌کنند. قدیمی ترین میخانه در لندن، که هر جادوگری آن را به شما معرفی خواهد کرد، میخانه «پاتیل درزدار» در خیابان چرینگ کراس* است.

میخانه پاتیل درزدار حتی قبل از ریخته شدن طرح خیابان چرینگ کراس آنجا بود؛ البته که ادرس اصلی آن، کوچه دیاگون، پلاک شماره ۱ است. این باور وجود داره که پاتیل درزدار در اوایل قرن 15 در امتداد خیابان جادوگری ساخته شده. حدود دو قرن قبل از اعمال قانون بین المللی رازداری، پاتیل درزدار برای ماگل ها قابل دیدن بوده و از ابتدا محلی برای اجتماع جادوگران و ساحره ها بوده. چه برای لندنی ها چه برای کسانی که برای خرید جدیدترین اجزا یا وسایل جادوگری (که ماگل ها احساس خوبی نسبت بهشان نداشتند یا ازش دوری می‌کردند.) به آنجا می‌آمدند. اگرچه که بعضی گفت و گو ها، باعث می‌شد تا خیلی از کسانی که برای نوشیدن آمده بودند، پاتیل درزدار را بدون تمام کردن نوشیدنی‌شان ترک کنند.

وقتی قانون رازداری اعمال شد، پاتیل درزدار، که به نهاد بزرگ جادوگری در بریتانیا تبدیل شده بود، اختیارات ویژه‌ای به آن، برای ادامه کارش به عنوان یک پناهگاه امن برای جادوگران پایتخت داده شد.وزیر سحر و جادو، یولیک گامپ** اصرار داشت که طلسم‌های قوی‌ای برا محافظت و پنهان کردن پاتیل درزدار به کار برود و همین طور رفتار خوبی با افراد شود. او دلسوز جادوگرانی بود که میخواستند خودشان را بعد از پشت سر گذاشتن مشکلاتشان، خالی کنند. او قبل‌تر موافقت خود را مبنی بر ورود و خروج جادوگران از حیاط پشتی کوچه دیاگون اعلام کرد چون مغازه های کوچه، به محافظت جادویی احتیاج داشتند.

به افتخار گامپ که از میخانه محافظت کرد، صاحب میخانه برند جدیدی از نوشیدنی را تولید کرد و نامش را "خوشه ی جو قدیمی گامپ" گذاشت. این نوشیدنی چنان مزه‌ی چندش آوری می داد که تا به حال کسی شناخته نشده که بتونه حتی کمی از آن رو بنوشد.(هزار گالیون جایزه برای کسی که بتواند اینکار رو انجام بدهد در نظر گرفته شده اما تا به حال کسی موفق به کسب جایزه و طلاها نشده است!)

پاتیل درزدار در اواخر قرن 19، با یکی از سخت‌ترین چالش هایش مواجه شد، با ساخت خیابان چرینگ کراس، پاتیل درزدار باید تخریب می‌شد. وزیر سحر و جادوی سابق، فاریس اسپیوین*** خسته کننده و پرحرف، سخنانی بی منطق، در مورد اینکه چرا میخانه پاتیل درزدار نمی تواند محفوظ بماند ارائه داد. وقتی اسپیوین پس از گذشت هفت ساعت، سخنرانی‌اش را تمام کرد، با یادداشتی از طرف منشی‌اش مواجه شد که می گفت جامعه جادوگری تجمع کرده است و تعداد زیادی طلسم حافظه اجرا شده است (بعضی‌ها میگویند که این طلسم‌ها روی چند طراح ماگل در شهر های کوچک اجرا شده اگرچه که تا به حال به اثبات نرسیده است.) و مکان پاتیل درزدار در نقشه جدید اصلاح شده است. مسلما معمارهای ماگل هیچگاه نخواهند فهمید چرا در نقشه یک شکاف باقی گذاشته‌اند و چرا این شکاف برای چشمان غیرمسلح غیرقابل دیدن است.

پاتیل درزدار طی این مدت تغییراتی کرده است، آنجا، کوچک، دنج و راحت است، چند اتاق بالای بار قرار دارد که برای مسافرانی است که دور از لندن زندگی می‌کنند. اگر شما همسایه‌ای ندارید، آنجا مکانی ایده آل برای گوش دادن به غیبت های جادوگرانه است.

افکار جی. کی. رولینگ

خیابان چرینگ کراس به خاطر کتاب فروشی‌هایش معروف است، چه چدید و چه قدیمی. برای همین می‌خواستم پاتیل درزدار جایی باشد افراد وارد دنیای جدیدی شوند.


* خیابانی در لندن مرکزی. (Charing Cross Road)
** Ulick Gamp
*** Faris Spavin

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.