هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


prof_dumbledore
prof_dumbledore likeaocean99@gmail.com


شخصی
شناسه نمایشی آلبوس دامبلدور
عضویت از ۱۴۰۱/۴/۱۵ ۱۱:۲۷
تاریخ گرفتن نقش ۱۴۰۱/۴/۱۵ ۱۲:۳۰
معرفی شخصیت
نام کامل: آلبوس پرسیوال وولفریک برایان دامبلدور

گروه: گریفیندور
پاترونوس: ققنوس

سن: ؟

معرفی کوتاه: محل زندگی او در دره گودریک بود. آلبوس دامبلدور هنگامی که در ۱۱ سالگی وارد هاگوارتز شد شهرت نامطلوب پدرش(حمله به سه ماگل) را به دوش می کشید، اما به زودی با استعداد چشمگیرش در فراگیری دروس و شخصیت خوب و مثبتش شهرت یگانه ای در هاگوارتز پیدا کرد.
او یکی از ممتازترین دانش آموزان مدرسه هاگوارتز تا آن زمان بود و باافتخارات و سربلندی زیاد هاگوارتز را ترک کرد. سرپرست دانش آموزان، دانش‌آموز ارشد، برنده جایزه بارنابس فینکلی برای طلسم‌اندازی استثنایی، نمایندهٔ جوانان بریتانیایی در ویزنگاموت، برنده مدال طلای مقاله ابتکارآمیز همایش بین‌المللی کیمیاگری در قاهره از افتخارات اوست.
او در جوانی با گلرت گریندل والد که هنوز جادوگر پلید و بدنامی نشده بود رابطه دوستی برقرار کرد و رویاهایی برای دستیابی به قدرت داشت. اما به مرور زمان با پیش آمدن اختلافات بین آن دو و حادثه ای که باعث مرگ خواهر آلبوس شد و گلرت در آن مقصر بود، آن دو از هم جدا شدند. آلبوس دامبلدور بعدها در دوئلی گلرت گریندلوالد را شکست داد و باعث دستگیری اش شد.
او دوازده خاصیت خون اژدها را کشف کرد که کشف بسیار مهمی بوده است. بعد از موفقیت های بسیار، او به مقام استادی و سپس مدیریت مدرسه هاگوارتز منسوب شد.
او کسی بود که به تام ریدل(شناخته شده با نام لرد ولدمورت) اعلام کرد که جادوگر است. اما هیچوقت به او اعتماد نکرد و همیشه او را زیر نظر داشت.
تام ریدل در آینده یکی از جادوگران سیاه و قدرتمند دوران شد و گروه مرگخواران را تاسیس کرد اما همواره از آلبوس دامبلدور و اطلاعاتش درمورد او هراس داشت. مدرسه هاگوارتز در زمان مدیریت دامبلدور یکی از امن ترین مکان ها در دوران قدرت لرد ولدمورت بود.
او در حال حاضر پدیدآورنده و سردسته گروه محفل ققنوس است که با مرگخواران در نبرد هستند.

از علایق او آبنبات لیمویی و موسیقی و جشن است.
محل زندگی دفتر کله اژدری
منطقه‌ی زمانی (GMT+3:30) تهران
علاقه‌مندی‌ها آب نبات لیمویی
اجتماعی
پیام‌ها 84
وفاداری‌ها گریفیندور، محفل ققنوس
گریفیندور، محفل ققنوس
آخرین ورود ۱۴۰۳/۲/۲۸ ۱۴:۵۸

فعالیت‌های اخیر

انجمن‌ ها

انجمن‌ ها پاسخ به: اتاق خون!
(۱۴۰۳/۲/۲۵ ۱۸:۳۸:۲۸)
انجمن‌ ها پاسخ به: اتاق خون!
(۱۴۰۳/۲/۲۲ ۱۹:۳۸:۱۱)
انجمن‌ ها پاسخ به: حمله!!!!!!
(۱۴۰۳/۲/۸ ۰:۲۸:۳۶)
انجمن‌ ها پاسخ به: تولد بیست سالگی جادوگران
(۱۴۰۲/۱۰/۸ ۱۱:۵۹:۵۹)
انجمن‌ ها پاسخ به: خداحافظ پروفسور دامبلدور... (مایکل گمبون درگذشت)
(۱۴۰۲/۷/۸ ۱۳:۰۹:۲۰)
نمایش همه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.