هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

جانوران شگفت انگیز یک: و زیستگاه آن‌ها

«جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها»، یا به طور ساده تر، «جانوران شگفت انگیز»، نام پنج گانه سینمایی و اقتباسی محصول مشترک بریتانیا و آمریکا در سبک درام-فانتزی است و فیلمنامه آن توسط جی.کی رولینگ و با الهام از کتابچه ای به همین نام به رشته تحریر در آمده است. بر حسب روایت خیالی و قدمت طولانی تر بستر داستان، این اثر اقتباسی سینمایی نوعی پیش در آمد بر داستان مجموعه هری پاتر محسوب می شود و توسط دیوید یاتس کارگردانی شده است. این فیلم اولین بخش از یک پنج گانه است. رولینگ همچنین در نقش تهیه کنندگی در کنار دیوید هیمن، استیو کلاوس و لیونل ویگرام حضور فعال داشته است.

ستاره های فیلم ادی ردماین، کاترین واتر استون، آلیسون سادل، دن فاگلر، کالین فارل، سامانتا مورتون، ازرا میلر، کارمن اجوگو، فیث وودبلاگروو، جان وایت و رون پرلمان هستند. فیلم برداری اصلی در 17 آگوست 2015 در استودیو لیوزدن آغاز شده است.

نخستین بخش از این پنجگانه در 18 نوامبر 2016 (مصادف با 28 آبان 95) با فرمت های 3D و IMAX 4K Laser در سینماهای آمریکا و انگلستان اکران شد.

بحث و گفتگو پاسخگوی سوالات ما؟

خلاصه داستان

در سال 1926، نیوت اسکمندر (با بازی ادی ردماین) برای جلسه با یک مقام رسمی به کنگره جادویی ایالات متحده آمریکا می رود. در این جلسه، کیف دستی نیوت که حامل تعدادی از موجودات خطرناک است و همچنین نوعی زیستگاه سیار آنها محسوب می شود، چندان چفت و بست شده به نظر نمی رسد. زمانی که موجودات از درون کیف فرار می کنند، مسئولین جادویی آمریکا به دنبال نیوت می آیند و او را تهدید به راندن از تمامی روابط جادویی و غیر جادویی می کنند. این اشتباه تاثیرات ویرانگری بر روابط جامعه جادویی و غیر جادویی در اجتماع جادوگران و ساحرگان شهر نیویورک دارد که حتی پیش تر از آن نیز به خودی خود محلی خطرناک بود. در ترس و وحشت ناشی از حضور این اجتماع نوع پرست، گروهی مرموز از جادوگران برای قلع و قمع آنها تشکیل می شود. نیوت برای درست کردن اشتباه و از بین بردن وحشت و تنش حاصل از افزایش خشونت میان جامعه جادویی و جامعه غیر جادویی، مبارزه و تلاش خود را آغاز می کند.

آخرین خبرها

پیش‌نمایش

شخصیت های اصلی

نیوت اسکمندر
تینا گلداشتاین
کوئینی گلداشتاین
پرسیوال گِرِیوز
مری لو
جیکوب کوالسکی
کریدنس
سرافینا پیکوئری


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.