هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار > اخبار سايت > سوء استفاده از عنوان و آدرس «جادوگران» در شبکه های اجتماعی

سوء استفاده از عنوان و آدرس «جادوگران» در شبکه های اجتماعی

ارسال شده توسط فنگold در ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ | ( : 765)

سایت جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. با بیش از چهارده سال تجربه درخشان در ترویج نحوه صحیح هواداری از یک اثر ادبی و گسترش مفاهیم ارزشمند آن، به عنوان بزرگترین و مشهورترین وبسایت فارسی زبان هواداری یک اثر ادبی در گونه خیال پردازی، بارها امتحان خود را پس داده ایم. هدف اصلی از راه اندازی این سایت فراهم آوری یک محیط مناسب ادبی و فرهنگی برای علاقمندان به کتاب های هری پاتر و ارائه مفاهیم ارزشمند نهفته در آن می باشد. مشارکت همه اعضا در فعالیتهای مختلف اعم از اداره سایت و جمع آوری مطلب هدف اصلی سایت جادوگران است. جهت مشاهده اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های ما اینجا را مطالعه کنید.

ده سال پس از انتشار آخرین جلد از مجموعه هری پاتر، در کنار پوشش خبری و تصویری بی حاشیه از آثار سینمایی اقتباسی اصلی و جانبی از دنیای شگفت انگیز خانم رولینگ و همچنین معرفی فعالیت های بشر دوستانه خود وی، عمده فعالیت های خود را روی بخش ایفای نقش سایت متمرکز کرده ایم. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد. اینجا نه چیزی تحت عنوان جادوگری را ترویج می دهیم و نه هیچ کدام از عناصر خیالی داستان های هری پاتر را !

اینجا یک وبسایت سرگرمی است که تنها با استفاده از عناصر خیالی داستان های هری پاتر یک فضای ایفای نقش مجازی را خلق کرده ایم؛ یک خانه امن و بی انتها که خانم رولینگ هم نمی تواند خوابش را ببیند! جایی که شما می توانید با انتخاب یکی از شخصیت های خیالی داستان هری پاتر به نقش آفرینی هنری و ادبی و صد البته قلم محور (در اینجا کیبورد محور البته!!!) بپردازید. به بیان واضح تر، شما و سایر دوستان خود در اینجا قادر خواهید بود تا به صورت گروهی و گاهی انفرادی در عناوین مختلف ایجاد شده در بخش انجمن های ایفای نقش ما که بر حسب اماکن و موضوعات خیالی داستان های هری پاتر شبیه سازی شده اند، نمایشنامه های دنباله دار بنویسید و نقش آفرینی کنید و آن هم نه محدود و کلیشه ای، بلکه کاملاً نوآور و بداهه، مبتنی بر روزمرگی ها و سوژه های اطراف خودتان. در طول عمر چهارده ساله این سایت، گنجینه ای از نمایشنامه های ماندگار و بی نظیر توسط اعضای ما در بخش ایفای نقش سایت شکل گرفته است و کمتر کسی ست که از خواندن آنها لذت نبرد یا از خلاقیت و زیبایی شگفت انگیز آنها حیرت زده نشود.

در دنیای امروزی که همه چیز داخل صفحات کوچک تلفن های همراه شما گنجانده شده، همه چیز را یا فقط نگاه می کنید یا اشاره، یا کافی ست بگویید و خودش تایپ کند، و کمتر از گذشته واقعاً به عمیق خواندن و درست نوشتن فکر می کنیم، ما هدیه ای به شما خواهیم داد که مبدل به یکی از ارزشمندترین و ماندگارترین خاطرات شما خواهد شد و آن چیزی نیست جز هنر خلاقانه نوشتن و درست فکر کردن! درست است که آن صفای نوستالژیک را خیلی تداعی نمی کند و واقعاً از جنس قلم و خودکار نیست و وابسته به تایپ کردن! ولی در حقیقت، جادو، ذهن خلاق شماست و نه عناصر خیالی دنیای هری پاتر! اینجا یک مدرسه بزرگ ادبی و هنری است و تمام خیال پردازی های هری پاتر فقط و فقط ابزار جذابی هستند که بستر هنرنمایی شما را فراهم می کنند. هنر را خود شما خلق خواهید کرد. جادوگر و ساحره خود شما هستید و چوبدستی تان کیبورد شماست. برخی این چوبدستی را صرف وبگردی های بی هدف می کنند، شیفته عناصر خیالی وحاشیه های تجاری هری پاتر و بازیگران اقتباس های سینمایی آن می شوند، و برخی هم مفاهیم ارزشمند آن را کنکاش می کنند و به دنبال خلق یک هنر جاودانه تر و برتر از خود دنیای هری پاتر هستند!

اخیراً گزارش هایی مبنی بر ادعای مالکیت و همچنین استفاده نادرست از عنوان و آدرس سایت جادوگران در معرفی برخی کانال های شبکه های اجتماعی به گوش ما رسیده است. لازم است مجدداً تاکید کنیم که سایت جادوگران به عنوان یک وبسایت رسمی و ثبت شده، هیچ گونه ارتباطی با این کانال های مروج به اصطلاح عناصر خیالی و بعضاً جادو و جادوگری ندارد و به طور کاملاً مستقل در راستای اعتلای هنر و ادبیات فعالیت می کند. بی شک با توجه به شفاف سازی های پیشین و شهرت این وبسایت در رسانه های مختلف و سازمان های دولتی ایران، حق پیگرد قانونی و شکایت از افراد دخیل در سوء استفاده از ادعای مالکیت و عنوان و آدرس سایت برای ما محفوظ است.


مدیریت سایت جادوگران

( : 2) مشاهده خبر در فرمت PDF چاپ خبر

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
alipooter
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۶/۵/۱۸ ۱۲:۳۴  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۶/۵/۱۸ ۱۲:۳۴
عضویت از: ۱۳۹۶/۵/۱۸
از: دهکده لیتل هنگلتون
پیام: 5
 نکته
وبسایت دمنتوریک وبسایت کامل درضمینه هری پاتراست ولی هیچگاه قدرت جادوگران رانخواهدداشت ولی چون که فعالیت زیادی درتلگرام ودر اینستگرام میکندهمه آنرامی شناسندلطفاشماهم بافعالیت زیادوپی درپی دراین دوجابه راحتی کاری کنیدکه نام وحقوقتان رعایت شود
274910
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۶/۱/۱۴ ۲۲:۵۴  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۶/۱/۱۴ ۲۲:۵۴
عضویت از: ۱۳۹۵/۱۱/۳۰
از:
پیام: 2
 خواهش
لطفا برای من پیام شخصی بزارید آرزو به دل نمیرم خخ

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.