هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

دنیای جادوگری > مجموعه هری پاتر > آکادمی جادویی بوباتون

آکادمی جادویی بوباتون

ترجمه شده توسط لایتینا فاست در ۲۷-آذر-۱۳۹۶ ۲۲:۱۰ | ( : 1894)

به نظر می آید آکادمی جادویی بوباتون جایی در پیرنه واقع شده باشد، بازدیدکنندگان از زیبایی نفس گیر قصری که توسط چمن ها و باغ ها احاطه شده و با منظره کوه هایی به وجود آمده توسط جادو صحبت میکنند.

در آکادمی بوباتون دانشجویان فرانسوی مشغول تحصیل هستند؛ اگر چه، تعدادی دانشجوی اسپانیایی، پرتغالی، هلندی، لوکزامبورگ و بلژیکی نیز حضور دارند. (بوباتون و دورمشترانگ دانشجویان بزرگتری نسبت به هاگوارتز دارند)

گفته میشود بخشی از این قلعه خیره کننده از طلا و با کیمیاگری ساخته شده؛ نیکلاس و پرنل فلامل در جوانی، در بوباتون در کنار یک حوض فوق العاده در وسط محوطه مدرسه، با یکدیگر آشنا شدند‌.
آنان اعتقاد داشتند که حوض دارای خاصیت درمان، التیام پذیری و زیبایی بخشی دارد. و بعدها آن حوض را به اسمِ آنان نام‌گذاری کردند.

بوباتون همیشه از روابط صمیمانه‌ای که با هاگوارتز داشته، لذت برده است. حتی با وجود تمامیِ رقابت‌های بین المللی سالمی که با یکدیگر داشته‌اند. مانند مسابقاتِ سه جادوگر که بوباتون تعدادِ شصت و دو بُرد و هاگوارتز تعدادِ شصت و سه بُرد داشته است.

به جز فلامل، دانشجویان مشهور دیگری در بوباتون حضور داشتند مثل وینست دوک دِ ترفل-پیکوِس کسی که هنگام فرار از دست یک تروری (نوعی هیولا) پنهانی افسونی را به سمت گردن او فرستاده و وانمود میکرد سر او از قبل قطع شده بوده.
دانشجوی دیگری به اسم لوک میلِفِوله شیرینی پز بدنامی بود که مشنگ ها را مسموم میکرد.
فلور دلاکور در جنگ معروف هاگوارتز دلاورانه جنگید و از طرف دو وزارت سحر و جادوی بریتانیا و فرانسه مدال های شجاعت دریافت کرد.
مادام ماکسیم، سرپرست بوباتون نیمه غولی با استعداد و با سلیقه بود که هیجان انگیز بودن او غیر قابل انکار است.

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.