هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

مدارس جادویی

ترجمه شده توسط لاديسلاو زاموژسلی در ۰۵-آبان-۱۴۰۲ ۲۳:۳۰ | ( : 341)

تعداد کشورهایی که مدرسه‌ی جادویی دارند در مقابل آن‌هایی که ندارند بسیار اندک است. به این دلیل که جامعه جادویی بسیاری از کشورها، تحصیل در منزل را ترجیح می‌دهند. گاهی اوقات نیز جامعه‌ی جادویی در یک کشور کوچک یا پراکنده بوده که در این شرایط آموزش از راه دور (مکاتبه‌ای و از طریق پست) مقرون به صرفه‌تر است.

در جهان یازده مدرسه جادویی باسابقه و شناخته شده وجود دارند که همگی در کنفدراسیون بین المللی جادوگران ثبت شده‌اند. موسسات کوچک و کمتر منظمی که هر از چندگاهی ظهور می کنند و از بین می روند هم وجود دارند که نظارت بر آن‌ها چندان کار ساده‌ای نیست و کم پیش می آید که توسط وزارت خانه‌ای تایید شده باشند (در این مورد من نمی‌توانم راجع به سطح کیفیت آموزشی آن‌ها تضمینی ارائه بدهم). هر کسی که تمایل به شناختن مراکز آموزشی تایید شده در کشور یا منطقه‌ی محل زندگی خود دارد، می تواند جغدی برای کنفدراسیون بین المللی جادوگران، بخش اداره تحصیلات، ارسال کند.

مکان دقیق این یازده مدرسه، به عنوان یک راز، محفوظ است. مدارس نه تنها از باخبر شدن ماگل ها می‌ترسند، بلکه حقیقت تلخ این است که هر کدام از این مدارس، بارها از جنگ های جادویی و نگاه سوء جوامع جادویی داخلی و خارجی در طول تاریخشان آسیب دیده اند (فقط در بریتانیا نیست که وزارتخانه در تحصیل دانش آموزان دخالت می کند یا موسسات آموزشی را تحت فشار قرار می دهد). به طور کل مدارس جادویی در مناطق محصور در خشکی و کوهستان قرار دارند(گرچه استثناهایی قابل توجه هم وجود دارند که از این قاعده پیروی نمی کنند و در آینده به آن ها خواهیم پرداخت.) چرا که دسترسی به این نواحی برای ماگل ها دشوار است و راحت تر می توان از آن‌ها در برابر جادوی سیاه دفاع کرد.

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.