هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

رازنگه‌دار

ترجمه شده توسط دوریا بلک در ۲۷-مهر-۱۴۰۲ ۱۰:۱۰ | ( : 297)

طلسم فیدلیوس، طلسمی کهن است که تا به امروز کاربرد دارد. با استفاده از این طلسم می‌توان اطلاعات مورد نظر را درون یک فرد زنده نگهداری کرد.فرد انتخاب شده برای نگهداری اطلاعات یا رازنگه‌دار، تنها فردی است که قادر به نشان دادن اطلاعات محافظت شده به دیگران است؛ حتی اگر افرادی بسیاری از قبل این اطلاعات را می‌دانستند. اگر رازنگه‌دار این اطلاعات مخفی را با کسی به اشتراک بگذارد، آن فرد تحت طلسم فیدلیوس قرار می‌گیرد و نمی‌تواند راز را با فرد دیگری در میان بگذارد.
طلسم فیدلیوس بدون ضعف نیست. اگر فرد رازنگه‌دار بخواهد، می‌تواند اطلاعات را در هر زمانی فاش کند. (هر چند اطلاعات نمی‌تواند به زور، با جادو و یا شکنجه از رازنگه‌دار دریافت شود. این اطلاعات حتما باید به صورت داوطلبانه بیان گردد.)
اگر راز نگه‌دار بمیرد، هر فردی که از قبل اطلاعات را توسط رازنگهدار دریافت کرده است، تبدیل به یک رازنگه‌دار خواهد شد. این ممکن است شامل تعداد زیادی از افراد باشد که هر کدام بیش از دیگری تمایل به افشای راز دارند.
در حالت کلی، راز نگه‌دار بودن موقعیت خطرناکی است. این، چنان طلسم جدی و تعهدآوری است که کمتر کسی آن را کوچک می‌شمارد. به رغم این واقعیت که راز تنها می تواند به صورت داوطلبانه به اشتراک گذاشته شود، بسیاری از رازنگه‌داران تحت طلسم فرمان یا کروشیو قرار گرفته‌اند تا وادار شوند اطلاعاتشان را افشا کنند.

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.