هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار > بازی های ویدیویی > ادای احترام بازیگران فیلم‌های هری پاتر در پی درگذشت بازیگر نقش آلبوس دامبلدور

ادای احترام بازیگران فیلم‌های هری پاتر در پی درگذشت بازیگر نقش آلبوس دامبلدور

ارسال شده توسط لینی وارنر در ۰۷ مهر ۱۴۰۲ | ( : 482)

به دنبال خبر درگذشت بازیگر آلبوس دامبلدور، سِر مایکل گمبون، در روز پنجشنبه، همکاران او در فیلم‌های هری پاتر در بیانیه‌هایی عملکرد او را تحسین کرده و خاطراتی از کار کردن با او منتشر کردند.


دنیل رادکلیف، بازیگر نقش هری پاتر، در بیانیه‌ای از صمیم قلب اظهار داشت:


با از دست دادن مایکل گمبون، دنیا به طور قابل توجهی کم‌تر سرگرم‌کننده شده. مایکل گمبون یکی از با استعدادترین و بی‌دردسرترین بازیگرانیه که تا به حال افتخار همکاری با اون رو داشتم. اما با وجود استعداد فوق‌العاده‌ش، چیزی که بیش از همه درباره‌ش به یاد میارم اینه که اون چقدر از شغل خودش لذت می‌برد و خنده‌دار بود. اون عاشق شغلش بود، اما اینطور به نظر نمیومد که با شغلش تعریف بشه. اون یک داستان‌سرا و جوک‌گوی باورنکردنی بود و عادتش به در هم آمیختن خطوط حقیقت و واقعیت در صحبت کردن با خبرنگارها به این معنا بود که اون یکی از سرگرم‌کننده‌ترین آدماس که شما آرزو می‌کنید باهاش مصاحبه کنید.

ششمین فیلم جایی بود که من بیشترین زمان رو با مایکل گمبون کار کردم و اون باعث می‌شد ساعت‌ها کار کردن جلوی پرده سبز با همدیگه بیشتر از چیزی که انتظارش رو داشتم خاطره‎‌انگیز و شادی‌آور بشه. خیلی ناراحتم که شنیدم فوت کرده، اما خیلی قدردانم برای این حقیقت که من یکی از آدمای خوش‌شانس هستم که تونستم باهاش کار کنم.
در اینستاگرام، روپرت گرینت بازیگر نقش رون ویزلی درباره این که چطور شیطنت‌های گمبون باعث شد تا او تبدیل به الگوی شخصی‌اش شود، نوشته است:


خیلی ناراحتم از چیزی که درباره مایکل شنیدم. اون هر روز گرما و شیطنت زیادی سر صحنه میاورد. اون منو که بچه بودم مجذوب خودش کرد و تبدیل به الگوی شخصی من در پیدا کردن شادی و عجایب در زندگی شد. تمام عشقم رو برای خانواده‌ش می‌فرستم، روپرت.
اما واتسون استوری‌ای در اینستاگرام گذاشت که در آن گفته است "تو هیچ‌وقت چیزیو جدی نمی‌گرفتی اما به نحوی جدی‌ترین لحظات رو با تمام جاذبه‌هاش خلق می‌کردی".


مایکل گمبونِ خیلی خیلی مهربون. تو هیچ‌وقت چیزیو جدی نمی‌گرفتی اما به نحوی جدی‌ترین لحظات رو با تمام جاذبه‌هاش خلق می‌کردی. ممنونم که به ما نشون دادی چطور به آرومی به عظمت برسیم. دلمون برات تنگ می‌شه.
بونی رایت، بازیگر نقش جینی ویزلی، تحسین خود برای گمبون و تسلیتی برای خانواده‌اش را اظهار داشته است.


من همیشه در بیم حضور و عملکرد مایکل گمبون بودم. صدای شیطنت‌های عمیق اون در بین صحنه‌ها در طول سرسرای عمومی طنین می‌نداخت. اون از درون دامبلدور بود و شخصی ثابت، گرم و هدایت‌کننده بود. در آرامش بخواب مایکل. عشقم رو برای خانواده‌ت می‌فرستم.
در توئیتر، جیسون آیزاکس بازیگر نقش لوسیوس مالفوی، درباره یکی از نقش‌های اولیه مایکل گمبون در مینی سریال The singing detective ساخته BBC در سال 1986 نوشته است.


مایکل گمبون با شکوه فوت کرده است. من این که بازیگری چیه رو از اون در The singing detective آموختم، پیچیده، آسیب‌پذیر و کاملا انسان بودن. هیجان‌انگیزترین چیز در ایفای نقش در فیلم‌های هری پاتر این بود که اون اسم منو می‌دونست و نترس بودن و صحنه‌های فرح‌بخشی رو با من به اشتراک گذاشت.
علاوه بر مایکل گمبون، بازیگر دیگری که در این مینی‌سریال حضور داشت دیوید تولیس، بازیگر ریموس لوپین است. او این که چطور با گمبون در این پروژه و در ابتدای شغلش ملاقات کرده است را به اشتراک گذاشته است و او را "به سادگی می‌گم اون بزرگترین بازیگر صفحه و صحنه نمایشه که تا به حال باهاش کار کردم" خوانده است.


به سادگی می‌گم اون بزرگترین بازیگر صفحه و صحنه نمایشه که تا به حال باهاش کار کردم. من اونو در ابتدای شغلم و در The singing detective ملاقات کردم و بارها و بارها به خاطرش اونو دیدم. برجسته‌ترین و افتخارآمیزترینش کار کردن با اون در فیلم‌برداری Beckett's Endgame بود. اون بامزه‌ترین مردیه که دیدم، بهترین داستان‌سرا و خیلی مهربون و سخاوتمند بود. اگه اونو فقط بعنوان دامبلدور می‌شناسین، لطفی به خودتون بکنید و احترام خودتون رو با جستجو کردن باقی کاراش نشون بدین. به خاطرش ارزش بالاتری پیدا می‌کنید. از نظر من مایکل بزرگ‌ترینِ تمام اونا بود. شب بخیر مایکل، من احساسی فراتر از قدردانی دارم که تو رو می‌شناختم و دوستت داشتم.
جیمز فلپس، بازیگر نقش فرد ویزلی، خاطره خوشی از کار کردن با مایکل گمبون در پشت صحنه فیلم هری پاتر و شاهزاده دورگه تعریف کرده است.


خیلی از بابت شنیدن خبر مرگ مایکل گمبون ناراحت شدم. اون پشت و جلوی دوربین یک اسطوره بود. یک خاطره کوچیک از مایکل تعریف می‌کنم.
وقتی که هری پاتر 6 رو فیلم‌برداری می‌کردیم زمان زیادی رو در حین فیلم‌برداری با مایکل می‌گذروندم. اون همیشه خیلی بامزه بود و از به اشتراک گذاشتن دانسته‌هاش استقبال می‌کرد.
یه روز داشتیم صحنه پایانی برج ساعت دامبلدور رو فیلم‌برداری می‌کردیم که واضحا صحنه پر تنشی بود. در بین برپایی صحنه‌ها مایکل از من پرسید که اون آخر هفته چه برنامه‌ای دارم و زمانیو که باید استراحت می‌کرد رو با رفتن به کنسرت آخر هفته‌ی من با هم سپری کردیم. این خاطره‌ایه که من همیشه بعنوان یکی از برجسته‌ترین خاطراتم در روزهای هری پاتر داشتم.
افشان آزاد، بازیگر نقش پادما پاتیل، استوری‌ای در اینستاگرام گذاشت و گفت "اون همیشه دامبلدور ما می‌مونه".


نماد، اسطوره، در آرامش بخواب.
چه افتخار بزرگیه که بگم من صحنه مشترکی رو برای سال‌ها با تو داشتم.
امروز تمام فکرم با خانواده‌ش و تمام دوستداران هری پاتره.
اون همیشه دامبلدور ما می‌مونه.
فیونا شاو، بازیگر نقش مارج دورسلی در رادیو BBC درباره گمبون صحبت کرده است:


اون حرفه خودش رو به شکل چشم‌گیری تغییر داد و هرگز کاری که می‌کرد رو قضاوت نکرد، فقط انجامش می‌داد... من به اون بعنوان یک بازیگر فوق‌العاده و با شکوه فکر می‌کنم. ولی در متن، هیچ‌کس مثل اون نبود. اون می‌تونست هر کاری بکنه.
تیم طراحی گرافیک هری پاتر مینالیما (MinaLima)، میرافورا مینا و ادواردو لیما، ناراحتی خود را بیان داشتند.


ما از خبر مرگ مایکل گمبون ناراحت شدیم. اون در نقش آلبوس دامبلدور استعداد و خردش رو به فیلم‌های هری پاتر آورد. هر دو دنیای جادویی و فیلم، جادوگر بزرگی رو امروز از دست دادن. میرا و ادواردو.
هم‌چنین طرفداران هری پاتر در مقابل قلعه هاگوارتز گرد هم آمدند و ادای احترام خود را با بالا بردن چوبدستی‌هایشان ادا کردند. این رسمی است که هرگاه بازیگری از فیلم‌های هری پاتر فوت می‌کند انجام می‌شود.


نکته قابل توجه این است که این سنت با مرگ دامبلدور در فیلم هری پاتر و شاهزاده دورگه بوجود آمد که هم‌اکنون بازیگری که نقش او را ایفا می‌کرد، در گذشته است.
منبع: ماگل‌نت

( : 1) مشاهده خبر در فرمت PDF چاپ خبر

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
.نجینی
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۴۰۲/۷/۸ ۱:۵۸  به روز‌شده در تاریخ: ۱۴۰۲/۷/۸ ۱:۵۸
اسلیترین، مرگخواران
عضویت از: ۱۳۹۶/۸/۸
از:
پیام: 264
 🥲
غم عجیبی که با شنیدن این خبر تجربه کردم، برای من یادآورِحال و هوای لحظاتی بود که صفحاتِ مربوط به مرگ دامبلدور رو در کتاب می‌خوندم.. تا یک ماه بعد از خوندن‌ش حس افسردگی داشتم.. چقدر دنیای جادو عجیب و جذابه، که تو با بازیگری که فقط چند ساعتی توی چند فیلم دیدی، اونقدر حس نزدیکی بهت دست میده که با رفتن‌ش، این غم رو تجربه می‌کنی. بعد از مرگ آلن ریکمن، مرگ هیچ بازیگری اینقدر غمگینم نکرده بود. 🖤

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.