هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

آقای الیوندر

ترجمه شده توسط رز زلر در ۲۹-مهر-۱۳۹۹ ۱۸:۴۰ | ( : 1487)

خانواده‌ی الیوندر از مدت‌ها قبل به حرفه‌ی اسرارآمیز ساخت چوب دستی مرتبط بودند. گفته می‌شود خود اسم الیوندر به معنی "دارای چوب دستی از زیتون" است که نشان می‌دهد احتمالا خانواده‌ی الیوندر از کشوری مدیترانه‌ای به انگلستان مهاجرت کردند زیرا درخت زیتون بوم انگلستان نیست. خود آقای الیوندر معتقد است که اجدادش رومی بودند و از روم به انگلستان وارد شدند و مغازه‌ای کوچک خریداری کردند تا به جادوگران باستانی انگلیسی که چوب دستی‌هایشان در ساخت خام و در عملکرد غیرقابل اطمینان بود، چوب دستی های مرغوب بفروشند.

آقای الیوندر بی‌شک بهترین سازنده‌ی چوب دستی در جهان جادویی است و بسیاری از خارجی ها برای خرید از او به اگنلستان سفر می‌کنند زیرا که ساخته‌ی دست او را به ساخته های چوب دستی سازهای بومی سرزمین خود ترجیح می‌دهد. آقای الیوندر در کسب و کار خانگی بزرگ شد و استعداد خارق العاده‌ای از خود نشان داد. او جاه طلبی زیادی داشت و آرزویش بهبود بخشیدن به جنس و هسته‌ی چوب دستی‌ها بود. حتی در اولین چوب دستی‌هایی که ساخت هم عزمی راسخ و شاید معتصبانه در جست و جوی چوب دستی ایده‌آلش را می‌توان تشخیص داد.

قبل از مهاجرت اجدادش به انگلستان و در دست گرفتن بازار و حرفه‌ی چوب دستی سازی، جادوگران از طیف گسترده‌ای از هسته‌ی چوب دستی استفاده می‌کردند. مشتریان اغلب هسته‌ی مورد نظر خود را در اختیار چوب دستی ساز قرار می‌دادند. این هسته معمولا به ارث رسیده بود یا خود جادوگر آن را از موجودی جادویی به دست آورده بود و یا مانند چوب دستی فلور دلاکور، نشانی از خاندان جادوگری بود.

آقای الیوندر اما متعصبی بود که اصرار داشت بهترین چوب دستی هیچ وقت صرفا با قرار دادن هسته‌های موردعلاقه و انتخابی جادوگر اختراع نمی‌شود. او با قرار دادن ریشه‌ی آویشن کوهی که یکبار پدر جادوگر را از مسمومیت نجات داده یا موی یال کلپی (1) که شخص در تعطیلاتش در اسکاتلند مشاهده کرده، مخالف بود و اعتقاد داشت که بهترین چوب دستی زمانی درست می‌شوند که هسته‌ای از حیوانات جادویی قدرتمند درون چوب‌های جنگلی‌‌ای به طرز ماهرانه‌ای محصور شوند که به دقت و به طور مخصوص انتخاب شده‌اند. چوب دستی حاصل از این کار با صاحبی که بیشترین تطابق را با او دارد، متحد می‌شود.

با اینکه در ابتدا مقاومت زیادی در برابر این شیوه‌ی جدید و انقلابی ساخت چوب دستی وجود داشت، به سرعت مشخص شد که چوب دستی‌های الیوندر نسبت به باقی چوب دستی‌ها برتری عیان و قابل توجه‌ای دارند. روش او برای ساخت چوب دستی مزدوج کردن هسته و چوب جنگلی و سپس تطابق آن با صاحبی ایده‌آل است که او با حسادت زیادی از این اسرار در برابر رقبا محافظت کرده است.
نقل قول:

این رو نقطه آغازی باید دونست، چرا که این‌ها حاصل یک عمر مطالعه من هستن و همچنان با هر چوبدستی که می‌سازم و جفت می‌کنم چیزی جدید یاد می‌گیرم

***


1.kelpie

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.