هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

پروفسور کوییرل

ترجمه شده توسط دیزی کران در ۳۰-آبان-۱۳۹۹ ۱۳:۰۰ | ( : 2090)

اولین استادِ دفاع در برابر جادوی سیاهِ هری، جادوگری جوان و باهوش است، که قبل از پذیرفتن سِمَت تدریس خود در هاگوارتز، به یک "سفرِ بزرگ" دور تا دور جهان رفت. اولین باری که هری کوییرل را می‌بیند، او به شکل روزمره عمامه‌ای بر سر می‌پیچاند. مشکل اعصاب او، که لکنتش آن را به خوبی نشان داده است، به قدری آشکار است، که شایعه می شد عمامه‌اش پر از سیر است تا خون آشام ها را دفع کند.

من کوییرل را پسری با استعداد اما حساس می‌بینم که احتمالاً در طول دوران تحصیلش به خاطر کم‌رویی و عصبی بودنش، مورد تحقیر قرار می گرفته‌است. احساس عدم کفایت و تمایلش به اثبات خود، باعث شد تمایل (در ابتدا نظری) به جادوی سیاه پیدا کند. به‌مانند بسیاری از افراد دیگر که خود را ناچیز و حتی مضحک به حساب می‌آورند، کوییرل نیز آرزو داشت که بتواند خود را به جهان اثبات کند.


کوییرل تعمداً در تلاش بود تا آنچه را که از ولدمورت باقی مانده بود، پیدا کند. بخشی از آن به دلیل کنجکاوی و بخشی از آن اشتیاق ناخودآگاهش برای اهمیت پیدا کردن. کوییرل خیال می‌کرد حداقل می‌تواند کسی باشد که ولدمورت را دستگیر می‌کند، و در بهترین حالت ممکن بود مهارت هایی را از ولدمورت بیاموزد و اطمینان حاصل کند که دیگران هرگز به او نمی خندند.

اگرچه هاگرید درست می‌گفت که کوییرل "ذهنِ درخشان"ـی دارد؛ اما این استاد هاگوارتز ساده و مغرور بود که فکر می‌کرد از پس رویارویی با ولدمورت، حتی زمانی که ضعیف شده است، بر خواهد آمد. زمانی که ولدمورت فهمید مردِ جوان مقامی در هاگوارتز دارد، فوراً کنترل او را، که توانایی مقاومت نداشت، در دست گرفت.

گرچه کوییرل روح خود را از دست نداد، اما کاملاً تحت کنترل ولدمورت درآمد، که باعث تغییر ترسناکی در بدن کوییرل شد: اکنون ولدمورت در پشت سر کوییرل دیده میشد، حرکات او را هدایت میکرد و حتی وی را مجبور می‌کرد که دست به قتل بزند. کوییرل سعی می کرد گه گاهی مقاومت ضعیفی نشان دهد، اما ولدمورت بسیار بسیار قدرتمند تر بود.

کوییرل در واقع توسط ولدمورت به یک جان‌پیج موقتی تبدیل شده بود. او به‌واسطه فشار جسمی مبارزه با روح بسیار قدرتمند و شیطانی درونش، بسیار ضعیف شده بود. بدن کوییرل به دلیل قدرت محافظتی که مادر هری هنگام مرگ برای هری در پوست خود باقی گذاشت، در طی درگیری با هری دچار سوختگی و تاول شد.
هنگامی که بدن مشترک ولدمورت و کوییرل به دلیل تماس با هری به طرز وحشتناکی می سوخت، ولدمورت برای نجات خود فرار کرد و اجازه داد تا کوییرلِ آسیب دیده، بسیار ضعیف شده و در نهایت بمیرد.

افکار جی کی رولینگ


کویرینوس از خدایان رومی بود که اطلاعات زیادی در مورد او در دسترس نیست، اگرچه از او معمولاً به عنوان عضوی از دسته خدایان جنگ یاد می‌شود، نشانه ای از آن که کوییرل آنچنان که به نظر می رسد، مهربان و صبور نیست. "Quirrell"، تقریبا شبیه به کلمه "squirrel" به معنایِ کوچک، بانمک و بی ضرر و همچنین شبیه به "quiver" است، که اشاره به عصبی بودن ذاتی این شخصیت دارد.

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.