هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

دنیای جادوگری > مجموعه هری پاتر > انواع مغزی های چوبدستی

انواع مغزی های چوبدستی

ترجمه شده توسط دلفی در ۲۲-بهمن-۱۴۰۰ ۱۵:۳۰ | ( : 2880)

توضیحات پایین درباره قدرت و خواص سه مغزی اصلی چوبدستی های ساخته شده توسط آقای گریک الیوندر، برگرفته از یادداشت های خود اوست.

در اوایل کارم، با نگاه کردن به پدر چوبدستی سازم که با مغزی های بنجل چوبدستی مثل موی کلپی (kelpie) کلنجار می‌رفت، مصمم شدم که بهترین مغزی ها را پیدا کنم و زمانی که وقتش شد تا حرفه خانوادگی را در پیش بگیرم، فقط با آن ها کار کنم. و همین کار را هم انجام دادم. بعد از آزمایش های بسیار و تحقیق به این نتیجه رسیدم که فقط سه ماده چوبدستی های با کیفیتی که من می‌خواهم به نام درخشان الیوندر بدهم را، تولید می‌کنند: موی تک‌‌شاخ، ریسه قلب اژدها و پر ققنوس. هر یک از این مواد گرانبها و نادر، خواص ویژه خود را دارند. متنی که در ادامه می‌آید، یک خلاصه کوتاه از تحقیقات من درباره هر یک از این مغزی های برتر را در اختیار شما قرار می‌دهد. خوانندگان باید به یاد داشته باشند که، هر چوبدستی ترکیبی از چوب آن، مغزی‌اش و تجربه و ذات صاحب آن است. بنابراین غلبه هر یک از این عوامل می‌تواند دیگری را خنثی کند و یا آن را کمرنگ کند.پس این فقط می‌تواند یک نگاه خیلی کلی به یک موضوع بسیار پیچیده باشد.

تک شاخ: موی تک شاخ به طور کلی، منسجم ترین جادو را تولید می‌کند و کمترین میزان نواسانات و مسدودیت ها را دارد. چوبدستی هایی با مغز موی تک شاخ، به طور کلی سخت ترین چوبدستی ها برای انجام جادوی سیاه هستند. آن ها از وفادار ترین چوبدستی ها هستند و معمولا به شدت به اولین صاحبشان وابسته می‌مانند. صرف نظر از این که او جادوگر ماهری بوده است یا نه.

اژدها: به عنوان یک قانون کلی چوبدستی های با ریسه قلب اژدها بیشترین قدرت را تولید می‌کنند و بیشترین قابلیت را برای اجرای طلسم های پر زرق و برق و خودنمایانه دارند. چوبدستی های اژدها سریع تر از بقیه انواع چوبدستی یاد می‌گیرند.با این که اگر کسی آن ها را از صاحب اصلی‌شان برنده شود می‌توانند وفاداری خود را تغییر بدهند، اما همیشه پیوند قوی ای با صاحب فعلی‌شان برقرار می‌کنند.
با این وجود که سرخود به این سمت و سو متمایل نمی‌شوند، اما چوبدستی های اژدها آسان ترین چوبدستی ها برای استفاده در جادوی سیاه هستند. همچنین از بین سه مغزی چوبدستی، بیشترین احتمال ایجاد تصادف را دارد و به نوعی دمدمی است.

ققنوس: نادر ترین نوع مغزی چوبدستی است. با وجود این که ممکن است این موضوع را دیرتر از ریسه قلب اژدها یا موی تک شاخ نشان بدهد، اما پرهای ققنوس قابلیت اجرای بیشترین انواع جادو را دارند. آن ها بیشترین ابتکار را از خود نشان می‌دهند و گاهی سرخود رفتار میکنند؛ ویژگی ای که بسیاری از ساحره ها و جادوگران نمی‌پسندند.

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.