هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

دنیای جادوگری > مجموعه هری پاتر > ماهوتوکورو (مدرسه‌ی جادویی ژاپن)

ماهوتوکورو (مدرسه‌ی جادویی ژاپن)

ترجمه شده توسط لاديسلاو زاموژسلی در ۱۲-آبان-۱۴۰۲ ۱۶:۴۰ | ( : 330)

مدرسه باستانی ژاپن کمترین تعداد جادوآموزان را نسبت به سایر یازده مدرسه بزرگ جادوگری جهان دارد و دانش آموزان را از سن هفت سالگی پذیرش می‌کند (گرچه جادوآموزان تا قبل از یازده سالگی به صورت شبانه روزی پذیرفته نمی‌شوند). دانش آموزان زیر یازده سال، هر روز سوار بر مرغ‌های توفان غول پیکر از خانه‌هایشان به مدرسه آمده و از همین طریق هم برمی گردند. کاخ زیبا و باشکوه مدرسه ماهوتوکورو از یشم سفید ساخته شده و در فراز منطقه غیرمسکونیِ (چیزی که ماگل ها فکر می کنند) آتشفشانی جزیره مینامی ایو جیما۱ قرار گرفته است.

جادوآموزان از همان ابتدا رداهای افسون شده‌ای را دریافت می کنند که با گذر زمان همراه با رشد مالکشان، تغییر اندازه و همچنین با افزایش دانش و مهارت‌های او تغییر رنگ می‌دهد. در ابتدا رنگ این رداها صورتی روشن است و سپس (در صورت تسلط بر تمام دروس جادویی) به رنگ طلایی در می‌آید. تغییر رنگ ردا به رنگ سفید بیانگر آن است که دانش آموز به قوانین جادویی ژاپن خیانت کرده و به سراغ آموزه‌های غیرقانونی رفته است (که در اروپا به نام جادوی سیاه خوانده می‌شود) و یا قانون بین المللی رازداری را زیر پا نهاده است. سفید شدن ردا بی‌آبرویی بزرگی محسوب شده و منجر به اخراج آنی از مدرسه و برگزاری دادگاه در وزارت سحر و جادوی ژاپن می‌شود.

شهرت مدرسه ماهوتوکورو ژاپن نه تنها به دلیل کیفیت آکادمیک آن، بلکه به دلیل آوازه آن در کوییدیچ است. بر اساس افسانه‌ها چند دانش آموز بی‌پروای مدرسه هاگوارتز که قصد داشتند دور کره‌ی زمین را تنها با جاروهایی نامناسب بپیمایند و از مسیرشان خارج شده بودند، کوییدیچ را به ماهوتوکورو معرفی کردند. این گروه توسط کادر مدرسه ماهوتوکورو که مشغول تماشای حرکت وضعی سیارات بودند، نجات پیدا کردند. آن‌ها در مدرسه به عنوان مهمان باقی ماندند و اقامتشان آن قدر طول کشید تا قوانین بازی را به همتاهای ژاپنی خود بیاموزند؛ کاری که بعدا از آن پشیمان شدند. همه‌ی اعضای تیم کوییدیچ ژاپن و قهرمان فعلی لیگ قهرمانان (تیم تویاهاشی تنگو۲) توانایی های خود را مدیون تمرینات طاقت‌فرسای مدرسه ماهوتوکورو هستد؛ جایی که مجبور بودند گاهی بر فراز دریایی متلاطم و هوایی طوفانی تمرین کنند. در حالی که می بایست علاوه بر بلاجرها مراقب پایگاه هوایی جزیره‌ی همسایه هم می‌بودند.

***
۱. Minami Iwo Jima
۲. Toyohashi Tengu Team

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.