هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

مدیریت سایت جادوگران به اطلاع کاربران محترم می‌رساند که سایت به مدت یک روز در تاریخ 31 خرداد ماه بسته خواهد شد. در صورت نیاز این زمان ممکن است به دو روز افزایش پیدا کند و 30 خرداد را نیز شامل شود. 1 تیر ماه سایت جادوگران با طرح ویژه تابستانی به روی عموم باز خواهد شد. لطفا طوری برنامه‌ریزی کنید که این دو روز خللی در فعالیت‌های شما ایجاد نکند. پیشاپیش از همکاری و شکیبایی شما متشکریم.


در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چوب دستی های جادوگری!بهترین ایده چیست؟
پیام زده شده در: ۰:۰۷ جمعه ۲۲ دی ۱۳۸۵
#5

درکold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۶ یکشنبه ۳ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۱۱ پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
از اون بالا کفتر که هیچ، کرکس هم نمیاد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 299
آفلاین
چوب های جادویی با هسته دم اسب پرنده:
نحوه ساخت:
به طور معمول ساخت این چوب ها، سخت است چون گرفتن یک اسب پرنده کاری سخت و دشوار است و این اسب ها نیز معمولا تمایلی به دادن موی دمشان به چوبدست ساز ندارند. هر چند اخیرا با گسترش ساخت چوب جارو و افزایش قدرت آنها، گرفتن این اسب ها ساده تر شده و قیمت این چوب ها کاهش یافته است. برای بهتر کردن کارایی این چوب ها باید آنها را در چوب های انعطاف پذیر کار گذشت.
خواص:
این چوب ها از سرعت زیادی برخوردارند. معمولا افرادی توسط این نوع چوبها انتخاب می شوند که روحیه ای گذرایی دارند و به تغییر و تحول علاقه مندند. همچنین کسانی که به سرعت گرایش دارند و به اصطلاح، عشق سرعت دارند. در تحقیقی مشخص شد که بیش از 80 درصد کسانی که در مسابقه جاروسواری سرعتی برنده شده اند، چوبدستی با هسته دم اسب پرنده داشته اند.
افسون هایی که با چنین چوبدست هایی اجرا شوند، سرعت بیشتری نسبت به دیگر چوبدست ها دارند و محبوب ترین نوع چوبدست برای دوئل های دوستانه اند. همچنین پایدار طولی این افسون ها بسیار زیاد است و می توان اهدافی در مسافت های بسیار دور را طلسم کرد.
انواع هسته های دم اسب پرنده:
همان طور که می دانید، اسب های پرنده انواع مختلفی دارند و استفاده از موی دم هر کدام تغییراتی در خواص چوب بدست می آورد. در زیر بعضی از انواع آنها بررسی شده است:
1- آبراکسان های غول پیکر: افسون های چوبدستی با این هسته، نسبت به دیگر چوبدستهای دارای هسته دم اسب پرنده سرعت کمتری دارند ولی بیشترین پایداری طولی را در بین تمام چوبدست ها دارند. در سال هزار و ششصد و بیست و دو میلادی، آبراهام جک، جاروسواری از لندن، جارو سوار دیگری را در پاریس هدف گرفت و رکورد بیشترین مسافت طلسم را به خود اختصاص داد.
2- تسترال: این نوع هسته کمیاب ترین هسته در میان اسب های پرنده است و قیمت بسیار زیادی نیز دارد هر چند عده زیادی از این نوع چوبدست استفاده نمی کنند و به همین دلیل ساخت آنها به شدت با کاهش روبروست آخرین کسی که چنین چوبی ساخت، الیوندرز انگلیسی است. گفته می شود افسون هایی که از این چوب خارج می شوند، به برخورد با هدف تمایل دارند و گاهی حتی تا 25 درجه از مسیر اولیه خود خارج می شوند تا به هدف بخورند! اما شایعاتی نمیز مبنی بر شوم بودن این نوع چوبدست رواج دارد و گفته می شود کسانی که توسط این چوب انتخاب می شوند، در کل افراد شومی خواهند بود.
3- پگاسوس یونانی: هر چند کلمه پگاسوس به طور کلی به همه اسب های پرنده اطلاق می شود ولی در اصل نوعی اسب پرنده است که زیستگاه طبیعیش یونان است و کاملا سفید رنگ است. این نوع هسته باعث افزایش قدرت افسون ها می شوند. در بین هسته های دم اسب پرنده، قوی ترین طلسم ها مربوط به هسته هایی ازجنس دم این نوع اسب است.
4- تکشاخ پرنده:نسل این نوع اسب منقرض شده و مدت هاست چوبدستی با هسته دم این نوع اسب ساخته نشده است. آخرین گزارش مربوط به ساخت این نوع چوبدست، متعلق به یوسف الیاتان چوبدست ساز مشهور اهل مصر است که در دربار فرعون آمنمحت دوم کار می کرده است. طبق این گزارش در همان موقع نیز دم این نوع اسب بسیار کمیاب بوده است و فرعون برای خرید این تار مو، یک و نیم تالان طلا به یک تاجر یونانی پرداخته است.

به طور کلی این نوع هسته دو خاصیت سرعت، و تداوم طولی را برای چوبدست به ارمغان می آورند و این نوع چوبدست به خصوص برای کسانی که عشق سرعتند، مناسب است. ایده خرید یکی از این چوبدست ها به عنوان چوبدست یدک، برای کسانی که می خواهند در مسابقات دوئل شرکت کنند، مناسب است.Re: چوب دستی های جادوگری!بهترین ایده چیست؟
پیام زده شده در: ۱۶:۴۶ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵
#4

درکold


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۶ یکشنبه ۳ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۱۱ پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
از اون بالا کفتر که هیچ، کرکس هم نمیاد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 299
آفلاین
چوب های جادویی با هسته پوست دیمنتور:
تاریخچه:
این نوع هسته یکی از غیر معمول ترین هسته های موجود برای چوب های جادویی است. به طور کلی فقط شش چوبدست با این هسته وجود دارد که دو تای آنها هنوز صاحب خود را انتخاب نکرده اند. یکی در مغازه الیوندرز واقع در کوچه دایاگون در انگلستان و دیگری در محل نگه داری چوبهای خاندان راویر در برزیل است. از سرگذشت یکی دیگر از این چوبها نیز هیچ اطلاعی در دست نیست و فقط در یادداشت های مروانا کوتاری چوبدست ساز از ساخته شدن آن خبر داده شده است. اولین چوبدست از این نوع را راجد منتور جادوگری که به وزارت ماگل های هند رسیده بود، در سال 237 قبل از میلاد مرلین ساخت.
نحوه ساخت: همه چوبدست های این نوع (به جز همان چوبدست مفقوده) از چوب گیاه تله شیطان ساخته شده اند که بعد از قرار دادن هسته در آن تمام انعطافش را از دست میدهد و به شکل تکه چوبی سخت و خشک مبدل می شود. در یادداشت های مروانا کوتاری آمده که او پوست دیمنتور را به وسیله یکی از جادوهای ابداعیش در ساقه یک کاکتوس قرار داده است.
سرنوشت:
دو تا از چوبدست ها همان طور که گفته شد هنوز فروخته نشده اند.
هیچ گزارشی از چوبدست مفقوده مروانا کوتاری در دست نیست.
از سه چوبدستی که مورد استفاده قرار گرفته اند،
یکی در دست مورفیوس تالاروس جادوگر سیاه یونانی بوده که در نبرد سختی که ماموران مبارزه با جادوی سیاه اسپارت با او داشتند، چوبدست وی همراه با خودش منفجر شد. گفته می شود قطعات این چوبدست در هر مکان سربسته ای قرار گیرند روشنایی رو از آن مکان می گیرند.
دومی توسط کلنل مک رونانز استفاده میشد که پس از کشته شدن وی در نبرد خونین روینز دیپ توسط گابلین های شورشی دو نیم شد و با تابوتش دفن شد.
سومی به ماری زادیه فروخته شد. ماری زادیه سه سال بعد خانه را ترک کرد و هرگز بازنگشت. گفته می شود که او توسط دیمنتور که پوستش در چوب او بوده، بوسیده شده ولی مدرکی برای اثبات این ادعا نداریم
خواص:
این چوب دست ها معمولا به طرز عجیبی خشک و غیر قابل انعطافند. برای استفاده از آنها باید اوراد را به طور کامل و دقیق بیان کرد اما در عین حال قدرت بسیار عجیبی دارند به طوریکه افسون های سیاهی که با این نوع چوبدست اجرا شوند گاهی تا سه برابر قدرت عادی خود را دارند. این چوبدست ها گاهی (به خصوص در هنگام دوئل) بدون خواست فرد افسون هایی را اجرا می کنند که معمولا از افسون های سیاه و خطرناکند. برای اجرای طلسم های بدون کلام بسیار مناسبند و نکته دیگر در مورد آنها رفتار عجیب با نور است. طلسم لوموس و دیگر طلسم های ایجاد روشنی با این نوع چوبدست به شدت ضعیف اجرا می شوند ولی طلسم های خاموشی را در حد اعلا اجرا می کنند به طوریکه هیچکس برای اجرا طلسم ناکس با این چوبها نیازی به تلفظ ورد ندارد. ماریه زادیه در یک مسابقه توانست با یک حرکت و بدون تکان خوردن لبهایش، هفتاد و شش هزار شمع رو خاموش کند. نکته عجیبی که در مورد این چوبدست ها نقل شده است مقاومت آنها در برابر طلسم اکسپلیارموس است. به طوری ماموران مبارزه با جادوی سیاه اسپارت که با مورفیوس تالاروس مبارزه کرده بوند اظهار داشتند حداقل 6 بار وی را با این طلسم هدف گرفته اند که هیچ تاثیری نداشته است.
جمع بندی:
چوب های حاوی پوست دیمنتور بسیار کمیاب و بالطبع گرانند ولی در عین حال قدرت زیادی به خصوص هنگام دوئل و اجرای طلسم هایی که به نوعی نابودگرند، دارند. برای استفاده از این چوبها باید در تلفظ و خواندن اوراد بسیار دقت کرد ولی برای اجرای طلسم های بی کلام مناسبند.
در کل اگر چنین چوبی شما را انتخاب کند من به شما تبریک نمی گویم!
-------------------------------------------
نمی دونم اون تکه تاریخچه مناسب بود یا نه. ولی اگه در بحث اینجا نمی گنجه بگید تکرار نکنم.Re: چوب دستی های جادوگری!بهترین ایده چیست؟
پیام زده شده در: ۱۱:۱۰ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵
#3

فريد


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۷ پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۸۶
از قلعه ي سياه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
نام چوب:ليموس 1122
مواد سازنده:از مواد چوب ليموس 1112درست ميشود ولي به آن كمي برگ درخت نارووس استفاده ميشود (از درختان جنگل هاگزميد ولي آن در كوچه ي دياگون ميتوان با قيمتي بالا به دست آورد).در اين چوب از موي اژدهاي مجار هم
مي توان استفاده كرد(الزامي نيست).
-------------------------------------------------------------
خواص چوب:اين چوب به دليل استفاده از چوب درخت نارووس بسيار انعطاف پذير است و با اين چوب ميتوان وردهاي
سياه را به خوبي اجرا و بسيار كم پيش مي آيد كه بتوان ورد هاي آن را باطل كرد.
اگر در اين چوب از موي اژدهاي مجار استفاده كنيم اين چوب اين قابليت را پيدا مي كند كه بتوان از آن در آب و دنياي
مرگ خواران استفاده كرد.
اين چوب خواص چوب ليموس 1112را نيز دارد.مثل قدرت زياد سرعت اجراي ورد زياد و انجام ورد هاي پيچيده و
به طور كل تمام خواص ليموس 1112 را داراست.
-------------------------------------------------------------
نتيجه گيري:اين چوب بسيار چوبي خوبي مي باشد كه براي تمام اقشار جادوگران قابل استفاده است از دانش آموزان كه وردهاي ابتدايي دارند تا مرگ خواران كه ورد هاي جادوي سياه دارند.به همين دليل فروش بسيار خوبي دارد.
-------------------------------------------------------------
جنس ديواره ي چوب:چوب درخت گردوي جنگل
------------------------------------------------------------
قيمت:3 گاليون كه نسبت به كارايي آن بسيار قيمت خوبي مي باشد.
-------------------------------------------------------------
مركز فروش:چوب فروشي اوليوندر كوچه ي دياگون و چوب فروشي بالسر دهكده ي هاگزميد.
-------------------------------------------------------------
مخترع:آقاي اوليوندر.
-------------------------------------------------------------

ويرايش ناظر :‌

اين بار درست كردم ولي ديگه نبايد دوتا پست پشت سر هم بنويسي !!!____________
سلام

نام اختراع:دستكش جادوگري

مخترع:خودم

تاريخ اختراع:2 روز پيش

---------------------------------------------------------------------
شرح اختراع:
اين اختراع اختراع بسيار بزرگي است و به زودي به طور عمده ساخته مي شود.
اين دستگاه يك دستكش معمولي است ولي مي تواند دقيقا مثل يك چوب جادويي عمل كند و تمام ورد ها را با آن اجرا كرد.
از مزيت هاي اين دستگاه مي توان گفت اينكه هميشه با شماست و ديگر نياز به حمل چوب دستي هاي معمولي نداريد.

--------------------------------------------------------------------

قيمت:3 گاليون (مثل چوب هاي جادويي)

مركز فروش :از مدتي ديگر در تمام چوب فروشي ها مي توان آن را پيدا كرد.


ویرایش شده توسط سيريوس بلک در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۲۱ ۲۰:۳۰:۰۸

لرد سياه نابودتون ميكونه


Re: چوب دستی های جادوگری!بهترین ایده چیست؟
پیام زده شده در: ۱۰:۰۳ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵
#2

دیوید پاتر


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۱۹ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۳۷ پنجشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۳
از آزکابان فرار کردم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 97
آفلاین
به نظر من چوب هایی که جنس سختی داشته باشند فقط به درد جادوگران با سابقه می خورد زیرا اجرای طلسم با آنها بسیار سخت است. همچنین طلسم ها قوی تر اجرا می شوند.
ولی چوب با جنس نرم برای تازه کاران مناسب است زیرا به راحتی و نرمی طلسم اجرا می کند.


[c


چوب دستی های جادوگری!بهترین ایده چیست؟
پیام زده شده در: ۸:۰۳ پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۵
#1

آقای الیوندر


مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۱ چهارشنبه ۷ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۱۱ جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 105
آفلاین
این تاپیک به دو بخش تقسیم می شود:
1-نظر دادن((که شما فقط یک نظر و پیشنهاد در مورد موضوعی که به چوب های جادوگری مربوط باشد می دهید و هیچ جایزه ای به آن تعلق نمی گردد.))
2-طرح وایده((که شما یک راه کار به ما می دهید و دارای جایزه است.))
اهداف این تاپیک((بخش طرح و ایده)):
شما مي توانيد در اين تاپيک انواع چوب هاي جادوگري را مورد بحث و گفت و گو قرار دهيد مثلا" از نظر نوع قدرت فرق بين چوب هاي جادوگري مختلف از نظر جنس و نوع ساختار آنها و يا تاثير مواد مختلف هنگام در ساخت چوب هاي جادوگري و ... .شما مي توانيد حتي جنس و نوع و ميزان قدرت و تغيراتي که از قرن ها پيش چوب هاي جادوگري کرده اند را بنويسيد.سپس هرکس بايد پس از دادن پيشنهاد و يا ايده خود نتيجه گيري خود را در آخر پيام خود بنويسد و به ما ارائه دهد.در آخر هر ماه هر ايده و یا راه کار و یا کمک و يا پيشنهادي که بيشتر و بهتر به دنياي جادوگري و همچنين به ساختن بهترين چوب دستي به ما کمک کند با مشورت با مدیران انتخاب و به برنده يک جايزه تعلق مي گردد((البته هنوز دز مورد نوع جايزه تصميم نگرفته ام)).راستي يادتون نره که پس از هر پيغام خود نتيجه گيري خود را بنويسيد.((توجه داشته باشید که امتیاز بندی نمی شود بلکه فقط یک راه کار انتخاب و به برنده یک جایزه تعلق می گردد.))
من يک نمونه براي شما در زير مي نويسم:
چوب هاي جادوگري از نظر جنس اگر در آن پر ققنوس به کار ببرند قدرت بالايي به خود مي گيرد به اين صورت که ممکن است در گاهي اوقات در زماني که در خطر بسياري قرار گرفته ايد ممکن است جادويي که شما مي کنيد به دو رگه تبديل شود يغني قدرت بالايي به خود مي گيرد به اين صورت که ممکن است در گاهي اوقات در زماني که در خطر بسياري قرار گرفته ايد ممکن است جادويي که شما مي کنيد به دو رگه تبديل شود يغني قدرت آن دو برابر گردد و خوبي ديگر اين چوب اين است که وقتي که شما آن از دست مي دهيد مثلا" دشمن آن را از شما مي گيرد و وقتي که مي خواهد با آن جادويي بکند نمي تواند با چوب جادوگري شما جادو کند چون چوب جادوگري فقط صاحب خود را مي شناسد و فقط او است که مي تواند با چوب جادوگري خود جادو کند البته اين اتفاق در بعضي اوقات براي بعضي اشخاص مورد عمل نمي آيد.از خوبي هاي ديگر به کار بردن پر ققنوس در ساختن چوب دستي هاي جادوگري اين است که... .
نتيجه گيري:پس نتيجه مي گيريم که پر ققنوس به کارايي چوب دستي جادوگري بسيار کمک مي کند و کارايي آن را بالا مي برد.
خوب با اين راهنمايي که من کردم شما مي توانيد دست به کار شويد پس شروع کنيد و به دنياي جادوگري کمک کنيد.


ویرایش شده توسط آقای الیوندر در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۲۱ ۱۱:۲۳:۰۴شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.