هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

دنیای جادوگری > مجموعه هری پاتر > کَستِلوبُروشو (مدرسه‌ی جادویی برزیل)

کَستِلوبُروشو (مدرسه‌ی جادویی برزیل)

ترجمه شده توسط آیلین پرینس در ۲۴-آذر-۱۴۰۲ ۲۱:۳۰ | ( : 280)

مدرسه‌ی برزیلی جادوگری، که جادوآموزانی را از سراسر آمریکای جنوبی می‌پذیرد، ممکن است در اعماق جنگل‌های بارانی یافت شود. این قلعه‌ی شگفت آور، در چشم معدود ماگل‌هایی که آن را دیده‌اند، به صورت یک ویرانه ظاهر می‌شود (حقّه ای که با هاگوارتز مشترک است؛ در مورد اینکه کدام این ایده را از دیگری گرفته است، نظرات متفاوتی وجود دارد). کَستِلوبُروشو عمارتی باابهت و مربع شکل، ساخته شده با سنگ های طلایی است که اغلب مشابه یک معبد در نظر گرفته می‌شود. هم ساختمان و هم محوطه توسط کایپورا۱ محافظت می‌شوند؛ موجوداتی روح شکل، کوچک و پشمالو، که بسیار شیطان و حیله گر هستند و شب هنگام بیرون می آیند تا از دانش آموزان و موجوداتی که در جنگل زندگی می‌کنند، محافظت کنند. یک بار شنیده شد که مدیر سابق کَستِلوبُروشو، بِنِدیتا دورادو۲، هنگام پس دادن بازدید هاگوارتز، زمانی که آرماندو دیپت از پیوز، روح مزاحم شکایت می‌کرد، از ته دل می‌خندد. پیشنهادش به آرماندو دیپت برای فرستادن تعدادی کایپورا به جنگل ممنوعه «برای اینکه نشان دهیم مشکل واقعا به چه معناست» پذیرفته نشد.

جادوآموزان کَستِلوبُروشو رداهایی به رنگ سبز روشن می‌پوشند و به خصوص در دروس گیاه‌شناسی و جانورشناسی جادویی مهارت دارند. این مدرسه برنامه‌های تبادل مشهوری را برای جادوآموزان اروپایی* که مایل به مطالعه ی گیاهان و جانوران جادویی آمریکای جنوبی هستند، ارائه می‌دهد. تعدادی از جادوگران مشهور، از جادوآموزان سابق کَستِلوبُروشو بوده اند؛ از جمله یکی از معروف ترین معجون سازان جهان، لیباتیوس بوراگ۳ (نویسنده‌ی «معجون سازی پیشرفته»، «پادزهرهای آسیایی» و «صاحب یک فیِستا در یک بطری باش!» و دیگر کارها)، و ژوآ کوئلیو۴، کاپیتان یکی از تیم های کوییدیچ مشهور جهان به نام پروازکننده‌های درختی تاراپوتو۵.

*یکی از این سفر‌ها بود که والدین بیل ویزلی توان پرداخت هزینه‌های آن را نداشتند و این موضوع باعث شد تا دوست مکاتبه‌ای ناامید او در کَستِلوبُروشو، چیز زننده‌ای را با نامه برای او ارسال کند.

***
پی‌نوشت مترجم:
۱.Caipora
۲. Benedita Dourado
۳. Libatius Borage
۴.João Coelho
۵. Tarapoto Tree- Skimmers
تاراپوتو شهری در منطقه‌ی سن مارتین واقع در شمال پرو است.

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.