هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: « چرا بیشتر حیوانات به هری سریعتر نزدیک میشوند؟» آیا عده ای به صورت آنیماجس هستند؟
پیام زده شده در: ۱۴:۴۲ شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
تعریف لیندا بسیار کامل بود و فکر نکنم کسی دیگر در مورد تعریف آن مشکلی داشته باشد.
ولی در آخر پستش چنین آمده بود:

نقل قول:
ریتا اسکیتر (خبرنگار پیام امروز) ، جیمز پاتر ،سیریوس بلک ، پیتر پتی گرو ، ریموس لوپین.

من هنوز سر اینکه ریموس لوپین جانور نما هست یا نه شک دارم.جانورنما باید به اراده شخص باشه ولی هیچ جا تو کتاب نیومده که ریموس به خواست خود بتواند گرگینه شود.
بحث رو بیش از این به انحراف نمیکشونم.

در مورد موضوع شاید بشود این دلیل هم قانع کننده باشه:
اگر فرض بگیریم ارتباط حیوانات به یکدیگر راحتر از ارتباط آن ها با انسان هست.شاید چون هری زبان ماری رو بلد هست یک نشانه ای در او هست که حیوانات آن را درک میکنند و به همین دلیل هست که جانوران به هری نزدیک میشوند.

میدونم زیاد دلیلم قانع کننده نیست ولی شما هم نظرتون رو بگید.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

Re: « چرا بیشتر حیوانات به هری سریعتر نزدیک میشوند؟» آیا عده ای به صورت آنیماجس هستند؟
پیام زده شده در: ۲۳:۱۶ جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۸۵

رضوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۳ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۸ شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۸
از برج گریفیندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 62
آفلاین
انیماجس (انیماگوس) به معنی جانورنماست . یعنی جادوگری که می تواند خود را به یک حیوان تبدیل کند . این کار نیازمند مهارت بالا در جادوگری است و وزارتخانه روی این امر به شدت نظارت دارد . ولی با این حال جانور نما های ثبت نشده ای هم وجود دارند مثل ریتا اسکیتر (خبرنگار پیام امروز) ، جیمز پاتر ،سیریوس بلک ، پیتر پتی گرو ، ریموس لوپین.

به تعداد شب ها روز وجود دارد ،
و طول شب ها و روز ها هم در چرخه یک سال مساوی است.
حتی سعادتمند ترین ز ندگی ها هم نمی تواند Ø

پیام زده شده در: ۲۲:۴۰ پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۵

پوریا دفتری بشلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۴۶ جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۸۶
از یک جایی در این دنیای بی کران
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 85
آفلاین
سلام . ببخشيدا فقط من معني كلمه ي انيماجس را نمي دانم اگر مي شود توضيح دهيد .
ارادتمند شما فرگوس فينيگان

شناسه قبلي من
هرگز یک اژدهای خفته را قلقلک ندهید .

پیام زده شده در: ۳:۰۰ پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۵

رضوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۳ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۸ شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۸
از برج گریفیندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 62
آفلاین
من هم دقیقا با آبرفورث موافقم بعضی از وقایع اتفاقی پیش اومده
به جز مورد کروکشناک که رفتارش با سیریوس هنوز توضیح کاملا قانع کننده ای نداره (که البته میشه گفت با توضیح فایرنز حل شده ) بقیه موارد به اون صورتقابل بحث نیستند.
اما نباید فراموش کردحیوانات هم حواس دارند وممکنه نیروی خاصی در هری حس کرده باشند ... شایدم بشه به مهارت های هری ارتباط سریع با حیوانات رو هم اضافه کرد .

به تعداد شب ها روز وجود دارد ،
و طول شب ها و روز ها هم در چرخه یک سال مساوی است.
حتی سعادتمند ترین ز ندگی ها هم نمی تواند Ø

پیام زده شده در: ۱:۵۸ چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۵

لی جردن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۱ شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۱۷ چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
از fozool sanj
گروه:
کاربران عضو
پیام: 280
آفلاین
سلام. به نظر من بچه ها زیادی روی مطالب کتاب zoomکردن.
اینا همش نکات انحرافه.
وگرنه حیوونات باید به دختر ها علاقه نشون بدن تا پسرا.
و همین باید کافی باشه که بگیم آلبوس همه ی اخطار ها رو به هری داده و اونو از کل ماوقع مطلع کرده.
و ما باید طبق برداشت هری از مطالب فکر کنیم. اینو قبلا جی.کی ثابت کرده

همه ی بدبختیا از اونجایی شروع میشه که فکرای بد به سرت میزنه.
همه ی بدبختیا از اونجایی شروع میشه که فکرای خوب از سرت پر میزنه

پیام زده شده در: ۱۹:۱۱ سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۵

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۵ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
كروكشانك يا همون كج‌پا در حقيقت يه گربه دو رگه هست كه يه رگش ميخوره به نيزل ها. نيزل ها هم مانند گربه هستند ولي مي توانند جادو را احساس كنند.
خود خانم رولينگ در اين مورد توضيح داده
در باره نيزل ها هم ميتونيد به كتاب جانوران شگفت انگيز و زيستگاه آنها مراجعه كنيد

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=181728#forumpost181728

پیام زده شده در: ۳:۳۸ سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۸۵

آبرفورث دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۷ یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱
از کافه هاگزهد
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
پیام: 514
آفلاین
هاگرید اصلا هری رو انتخاب نکرد.
بچه ها عقب کشیدن و هری بدبخت و از همه جا بیخبر موند.
هاگرید هم فکر کرد هری اومده جلو ، نمیدونست بچه ها رفتن عقب که.
در مورد کروکشانک هم لیلی اونز درست میگه.
رفتار کروکشانک با سیریوس مشکوک تر از رفتارش با هریه.

فرضیه خانم نوریس هم از نظر من درست نیست.
اگه اینجوری بود ، فیلیچ بیخودی تو کتاب دو از دست هری عصبانی نمیشد ( فکر میکرد هری نوریس رو کشته )

به نظر من باید روی فنگ بحث کرد که همیشه به طرف هری میره ، درحالی که رون و هرمیون هم هستن.
فنگ = سگ هاگرید

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۵۸ دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
آرتور جان شما عضو جا افتاده ای هستی تو سایت!از تو بعید اینجوری پست زدن.در کل من قبلا هم بهت اخطار داده بودم این هم آخرین اخطارم بود.دفعه دیگه به مدیران مجبور میشم گزارش کنم.

nazipotter_70 پست شما هم پاک شد.لطفا از زدن پست های تک خطی و بی دلیل پرهیز کنید.

ممنون،ایگور کارکاروف

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۲۱:۱۶ یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۵

لیلی اوانز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۷ سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۶ چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 571
آفلاین
ايده ي جالبي بود.
البته با بعضي قسمتاش مخالفم.مثلاً انس گرفتن هري با حيوونا توي كتاب چندان بارز و مورد تأكيد نيست.
هاگريد هم به اين خاطر هري رو انتخاب كرد چون مي دونست هري بيشتر از بقيه ي بچه ها بهش اطمينان داره و راحت تر حاضر مي شه كاري كه هاگريد مي گه رو انجام بده.

من خودم در مورد كروك شانك فرضيات زيادي داشتم و مي خواستم در اين مورد يه تاپيك بزنم.البته نه به خاطر نزديك شدنش به هري (چون اونقدرها هم به هري نزديك نيست)بلكه به خاطر دوستي و نزديكيش با سيريوس.
چطور ممكنه يه گربه ي معمولي تشخيص بده كه بلك واقعاً سگ نيست و يه آنيماگوسه؟چرا يه گربه بايد با اون حالت از يه سگ يا يه انسان دفاع كنه؟

به هر حال اگه واقعاً رولينگ گفته باشه كه كروك شانك آنيماگوس نيست اين فرضيه به كلي رد مي شه.(البته من جايي نخوندم كه رولينگ اينو گفته باشه.اگه كسي خونده لطفاً با ذكر منبع توي تاپيك مطرح كنه)

و حالا اگه گفته هاي nazipotter (پست قبلي) درست باشه و رولينگ واقعاً آنيماگوس بودن كروك شانك رو رد كرده باشه در اين صورت رفتار كروك شانك رو مي شه به شكل ديگه اي تفسير كرد:
كروك شانك يه گربه ي معمولي نيست و يه گربه ي جادوييه.درست مثل بقيه ي حيوانات خانگي جادوگر ها(فراموش نكنيد رون يه بار در حضور هري از غير جادويي بودن اسكابرز شكايت مي كنه و مي گه اون هيچ كار خارق العاده اي انجام نمي ده.در نتيجه انجام گرفتن كارهاي عجيب توسط حيوانات خانگي در دنياي جادوگري يه امر طبيعيه) يا مثلاً جغدها و به ويژه هدويگ كاملاً خارق العاده ،هوشمند و داراي قوه ي درك هستن ولي هيچ كس اونا رو آنيماگوس نمي دونه.
در نتيجه مي شه اينجوري گفت كه كروك شانك هم يه گربه ي جادوييه و البته با غرايز ،استعداد ها و تواناييهايي بيشتر از حد معمول و به همين خاطره كه سيريوس رو تشخيص مي ده.

در مورد خانم نوريس :رولينگ توي سايتش اعلام كرده بود كه خانم نوريس آنيماگوس نيست و در اين مورد هيچ شكي هم وجود نداره.

در نتيجه فقط فرضيه ي كروك شانك اگه با سند رد نشه قابل بحثه.

در مورد حيوانات خونگي پاتر ها هم ايده ي جالبي داشتي ولي من باهاش موافق نيستم.دامبلدور با قدرتي كه در جريان داستان از خودش نشون داده و همينطور با داشتن ققنوس ديگه احتياجي به نگهباني و گزارش جانور نما ها نداره.
اگه آنيماگوسي با پاترها توي گودريك هالو بود احتمالاً از دست ولدمورت جون سالم به در نمي برد كه بخواد به دامبلدور گزارش بده.

ویرایش شده توسط لیلی اوانز در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۱۳ ۲۱:۲۱:۲۱

« چرا بیشتر حیوانات به هری سریعتر نزدیک میشوند؟» آیا عده ای به صورت آنیماجس هستند؟
پیام زده شده در: ۲۰:۱۴ یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۵

ممد زاده ی ممدآبادیِ مملی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۰ جمعه ۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۴۵ دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۹
از یورقشاخر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 65
آفلاین
« چرا بیشتر حیوانات به هری سریعتر نزدیک میشوند؟ آیا عده ای به صورت آنیماجس هستند؟»

واقعا جای سوال پیش میاد...

نشون به اون نشونی(!) که:
ـ تنها حیوان و یا در واقع آنیماجسی که با هری راه نیامد، خالخالی بود که در اخر وفادار لرد سیاه از آب در آمد،

و:
ـ چرا هاگرید که همیشه مواظب هریه، در اولین جلسه ی درسش و در حالی که نمیدونست آیا هری استعدادی در رام کردن حیوانات داره یا نه،
اون رو به جلو فرستاد؟ در حالی که اون با دراکو سر قضیه ی نوربرت لج
کرده بود و براحتی میتونست انگشت اشاره رو سمت اون بگیره و بگه
اون اول بره. توجه کنین که مالفوی برای خوابوندن پوزه ی هری حتما میرفت و دستورات هاگرید رو اطاعت میکرد.

ـ کروکشانکز سریع با هری گرفت. راستش یک چیز دیگه هم هست که احساس میکنم هرمیون بالاجبار اون گربه رو خرید... اگر به کتاب 3 تا 6 توجه کنین متوجه میشین.
رفتار هرمایونی با گربه اش بسیار سرد است. به طوری که خیلی کم ما میبینیم که او در حال نوازش او در تالار باشد.
انتخاب کرکشانکز، گربه ای که پاپرانتزی و وحشی است هم برای هرمیون که بسیار مشکل پسند است مشکوکانه است.

ـ خانم نوریس بیشتر مواظب هریست. همیشه میبینیم فیلچ با نگرانی جلوی هری ظاهر میشود که از کتاب پنج ببعد تعقیب خانم نوریس و فیلچ برای هری و دوستانش بیشتر شد.

و اینکه:
تعداد کمی آنی ماگوس ثبت شده وجود دارن| و دامبلدور نفوذ زیادی در وزارت خونه داره. فکر کنم برای اینه که هری شک نکنه.

این فرضیه هست که دامبل بعد از دره ی گودریک، عده ای آنیماجس رو استخدام(و یا تربیت) کرده که مواظب هری و اطرفیانش باشن.

راستی اگه یادتون باشه :
ـ دامبلدور چگونه از وقایع دره ی گودریک مطلع شد؟

شاید این آنیماجس های استخدامی بودن... حتما لیلی و جیمز حیوون خونگی داشتن.

We'll Fight to Urgs mate, so don't shock your gecko!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.