هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: جمع بندی تاپیک های تالار اسرار
پیام زده شده در: ۱۴:۱۳ پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
جمع بندی تاپیک نقش بلاتریکس در کتاب هفتم!

مشخصات تاپیک : دابیold2 سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۶

تعداد پست :7

جمع بندی :

بلاتریکس لسترنج یکی از مرگخواران وفادار لرد سیاه که علاقه وافری به لرد دارد و همینطور لرد هم به او اعتماد کامل دارد ، در کتاب هفتم باز هم به عنوان یکی از مرگخواران وفادار ظاهر شد و متوجه شدیم که یکی از جان پیچ های لرد سیاه در اختیار وی بوده که در گنجه اختصاصی او در گرینگوتز قرار داده شده است ؛ او در جنگ نهایی هاگوارتز نیز شرکت داشت در کنار لرد سیاه ؛ که فرد ویزلی را کشت و در نهایت در مبارزه تن به تن با مالی ویزلی ، یکی از اعضای محفل ققنوس و مادر فرد ویزلی ، کشته شد !

نوشته شده توسط پرسی ویزلی

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۱/۱۵ ۱۵:۲۷:۰۰

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۳:۵۳ پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک صحنه‌ی پایانی کتاب!

مشخصات تاپیک : راجر دیویس پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۶

تعداد پست :40

جمع بندی :

1)
به نظر من صحنه آخر کتاب طبق معمول کتابهایه دیگه در هاگوارتز اتفاق خواهد افتاد.

هاگوارتز برای پایان داستان یه جورایی امنیت رو به یاد میاده.در کاور کتاب هم در بکراند پشت جلد یک هاگوارتز آروم رو میبینیم که واقعا آرامش بخشه.

نوشته شده توسط پرفسور کوییرل

2)

در کتاب هفتم میبینیم که نبرد نهایی در هاگوارتز و با حضور مرگخواران ، محفل ققنوس و دانش آموزان و همینطور موجودات جادویی صورت میگیره ! جنگ نهایی لرد ولدمورت و هری پاتر در سرسرای اصلی هاگوارتز ، در حالی که توسط جمع کثیری از مخالفان لرد احاطه شدند صورت میگیره ، که در کاور کتاب هفتم هم دیده میشد جایی که هر دو نفر ایستادند و چیزی که دستشون رو به خاطرش بلند کردند ، چوبدستی برتر هست !

پیام زده شده در: ۱۳:۴۷ پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک آخرين جاودانه ساز

مشخصات تاپیک : چو چانگ پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۴

تعداد پست :86

جمع بندی :

جان پیچ های لرد سیاه :
1- نجینی مار لرد ولدمورت
2- فنجان هافلپاف
3- گردنبند اسلیترین
4- انگشتر مارولو ریدل
5- نیم تاج راونکلاو
6- دفترچه خاطرات تام ریدل
7- قسمتی از روح لرد که در بدن هری جای گرفته بود

و تکه ای از روح لرد که در بدن خودش قرار داشت !

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۲۱ ۱۱:۲۷:۳۴
ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۲۱ ۱۱:۳۱:۲۰

پیام زده شده در: ۱۳:۲۳ پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک در سال هفتم هاگوارتزي وجود دارد؟

مشخصات تاپیک : گتافیکس دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۴

تعداد پست :87

جمع بندی :

نظرات زیادی در مورد نحوه شروع شدن ترم جدید هاگوارتز ، مدیریت جدید و موارد مربوط به هاگوارتز داده شد ! در نهایت و با توجه به اینکه وزارت سحر و جادو توسط لرد سیاه تسخیر شد ، سوروس اسنیپ به عنوان مدیریت جدید هاگوارتز قرار گرفت بدون توجه به اینکه جانشین دامبلدور ، مینروا مک گونگال بود !

وضعیت نامناسبی در هاگوارتز با توجه به مدیریت اسنیپ حاکم شد ، از جمله برتر شناخته شدن اسلیترینی ها ، رسیدگی مرگخواران و دانش آموزان بد رفتار به امور دانش آموزان و ... که باعث نارضایتی اساتید و دانش آموزان بود ؛ ولی به دلیل حکومت لرد سیاه به هاگوارتز ، نمیتوانستند اعتراضی کنند به این وضع !

در نهایت جنگی در هاگوارتز صورت گرفت و سوروس اسنیپ هم از بین رفت توسط لرد سیاه !

پیام زده شده در: ۱۳:۱۴ پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک عوامل موثر در کتاب هفتم

مشخصات تاپیک : پرسی ویزلی دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۸۶

تعداد پست :10

جمع بندی :

عوامل زیادی میتونستند در کتاب هفتم نقش داشته باشند ، نقش موثر ! که تعدادی از اونها توسط دوستان در این تاپیک گفته شد ! عواملی که گفته شد و نقش داشتند ( اسامی عوامل توسط اعضا داده شده و مقابلش توضیحات من اضافه شده ) :

* موسسان هاگوارتز : دیدیم که اشیای موسسان هاگوارتز نقش بسیار مهمی داشتند که در واقع همان جان پیچ ها بودند !

* مرگ افراد مهم : این مرگ ها هم از جمله موارد کلیدی در کتاب بودند ، مانند مرگ وزیر اسکریمجیور ، لرد ولدمورت ، ریموس لوپین ، نیمفادورا تانکس ، فرد ویزلی ، سوروس اسنیپ ، دابی ، کالین کریوی ، هدویگ ، الستور مودی و ... !

* رون و هرمیون : رون و هرمیون طبق نظریه ها ، در طول کتاب هفتم با هری همراه بودند و در از بین بردن هورکراکسس ها نقش بسیار مهمی داشتند .

* دره گودریک : بخشی از کتاب هم به دره گودریک اختصاص یافت ، هری تونست بعد از سالها قبر پدر و مادرش رو ببینه ، همینطور خانه پاتر ها رو ! و اینکه حمله نجینی که در کالبد پیرزنی مهربان بود در آنجا صورت گرفت .

* لرد ولدمورت : طبق نظریه یا هری میمیرد یا ولدمورت ! ولدمورت نقش بسیار مهمی در طول کتاب داشت و در آخر هم شاهد مرگش بودیم !

* سوروس اسنیپ : اسنیپ هم یکی از افرادی بود که در کتاب نقش مهمی ایفا میکرد و اکثر طرفداران کتاب منتظر بودند تا ببینن بالاخره اسنیپ متعلق به کدام جبهه است و همینطور واقعیاتی از زندگیش فاش شود ! که این کار انجام شد و ما دیدیم که بعد از مرگ اسنیپ موارد زیادی درباره این شخصیت فاش شد که توانست او را از منفورترین شخصیت به محبوبترین تبدیل کند !

* كلاه گروه بندي هاگوارتز : ما دیدیم که کلاه گروهبندی هم حضور داشت و در آخر کتاب ، آتش گرفت و چیزی نمانده بود که باعث مرگ نویل لانگباتم شود !

* گراوپ : گراوپ هم در آخر داستان نقش مهمی داشت ، اون با گله سانتورها به مرگخواران و لرد سیاه حمله کرد و نقش بسزایی در پیروزی محفل بر مرگخواران داشت !

* هاگوارتز : هاگوارتز هم یکی از بخش های مهم کتاب هفتم بود ، جنگ نهایی در هاگوارتز صورت گرفت ، جان پیچ راونکلاو با کمک روح راونکلاو پیدا شد و فنجان هافلپاف به همت رون و هرمیون در تالار اسرار هاگوارتز از بین رفت !

* پیتر پتی گرو : پیتر افراد زیادی را زندانی کرد در مقر مرگخواران ! که در نهایت همانطور که پیش بینی میشد ، به این خاطر که مدیون هری بود ، موقع دستگیری هری با ذکر این مورد توسط هری که پیتر تو مدیون منی ! دست نقره ای که توسط ولدمورت به پیتر داده شده بود ، پیتر رو خفه کرد !

* اعضای محفل : همونطور که دیدیم ، اعضای محفل ققنوس هم نقش مهمی در جنگ های هاگوارتز داشتند و بعضی موارد به خوبی به هری یاری رسانی کردند !

* هری به عنوان جان پیچ : ما دیدیم که تکه ای از روح ولدمورت هم در بدن هری بود که توسط خود لرد از بین رفت .

* فدا کردن : هری در کتاب هفت ، با فکر اینکه خودش رو فدای دیگران کنه و با مرگ خودش باعث بشه سایر افرادی که در هاگوارتز هستند زنده بمونن ، مصونیتی در وجود اون افراد قرار داد .

پیام زده شده در: ۱۲:۳۲ پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک نامه ای از ر.ا.ب به لرد سیاه

مشخصات تاپیک : استن شانپایک یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۶

تعداد پست :10

جمع بندی :

در کتاب ششم ، بعد از اینکه قاب آویز رو هری به همراه آلبوس دامبلدور از غار بیرون میارن ، هری نوشته ای در درون اون پیدا میکنه :

مي دانم مدت ها پيش از اين که تو اين نامه را بخواني مرده ام اما مي خواهم بداني اين من بودم که به راز تو پي برده ام من جان پيچ اصلي را دزديدم و قصد دارم در اولين فرصت ممکن ان را نابود کنم با اين اميد با مرگ مواجه مي شوم که تو ، در زمان رويارويي با حريفت دوباره فاني شده باشي . ر.ا.ب

بعدها کریچر به هری میگه که ارباب ریگولس ، وقتی از اون معجون خورد ضعیف شد ، دوزخی ها کشیدنش به آب و من کاری نکردم و اون مرد ! در واقع ریگولس جان پیچ رو به کریچر داده بود و کریچر هر کاری میکنه نمیتونه اونو از بین ببره ، در نتیجه در قفسه خودش در آشپزخانه خانه بلک ها مخفیش میکنه ؛ اون توسط ماندانگاس فلچر ربوده میشه و به دلورس آمبریج می فروشه . هری تنها چیزی که به ذهنش میرسه این هست که به وزارت بره و اونجا اون قاب آویز رو پیدا میکنند ! در اواسط کتاب هفتم ، جان پیچ توسط هری و رون در یکی از جنگلهایی که هری و هرمیون در نبود رون اونجا چادر زده بودند، توسط شمشیر گریفیندور از بین میره !

نوشته شده توسط ایگور کارکاروف

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۲۱ ۱۱:۳۴:۴۵

پیام زده شده در: ۱۲:۲۱ پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک ** شایعه** فاش شدن یک پاراگراف از کتاب هفتم هری پاتر ** شایعه**

مشخصات تاپیک : هری پاتر دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۶

تعداد پست :24

جمع بندی :

روزنامه گاردین ادعا کرده بود که تونسته بود از یک پاراگراف کتاب هفتم هری پاتر تصویر برداری کنه ، متن گذاشته شد و به فارسی هم ترجمه شد ؛ اکثر خبرگذاری های ایرانی و خارجی این خبر رو یک شایعه دونستند و با توجه به اینکه اون متن به سبک نوشتن رولینگ شباهت داشت ، نتونستند مستقیما ردش کنند ، تنها دلایلی که برای قلابی بودن این متن داشتند در برخی کلمات و قواعد نشانه گذاری بود !

در نهایت با انتشار رسمی کتاب هفت ، متوجه شدیم که ادعای روزنامه گاردین واقعی بوده و پاراگراف اولی که ارائه کرده بودند عینا پاراگرافی بود که در کتاب هفتم هری پاتر دیده میشد ! از کلماتی که باعث به شک انداختن طرفداران هری پاتر شده بودند ، کلمه یارد بود که آمریکایی بود اصل کلمه ، بر خلاف کلمات و معادلات انگلیسی !

پاراگراف لو رفته :

فصل اول: اوج گرفتن لرد تاریکی

دو مرد از جایی نا معلوم، با فاصله چند یارد از هم در یک کوچه باریک و مهتابی ظاهر شدند برای یک ثانیه کاملا ساکت ایستادند، چوب هایشان را به سینه هم نشانه رفته بودند. سپس همدیگر را شناختند. چوب هایشان را زیر ردا جا دادند و در یک جهت در کنار هم شروع به قدم زدن کردند.

مرد بلندتر پرسید:
- چه خبر؟
اسنیپ پاسخ داد:
- از این بهتر نمیشه

پیام زده شده در: ۱۲:۱۱ پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک بازگشت سیریوس تو کتاب آخر؟؟

مشخصات تاپیک : 3pix potter دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۶

تعداد پست :7

جمع بندی :

نظراتی داده شد در این تاپیک و سایر تاپیک ها مبنی بر اینکه سیریوس در کتب بعدی باز خواهد گشت ، به صورت های روح ، خاطره ، از طریق عکس ، از طریق آینه دو طرفه و ... که در کتاب هفت شاهد حضور مجدد و کمک هایش خواهیم بود !

ولی رولینگ باز هم نشون داد که طوری کتاب رو پیش میبره که پیش بینی وقایع امکان پذیر نیست ! اون برای خارج شدن جو کتاب از داستان های کودکانه و همینطور متکی کردن شخصیت اصلی داستان به خودش ، بزرگترین حامی هری یعنی سیریوس بلک رو با وارد کردنش درون طاق نمای وزارت سحر و جادو از بین برد ! و در کتاب هفتم هم هیچ یاری رسانی ای از جانب سیریوس به هری نشد و بازگشتی براش وجود نداشت !

پیام زده شده در: ۱۱:۵۲ پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک عکس دامبلدور در دفترش

مشخصات تاپیک : آرتور ویزلی سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۸۵

تعداد پست :80

جمع بندی :

برخلاف بحث های بسیار زیادی که در این مورد شد و نظرات دوستانی که مبنی بر این بود که هری به چه نحوی از این تابلوی تصویر دامبلدور در دفترش استفاده میکنه ، ما در کتاب هفتم دیدیم که انقدر اتفاقات متعدد و مختلفی صورت گرفت که حتی به ذهن هری نرسید و وقت نکرد که بخواد برای دیدن تابلوی دامبلدور به هاگوارتز بره ؛ و اینکه از همه مهمتر با تسلط مرگخواران بر وزارت سحر و جادو ، سوروس اسنیپ که همه معتقد بودند مرگخوار وفادار لرد سیاه هست ، به عنوان مدیریت مدرسه علوم و فنون جادوگری هاگوارتز منصوب شد و عملا هر گونه ارتباط هری با دفتر مدیریت و تابلوی دامبلدور قطع میشد ، حتی اگر هری قصد داشت از تابلو استفاده کنه !

تنها استفاده ای که از تابلوی دامبلدور شد در آخر کتاب هفتم بود که زمانی که هری لرد ولدمورت رو از بین برد ، همراه رون و هرمیون به دفتر مدیریت رفتند و با دامبلدور از طریق تابلو صحبتی داشتند که منجر به این شد که هری متوجه این بشه که چوب برتر چه فتنه ها و درگیری هایی میتونه ایجاد کنه و چوبدستی خودش رو تعمیر کنه و چوبدستی برتر رو جایی مخفی کنه که به دست شخص خرابکار دیگه ای نیفته ! هر چند که به نظرم کمک های زیادی میتونست بکنه تابلوی آلبوس دامبلدور!

ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۷/۶/۲۱ ۱۱:۳۷:۵۴

پیام زده شده در: ۱۱:۴۰ پنجشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
جمع بندی تاپیک مرگ نجيني و هري پاتر!!

مشخصات تاپیک : ايگور کارکاروف دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۶

تعداد پست :14

جمع بندی :

همونطور که گفتی برای از بین بردن جان پیچ ، وسیله قدرتمندی نیاز هست ، و اونطور که در کتاب گفته شده ، نویل شمشیر گریفندور رو از کلاه گروه بندی که بعد از مشتعل شدن روی زمین افتاده بود بیرون کشید و با اون نجینی رو کشت ، مهمترین و قدرتمند ترین وسیله برای از بین بردن جان پیچ شمشیر گریفندور بود !

نکته دومی که گفتی ؛ همونطور که دامبلدور در پایان بحث به هری گفت ، اون صحبتها در ذهن هری بوده ولی واقعیت داشته ! پس هری به جایی منتقل نشد ، بلکه در ذهن خودش بود !

مورد سوم هم باید بگم که بله ، لرد روح خودش که درون هری بود رو از بین برد و با اینکار هم باعث شد وقتی طلسم مرگ رو به هری فرستاد ، خودش هم بیهوش شد و افتاد ! درباره نجینی هم باید بگم که اولا نجینی حیوان هست و تفاوت های زیادی با انسان ها داره ، دوما اینکه فراموش کردی که ، نویل سرش رو از بدنش جدا کرد و باعث شد جون خود مار و روح ولدمورت از بین بره ، دیگه چطور میتونست ، زنده بشه ؟

در مورد اینکه چطور هری همه رو بیمه کرد باید بگم که ما دیدیم که هری فکر کرد که باید واقعا بمیره ، به همین خاطر که این موضوع رو متوجه شد ، در حالیکه ناراحت نا امید بود ، به سمت لرد سیاه رفت ، در واقع به این خاطر تسلیم کرد خودش رو تا دیگران بیشتر از این آسیب نبینند ، وقتی طلسم آواداکداورا به سمت هری فرستاده شد ، بیمه کسانی که در سرسرا بودن تکمیل شد ! با اینکه هری واقعا نمرد ولی خوب با تسلیم شدن خودش مصونیتی قدرتمند در وجود اونها باقی گذاشت !

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.