هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۵:۳۳ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

اندرومیداold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۶ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۱ چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹
از معلوم نیست!دوره گردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 660
آفلاین
می شه بپرسم چرا بعضی ها رو از رول پلینگ خارج کردین؟از جمله من؟

" در جهان چیزی به نام آغاز و پایان وجود ندارد. زندگی امروز خود را به گونه ای بگذرانید که گویی همه چیز در همین یک روز است ... "

پیام زده شده در: ۱۵:۰۷ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

دنیس کریوی.

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۷ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۰۴ یکشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
چرا در برخورد با متقاضیان رول پلیینگ تبعیض قائل می شید، مگر شخصیت نمید چه ربطی به هری پاتر داره؟! لطفا شخصیت من را در ایفای نقش تایید کنید!

مجددا جواب عزيزاني كه نميتونن در ايفاي نقش وارد بشن!
پیام زده شده در: ۱۴:۳۲ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

ریموس  لوپین old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۴۷ یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱:۳۳ دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 245
آفلاین
نقل قول:

اين هم جواب عزيزاني كه نميتونن در ايفاي نقش وارد بشن!

مطابق تغییراتی که توی سیستم ایفای نقش سایت داده شده ، ممکنه دسترسی بعضی افراد از ایفای نقش حذف بشه ، که این دوستان باید مجدد شخصیت خودشون رو معرفی کنن تا در صورت هماهنگی با سیستم جدید تایید بشه

لازمه اضافه کنم که تایید در بخش ایفای نقش مستلزم داشتن شناسه ی فارسی ( مطابق با شخصیت درخواستی داوطلب ) و معرفی جامع و کامل مطابق درخواست ناظر انجمن مربوطه است
[/quote]

پیام زده شده در: ۱۴:۲۲ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

اندرومیداold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۶ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۱ چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹
از معلوم نیست!دوره گردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 660
آفلاین
چرا من دیگه نه توی ایفای نقشم نه توی گریفندور؟

" در جهان چیزی به نام آغاز و پایان وجود ندارد. زندگی امروز خود را به گونه ای بگذرانید که گویی همه چیز در همین یک روز است ... "

پیام زده شده در: ۱۱:۳۹ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

شاهزادۀ دورگه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۷ چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۱۷ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 187
آفلاین
چرا منو از رول پلیینگک حذف کردید

Head of Detection and Confiscation of Counterfeit Pants Office
Emperor's Spokesman

پیام زده شده در: ۲:۳۱ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۳ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
پیام: 597
آفلاین
من خودم مجبور شدم شناسمو که گاندالف بود تغییر بدم. با این شناسه هم 40 پست زده بودم و عاشق شخصیت گاندالف هم هستم. تا قبل از اینکه جواب آلبوس رو بخونم، منم خیلی ناراحت بودم. اما جواب آلبوس هم کامل بود و هم قانع کننده. به نظر من این اصلاحاتی که آلبوس گفته تو سایت می خواد انجام بشه منطقی به نظر میاد.

من نه آلبوس رو دیدم و نه می شناسمش. اما همین که اومده 70 خط جواب واسه یه عضو نوشته، نشون میده که با بچه های سایت یه رنگه و هدفش بهتر شدن سایته؛ همچنین نشون میده که سایت براش اهمیت داره و داره زحمتشو می کشه. پاسخگویی یکی از شرایط مهم یه مدیر خوبه و از اون شرایطیه که خیلی مدیرا ندارن. من شخصا لذت بردم که آلبوس برای کارهاش دلیل داره و میاد رو راست دلایلشو با اعضای سایت درمیون میزاره.

من شخصا ازش تشکر می کنم و امیدوارم تو این اصلاحاتی که می خواد انجام بده محکم و موفق باشه.

ويرايش:
فقط من يه توضيح بدم كه من مدير نيستم!
آلبوس دامبلدور

Soon we must all face the choice
between what is right and what is easy

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲:۱۳ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

رودولف لسترنجس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۲۴ سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۴۰ یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۸۷
از یک مکان مخوف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 349
آفلاین
هدف من و چیزی که من گفتم رو متاسفانه درک نکردی منظورمن مشهور شدن و نشاخته شدن نبود مقصود من چیزدیگری بود...من بااینکه شناسه غیرهری پاتری داشتم در تابستان بشدت فعال بودم و در همه حملات شرکت داشتم و پست میزدم درعوض بودند عده ای که شناسه غیرهری پاتری داشتند و اصلا رفته بودند گل بچینند...من دارم میگویم مهم شناسه نیست مهم نقشی است که ایفا میشود...میتوان باهر شناسه ای فعال بود و مثال خوبی زدی برای شون پن که پروفسور هاگوارتز است درس میدهد و نمیخواهد شناسه اش راهم عوض کند خوب،روز اولی که من ثبت نام کردم عنوان کردم که من مرگخوارم و شیطانم و آمدم که لردرا یاری دهم و خوب تائید شدم و فعالیتم شروع شد...حالا من بردارم شناسه خودم رو تغییر بدم یکی که بعدا میاد عضو اسلایترین میشه اگر نمایشنامه های همه-نه خودم بلکه همه که شناسه تغییر دادن-رو بخونه جیج میشه که جریان چیه این تا دیروز شیطان بود حالا شده مثلا دم باریک-برای مثال میگم-من برای خودمون نمیگم چون همه همدیگر رو میشناسیم برای اعضایی میگم که تازه واردند و میخواهند راهمان را ادامه بدهند و در ضمن قصد ندارم نامم مطرح شود اگر اینجوری بود مثل ویلیام ادوارد روزی 30تا پست میزدم...من منظورم این است که با شناسه غیرهری پاتری هم میشود هری پاتر بازی کرد هرچند طرح شما مزایای خاص خودش رو داره که کم کم معلوم میشه...بهرحال من نمیترسم و برای اینکه ثابت کنم نمیترسم دوباره فعالیت میکنم بایک شناسه جدید در همون گروه قدیمی خودم و به همه ثابت میکنم شارزاس ایبلوسا ایزاس از هیچ چیزی جز سوسک نمیترسد!!!

بزودی در این مکان یک امضایی بگذاریم که ملت کف کنند!!!

جوابي قانع كننده!
پیام زده شده در: ۱:۵۶ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۲ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۰۶ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
از درون مغاک!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1130
آفلاین
نقل قول:

ازاینکه سیاست جدیدی رودر سایت اجرا کردید شگفت زده شدم وازاینکه کلا منرا از گروهم هم بیرون کردید شگفت زده تر!!!اگر جزای اعتراض این است پس همان بهتر که بیرونم کردید...من سایت جادوگران را خیلی دوست داشتم و خواهم داشت ولی بااین اوضاع نمیتوانم کنار بیایم یعنی بنظرم بی معنی میاید که یکی که مدتهای زیادی است یک شناسه دارد و به واسطه شناسه و پستهایش شناخته میشود بردارد شناسه اش را عوض کند و همانطور که گفتم اعضای جدید باید بروند کتاب را بخورند بلکه شخصیت جدید پیدا کنند-مثلا یکی که داشته تو حیاط رخت میشسته هری اورا دیده-متاسفم که سایت اینجوری شد...از همه خداحافظی میکنم!!!
دراکو،لارا،مرلین،زاخاریاس،شون،آدریان،جانی،لرد اریک و همه دوستانی که داشتم خدانگهدا شما...باتشکر از ناظرین و گردانندگان سایت

خب دوست من اميدوارم با حرفام قانع بشي!

ببين خيليا مثل شما در اين حالت گرفتار شدن
يه سوال:سايت جادوگران در مورد چيه؟!
جوابش صد در صد هري پاتره
خب ببين يك سايت هري پاتري بايد شناسه هاي هري پاتري داشته باشه
در اين عمليات فيلترشدني كه ميبيني در سايت تمام اعضاي ايفاي نقش دير يا زود به يه چنين حالتي دچار ميشن و بايد شناسه هاشونو هري پاتري كنن
در مورد اينكه ميگي بايد بگرديم كتاب رو تا يه شناسه مسخره گيزر بياريم بايد بگم كه اصلا هم اين طور نيست
ببين.....ما ميخوايم ايفاي نقش رو براي اعضاي خوب سايت بزاريم و اعضايي كه براي مسخره بازي و زدن پستهاي چرت به سايت اومدن رو بخ ايفاي نقش راه نديم
بايد بهت بگم كه مطمئن باش ايفاي نقش تعداد اعضاش خيلي كم ميشه
دليلش هم همينيه كه گفتم....اعضاي خوب و كسايي كه درست مينويسن به ايفاي نقش ميان
ببين عزيز
بين اعضايي كه قلا تويه سايت فعال بودن و اعضايي كه فعال نيستن اختلاف خيلي زياده
مطمئن باش ما نميايم شناسه هاي مهم رو به اعضاي جديد و تازه وارد بديم و اگر شما يك شناسه اي بخواي اول با اون كسي كه اونم اين شناسه رو ميخواد مقايست ميكنيم
خب اگر بهتر از اون باشي كه خب هيچي بهت ميديم

حالا اينا به كنار
ميخواستم اينو بگم.....تمام اين كارها قط براي بهتر شدن سايته
شما فقط الان رو ميبيني كه مثلا به مدت يك هفته كسي نميشناستت(كه البته فكر غلطيه چون كه الان همه دارن شناسه هاشونو بهتر ميكنن و براي همين بقيه ميان ميبينن و ميشناسنت)
ولي به آينده نگاه كن
فرض كن تمام شناسه ها هري پاتري و به قول يكي از دوستان مثلا شناسه شون پن معلم هاگوارتز نيست بلكه يه پروفسور معلم هاگوارتزه
ببين.....
اين تازه مرحله اول فيلتر كردن اعضا هستش
مرحله هاي زيادي وجود داره
تمام شناسه هاي انگليسي داره از سايت برداشته ميشه
دليلش هم مشكلاتيه كه در سايت به وجود مياره كه كوچكترينش رو ميتونين همين الان كه داري اين پست رو ميخوني اون بقل ببيني
تويه قسمت افراد آن لاين سايت در مشكلات زيادي به وجود مياره
براي مثال به جاي اينكه بنويسه آلبوس دامبلدور مينويسه آلبوس دامبلدو
اين از شناسه هاي انگليسي
يه مرحله هم داريم كه تمام اعضايي كه اصلا فعال نيستم پاك ميشن از سايت
باز يه مرحله ديگه وجود داره كه كسايي كه شناسه هاي جديد دارن شناسه هاي قبليشون و يا شناسه هاي دومشون پاك ميشه

به طور مثال الان پيشنهاد شده كه يه كاري ميخوايم تو سايت انجام بديم كه ديگه كسي نميتونه به راحتي يواشكي دوتا شناسه درست كنه و مديرا سريعا ميفهمن

اينا همه مسائل حاشيه اي بود
در كل اين كارا همه به نفع سايته و بعدا ميتوني ببيني كه چه نفع هايي ميتونه داشته باشه

اگر شما به خودت شك داري كه نميتونه با يه شناسه جديد فعال باشي و كاري بكني خب هيچي بري بهتره!
ولي فكر نكنم اين طور باشه و ما روي اعتماد به نفس شما حساب باز كرديم
بايد بدوني كه اگر كسي بخواد تويه سايت فعاليت كنه با شناسه چي ميدونم خانم نوريس به طور مثال هم ميتونه فعاليت كنه
اينا همش بهونست
شما به جاي اينكه بياي ثابت كني خوب ميسنويسي و ميتوني داري ميري!
خب اين يعني چي؟
يعني اينكه ميترسي!
يعني ميترسي كه دو روز ديگه يكي بياد بگه""يعني تو همون شارزاس قديمي؟....واقعا؟....من نميدونستم!فكر كردم عضو تازه واردي!""
خب اين غلطه!
اصلا من يه مثال ميزنم
خود من!
ميدوني چند وقت با شناسه زاخارياس اسميت تويه سايت بودم؟
دقيقا روزي كه شناسه دامبلدور رو گرفتم شده بود يك سال و 22 روز!
فكر كنم سه يا چهار برابر شما با شناسم بودم و متعاقب اون بهش دلبستگي هم داشتم!
ولي به خاطر اينكه:
اولا)تنوع بشه
دوما)ثابت كنم كه به خاطر راحتي شناسم نيست كه خوب مينويسم
سوما) براي سايت

خب من هر كدومشو توضيح ميدم:
ببين تنوع چيز خوبيه فكر كنم اينو ميدوني خودت....من به شخصه وقتي شناسه دامبلدور رو كه واقعا شخصيتي سخيته قبول كردم و گرفتمش زمين تا آسمون نظرم با قبلش فرق كرد
قبلش هي به شناسه قبليم فكر ميكردم
ولي دلو زدم به دريا....وقتي دامبلدور رو گرفتم اصلا انگار روحم تازه شد....ميتونستم يه جور ديگه بنويسم....يه كاراي جديد تري بكنم....حالا از اين بگذريم

آره....بمون و ثابت كن كه با هر شناسه اي خوب مينويسي!....به نظرت اين طوري نميتوني هم روي من و مديرا رو كم كني و هم از قبل معروف تر بشي؟(البته اگر معروفيت برات مهمه!)

بعدشم با تعويض شناسه سايت هم تغيير ميكنه!
اينو مطمئن باش!
حتي وقتي ويليام ادوارد شناسشو عوض ميكنه در سايت تاثير ميگذاره
اينو مطمئن باش
از دامبلدور و ولدمورت بگير كه رويه خانه ريدل ها و محفل ققنوس و گريفندور و اسلايترين تاثير ميگذارن تا زاخارياس اسميت همه و همه ميتونن در سايت تاثر بگذارن

حتي من برات ثابت ميكنم كه يك عضو معمولي از يك مدير نقشش در تغييرات سايت و بهتر و بدتر شدنش پررنگ تره

پيشرفت چيز خوبيه!
فكر نكنم با اين حرفم مخالف باشي
باز با مثال برات شرح ميدم تا حرفمو بهتر درك كني:
اصلا خود من!

من يه عضو مسخره ي چرت و پرت نويس بودم كه وقتي پست ميزدم دو ثانيه نميكشيد كه پستم توسط ناظر پاك ميشد!
حتي شايد باور نكني ولي نميخواستم منو تويه ايفاي نقش ثبت نام كنند و بعد از چند روز سگ دويي تونستم ثبت نام كنم
بعد چي شد؟
هيچي رفتم گروه هافلپاف.....بايد اينو اينجا بگم كه معروف شدن درسايت توسط گروهها كار واقعا سختيه ولي اگر بشه ريشه اي انجام ميشه
داشتم ميگفتم.....رفتم هافلپاف....اون موقع در اصل گروهي به نام هافلپاف نبود....فقط دو تا عضو داشت!!
منم سومي....يك ماه يك بار توش پست ميخورد
حالا بهتره وقتتو نگيرم....رفتيم پست زديم تاپيك زديم يه كم فعال شد....عضوارو با دستاي خودم دعوت ميكردم يه دونه يه دونه به گروه
چرا اين كارو ميكردم؟
چون دوست داشتم پيشرفت كنم!
بعد شدم ناظر هافلپاف
بعد چي شد؟
هيچي سعي كردم تويه ايفاي نقش فعال باشم!
فكر كردي چون مثلا ناظر هافلپاف شدم معروف شدم؟
نه آقا اصلا ناظر بودن كشكه!
هر كسي ميتونه نظارت بكنه....حتي خود شما!
اصلا من چرا دارم قصه حسن كرد شبستري برات تعريف ميكنم
لژ كلامم اينه كه از كوچكترين مقام ها ميشه بهتريه مقام هارو داشت
حرف تو معني اي جز اينكه ميخواي بقيه بشناسنت نداشت!
چطور من كه بيشتر از يك سال يه شناسه رو داشتم تونستم شناسمو به راحتي عوض كنم بعد شما نميتوني؟

همين الان يه هرميون گرنجر و لوسيوس مالفوي و مودي و پروفسور بينز و ايناي جديد داريم تو سايت
اينا همشون قبلا شناسه ديگه اي داشتن!
چطور اينا ميتونن بعد شما نميتوني؟
چطور جاني جوركينز كه مثل شما زماني جزو مرگخواراي فعال بودن ميتونه شناسشو بكنه لوسيوس مالفوي بعد شما نميتوني؟

هيچ جوابي جز اينكه اعتماد به نفس نداري نداره
---------------------------------------------------------------
پس پيشنهاد من اينه كه همه اعتماد به نفستون رو زياد كنين!
آقا اصلل امتحان كنين!
امتحانش ضرري نداره!
اصلا اگر شما با شناسه جديدتون موفق نشدين مثل قبل بنويسين من خودم شناسمو ميدم بهت!به خدا هم قسم ميخورم!

در كل بايد بگم كه سياست سايت هيچ مشكلي نداره و همش آينده نگريه و خواهش ميكنم چوب لاي چرخ اين تغيير و تحولات زيباي سايت نزارين.
من خودم بهتون امضا ميدم كه سايت بهتر از قبل ميشه كه هيچي....ديگه تو تاريخ يه همچين سايتي نخواهيم داشت
به زودي يه چنين سايتي رو مشاهده خواهيد كرد!
مطمئن باشيد

در كل خسته نباشيد ميگم به خودم به خاطر اينكه اين همه فك زدم!! و خسته نباشيد به شما كه اين همه فعاليت كردي!!
----------------------------------------------------------
اگر در بين صحبت هاي من به كسي طعنه اي زدم بدونين عادتمه و قصدي ندارم!
در ضمن ازتون ميخوام تحملتون رو هم بالا ببرين

شناسه ی جدید: اسکاور

پیام زده شده در: ۰:۴۴ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

رودولف لسترنجس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۲۴ سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۴۰ یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۸۷
از یک مکان مخوف
گروه:
کاربران عضو
پیام: 349
آفلاین
ازاینکه سیاست جدیدی رودر سایت اجرا کردید شگفت زده شدم وازاینکه کلا منرا از گروهم هم بیرون کردید شگفت زده تر!!!اگر جزای اعتراض این است پس همان بهتر که بیرونم کردید...من سایت جادوگران را خیلی دوست داشتم و خواهم داشت ولی بااین اوضاع نمیتوانم کنار بیایم یعنی بنظرم بی معنی میاید که یکی که مدتهای زیادی است یک شناسه دارد و به واسطه شناسه و پستهایش شناخته میشود بردارد شناسه اش را عوض کند و همانطور که گفتم اعضای جدید باید بروند کتاب را بخورند بلکه شخصیت جدید پیدا کنند-مثلا یکی که داشته تو حیاط رخت میشسته هری اورا دیده-متاسفم که سایت اینجوری شد...از همه خداحافظی میکنم!!!
دراکو،لارا،مرلین،زاخاریاس،شون،آدریان،جانی،لرد اریک و همه دوستانی که داشتم خدانگهدا شما...باتشکر از ناظرین و گردانندگان سایت

بزودی در این مکان یک امضایی بگذاریم که ملت کف کنند!!!

پیام زده شده در: ۰:۴۴ پنجشنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۴

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۲ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۰۶ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
از درون مغاک!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1130
آفلاین

نقل قول:

مطابق تغییراتی که توی سیستم ایفای نقش سایت داده شده ، ممکنه دسترسی بعضی افراد از ایفای نقش حذف بشه ، که این دوستان باید مجدد شخصیت خودشون رو معرفی کنن تا در صورت هماهنگی با سیستم جدید تایید بشه

لازمه اضافه کنم که تایید در بخش ایفای نقش مستلزم داشتن شناسه ی فارسی ( مطابق با شخصیت درخواستی داوطلب ) و معرفی جامع و کامل مطابق درخواست ناظر انجمن مربوطه است

شناسه ی جدید: اسکاور

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.