هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا سانسور؟
پیام زده شده در: ۹:۱۱ چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۸۴

کریچرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۴ یکشنبه ۸ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۲۰ پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲
از خانه ي شماره 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1223
آفلاین
دوستان در مورد این موضوع بیشتر از این بحث نکنین چون هیچ فایده ای نداره چه بسا مشکلاتی هم به وجود بیاره

ویرایش ناظر: با مسئولیت کریچر قفل می‌شه این تاپیک. اعتراض دارین برین یقه خودشو بگیرین

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۲/۲۴ ۱۴:۱۰:۴۱

كريچر مرد ؛ زنده باد كريچر

پیام زده شده در: ۳:۵۹ چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 430
آفلاین
مرسي از شما پرسي ويزلي عزيز و جواب من به گفته هاي شما:
نقل قول:
همه ميدانيم که ايران يه کشور مسلمان هست ولي خب عربستان مسلمان پس چرا اونا آزادن ؟

چون ايران و مسئولان بالاي آن از وجود بعضي چيزها احساس خطر ميکنند که براي رفع اين خطر سعي بر سانسور اون دارند ولي عربستان و مسئولانش به اين نتيجه رسيده که اون چيزايي که ايران در موردش احساس خطر ميکنه در واقع خطري نيست و احتياجي به از بين بردن آن يا در واقع سانسور نيست.

نقل قول:
به خاطر اينکه ايران بيشتر داره افراط ميکنه مثلا بغل کردن هري و رون و هرميون چه اشکالي داره يا رقص يول بال چه مشکلي داره .

خب اين به نظر من يه احساس غلط خطري که مسئولان ايران در اين موارد کردند.در واقع نيز افراطي کار کردند که هر چيزي از اين قبيل احساس خطر ميکنند و سعي در از بين بردن يا سانسور آن هستند.

نقل قول:
به نظر من ايراني ها که خودم هم جزو اونا ام از هر چيزي بد برداشت ميکنن و همينطور سواستفاده ميکنن مثلا وقتي توي سينما و فيلم ميبينيم دو نفر دسته هم رو گرفتن چشامون برق ميزنه و فکر ميکنيم حالا چي شده

دليل اين بد برداشت يا سواستفاده کردن اينه که فکر ميکنيم چيز بسيار بزرگي هست ولي نيست!بعضي از چيزها که فرهنگ هم جزو اونا ميتونه باشه باعث ميشه که اينچيزها براي ما مهم يا بزرگ جلوه کنه ولي در واقعيت شايد نباشه.

نقل قول:
همه يه جوري بد فکر ميکنن

همه اينا به فرهنگ و يا ديني که ما داريم مربوط ميشه.جدا از دين فرهنگ ما به گونه اي نيست که اينجور چيزا از معمول چيزهاي دنياي آدم باشه.به خاطر همين معمولا با ديدنش احساس خوبي نميکنيم.

نقل قول:
ايران هم که چاره اي نداره بايد اون تيکه رو از توي فيلمها حذف کنه

همونطور که گفتم ايران از اين چيزهايي مثل نارضايتي که آرشام عزيز گفتن و غيره احساس خطر در مورد موجوديت و يا آرمانها و يا خيلي چيزهاي ديگه ميکنه.پس براي رفع آن به سانسور ميپردازه.
فراموش نکنيد که قشري از مردم ايران مذهبي و با اينجور چيزها مخالف هستند و حکومت ايران در واقع بيشتر متمايل به آن قشر است و سعي در رضايت اونها هم داره!

نقل قول:
همين سانسور کتاب که ويدا اسلاميه اين کار رو کرده در مصاحبه اي که با اون کردن و در مجلات هم چاپ شد ازيش پرسيدن براي چي بوسيدن رو به راز و نياز تغيير دادي گفت : چون همه ي ما ميدونيم که فرزندان ايراني چه طور هستن و انتشارات هم ميدونه وقتي فهميد ترجمه ي اون جمله چي ميشه سريع از من درخواست کرد که اون رو به هر کلمه اي که خواستم تبديل کنم ميدونم که با اين کار هم طرفدارانم رو کم ميکنم هم اونايي که کتابهام رو ميخونن و هم موضوعي رو که چيز مبهمي رو ميگه حذف ميکنم مثل بوسيدن هرميون و رون در کتاب 6 که اون رو به درگوشي حرف زدن تغيير دادم که نشون ميداد رون و هرميون به هم ميرسن ولي چاره ا نيست اين درخواست ايران هست که کتابهاي مملکت چه جور باشه .

درسته!انتشارات با وجود اون کلمات براي موجوديت خودش احساس خطر کرده و شروع بين بردن اونها کرده(سانسور)و اينکار رو از طريق ويدا اسلاميه که مترجم سري داستان هري پاتر بود انجام داد.ايران هم از وجود اين کلمات احساس خطر غلطي ميکنه که ميخواد از بين ببرتش و در واقع سانسور ميکنه.

در مورد ويدا اسلاميه مسخره کردن از اين نظر وجود نداره چون براي از بين بردن خطري که ممکنه او رو تهديد کنه سانسور ميکنه.ولي از نظرات ديگه به غير از بحث اين تاپيک بگم که واقعا يه ذره داستان رو بچه گونه ترجمه ميکنه که براي بعضي ها مثل من کسل کننده و شايد لوس به نظر برسه.

مرسي از شما
آرتيکوس دامبلدور

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

پیام زده شده در: ۱۵:۱۹ سه شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۴

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
بله سانسور ( هم فیلم و هم کتاب )
همه میدانیم که ایران یه کشور مسلمان هست ولی خب عربستان مسلمان پس چرا اونا آزادن ؟
به خاطر اینکه ایران بیشتر داره افراط میکنه مثلا بغل کردن هری و رون و هرمیون چه اشکالی داره یا رقص یول بال چه مشکلی داره . بدون هیچ چیزی میگم خودتون میدونید همه توی جشن ها میرقصند همه هم دیگه رو بغل میکنند و ... پس چرا توی فیلم ها اینطوریه ولی توی واقعیت نه ؟ برای اینکه به نظر من ایرانی ها که خودم هم جزو اونا ام از هر چیزی بد برداشت میکنن و همینطور سواستفاده میکنن مثلا وقتی توی سینما و فیلم میبینیم دو نفر دسته هم رو گرفتن چشامون برق میزنه و فکر میکنیم حالا چی شده و نکته ی دیگه اینه که آزادی ها زیاد نیست ( البته در مورد دختر خانم ها که ........... خودشون میدونن ) همه یه جوری بد فکر میکنن و ایران هم که چاره ای نداره باید اون تیکه رو از توی فیلمها حذف کنه مثلا همین سانسور کتاب که ویدا اسلامیه این کار رو کرده در مصاحبه ای که با اون کردن و در مجلات هم چاپ شد ازیش پرسیدن برای چی بوسیدن رو به راز و نیاز تغییر دادی گفت : چون همه ی ما میدونیم که فرزندان ایرانی چه طور هستن و انتشارات هم میدونه وقتی فهمید ترجمه ی اون جمله چی میشه سریع از من درخواست کرد که اون رو به هر کلمه ای که خواستم تبدیل کنم میدونم که با این کار هم طرفدارانم رو کم میکنم هم اونایی که کتابهام رو میخونن و هم موضوعی رو که چیز مبهمی رو میگه حذف میکنم مثل بوسیدن هرمیون و رون در کتاب 6 که اون رو به درگوشی حرف زدن تغییر دادم که نشون میداد رون و هرمیون به هم میرسن ولی چاره ا نیست این درخواست ایران هست که کتابهای مملکت چه جور باشه .
پس از این حرف ویدا می فهمیم که دست اون نیست و شما نا عادلانه در مورد اون بد میگید و مسخرش میکنید خودش هم همه ی این چیزایی رو که ما میگیم میدونه .

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۶:۳۸ دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
آرشام عزیز از جواب شما و بحث متشکرم و جواب من به گفته های شما:
نقل قول:
این که در عهد حجر انسان ها خود را می پوشانده اند سانسور نبوده بلکه درکی بوده که بر اثر وجود فطرت خدایی در ان ها وجود داشته.اما شاید روزی انسان ها نخواهند که این درک را داشته باشند.و تلاش کنند تا درکی را که در طول سالیان سال به دست اورده اند فراموش کنند.

ببینید من گفتم که به نظر من سانسور یعنی از بین بردن چیزی که از آن احساس خطر میکنیم.
اگر بر اساس این نظرفکر کنیم،انسان ها خودشون رو میپوشاندن که در مقابل خطر عوامل خارجی مثل سرما یا گرما و یا آفتاب و ...ایمن کنن(که میشه سانسور کردن).مثلا:الان در جزیره هایی که آب و هوایی یکسان و بسیار خوبی دارن،بومی های آنجا بدون لباس میگشتن،چون احساس خطری برای سانسور نمیدیدن!در نتیجه سانسور یا در واقع پنهان کردن بدن رو غیر لازم دونسته و نکردن!ولی جایی سرد از پوست حیوانات لباس میساختن تا خطر از بین رفتن در سرما رو از بین ببرن(در واقع طبق نظر من سانسور کنن)از بین بردن چیزی که ازش احساس خطر میکردند.ولی بله!شاید روزی انسانها دیگه از عواملی که باعث پوشاندن بدن میشد،احساس خطر نکنن!و بدون آن زندگی کنن.به نظر من این به فطرت خدایی موجود در انسانها ربطی نداره چون این در حیوانات هم میشه دید!حیواناتی که در مناطق معتدل و خوب هستن،امکاناتی که حیوانات مناطق سرد یا گرم برای حفظ دمای بدن خود استفاده میکنند را ندارند.سالیان سال از این موضوع احساس خطر میکنیم ولی شاید روزی برسه که دیگه احساسی از این خطر نباشه.و بشه بدون لباس به زندگی ادامه داد!

نقل قول:
در ان صورت دست به فعالیت هایی میزنند که بعضی از ان ها از طریق تبلیغات انجام میشه.جلوگیری از این تبلیغات همان سانسور است و جلوگیری از عمل ان انسان ها با استفاده از زور مجازته

این تبلیغات برای این بود و هست که به مردم بگن که ای جهانیان!دیگه خطری که از فلان چیز داشتید تمام شده است.دیگه خطری نیست.میتونید بدون این سانسور برای ایجاد امنیت خود زندگی راحتی داشته باشید!ولی بعضی ها نیز هستن که از وجود این تبلیغات احساس خطر برای خود و یا چیزهای زیرمنفعت خود میدونن!پس سعی میکنن اون رو از بین ببرن که در واقع سانسور میکنن!بعضی موقعها این از بین بردن(سانسور)برای رفع احساس خطر به زور هم منجر میشه که این یک راه بد سانسور کردن هستش!

نقل قول:
مجازات زمین تا اسمون با سانسور فرق داره.

درسته!مجازات به چیزی میگن که گناه کرده و باید نسبت به اون باید تاوان پس بده و آن را جبران کنه!
ولی سانسور یعنی رفع یا دفع خطر به هر نحوی که فرد برای خودش و زیرمنافعش احساس میکنه!
این دو تا فرق دادن ولی زمانی پادشاهان برای از بین بردن احساس خطر که فردی ایجاد کرده،کار او را گناه بود که باید مجازات بشه!ولی الان هم هنوز شباهت نزدیکی دارند!

نقل قول:
به دار اویختن و...نیز مجازات محسوب میشه و در ادبیات امروزی بهش اختناق هم میگویند.

خب اگر برای تاوان گناه پرداختن فکر کنیم بله شما درست میگید ولی اگه برای رفع خطر(سانسور) در جامه مجازات باشه بهش اختناق میگن!

نقل قول:
امپراطوری ها ان هایی را که مخالفشان بودند اعدام میکردند و بعد با سانسور شدید جلوی نشر عقاید ان ها را میگرفتند

دقیقا!ولی چرا اینکارو میکردن؟چون خطری از مخالفت آنها احساس میکردن و بعد شروع به سانسور کردن تا بتوانند احساس امنیت کنند.

نقل قول:
مثلا در قرون وسطی به شکل افتضاحی خفقان و اختناق و در پی ان سانسور وجو داشته.به جرات میشه گفت قرون وسطی =ننگ تاریخ ازادی انسان ها.(ازادی در علم و مذهب و عقیده و فرهنگ)

جمله قشنگی بود،ننگ تاریخ آزادی انسانها!
اگر دقت کرده باشید اون زمان حکومت دیکتاتور بر مردم حکومت میکرد و در هرچیزی که صحبت میشد حاکمان آن قسمت احساس خطر برای خودشون و حکومت میکردن!پس به دفع این خطر(سانسور) پرداختن!که مطمئنا در اشتباه بودن ولی خب احساس خطری کرده بودن که باید برای دفع آن اقدام میکردند!

نقل قول:
در ادامه گفته شده که شاید سانسور قبل از ادم و حوا هم وجود داشته.
با این حرف به شدت موافقم
از امام صادق پرسیدند که ایا موجودات دیگر مانند انسان وجود داشته اند یا دارند.
امام صادق فرمود.صد ها موجود و صد ها جهان.یعنی در اینده و در گذشته و در حال جهان های موازی وجود داشته و دارند و خواهند داشت.
هنگامیکه که خداوند قصد بر افرینش انسان کرد فرشته ها از او پرسیدند ایا میخواهی موجودی بیافرینی که در جهان فساد ایجاد کند.یعنی در قبل از افرینش انسان و حوا نیز موجوداتی به شکل انسان وجود داشته اند که از میان رفته اند.(واین در حافظه ی فرشتگان ثبت شده بود)
.

خب من فقط در این مورد بگم که شاید امامهای ما اطلاعات عظیم تری از ذهن بشر آن روز داشتن و فقط خواستن به اندازه ذهن آنها ساده کنند مثل آیه ای از قران که گفته ما میخ هایی در زمین برای تعادل آن بوجود آوردیم!سالها مردم این رو مسخره میکردن که خدا میخ گذاشته!در زمانهای ما ثابت شد که این میخ ها همان کوه ها هستن که در صورت نبودن آن زمین دچار بی تعادلی میشه.اون گفته برای فقط اونجوری گفته شده که برای ذهن مردم آن زمان ساده باشه!

نقل قول:
احتمال اینکه در دنیای ان ها نیز سانسور بوده باشد خیلی زیاده

اگه نظر من رو قبول کنی که میگم سانسور یعنی کاری برای رفع خطری که احساس میشود مطمئن میشی که سانسور در همه زمانها وجود داره و در همه جا!

نقل قول:
کلا این پست را زدم تا بگم به نظر من سانسور باخفقان و مجازات و باز داشتن و جلوگیری از انجام عملی فرق داره

من هم میگم که سانسوری بی دلیل و یا با روش بد بوجود آمدن باعث بوجود آمدن آن چیزهایی که گفتید میشود.احساس خطر میکنی و میخوای رفعش کنی!بعضی موقعها نیز از روش های بدی برای سانسور استفاده میکنیم!

نقل قول:
و در مواردی سانسور حقه.ولی در مورد سانسور هری پاتر نظرم را در همون پست اولی که زدم گفتم

خب سانسور بعضی از قسمتهای هری پاتر یکی از سانسورهای بی دلیل است چون که اون قسمتها(حالا انگار چیه که منم سانسورش میکنم و نمیگم!! )به نظر من خطری ایجاد نمیکنن ولی شاید از نظر بعضی ها ایجاد میکند و نیز برای رفعش،سانسورش میکنن!که ممکنه باعث بوجود آمدن مشکلات دیگری هم بشه!

مرسی از شما آرشام عزیز از بحث کردن شما
آرتیکوس دامبلدور

پیام زده شده در: ۲۱:۰۴ یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۸۴

آرشام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۹ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۱۸:۵۰ یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
از دهکده ی هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 418
آفلاین
آرتیکوس جان خیلی جالب توضیح داده ای.
فقط نظر من در مورد سانسور با شما متفاوته.
این که در عهد حجر انسان ها خود را می پوشانده اند سانسور نبوده بلکه درکی بوده که بر اثر وجود فطرت خدایی در ان ها وجود داشته.اما شاید روزی انسان ها نخواهند که این درک را داشته باشند.و تلاش کنند تا درکی را که در طول سالیان سال به دست اورده اند فراموش کنند.در ان صورت دست به فعالیت هایی میزنند که بعضی از ان ها از طریق تبلیغات انجام میشه.جلوگیری از این تبلیغات همان سانسور است و جلوگیری از عمل ان انسان ها با استفاده از زور مجازته.مجازات زمین تا اسمون با سانسور فرق داره.
و به همین صورت به دار اویختن و...نیز مجازات محسوب میشه و در ادبیات امروزی بهش اختناق هم میگویند.
امپراطوری ها ان هایی را که مخالفشان بودند اعدام میکردند و بعد با سانسور شدید جلوی نشر عقاید ان ها را میگرفتند.
مثلا در قرون وسطی به شکل افتضاحی خفقان و اختناق و در پی ان سانسور وجو داشته.به جرات میشه گفت قرون وسطی =ننگ تاریخ ازادی انسان ها.(ازادی در علم و مذهب و عقیده و فرهنگ)
در ادامه گفته شده که شاید سانسور قبل از ادم و حوا هم وجود داشته.
با این حرف به شدت موافقم
از امام صادق پرسیدند که ایا موجودات دیگر مانند انسان وجود داشته اند یا دارند.
امام صادق فرمود.صد ها موجود و صد ها جهان.یعنی در اینده و در گذشته و در حال جهان های موازی وجود داشته و دارند و خواهند داشت.
هنگامیکه که خداوند قصد بر افرینش انسان کرد فرشته ها از او پرسیدند ایا میخواهی موجودی بیافرینی که در جهان فساد ایجاد کند.یعنی در قبل از افرینش انسان و حوا نیز موجوداتی به شکل انسان وجود داشته اند که از میان رفته اند.(واین در حافظه ی فرشتگان ثبت شده بود)
احتمال اینکه در دنیای ان ها نیز سانسور بوده باشد خیلی زیاده.
کلا این پست را زدم تا بگم به نظر من سانسور باخفقان و مجازات و باز داشتن و جلوگیری از انجام عملی فرق داره.
البته فلسفه ی سانسور سر دراز داره و این مشخصه.
و در مواردی سانسور حقه.ولی در مورد سانسور هری پاتر نظرم را در همون پست اولی که زدم گفتم.

[url=http://www.jadoogaran.org//images/pictures/ketabe-Rael.zip]الوهیم مرا به

پیام زده شده در: ۱۱:۰۴ یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خب موضوع این تاپیک اینه که چرا سانسور؟
من همه پستهای اینجا رو خوندم و دیدم که سانسور رو خیلی بسته از چه نوعهایی هست!ولی من ندیدم که کسی بگه دقیقا چرا؟!
سانسور چیه؟به نظر من سانسور یعنی از بین بردن چیزی که برای آدم و یا زیرمنافع او رو به خطر بندازه...یعنی پنهان کردن چیزی که آدم با وجود آن احساس خطر میکنه!در کل یعنی رفع خطری که احساس میشه!
به نظر من سانسور همه جا حضور داره و در همه زمانها!فقط شکلش کمی فرق میکنه!

برای مثال از عصر حجر شروع میکنم.توی اون زمان مردان و زنان بدن خودشون رو با امکانات کم و با برگ(یا هرچیز دیگر) پنهان میکردن(این کاملا ثابت شده،پس نیاید بگید از کجا معلوم که میکردن!)،یعنی در واقع بدن خودشون رو سانسور میکردن!برای چی؟!برای جلوگیری از گزیده شدن توسط حشرات و یا زخمی نشدن بدن بر روی زمین و یا صدمه دیدن در مقابل آفتاب و غیره و حتی شاید در مقابل چشمهای هیز مردان یا زنان دیگر(انسان،انسان است!چه قبل از تمدن و چه بعد از آن!کاری رو میکنه که میکرده ولی شاید به شیوه ای متفاوت تر)!چون ایجاد این سانسور باعث ایجاد و احساس امنیت برای فرد میشد چون خطر رو تونسته بود با یه راهی دفع کنه و اینجوری شد که لباس از آن زمان شکل گرفت.

بیایم یه ذره جلوتر،به زمان پادشاهی و امپراطوری!در اون زمان،کسی که مخالف پادشاه حرف میزد به روشهای مختلف(به دار آویختن،گردن زدن و...) سانسور میشد،چرا؟چون از وجود اون فرد احساس خطر میکرد!به همین راحتی!یه نکته دیگه در مورد کشورگشایی پادشاهان!این جنگها برای این بود که پادشاه یا کشوری از وجود کشور دیگری احساس خطر میکرد.برای دفع این خطر بهش حمله میکرد که در واقع سانسور میکرد!بعد برای اینکه خطر برنگرده اون قسمت رو تحت سلطه خودش قرار میدادند تا احساس امنیت کنند.

بیایم به زمان حال،به زمان انفجار اطلاعات و اختراعات و ...!شکل سانسور در زمان ما فرق کرده ولی ماهیت اون همونی بود که الان هست!فقط شکلش کمی فرق کرده!بعضی از کتابها،مطلبها،قسمتی از فیلمها و یا سخنرانی و... سانسور در تمام دنیا سانسور میشه!چون امنیت فردی یا چیزی رو به خطر می افته.برای رفع اون باید سانسور بشه!
من نمیگم سانسور چیز خوبیه یا بد!من فقط اینا رو گفتم که سانسور از این زاویه ریشه تاریخی داره که اگر نخ این موضوع رو بگیرید شاید به آدم و حوا برسید و شاید قبل از آن!

یه نکته جدا هم بنویسم که سانسور در طبیعت هم وجود داره!برای مثال:مغز ما روزانه هزاران تصویر و خاطره رو در به حافظه میسپره ولی از این هزاران،تصویر افرادی که دوست نداریم و یا خاطره بدی ویا حادثه ای ناخوشایند رو به فراموشی میسپریم!چون مغز ما هم اونا رو سانسور میکنه چون ممکنه مشکلاتی برای ما بوجود بیاره مثل افسردگی یا حرص خوردن که باعث اختلالهایی در بدن میشن و در نتیجه بدن دچار خطر میشه!...یه مثال دیگه،وقتی که میکروبی وارد بدن میشه،میکرو مولکولهای هوشمند بدن مثل گلبول سفید و... میریزن سرش و در صورت موفق شدن از بین میبرنش،یعنی در واقع سانسورش میکنن!چون خطری در بدن بوجود میاورد و امنیت وجودی فرد به خطر می افتاد.

اینا رو گفتم که زاویه دیگه ای از سانسور رو نشون بدم تا بفهمیم که فلسفه سانسور چه سر دراز دارد!
امیدوارم که مورد توجه شما قرار بگیره
مرسی
آرتیکوس دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۵:۴۳ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴

لي لي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۹ شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۶
از لندن-قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 241
آفلاین
اينها با سانسور كردن بدتر افرادو تحريك مي كنن تا وقتي كه سانسور نباشه
مثلا" همين هري خودمون تا وقتي فهميديم كه سانسور شده فورا" رفتيم دنبالش تا ببينيم چي بوده يا وقتي كه سي دي يك خواننده توقيف ميشه همه مي رن دنبالش ببينن چي بوده يا وقتي به يه بچه مي ‌ گي فلان كارو نكن بدتر زود تر ‌پا ميشه بره ببينه اون چيزي كه اونو ازش منع كردن چي بوده در صورتي كه اگر همه چيز رو أزاد بذارن تا خود مردم ببينن چي بده چي خوبه اين همه أدم طرف بد نميرن تا وقتي سانسور مي كنن. ( البته بعضي چيزا واقعا" سانسور لازم داره مثلا" همينmbc2 در مواقع لازم سانسور ميكنه فيلما رو ).
اما واقعا" هري اصلا" سانسور لازم نداره حالا چه براي بچه ( فرض كنيم براي زيره 12سال ) هم بگن بدأموزي داره اين بچه هايي كه من دارم مي بينيم خودشون هفت خط هستن حالا با يه مطلب 2 خطي كه منحرف نمي شن .
در مورد كتابهاي ديگه بزرگسال هم سانسور وجود داره مثلا " ترجمه ي خاطرات يك گيشا با اينكه اصلا" به نظر نمي ياد اما سانسور شده بود (يه نسخه ي انگليسشو مقايسه كنين متوجه ميشويد )در هرصورت سانسور كتابهاي بزرگسال كمتره .
به هر حال اين وزارت ارشاد هم كار خودشو ميكنه به حرف من و شما كاري نداره

[b][size=medium][color=990

پیام زده شده در: ۱۴:۲۶ چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۴

آرشام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۹ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۱۸:۵۰ یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
از دهکده ی هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 418
آفلاین
مونتاگ جان من بیشترین قیمت را نوشتم.وگرنه شما درست میگی.من خودم دی وی دی هری پاتر را که برای داوران زده شده بود 1000 خریدم.
دکتر حسن مصطفی عزیز واقعا کاری نمیتونیم بکنیم.فقط باید تحمل کرد(البته در مورد سانسور کتاب میشه از اینترنت کمک گرفت)

ویرایش شده توسط آرشام در تاریخ ۱۳۸۴/۱۲/۱۷ ۱۷:۱۵:۲۶

[url=http://www.jadoogaran.org//images/pictures/ketabe-Rael.zip]الوهیم مرا به

پیام زده شده در: ۱۳:۴۲ چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
خوب همه جای دنیا سانسور میشه در این هم شکی نیست
البته سانسور به چند شکل وجود داره
مثلا یه مطلب رو که باید مطبق قواعد خودشون سانسور بشه میگن ولی در کنار اون مطالب دیگه ای هم گفته میشه کهارزش و توجه به اون مطلب خاص رو کمرتنگ کنه
یا مثلا طوری اون قسمت حذف میشه یا تغییر پیدا میکنه که کاملا غیر قابل تشخیصه

یا یه مطلب سانسور میشه و تغییر پیدا میکنه ولی دانسته یا ندانسته این تغییر طوری ه که هم از انتشار یا نشون دادن اون مطلب یا صحنه جلوگیری شده و هم تونستن پیام اون قسمت رو به طور کامل به افراد ی که متوجه میشن منتقل کنن

البته به نظر من نوع سوم سانسور از همه بهتره
یه مثال میزنم
توی همین کتاب های هری پاتر سانسور داره ولی مطالب برای افرادی که یه مقدار سن بالاتری دارن و با این نوع مسائل آشنا ترن کاملا قابل درکه مثل بعضی از قسمت های کتاب 5 یاصفحه ی409 جلد دوم کتاب 6 خط5

راستی آرشام جان دی وی دی دونه ای 2000 تومن رو به تو گرون دادن خیلی هم گرون دادن من خودم 700 میخرم بعضی وقت ها هم ارزونتر
در کل 1000 یا پاینتر

پیام زده شده در: ۸:۰۳ چهارشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۴

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
آدم مي گه سانسور اخلاقي مشكلي نداره اولين فيلم سه اي كه دست من اومد نصفش الكي حذف شده بود كتاب ها كه ديگه هيچي در ضمن اكثر كتاب هاي كه من خوندم سانسور نداشته (بچه گونه ها نه )ولي بازم كارشون رو مي كنن

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.