هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

بدون نام
چون كه سرخگون راحت ديده بشه.

چون وقتي چماق به سرب ميخورد توپ تورفتگي پيدا ميكرد.
------------------
چون توپ رو روي آتيش گزاشته بوديد اون سوخته و هه جاي خوه آتيش گرفته يا اينكه آتيش به يه جاي خونه خورده و خونه آتيش گرفته بعد سرخگون سوخته.(خدا ميدونه كدوم درسته)

Re: كلاس پرواز و كوييديچ
پیام زده شده در: ۱:۰۴ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴

ماندانگاس فلچر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۹ دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۲۴ پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱
از كوچه ناكترن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 136
آفلاین
دامبلدور: هوم پرفسور مسخره ي عزيز هيج معلوم هست كجايي؟
من: متاسفم دامبلدور عزيز خودم كلاس داشتم نتونستم به كلاسم برسم!
دامبلدور" عجب! خب به خاطر اينكارت ده امتياز از گروهت كم ميشه تا ديگه كلاس نذاري!

-بابا كلاس نذاشتم كه ! گفتم خودم كلاس داشتم!
-خب كلاس گذاشتي ميگي كلاس داشتم!
-
- بيا برو تو كلاس
و با اجراي افسوني ماندانگاس به داخل كلاس شوت ميشود و همين جور كه در حال شوت شدن است با سر ميره تو كمد جاروها!

-------
بچه ها : :lol2:
اهم اهم
با عرض تبريك به خاطر شروع سال تحصيلي جديد، جلسه اول درسمون رو شروع ميكنيم البته يكم سرم شلوغ بود پس با تاخير شروع ميكنيم!
همونجور كه همتون ميدونيد كوييديچ و پرواز يكي از محبوب ترين كارها و ورزش در بين جادوگران است و هميشه طرف داراي خودشو داشته ،اكثر شماها كوييديچ رو ديدين پس من زياد توضيح نميدم! امروز ميخوايم بيشتر در مورد توپ هاي مورد استفاده اتو كوييديچ صحبت كنيم.
به طور كلي سه نوع توپ در بازي وجود داره:
سرخگون
بازدارنده
گوي زرين
كه بيشترتون با شكل اين توپ ها آشنا هستيد
سرخگون كه يك توپ چرميه، هيچگاه در بازي افسون نميشد و در گذشته به اون نواري متصل بوده كه كار حمل اون با يك دست راحت تر بشه ولي با كشف افسون هاي گيرشي در سال 1875 اين نوار از روي توپ برداشته شد و با اجراي اين افسون ها ، توپ خيلي راحت با يك دست حمل ميشد.
سرخگون سي سانتيمتر قطر داره و همون طور كه از اسمش پيداست به رنگ سرخه. اين رنگ به اين دليل انتخاب شد كه در مسابقه اي در سال 1711 به دليل بارش سنگين بارون توپ هر وقت كه بر روي زمين ميفتاد ديده نميشد و پيدا كردنش سخت ميشد.
چه رنگ خوشگلي ، البته يادمه يه توپ سرخگون از كوچه ناكترن از يه ساحره پير خريدم ولي چند تا خال خال سفيد هم داشت ، به من گفت توپ رو چند روز روي آتيش بذارم كه گرم بمونه منم كه ميخواستم برم مسافرت اين كارو كردم وقتي برگشتم يكي خونمو خراب كرده بود و توپ رو دزديده بود ، همه جا رو هم آتيش زده بود خلاصه فهميدم كه سرخگون بايد ارزش داشته باشه كه به خاطرش اين كارو كردن!
خب بگذريم، ميرسيم به بازدارنده ها
اولين سري بازدارنده ها، سنگ هاي پرنده بودن ولي يك مشكل داشتن كه بر اثر ضربه چماق هاي سحر آميز تقويت شده ي قرن پونزده خورد ميشدند و تا پايان مسابقه خورده هاي سنگ به تعقيب بازيكنان ميپرداختن
پس از اون از توپ هاي بازدارنده فلزي استفاده شد كه از سرب براي اين كار استفاده كردند ولي به دليل نرمي سرب را نيز كنار گذاشتن يعني پس از ضربه چماق ها فرورفتگي هايي بر روي آنها ايجاد ميشد كه بر روي قابليت پرواز مستقيم اونا تاثير ميذاره. و امروزه جنس همه اونها از آهنه و قطرشون 25 سانتيمتره و كارخونه ذوب آهن اصفهان توليد انبوده اين توپ ها رو بر عهده داره!
البته تيم كوييديچ ذوب آهن اصفهان صدر جدوله و خيلي ها ميگن توپ هاي بازدارنده اي كه در مسابقات اين تيم استفاده ميشه يه كلكي توشونه
ولي استقلال چيز ديگه ايه خب حالا ميرسيم به گوي زرين كه اندازه ي يه گردوئه و طوري جادو شده كه در حد امكان از به دام افتادن بگريزد توي يه مسابقه يه گوي زرين شيش ماه داشته فرار ميكرده كه ميگن هنوزم پيدا نشده و مسابقه لغو شده ...
يكي از دوستام ميگفت كه اسم گوي زرين تبليغي بيش نيست!؟ ميتونستن از اسم گوي طلايي استفاده كنن ولي شركت خيارشور زرين از اداره ورزش هاي جادويي خواسته كه اين اسم انتخاب بشه و در عوض اونها گوي هاي زرين اين اداره رو تامين ميكنن و اگر دقت كنين روي اين گوي ها به خط بسيار ريزي نوشته : يه ساندويج ميخواستم بدون خيارشور...

خب بسه ديگه سرتونو درد آوردم براي جلسه اول سوالهاي سختي مطرح نميكنم :
چرا رنگ سرخگون قرمز انتخاب شد؟
چرا از سرب براي ساختن توپ هاي بازدارنده استقاده نميشه!؟

دو تا سوال هم اضافه مطرح ميكنم كه در صورت پاسخ امتياز اضافي داره:
چرا امروزه توپ هاي سرخ گون به زمين نمي افتند؟
يك سوال هم درمورد سرخگوني كه من خريدم داشتم كه هر كس بتونه به من كمك كنه بفهمم اون سرخگوني كه خريدم چرا اينقدر ارزش داشته.
جواب سوال اول رو در صورتي كه كسي پاسخ نداد هفته ديگه بهتون ميگم
اگه سوالي داشتين بپرسين،
خب خسته نباشين...

كلاس پرواز و كوييديچ
پیام زده شده در: ۱:۲۳ جمعه ۲۹ مهر ۱۳۸۴

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۲ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲:۰۶ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
از درون مغاک!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1130
آفلاین
اين كلاس يك شنبه ها توسط پروفسور ماندانگاس اداره ميشود.
مدير مدرسه....آلبوس دامبلدور

شناسه ی جدید: اسکاور

بدون نام
سلام ! دوباره شنبه شد و كلاس كوييديچ ! خوشحالم از اينكه دوباره شمارو ميبينم !
ميبينم كه چقدر فعال بوديد و به سوالا جواب دادين ! مسئله اي نيست ! هروقت جواب داديد داديد ! هيچ عجله اي نيست!
براي همين امروز جواب سوالا رو نميگم . پس امتيازي رد و بدل نميشه ! ببخشيد ! يادم رفت ! دريكو، جواب خيلي ساده تر از اينهاست !
بحثمون ادامه درس هفته پيشتون نيست . ولي اين به اين معنا نيست كه من درسي رو كه قولشو دادم ول كنم به امون خدا !
همونجور كه گفتم درساي شما يك روند كلي رو طي ميكنه ؛ ولي درساش براي تنوع پشت سر هم و يكنواخت نيست . و به نظر من اين نه تنها به كلاس لطمه اي وارد نميكنه بلكه ميل و رغبت دانش آموزا رو براي شنيدن حرف استادشون بيشتر ميكنه . و علاقه رو به درس افزايش ميده .
خب امروز ميخوايم در مورد خطاهاي بازي صحبت بكنيم . قانون و خطا رو اشتباه نگيريد، هرچند كه به هم ربط دارن . هوم ... اصلا بذارين خطا و قانون رو تعريف كنيم .
قانون چيزيه كه بازي بر اساس اون انجام ميشه و باعث ميشه كه بازي نظم داشته باشه .
مثلا، اساس كوييديچ اينه كه در آخر جستجو گر اسنيچ رو بگيره يا مثلا يك گل به ثمر برسه . و از نظري كه بازي نظم داشته باشه هم ميشه اين مثال رو زد كه بازيكنا نبايد از زمين كوييديچ خارج بشن تا بازي نظم داشته باشه . يا مثلا هر تيم يك جستجو گر داره چند تا مهاجم و چند تا مدافع و يك دروازه بان كه در همه تيم ها اين چيز مشتركه و تيمي نيست كه مثلا جستجوگر نداشته باشه . به اين ميگن نظم .
ولي خطا . خطا در كل به هر كاري گفته ميشه كه باعث ميشه اختلال در كار بازيكن تيم مقابل يا اختلال در خود بازي به وجود بياد و بازيكنان انجام دهنده اين عمل مجازات بشه .
مثلا اگر كه يه بازيكن به هر شكلي مانع پرواز بازيكن تيم مقابل بشه خطا انجام داده كه براي اين كارش بايد مجازات بشه . البته مجازات بيشتر به شكل يه اصطلاحه وگرنه بيشتر خطاها به تسليم كردن كوافل به تيمي كه روي بازيكنش خطا انجام شده ختم ميشه .
در كل ميشه گفت كه گرفتن خطا كه توسط داور انجام ميشه، يكي از دستورهاي قوانينه كه باعث نظم بخشيدن به بازي ميشه . براي همين به گرفتن خطا توسط داور يكي از بزرگترين زير مجموعه هاي قوانينه .
بگذريم ! اصلا قانون كي كجا و توسط كي به وجود اومده ؟
خب جالبه بدونيد كه اين سوالا هنوز كه هنوزه بدون جواب موندن !!! و كسي تاريخ دقيقي از پيدايش اوليه خطاها نداره . ولي حدس زدنش تا حدودي آسونه آخه ميدونيد كه بازي كه بدون قوانين و مقررات و خطا باشه بازي محسوب نميشه و از زمان پيدايش كوييديچ خطاهاي بودن، اما در اوايل هيچ وقت هفتصد تا نبودن !
بله ! هفتصد تا ! اين تعداد برميگرده به قرن 14 زماني كه يك آدم وسواسي در رياست اداره ورزشهاي جادويي بود . دن وسكارلوس در سال 1389 ميلادي بهترين كارشناساي كوييديچ رو از تمام جهان به مدت يك هفته در اختيار گرفت . قصد وسكارلوس تعيين كردن خطا هاي كوييديچ بود كه اين كار رو با تصويب 700 خطا انجام داد ! مدتي بعد از اولين دوره جام جهاني كوييديچ كه تمام 700 خطا در بازي فينالش اتفاق افتاد، مردم اون رو ديگه به وسكارلوس بي مغز صدا زدن كه وسكارلوس بعد از اين حركت مردم سه سال بعد از اين سمت استعفا داد .
بعد از اون ماجرا خطاهاي بازي جمع و جور شدن و به صورت 10 خطاي رايج در اومدند . خيلي جالبه ! 700 خطا تبديل شد به 10 خطا ! اين ده خطا در سال 1701 ميلادي به رسميت شناخته شد .
خب توضيح ديگه اي مد نظرم نيست . خطا ها رو ميگم با توضيحشون .

1- گرفتن دم جاروي حريف توسط هر بازيكني به منظور كند كردن يا متوقف ساختن طرف
2- پيشرويه هر بازكني به قصد برخورد با بازيكن حريف
3- قفل كردن دستگيره هاي جارو توسط هر بازيكني به منظور منحرف كردن بازيكن از مسير
4- پرتاب بلاجر به سمت جمعيت توسط مدافعين كه منجر به توقف بازي و دخات مسئولين براي حفظ امنيت تماشاگران مي شود .
5- استفاده از أرنج توسط هر بازيكني در برابر حريف
6- استفاده از هرقسمت بدن براي برگرداندن سرخگون از درون حلقه . دروازه بان بايد در جلوي حلقه قرار داشته باشه .
7- تماس دست منهاجمين با سرخگون هنگام عبور از حلقه
8- دستكري كردن سرخگون كه موجب انحراف سرخگون بشه
9- گرفتن اسنيچ توسط هر كسي به غير از جستجو گر
10- ورود بيش از يك مهاجم به منطقه گل زني

روز خوبي داشته باشيد !

پیام زده شده در: ۷:۵۴ یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۴

دراکو مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۶ چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۲۶ یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶
از وزارت سحر و جادو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1028
آفلاین
والا فکر میکنم برای دور زدن با جارو باید چند کارو انجام داد !
1 - جارو رو باید از پنج انگشتی انتهای اون بگیری که کامل بتونی اونو بچرخونی و دورت کامل و سریع باشه .
2 - روی جارو باید به طور کامل خم بشی و پشتت تنها کمی راست باشه وگرنه باد مانع دور زدن میشه
3 - یکی از دستهات رو باید کمی باز کنی تا باد از زير بغل دستت عبور کنه و باید دست مخالف هم باشه یعنی در دور زدن به چپ بایذ دست راست رو باز کرد !
4 سرت رو هم باید در جهتی که می خوای بچرخی باید بگیری
5 - ابتدا نوک جارو رو کمی کج کنی و بعد از دو ثانیه تهش رو هم بگردونی !
این تجربه من بود که ارایه کردم !
البته فراموش نکنید که دراکو بهترین پرنده انگلیسه !!

وزیر مردمی اورجینال اسبق

تک درختم سوخت ، پس بذار جنگل بسوزه

پیام زده شده در: ۱۸:۱۲ شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۴

amin

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۲ دوشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۵۳ دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۶
از طبقه دوم هاگزهد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 11
آفلاین
استاد مي خواستم بدونم با جارو مي شه به ماه سفر كرد و اگر ميشه تا حالا كسي اين كارو كرده ؟

بدون نام
جلسه ششم

بچه ها بعد از صرف صبحونه به طرف كلاس كوييديچ حركت ميكن . در كلاس بسته بود و يه يادداشت روي در زده شده بود .

سلام بچه ها ‍‍!
امروز بالاخره ميريم به زمين كوييديچ و حركات با جارو رو تمرين ميكنيم ! لطفا راس ساعت 9 توي زمين كوييديچ باشيد !
منتظرم، دنيس كريوي

ساعت 9:10، زمين كوييديچ هاگوارتز
خب همه اومدن ؟.... خيلي خب بچه ها ! كارمون رو شروع ميكنيم ! مثل هميشه يادم رفت ! بله، امتيازات ! راستش به نظر من يه هفته ديگه وقت براي فكر كردن در اين مورد خوب باشه، پس امروز جوابشو نميدم ! ميتونيد يك هفته ديگه روش فكر كنيد .
خب درسمون رو شروع ميكنيم .
همونطور كه ميدونيد، درس امروزمون در مورد كوييديچ و حركات كوييديچه و فكر كنم كه .... دو جلسه از درسمون رو براي اين كار اختصاص بديم ... چطوره ؟ ... خيلي خب ميريم سراغ درسمون، لانگ باتم، لطفا جاروي منو بده ... بچه ها سوار جارو هاتون بشيد ! ديگه اين يكي رو كه ديگه بلديد ! ....... خب ما وقتي سوار جارو ميشيم بايد قصد حركت كردن داشته باشيم، يعني جارو فقط بااراده ما حركت ميكنه چونكه جارو مثل وسايل نقليه ماگلي وسيله اي به اسم گاز نداره . شما بايد يه جورايي انرژي رو از مغزتون به جارو منتقل كنيد يا اينجوري فكر كنيد و همش توي ذهنتون بگيد برو .... برو ! جارو رو هم هميشه بايد محكم بچسبيد چون ممكنه كه در زير پاتون در بره به دليل حركت هاي نا بجا و اينها . در ضمن بايد بدونيد كه كوييديچ يك ورزش خطرناكه از هر لحاظ ! چون شما با جارو و در ارتفاع بالا حركت ميكنيد و احتمال سقوط هم هست، پس بايد خيلي مواظب باشيد .
خب فكر نكنم كسي توي حركت كردن با جارو مشكل داشته باشه اگر كسي هست كه بلد نيست بگه .
خيلي خب حالا بالا و پايين رفتن و اوج گرفتن رو تمرين ميكنيم ... هوم .... خب يه حلقه بزرگ تشكيل بديد بچه ها .... اونايي كه نميتونن با جارو حركت كنن ميتونن از جاروهاشون پياده بشن و اين كارو بكنن . خب ! براي بالا رفتن بايد دسته جاروتون رو به طرف بالا يا به طرف خودتون بكشيد تا جارو به طرف بالا بره . البته اين كار رو بايد هنگام حركت كرد .

تصویر کوچک شده
( اگه عكسو نميبيني كليك كن )
براي پايين رفتن هم شما بايد دسته جارو تون رو به طرف پاپپن بديد تا جارو تون به طرف پايين حركت كنه .

تصویر کوچک شده
اگه عكس رو نميبينيد كليك كنيد
براي راست و چپ رفتن هم بايد سر جاروتون رو به طرف راست يا چپ بديد تا جارو تون رو اون طرف حركت كنه .

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

براي ترمز كردن هم چند كار ميشه انجام داد .
در جاروهاي جديد كه ترمز دارن كه كار راحته ولي در جاروهايي كه ندارن بايد به جايي كه روي اون نشستين فشار بيارين و دسته جارو رو به طرف بالا بكشيد . ويا هم ميتونيد دسته جارو رو با فشار به طرف بالا بگيريد و در اون مرحله يواش يواش فشار رو از دسته جاروتون برداريدو به طرف پايين حركت كنيد .
خب بچه ها حسابي تمرين كنيد چون جلسه بعدي ميخوايم چيزايي تخصصي تري رو تمرين كنيم .
براي جلسه بعد هم،
- چه جوري ميشه با جارو يه دور كامل زد ؟

موفق باشيد !

پیام زده شده در: ۹:۴۴ جمعه ۲۱ مرداد ۱۳۸۴

آوریل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۱ جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۰۷ یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۸۷
از کارتن!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
پروفسور قبل از جواب بگم که من هنوز ثبت نام نکردم و به آقای مدیر هم دلیلش رو توضیح دادم پس لطفا نگین من یهو از کجا پیدام شد
خب من فکر میکنم ایشون اقای جیمز نیکرسون باشند چون در هر حال ایشون این موزه رو تاسیس کردن تا مردم جادوگر بتونن این همه (به تابلوی جاروهای امروزی و .... اشاره می کنم) اطلاعات در مورد کوییدیچ و جارو و ... بدست بیارن.

[size=small]جادوگران برای همÙ

بدون نام
سلام
جیمز نیکرسون چون با بازیهای خوبش باعث پیشرفت ایرلند شد و سبک های جدیدی به کودییچ بازی کنان یاد داد
لويي شانزدهم چون پول زیادی صرف کودییچ کرد

پیام زده شده در: ۱۴:۳۱ دوشنبه ۳ مرداد ۱۳۸۴

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۳ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3574
آفلاین
به نظر من که کسی نیست جز پدر بزرگ پدر رودريك پلامپوت بازيكن شاخص تيم كوييديچ گردباد .... چون >>>>
چون بیشتر تابلو های موزه متعلق به این آقا بوده . ناگفته نماند که تابلوی مهم ایشون درباره ی اولین جاروهای است که به دست بشر جادوی ساخته شده است و جاروهای سلطنتی که وزیران بین سالهای 1860 تا 1894 صاحب آنها بودند.اثر بعدی هم کفشهای پرنده امروزی را نمایش میدهد.....
این آقا خدمت بسیار بزرگی به جامعه ی جادوگری کردند

ویرایش شده توسط استرجس پادمور در تاریخ ۱۳۸۴/۵/۳ ۱۵:۲۸:۴۳
ویرایش شده توسط استرجس پادمور در تاریخ ۱۳۸۴/۵/۳ ۱۵:۳۱:۳۴
ویرایش شده توسط استرجس پادمور در تاریخ ۱۳۸۴/۵/۴ ۱۳:۵۵:۵۸

عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرم مطمئنم باشم که از خوشی میمیرم !!!!!

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.