هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اسنیپ: مرگ‌خوار ولدمورت یا یار وفادار دامبلدور؟
پیام زده شده در: ۱۵:۳۹ چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۸۵

لارتن کرپسلی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۲ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۲ شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۲
از یو ویش!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 471
آفلاین
به نظر من اسنیپ یکی از شخصیت های ضعیف داستانه که خوب پرداخت نشده.
هر چقدر هم رولینگ تا ایجا سعی کرده مخاطباشو گمراه کنه ناموفق بوده و به وضوح مشخصه که اسنیپ خائن نیست.
حتی از دیالوگ های پایانی هری و اسنیپ می شه اینو فهمید.

نارنجی رو بخاطر بسپار!

طنز نویسی به موجی از دیوانگی احتیاج داره...

چه کسی بود صدا زد : لارتن!؟

پیام زده شده در: ۲۲:۰۹ شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵

deathly hallows

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۳ جمعه ۱ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۴۹ پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 10
آفلاین
سلام دوستان می خواستم نظر خودم رو در این زمینه بهتون بگم:
اسنیپ وافادار به دامبلدوره به این دلایل:
1.تو کتاب شش اونجا که هری با دامبلدور بحثشون می شه(قبل از رفتن برای نابودی جاودانه ساز)وقتی هری می گه که شما دارین اشتباه میکنین دامبلدور بجای اینکه فوراً بگه من به اسنیپ اعتماد دارم چند ثانیه مکث می کنه و بعد می گه:«من به سیوروس اسنیپ اعتماد کامل دارم»این یعنی داشته ارزیابی می کرده و به صحبت های هری فکر می کرده.
2.تو کتاب چهارم اسنیپ اگر واقعاً طرفدار ولدمورت بود بعد از بازگت هری از گ.رستان می تونست قبل از رفتن دامبلدور به سراغ مودی قلابی جولوشو بگیره و بزاره که مودی به کارش ادامه بده.اصلاً می تونست همون لطظه بازگشت ولدمورت بره پیشش.درسته که تو کتاب شیش به بلاتریکس می گه که من با یه تاخیر 2 ساعته تونستم دوباره به عنوان جاسوس تو هاگوارتز بمونم.ولی از کجا می دونسته که ولدمورت بعد از برگشتن به جاسوس تو هاگوارتز احتیاج داره؟
3.اسنیپ خیلی راحت می تونسته که به ولدمورت اطلاع بده که دامبلدور از قضیه جاودانه ساز ها اطلاع پیدا کرده و به لردش خدمت کرده باشه.
و در مورد اینکه اسنیپ قطب سوم داستانه من مخالف این نظریه هستم.به این دلیل:
سنیپ در خیلی از مواقع می تونسته دامبلدور رو از سر راهش برداره(مثلاً همون زمانی که دامبلدور بعد از نابود کردن انگشتر مارولو بشدت ضعیف و زخمی بر گشته بود دامبلدور خودش می گه که اسنیپ کمکش کرد که زنده بمونه). بعد از اون بره سراغ یه نقشه مناسب برای نابود کردن لرد سیاه.

پیام زده شده در: ۲۱:۴۳ شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵

آبرفورث دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۴۷ یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱
از کافه هاگزهد
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
پیام: 514
آفلاین
بررسی نکاتی در مورد اسنیپ
A: اگر اسنیپ مرگخوار هست :
1-A. چرا سال اول به جای اینکه به کوییرل کمک کنه تا هری رو بکشه و سنگ جادو رو به دست بیاره از هری دفاع میکنه؟
به نظر من این جواب که اسنیپ میخواسته کمک جیمز رو جبران کنه قابل قبول نیست ، چون یه مرگخوار وجودش پر از نفرت و پلیدیه ، و حتما دلیل دیگه ای وجود داشته که اسنیپ این کارو میکنه.
اینم بگم که من دلایلی که اسنیپ برای بلاتریکس درفصل 2 کتاب 6 میاره ، قبول ندارم ؛ چون اسنیپ در موقعیتی قرار داره کا باید دروغ بگه وگرنه ...
=====
2-A. آیا میتونیم بگیم که اسنیپ بازگشت ولدمورت رو پیش بینی میکرده و برای همین از هری دفاع میکرده تا برای زمان بازگشت لرد سیاه هری زنده بمونه؟
واضحه که این مطلب اشتباهه. چون غیر از چند نفر خاص مثل ولدمورت ، اسلاگهورن و دامبلدور از هورکراکسس ها و اینکه ولدمورت روحشو تقسیم کرده ،هیچ کسی خبر نداشته. حتی خود ولدمورت هم بازگشتشو پیش بینی نمیکرده ، چون سال اول و سال دوم تلاش میکنه که هری رو از بین ببره و بکشه .
=====
A-3. چرا سال سوم اسنیپ به لوپین کمک میکنه و معجون سالم به لوپین میده، در حالی که خیلی راحت میتونست اونو بکشه ؟
=====
4-A. اسنیپ از همه فعالیت های محفل در سال 5 خبر داشت. میتونست خیلی راحت مکان محفل رو به ولدمورت لو بده و اونارو از بین ببره.پس چرا این کارو نکرد؟
=====
5_A: چرا در سال پنجم محلول راستی واقعی رو به آمبریج خبیث نمیده تا هری توی دردسر بیفته؟
اسنیپ علاوه بر مرگخوار بودن از آزار و اذیت هری و حتی اخراج شدنش لذت میبرده.
=====
6-A. چرا در وزارتخانه اسنیپ به کمک لوسیس و بلاتریکس و بقیه مرگخوار ها نیومد؟
==========
B: اگر اسنیپ مرگخوار نیست :
1_B: چرا در سال چهارم وقتی ایگور کارکاروف هشدار میده که علامت روی دستش داره نشون میده لرد سیاه برمیگرده ، اسنیپ اصلا احساس نگرانی نمیکنه؟ اسنیپ هم مثل کارکاروف قبلا مرگخوار بوده و بعد به لرد سیاه خیانت میکنه پس باید از برگشت ولدمورت می ترسیده.
=====
2_B: اسنیپ به هر حال به ولدمورت خیانت کرده بوده ، پس مودی قلابی یا همون بارتی کرواچ پسر میتونست خیلی راحت اسنیپو بکشه.چرا اسنیپ کشته نشد؟
=====
3_B: چرا اسنیپ ولدمورت رو لرد سیاه خطاب میکنه ، در حالی که فقط مرگخوار ها به این لقب ولدمورت رو صدا میکنن؟
حد اقل وقتی با هری تنها بود میتونست یه چیز دیگه مثل اسمشو نبر یا همون ولدمورت صداش بزنه.هری که نمیتونست جاسوس یا هر چیز دیگه ای که اسنیپ فکر میکرد باشه!!!
=====
4_B: چرا در سال پنجم مخصوصا به سیریوس نیش و کنایه می زد تا سیریوس از کوره در بره و از خونه بیاد بیرون که در آخر موفق شد و باعث شد سیریوس بمیره؟!!!(البته جواب این سوال رو دامبلدور میگه ، به نظر من جواب کامل نیست)
=====
5_B: در سال پنجم وقتی هری در دفتر آمبریج به اسنیپ فهموند که سیریوس در خطره و اسنیپ هم رفت و مطمئن شد که هری اشتباه میکنه و حتی احتمال رفتن هری رو به وزارتخونه توی ذهنش آورد، چرا هیچ کاری برای جلوگیری از رفتن هری نکرد ، با اینکه میتونست در مدت زمانی که بچه ها در جنگل در مورد رفتن تصمیم میگرفتن خودشو به اونا برسونه و حقیقتو بگه؟!!!
=====
6_B: چرا در وزارتخونه اسنیپ به کمک سیریوس و محفلی ها نیومد ؟
=====
7_B: چرا در سال ششم که میتونست ( اگه میخواست) از نقشه ی مالفوی با خبر بشه و جلوشو بگیره ، قبل از اینکه مرگخوارا وارد بشن هیچ اقدامی نکرد و جلوی مالفوی رو نگرفت؟
=====
8_B: چطور ممکنه اسنیپ از طلسمی که مرگخوارها به کار برده بودن تا کسی بالای برج نیاد ، و حتی مک گنوگال و لوپین نمیتونستن از طلسم رد بشن ، فقط اسنیپ تونست رد بشه ؟
==========
البته میدونم که خیلی مثال های دیگه هم هست که میشه مطرح کرد ، ولی من همین چند تا یادمه و به نظرم کافیه.
اما نتایجی که از این مثالها میشه گرفت جالب و قابل توجه که:

1. اسنیپ قدرت سوم یا همون قطب سوم داستانه. چرا؟
چون در هر زمان و مکان طوری عمل میکرده که به نفع خودشه ، و بهترین مثالی که میشه زد قسمت 6_A و 6_B هست که اصلا به نفعش نبود که در وزارتخونه حاضر بشه ، چون مجبور بود بالاخره به یک گروه کمک کنه ، یا دامبلدور و یا ولدمورت و در این صورت جبهه ی مقابل اونو از بین می برد.
2. اسنیپ طرف دامبلدوره و در موقع گفتن آوادا کداورا در ذهنش یه طلسم دیگرو گفته. ولی هر کسی از اون ارتفاع از بالای برج بیفته چه جادوگر باشه ، چه نباشه میمیره چه برسه به مرد کهنسالی مثل دامبلدور. اگه واقعا اسنیپ نمیخواسته دامبلدور بمیره میتونست یه طلسم دیگه ای رو در ذهنش بگه. در ضمن آواداکداورا که قربانی رو پرتاب نمیکنه ، بلکه خیلی آرام و بی سرو صدا میکشه.
این رو هم که در نظر نگیریم ، رولینگ به همون صراحتی که مرگ سیریوس رو میگه ، مرگ دامبلدور رو بیان میکنه.( آواداکداورا)
3. اسنیپ واقعا یه مرگخواره و طرف ولدمورت . اما این هم خالی از اشکال نیست. به همون دلایلی که از قسمت 1_A تا 6_A گفتم.
=====
پس نتیجه اول (اسنیپ قدرت سوم داستان)ازدو تای دیگه قابل قبولتره و طبق نتیجه اول اگه داستان پیش بره هیجان انگیز تر و بهتره.
( البته از نظر من)

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۱۴ پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۸۵

ویکتور کرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۳۳:۱۷ سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
از مدرسه دورمشترانگ (بلغارستان)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 509
آفلاین
ببینید به نظر من که اسنیپ یک شخصی که یار دامبلدور هستش چون دامبی در کتاب 4 گفت اسنیپ قبلاً مرگ خوار بوده و در زمان اوج لرد سیاه برای ما جاسوسی می کرد یعنی اون برگشته پس درسته تو کتاب 6 گفته شد اسنیپ دامبلدور رو کشته ولی از کجا معلوم که اون رو طلسم نکرده باشند و به اون دستور داده اند که دامبلدور رو کشته باشه

کاشکی یه روز باهم سوار قایق می شدیم
دور از نگاه ادما هردوتا عاشق میشدیم

پیام زده شده در: ۱۶:۲۱ پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۸۵

هپزيبا اسميتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۴۸ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۵۱ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از از جهندم سياه همسادتونم نمي شناسي؟؟؟؟؟؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 998
آفلاین
وا خب اگه يار اين باشه يار اون يكي نيست ديگه
من هنوزم ميگم اسنيپ يا طرف دامبلدوره يا طرف هيچ كس ميخواد خودش قد علم كنه
ولي اگه طرف ولدمورت باشه داستان خيلي يخ ميشه اين خط اين نشون اينم كاكلش اسنيپ طرف دامبلدور و هري هست

پنهان شده ام

پشت ابر چشمهايم...

باران در اتاق من است...

خالي هاي اتاقم را

از تصوير زنده ي نامش پر مي كن

پیام زده شده در: ۲۰:۲۴ چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۸۵

گالوم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۰ جمعه ۲۴ آذر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۵۲ چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۸۷
از دریای محبت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 134
آفلاین
به نظر من که فرقی نمی کنه اسنیپ یار دامبلدور باشه فقط مهم اینه که یار ولدمرت هست یانه؟چون دامبلدور مرده! البته باید این رو هم در نظر بگیریم که اگر یار دامبلدور باشه می تونه یار هری هم باشه!!!!!!!!!!!!!
ولی در هر صورت اگر این رو هم اسنیپ بگه که می خواد به ما سفیدا بپیونده هری باور نمی کنه و بلافاصله اون رو می کشه!

Hope for the best ، expect the worst.Life is a play. We are unreheased.
(Mel Brooks)
امید بهترین چیز ها و انتظا

پیام زده شده در: ۰:۰۷ چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۸۵

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۴ دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸
از کویت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 77
آفلاین
من فهمیدم که اسنیپ خائن در پی جبران است میخواد خطایش رو جبران کنه و اینگونه به سمت محفل بر می گرده.
ایگور اسنیپ باعث مرگ املین ونس و طبق گفته ی خودش سیریوس شده ما میگیم مرگ آلبوس نقشه آیا کشتن سیریوس و امیلین ونس هم نقشه بوده؟
من فکر میکنم کشتن آلبوس به تنهایی برای نزدیک شدن به لرد کافی بوده و کشتن این دو نفر کاری بیهوده بوده.
اگه کسی برای من دلیل قانع کننده بیاره میگم اسنیپ طرف محفل ولی فکر نکم کسی دلیل قانع کننده ی داشته باشه.
ولی به نطر من اسنیپ یا قطب دیگه ی ماجراست یا در پی جبران خطا.
شاید بگید آلبوس باهوشه و هیچ وقت اینقدر خنگ نیست که به اسنیپ اعتماد کنه.
ولی ولدمورت هم خنگ نیست.

جهان آنقدر بزرگ نیست که ما تصور می کنیم...جهان آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم تصور کنیم.
آرتور چارلز کلارک

پیام زده شده در: ۲۱:۰۲ سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
به نظر من اسنیپ خیانت نکرده چه مرگ دامبلدور رو قبول کنیم چه بگیم هنوز زنده هستش البته به دلیل تابلویی که در حال حاضر در اتاق مدیر قرار گرفته یحتمل دامبلدور مرده .
در مورد اینکه اسنیپ خیانت نکرده میشه گفت :

1-دامبلدور جادوگر قدرمندی بود و اگه اسنیپ میخواست عملی غیر از اونی که دامبلدور ازش خواسته انجام بده به راحتی میفهمید چون هردونفر توانایی ذهن جویی داشتند

2-وقتی که در بالای برج بودن دامبلدور به راحتی میتونست از شر مالفوی رها بشه ولی اینکارو نکرد و در ضمن هری رو هم طلسم کرد تا عملی غیر عاقلانه انجام نده

3-دامبلدور کاری کرد که هم اسنیپ به خاطر اون پیمان ناگسستنی نمیره و کار دراکو رو ادامه بده هم اینکه با مرگ خودش اسنیپ رو به لرد ولدمورت نزدیکتر کنه تا کارهای محفل هم پیش بره

در ضمن زنده موندن دامبلدور دیگه به درد هری نمیخورد چون مبارزه آخر فقط بین هری و ولدمورت هستش و کسی نمیتونه دخالتی بکنه و دامبلدور در این سال بیشتر اطلاعاتی که هری لازم داشت رو بهش داد تا هری رو آماده کنه .

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۲:۱۳ شنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۵

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۴ دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸
از کویت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 77
آفلاین
در واقع به کودکی ولدمورت نگاهی بندازید تحقیر نشده ولی ترسانده تحقیر کرده
در کودکی اسنیپ به وسیله ی جیمز و دارودستش تحقیر شده ولی نه ترسانده نه تحقیر کرده.در دوران مدرسه
حال نگاه کنید چقدر هری رو تحقیر میکنه چقدر خود رو بزرگ و قدرتمند حس می کنه.
فکر نکم اسنیپ همون مرگخوار قدیم مطیع باشه اسنیپ کسی که میتونه قدرتمندترین فرد بعد از ولدمورت باشه و هست.
اسنیپ قدرت رو حس کرده و میدونه که قدرتمند بودن چه حسی داره و به این حس جذب شده و میخواد بشه شاهزاده ی دورگه کسی بزرگتر از لرد ولدمورت فردی دیگر فطب سوم ماجرا.
برای خود وردی به نظر من بدتر از آواداکداورا طلسمی که برای پذیرش مرگ باید درد زیادی را تحمل کنی.
قدرت اوکلامنسی که فکر کنم همه حتی لرد در برابر اسنیپ کم میاره.
بعضی گفتن چرا هری رو شکنجه یا پیش لرد نبرد.خوب اگه بخواد خودش یک لرد بشه احتیاج داره هری و لرد به دست یکدیگر کشته بشن.
هری رو شکنجه نکرد چون نمیخواست هری رو تضعیف کنه نمیخواست هری احمقانه به لرد حمله کنه نمیخواست هری بدونه فکر بخواد با عده ای از مرگخوارها رو به رو بشه.
بهش میگه باید قوی تر بشه.دهنت رو ببندی.
چرا هری رو زیاد تحقیر میکنه چون میخواد هری یادبگیر که نذاره دیگران تحقیرش کنن.
میخواد برای خودش شخصیت پیدا کنه قوی و با قدرت ولی هری چیزی که میخواد نمیشه.
برای سیریوس بلک عزیز خواهش میکنم.
بیا تا کدورتهایمان را دور بریزیم.
ارزشی بودن پستها هیچ وقت به زننده ی پست ربط نداره بلکه به موقعیتی که پست زده میشه توجه کرد.
در ضمن هر آدمی اشتباه میکند.

جهان آنقدر بزرگ نیست که ما تصور می کنیم...جهان آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم تصور کنیم.
آرتور چارلز کلارک

پیام زده شده در: ۲:۱۳ جمعه ۱۰ آذر ۱۳۸۵

تئودور نات

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۷ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۰ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از كنار بر بچ مرگ خوار
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
نظر من اينه كه اسنيپ وفادار به دامبلدوره اون مجبور بوده كه پيمان ناگسستني ببنده چون اگه نميبسته لردسياه ميفهميده اون خائن هست هاگريد در قسمتي از كتاب ميگه كه دامبلدور از اسنيپ ميخواسته كاري رو انجام بده اما اسنيپ نميخواسته واسه چي اسنيپ موقعي كه پرفسور فليت ويك بهش خبر ميده كه مرگخوارها اومدن اون رو نميكشه و دامبلدور به نظر من كسي نيست كه از مرگ بترسه و خواهش كنه اون در واقع خواهش ميكرده كه اسنيپ اون رو بكشه تا بتونه وفادارترين به لرد سياه بشه و بتونه جاي جان پيچ ها رو لو بده و اون به خواطر اين در كلاس هاش با هري بد بوده چون اگه مالفوي ميفهميده اسنيپ با هري خوبه به لرد سياه ميگفته و براي همين هم با هري خوب نبوده چون دامبلدور به يه جاسوس نياز داشته

گزیده ای از برداشتهایم...
جوانا کاتلین رولینگ،بعد از نوشتن کتاب هری پاتر و Ø

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.