هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس ماگل شناسي
پیام زده شده در: ۲۰:۱۴ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین

1-به نظر شما در دنیای جادو (همین سحر و جادوی خودمون دیگه!) چه نوع سیاستی برقراره؟چرا؟(نرید توی چیزهای سیاسی ها!10 امتیاز)

ما میتونیم این موضوع رو از دو جنبه نگاه کنیم .
یکی نظام سایته که صدرصد نظام آتشفشانیانیسمه ( چی گفتم ) یعنی چی ؟ یعنی اینکه حرف عله قانونه ! حالا این قانون بعضی موقع ها خوبه بعضی موقع ها آستکبارانست ! بعضی موقع ها ارزشیه و ....

اگر منظورتون دنیای جادوگریه که خوب هر چی وزارت بگه همه باید به همون حرف عمل کنند . وزارت همیشه خالی میبنده مثلا میگه همه در بی نیازی به سر میبرند و ما باید به کشورهای اطراف کمک کنیم در صورتی که این حرف بوقی بیش نیست و همه دارن از گرسنگی میمیرن یا مثلا میگن کشور در امنیت کامل به سر میبرن در صورتی که خبر ندارن ارباب ولدی انجمن خصوصی زده و چه کارایی که نمیکنند ! کلا اینکه در دنیای جادوگری وزارت خونه همه کاره است . نه اینکه مردم رو اذیت کنه یا شکنجه کنه یا جریمه بگیره یا .... ولی همیشه وعده های دروغین میده و مردم رو از اوضاع واقعیه کشور با خبر نمیکنه .
به این حکومت میتوان گفت حکومت خودکامه یا یک نوع دیکتاتوری !

علتشم خوب چند علت میتونه داشته باشه :
1- افراد زور گو و زیاده خواه روی کار اومدن
2- مردم اونطور که باید و شاید از خود خشانت نشان نمیدن .
3- میخوان با دادن وعده های دروغین اوضاع رو آرام کنند
4- میخوان محبوبیت کسب کنند
5- میخوان نشون بدن که دولت فعالی دارن .
6- میخوان از همون اول نوک ملت رو ببرن !
7- خیلی آدمای خفنی هستن ( سارا اوانز )

2-با توجه به توضیحاتی که در مورد لیبرالیسم داده شد یک مصاحبه ی خیالی با یک فرد لیبرالیسمی (یا مخالف آن)ترتیب دهید!(ها!حالا مجبورید اون بالایی ها رو بخونید و درک کنید!!یوهاها!!10 امتیاز)

بلیز جلوی تصویر ایستاده و نورممد در حالی که کنارش لبخند میزنه و دستشو به صورت علامت هفت نشون میده ( یا همون دو )

بلیز : خوب ما مصاحبه ای رو با نورممد ترتیب دادیم که در اینجا راجع به حکومت لیبرالیسم توضیح بدن به عنوان سوال اول نظرتون در مورد اینکه مردم میتوانند نظرات خودشونو آزادانه بیان ککن چیه !

نورممد : آقا خیلی کار مزخرفیه !!! اوا چه معنی داره مثلا دختر من میاد تو خونه من بهش میگم من میخوام برم یه زن دیگه بگیرم حرفم نباشه بعد دخترم نظرشو آزادانه بیان میکنه میگه حق نداری مامانمو ترک کنی و این چیزا ! آخه آقا خودت بگو این انصافه ؟ زن من یه پاش لب گوره من جوونم میخوام برم ازدواج کنم بعد این دختر بیاد نظرشو آزادانه بگه ! بره سر خیابون لسه تشکیل تا ببینیم بقیه رای میدن تا من برم زن بگیرم یا نه آخه این انصافه آقای فردوسی پور ؟ ببین من صد و دو تا گل ملی زدم دیگه نباید با من اینجوری رفتار بشه اقای داور میاد میگه ( بلیز : چرا یهو کانال عوض کرد ؟ )

بلیز دوباره میره آتن نورممد رو میچرخونه سمت صدا جادوگران
بلیز : نظرتون در مورد این چیه که در حکومت لیبرالیسمی همه ازادانه میتونن هر چیزی رو که خواستند بپوشند ؟

نورممد : اوا اصلا حرفشم نزن ! دختر بی ناموس من اومده میگه که میخوام روم به دیوار الهی چشت کور بشه این روز رو نبینی ( بلیز ) میگه میخوام بدون لباس برم بیرون با دوستام قرار گذاشتیم همه اینجوری بیان آخه خودت بگو این انصافه ؟ زمونه ما یکی از این حرفا میزد سه روز مینداختیمش توی انباری بهش اب و غذام نمیدادیم حالا میگن همه ازادیه عمل دارند !!!!

بلیز : خوب بعد نیست که بالاخره تنوعم ....... خوب بریم سوال بعدی . مثلا یکی میخواد نماز بخونه میگن حتما باید وضو بگیری ایا آزادیه عمل به این معنی هست که شما میتونید برید مسجد بعد وضو نگیرید و همینجوری نماز بخونید یا اصلا نماز نخونی ؟

نورممد : اقا دمت گرم با این یه مورد موافقم . الان حساب کن من 80 سالمه روی یه ساعت باید نماز بخونم . هشتاد ضرب در سیصد و شصت و پنج روز چقدر میشه ؟ حالا اینو ضربش کن توی شصت دقیقه !!! ببین چه عدد مخوفی در میاد . من توی این مدت میتونم خیلی کارهای دیگه بکنم مثلا دختر بلند کنم . بیرون برم تفریح کنم سر خیابون بوق بزنم دعوا کنم اووووه بله آدم باید روشن فکر باشه !

بلیز : بحث سیاسی ممنوع ......حالا سوال بعدی ببینین مثلا تو ایران رسمه موقعی که میرن WC همه باید ...
کارگردان : اقا برو سوال بعد این چه وضعشه !
بلیز : ببخشید . خوب جاش یه پیام برای بینندگان عزیزمون بفرستید .

نورممد : والله چی بگم اقای زابینی هر چی داریم از شما داریم ( بلیز : خواهش میکنم ) خیلی برنامه هاتون خوبه ( بلیز خواهش میکنم ) بخدا هر شب میشنیم تا برنامتون شروع نشه نمیریم بخوابیم . ( بلیز : خواهش میکنم ) اقا هیچی دیگه پیام من اینه که همیشه کاری که به نفع خودتون رو انجام بدید بی خیل قضایای ازادیه عمل و این چیزا !!!
بلیز : با تشکر از شما نشون دادید که برنامه های ما روی شما اثر گذاشته
نورممد : صددرصد آقا زابینی به زن و بچه سلام برسون آقا بازم از ما مصاحبه کن آقا تو رو خدا .... گلاب به روتو ! الهی پیر شی جون ! بزار پاتو ببوسم خیلی با مرامی ! جون من قطع نکنید بزاریین من تو دوربین باشم

3-در مورد هر کدوم از این مثال هایی که زده شد یا غیر از اینا (البته غیر از لیبرالیسم ها!!) یه توضیحی بدید!می دونم کار تحقیقه..اما خب!خدا وسیله ای ماگلی به نام کامپیوتر را افرید!(10 امتیاز!)

فرد گرایی : در اینجا شخص هر کاری که بخواهد رو انجام میدهد . البته نه هر شخصی بلکه یک شخص .

پلورالیسم : یعنی اینکه به تمام گروه ها و نظرها اجازه اظهار نظر بدیم .

لیبرال : کسی است که به نظر او همه افراد اجازه دارند طبق میل خودشان زندی کنند بدون آنکه به نظرات دیگران توجهی داشته باشند و به همین ترتیب هر نظری هم دارند ابراز کنند .

میلی تاریسم : جنگ طلبی . یعنی حل تمام مسائل از طریق جنگ

دموکراتیسم : یعنی مشارکت همه مردم در همه امور .

دیپلمات ک سیاستمداری . کسی که حرفه او سیاست است .

پیام زده شده در: ۱۴:۴۷ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵

ادوارد جکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۹ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۰۴ سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۸۶
از وسط سبيلاي هوريس كنار نيكي پلنگ
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 356
آفلاین
1-به نظر شما در دنیای جادو (همین سحر و جادوی خودمون دیگه!) چه نوع سیاستی برقراره؟چرا؟(نرید توی چیزهای سیاسی ها!10 امتیاز)
حذب ليبرات دموكرا جادوگرياليستي تنها حذبي است كه بر دنياي جادوگري حكومت ميكند بقيه حذب ها بئقند وزارت از همه بوق تر

2-با توجه به توضیحاتی که در مورد لیبرالیسم داده شد یک مصاحبه ی خیالی با یک فرد لیبرالیسمی (یا مخالف آن)ترتیب دهید!(ها!حالا مجبورید اون بالایی ها رو بخونید و درک کنید!!یوهاها!!10 امتیاز)
مصاحبه با سرژ تانكيان

سلام جنا شما خوبيد:ميشه خودتونو معرفي كنيد:
_اامروز ريشامو سشوار نكشيدم خوشحالته

ببخشيد در مورد حذب اگه ميشه يه كم توضيح بديد؟
_احساس ميكنم كمي اشفته شده

چي حذبتون اخه چرا/؟
_نه بابا حذبو نميگم ريشامو ميگم

شما انگار بيشتر به فكر ريشتون تا برنامه اقا خداحافظ باي
_اما بزم ميگم ريشام وز شده

3-در مورد هر کدوم از این مثال هایی که زده شد یا غیر از اینا (البته غیر از لیبرالیسم ها!!) یه توضیحی بدید!می دونم کار تحقیقه..اما خب!خدا وسیله ای ماگلی به نام کامپیوتر را افرید!(10 امتیاز!)

دموكرات
ليبرات
ديپلمات
ميلي تاريسم
دومكراتيسم
و...........

روح جنمار قديم ميكند:

[url=http://ww

پیام زده شده در: ۱۳:۲۱ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵

فینیاس نایجلوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۱ چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۲۹ جمعه ۲۸ تیر ۱۳۹۲
از توي تابلو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 117
آفلاین
سوال اول :
جهان دو قطبي كه در آن دو قطب مثبت و منفي به دنبال غلبه بر يكديگر هستند و دائماً در حال نزاع و درگيري مي باشند و براي دستيابي و غلبه بر جهان و محيط خود دائماً قدرت نظامي و سياسي خود را افزايش مي دهند . نوعي جنگ ايدئولوژيك است كه در آن افراد يك جنگ رواني ايجاد مي كنند كه طرف مقابل دچار ضعف شود . شبيه به دوران جنگ سرد سال هاي 1945 تا 1990 است كه نظام دوقطبي كمونيسم اتحاد جماهير شوروي ( بلوك شرق ) در مقابل نظام سرمايه داري ايالات متحده ي آمريكا (بلوك غرب ) قرار داشت و سرانجام منجر به پيروزي بلوك غرب و فروپاشي بلوك شرق در سال 1990 شد .

سوال دوم : ها اين سخت بود جواب ندادم .

سوال سوم :
نظام كمونيستي
نظام كمونيستي نظامي است كه اصول خود را از تفكرات جامعه شناس آلماني ماركس گرفته است
ماركس در آسيب شناسي نظام سرمايه داري ليبراليستي اينگونه برداشت كرد كه نظام سرمايه داري بر اثر انباشت سرمايه و كالا و كمبود مصرف از درون دچار فروپاشي خواهد شد و از بطن آن نظام كمونيستي سر بر خواهد آورد . بر اساس تعريف ماركس نظام كمونيستي نظامي است كه در آن ابزار توليد مشترك است و افراد در اين نوع نظام اقتصادي به اندازه ي توانشان توليد مي كنند و به اندازه ي نيازشان مصرف . در اين نظام كه نوع متكامل نظام سوسياليستي است دولت وجود ندارد و افراد به آن حد از كمال رسيده اند كه مي توانند در كنار يكديگر بدون نظارت دولت زندگي اشتراكي مد نظر ماركس را شكل دهند . نظام كمونيستي كه نماد عيني آن در اتحاد جماهير شوروي ايجاد شد بر خلاف پيش بيني ماركس بر اثر فروپاشي نظام سرمايه داري ايجاد نشد بلكه در زمان حيات نظام سرمايه داري و در موازات آن شكل گرفت ، رشد يافت و به تكامل رسيد و سرانجام در سال 1990 ميلادي فروپاشيد كه اين خود نشان از شكست نظريه ي ماركس دارد . امروزه نظام اقتصادي غالب در جهان كه در حال شكوفايي و تكامل مستمر است و بر نظام اقتصاد بين الملل غلبه يافته است نظام سرمايه داري ليبراليستي است .

Only Raven!

پیام زده شده در: ۲۰:۲۶ پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۵

اندرومیداold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۶ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۱ چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹
از معلوم نیست!دوره گردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 660
آفلاین
امتیازات جلسه ی پیش!

دیدم بقیه همه میزنن توی کلاس من نمی زنم!بزنم!

اسلایترین :

بلیز..(کشتی منو با این مرلینیت!!من واقعا شاهکارم توی تایپ!!سوال دوم قسمت دوم اشتباه برداشت شده اما خب می دم نمره رو)....29
هوکی.... 22

جمع : 51

راونکلاو :

لونا..(سوال دوم قسمت دم اشتباهه با اینکه سوال اخر عالی بود)..25
وینکی...(سوال اول توضیحات زیاد اما بی مورد بود)...22
اکتاویوس پیر....(سوال دوم قسمت دوم منظور بقیه ی بود!چون اشکال از من بوده نمره داده شد)....19
مادام رزمرتا...(سوال دوم قسمت دوم اشتباه)..24
یونا... ..27

جمع :117

هافلپاف :

دنیس....(سوال دوم قسمت دوم غلط است)..23
ورونیکا....22
ادوارد جک.. 11

جمع :56

گریفندور :

دارن..( سوال دوم قسمت دوم اشتباه بود)..24
جسی..27
چارلی ویزلی..(سوال دوم قسمت دوم اشتباهه اما خب تقصیر من بوده)..25

جمع : 76

" در جهان چیزی به نام آغاز و پایان وجود ندارد. زندگی امروز خود را به گونه ای بگذرانید که گویی همه چیز در همین یک روز است ... "

پیام زده شده در: ۲۰:۱۵ پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۵

اندرومیداold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۶ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۱ چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹
از معلوم نیست!دوره گردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 660
آفلاین
&&&&&&&جلسه ی هفتم ماگل شناسی&&&&&&&

بلک از در کلاس میاد تو.(نه اخه پس از کجا بیاد هان؟عجبا!!)
"بحث این دفعه در مورد سیاسته..."
دانش آموزان گرامی ضد سیاسی بازی :
"سياست روند و انجام تصميم گيري‌ها براي گروه هاست. سیاست در کشورهای مختلف یکسان نیست و البته با سحر و جادوی خودمون هم فرق هایی داره!! البته شباهت های کلی هم دارن.. مثلا اینکه یه دسته یا گروه(اصلا منظورم حذب نیست!!) می تونن بیان و همه جا رو به هم بریزن و سیاست یک کشور رو عوض کنند."
"توی هر کشوری سیاست خارجی و داخلی وجود داره..ما به سیاست خارجی زیاد کاری نداریم چون معمولا به سیاست داخلی وابسته است"
"سیاست همون طور که گفته شد در کشورها مختلفه و به روش های متفاوتی اعمال می شه..جمهوری , لیبرالیسم , نازیسم , کمونیسم , امپریالیسم و خیلی های دیگه!ماشالله کم نیست!"
"سیاست هایی مثل تروریسم از نظر بقیه ی ملت ها قابل قبول نیست چون همین ها بودند که باعث راه افتادن جنگ هایی مثل جنگ جهانی اول و دوم شدند و هزاران کشته رو هم رد کرد!پس سراغ این سیاست بدها نمی ریم! یکم توضیح در مورد لیبرالیسم که پرطرفداره بین ماگل ها بدنیست!"
" اصطلاح ليبراليسم برگرفته از ريشه لاتيني Liber به معناي آزاديه. ليبراليسم نظريه‌ايه که خواهان حفظ درجاتي از آزادي در برابر هر نهادي است که تهديد کننده آزادي ماگل ها باشه. ليبراليسم در زمينه انديشه‌هاي اقتصادي، به معناي مقاومت در برابر تسلط دولت بر حيات اقتصادي در برابر هر نوع انحصار و مداخله دولت در توليد و پخش ثروته. "
" ليبراليسم مذهبي! که به معناي اعتقاد به حق هر کس در انتخاب راه پرستش خداوند يا بي ايماني است . ليبراليسم از سويي به يک جريان سياسي بورژوازي اطلاق مي‌شد که در عصر مترقي بودن آن يعني در زماني که سرمايه‌داري صنعتي عليه اشرافيت فئودالي مبارزه مي‌کرد و درصدد گرفتن قدرت بود، به وجود آمده و رشد کرده "
"لیبرالیسم اجزای مختلفی داره مثل برابري ,جدايي نهاد دين از دولت , فردگرايي , پلوراليسم , خردباوري و غیره!...."
"خب بستونه دیگه! برای تکلیف :

ویرایش شده توسط اندرومیدا در تاریخ ۱۳۸۵/۵/۱۲ ۲۰:۲۰:۱۸

" در جهان چیزی به نام آغاز و پایان وجود ندارد. زندگی امروز خود را به گونه ای بگذرانید که گویی همه چیز در همین یک روز است ... "

پیام زده شده در: ۱۱:۲۵ پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۵

جسیکا پاتر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۵ یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۱۶ جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
از تالار قحط النساء گریف!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1540
آفلاین
یاهو

1- در مورد تفاوت کاتولیک و پروتستان چند خطی توضیح بدید (8 امتیاز)
تفاوت میان کاتولیکها و پروتستانها چیست. بعضی می‌گویند کاتولیکها مریم را می‌پرستند و پروتستانها چنین نمی‌کنند. بعضی دیگر می‌گویند که کاتولیکها مجسمه‌ها را می‌پرستند یا حتی اتهام بت‌پرستی به ایشان می‌زنند، اما پروتستانها را بری از این امر می‌دانند. و بسیاری مسائل دیگر نظیر این.

تفاوت اساسی: تعیین مرجع اعتقادات

آنچه که کاتولیکها را از پروتستانها متمایز می‌سازد، در وهلۀ اول این است که این دو مذهب در دین مسیحیت، چه چیزی را مرجع ”ایمان و عمل“ خود می‌دانند (منظور از مرجع، سرچشمه و منبع اعتقاد و شیوۀ عبادات و روش زندگی مسیحی خود). یعنی اینکه اعتقادات و روش عبادات خود را از چه مرجعی اخذ می‌کنند. همۀ تفاوت‌ها از همین جا سرچشمه می‌گیرد. در واقع، مسائلی نظیر تکریم حضرت مریم یا عدم توجه به مقام او، پذیرش مقام پاپ یا عدم پذیرش آن، و هر عقیده و عمل دیگری که مطرح می‌شود، از این سرچشمه می‌گیرد که هر یک از این دو مذهب، عقاید و آیینهای عبادی خود را بر اساس چه مرجعی تعیین کرده، آنها را از کجا استخراج می‌کنند.

در پاسخ به این سؤال باید گفت که کاتولیکها مرجع عقیده و عمل خود را از سه منبع اتخاذ می‌کنند که عبارتند از کتاب‌مقدس، سنت، و تصمیمات شوراهای کلیسایی. اما پروتستانها می‌کوشند که عقیده و عمل خود را فقط و فقط از کتاب‌مقدس (تورات و انجیل) اخذ می‌کنن

مرجع ایمان و عمل نزد پروتستانها

شعار ”فقط کتب مقدسه“

آنچه که مارتین لوتر را بر آن داشت تا در اوائل قرن شانزدهم به کلیسای کاتولیک آن زمان اعتراض (پروتست) کند، رواج برخی روشها در واتیکان بود که لوتر آنها را بر خلاف کتاب‌مقدس و سنت می‌دانست؛ قوی‌ترین جرقه‌ای که این آتش را مشتعل ساخت، فروش مغفرت‌نامه بود. کلیسای کاتولیک آن روزگار، برای تأمین هزینه بنای کلیسایی جدید در مقر پاپ، نیاز به پول داشت. به این منظور، اوراقی را در معرض فروش قرار دادند و گفتند که خریداران این اوراق می‌توانند به تعداد اوراقی که می‌خرند، آمرزش گناهان خود و مردگان خود را تضمین کنند و مکان بهتری در بهشت نصیبشان شود.

فروش مغفرت‌نامه‌ها لوتر را بر آن داشت تا نه فقط به این امر، بلکه به بسیاری امور دیگر که در کلیسای آن روزگار رواج یافته بود اعتراض کند و خواستار آن شود که کلیسا از درون اصلاح شود و به اصول انجیل و سادگی و بی‌پیرایگی آن باز گردد. اگر کلیسای آن زمان اندکی به اعتراضات لوتر توجه نشان داده بود، امروزه وضع به‌گونه‌ای دیگر می‌بود. اما کلیسا در ایجاد این اصلاحات کمی دیر عمل کرد و نتیجه آن شد که کلیساهای متعددی تحت چتر کلی ”پروتستان“ به‌وجود آمدند.

2- گفته میشود کشیشها حق ازدواج ندارند:
الف) نام رهبران دو دین دیگر را نام ببرید?
ب) آیا در بقایای مذهبها این قانون است؟
الف: رهبر =>حضرت محمد (ص) ... دین=> اسلام
الف: رهبر=> حضرت عیسی (ع) ... دین => مسیحیت
ب: در مذهب بودا نیز راهب ها حق ازدواج ندارند!

3- درمورد یکی از دین های یاد شده توضیح دهید؟
دین مورد تحقیق => مسیحیت!!!!
اصول اعتقادات در دین میسیحیت
من‌ ایمان‌ دارم‌ به‌ خدا، پدر قادر مطلق‌، خالق‌ آسمان‌ و زمین‌،
و پسر یگانۀ‌ او، خداوند ما عیسی‌ مسیح‌
که‌ به‌واسطه‌ روح‌القدس‌ در رحم‌ قرار گرفت
‌ و از مریم‌ باکره‌ متولد شد
و در حکومت‌ پنطیوس‌ پیلاطوس‌ رنج‌ کشید و مصلوب‌ شده‌،
بمرد و مدفون‌ گردید؛ و به‌ عالم‌ ارواح‌ نزول‌ کرد؛
و در روز سوم‌ از مردگان‌ برخاست‌؛ به‌ آسمان‌ صعود نموده‌،
به‌ دست‌ راست‌ خدای‌ پدر قادر مطلق‌ نشسته‌ است‌.
و از آنجا خواهد آمد تا زندگان‌ و مردگان‌ را داوری‌ نماید.
و من‌ ایمان‌ دارم‌ به‌ روح‌القدس‌ و به‌ کلیسای‌ مقدسِ جامع‌،
و به‌ مشارکت‌ مقدسین‌،
و به‌ آمرزش‌ گناهان‌،
و به‌ قیامت‌ بدن‌ها،
و به‌ حیات‌ جاودان‌.
آمیــــن!

آیینهای مقدس کلیسا

هفت آيين (راز) مقدس

راز اول: غسل تعميد

راز دوم: تأئيد

راز سوم: سپاسگزاري يا عشا

راز چهارم: توبه و مصالحه

راز پنجم: تدهين بيماران

راز ششم: مناصب مقدس

راز هفتم: ازدواج

قیامت‌ بدن‌ها و حیات‌ جاودان‌
بعضی‌ها در سنین‌ پیری‌ می‌میرند، بعد از آنکه‌ از زندگی‌ خود لذت‌ کامل‌ بردند. اما بعضی‌ نیز در کودکی‌ یا جوانی‌ در اثر تصادفات‌ و بلاهای‌ طبیعی‌ و بیماری‌ و گرسنگی‌ و سرما می‌میرند. فقط‌ خدا می‌داند چه‌ مقدار از این‌ مرگ‌ و میرها به‌خاطر سنگدلی‌ و فقدان‌ عاطفۀ‌ انسانها رخ‌ می‌دهد، انسانهایی‌ که‌ مایل‌ نیستند نان‌ و دارو و کاشانه‌ و سرزمینشان‌ را با همنوعان‌ نیازمند خود تقسیم‌ کنند؛ یا به‌خاطر بی‌رحمی‌ قدرتمندانی‌ که‌ به‌جای‌ برقراری‌ صلح‌، ترجیح‌ می‌دهند جنگ‌ به‌ پا کنند.

وقتی‌ مسیحیان‌ می‌گویند که‌ به‌ قیامت‌ مردگان‌ و حیات‌ جاودان‌ اعتقاد دارند، مقصودشان‌ این‌ نیست‌ که‌ بر مسأله‌ رنج‌ و مرگ‌ سرپوش‌ بگذارند.

قصدشان‌ این‌ نیست‌ که‌ درد همنوعان‌ بینوا و ستم‌دیدۀ‌ خود را با وعدۀ‌ زندگی‌ بهتر در عالم‌ آینده‌، تسکین‌ دهند.

وقتی‌ ما مسیحیان‌ می‌گوییم‌ که‌ به‌ قیامت‌ بدن‌ها و زندگی‌ جاودان‌ اعتقاد داریم‌، مقصودمان‌ اینست‌: ما اعتقاد داریم‌ که‌ بشریت‌ و زمین‌ و هر چه‌ بر آن‌ حیات‌ دارد، از آینده‌ای‌ برخوردار است‌. ما ایمان‌ داریم‌ که‌ این‌ آینده‌ بسیار عالی‌ خواهد بود، بهتر از هر آنچه‌ که‌ بتوانیم‌ تصور کنیم‌ یا در رؤیا ببینیم‌. زیرا این‌ آینده‌ را خدا به‌ ما ارزانی‌ خواهد داشت‌.

«ما اعتقاد راسخ‌ داریم‌، و لذا امید داریم‌، که‌ درست‌ همانگونه‌ که‌ مسیح‌ بالفعل‌ از مردگان‌ برخاست‌ و برای‌ ابد زنده‌ است‌، عادلان‌ نیز پس‌ از مرگ‌ تا به‌ ابد با مسیحِ قیام‌کرده‌ زندگی‌ می‌کنند و او ایشان‌ را در روز آخر بر خواهد خیزاند»
(اصول‌ اعتقادات‌ کلیسای‌ کاتولیک‌، بند 989).

نمادی از مسیحیت!!!

نمادی از مسیحیت!!!

ویرایش شده توسط جسيكا پاتر در تاریخ ۱۳۸۵/۵/۱۲ ۱۱:۳۰:۰۵

پیام زده شده در: ۹:۵۳ پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۵

یونا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۴ چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۱۸ دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵
از بيمارستان سوانح و بيماري هاي سنت مانگو-طبقه ي اول نه،طب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 120
آفلاین
اين رو قبول كنين! چون تو سايت از ساعت 5 ديروز تا حداقل يازده و خورده اي كه مدام چك مي كردم، نمي شد رفت. من امروز صبح تا بيام و ببينم و بنويسم ساعت نزديك ده شد!!
-------------------------------------------------------------
سوال اول
كاتوليك ها به پايبندي به مذهب خيلي اهميت مي دن و مراسم مذهبي زيادي دارن. اما پروتستان ها مراسم كمترو كمي متفاوت دارن و مثل كاتوليك ها خيلي دنبال مذهب نمي رن. كار هاي پروتستان ها معقولانه تر از كاتوليك ها به نظر مي آد!
رهبر كاتوليك ها پاپه كه در قديم در كوچكترين كارهاي مردم دخالت مي كرد و مانع پيشرفتشون مي شد. پروتستان ها سعي كردن با اين كارهاي پاپ مقابله كنن.
پروتستان ها دنبال علم رفتن و تونستن خيلي از كاتوليك ها جلو بيفتن.

سوال دوم
الف) رهبران مسلمان ها: پيامبر، امامان، رهبر
بودايي ها: بودا، رهبر

ب) در مورد اسلام كه نه. رهبرانشون ازدواج مي كنن و كلا ازدواج در اسلام كار خوبيه!!
رهبران بودايي هم حق ازدواج ندارن.
در دين يهود مي تونن ازدواج كنن.
در مسيحيت كاتوليك ها نمي تونن.

سوال سوم
اسلام
اين دين، دين آسماني است و حضرت محمد آورنده ي اونه. بعد از ايشون امامان كه دوازده نفر هستن عهده دار رهبري جامعه شدن. گاهي اختلاف هايي بر سر اين كه كي حق رهبري داره ايجاد مي شد. مثلا عده اي از مردم مي گفتن كه بعد از پيامبر ابوبكر بايد رهبر بشه. از طرفي بقيه ي مردم كه مي دونستن خود پيامبر، امام علي (ع) رو معرفي و انتخاب كردن با اين كار مخالف بودن. يا وقتي امام صادق(ع) فوت كردن، بعضي از مردم معتقد بودن كه اسماعيل بايد امام مي شده. بعضي اختلاف ها نظير اين دوتا باعث شدن كه مردم از هم جدا بشن و گروه هاي مختلفي مثل: شيعه، سني، اسماعيلي و... به وجود بيارن.
مسلمان ها با استفاده از قرآن كه كتاب اسلامه و همين طور سخنان پيامبر و امامان راه زندگيشون رو پيدا مي كنن و كارهايي كه بايد اجرا بشه و نبايد رو مي فهمن. البته به شرطي كه به جاي خوندن حرف هاي عربي، ترجمه هاي به زبان خودشون رو بخونن يا سعي كنن خودشون اونا رو ترجمه كنن. مسلمان ها بايد درمورد آيه ها فكر كنن تا بتونن بهترين استفاده ازشون رو ببرن. نبايد در مورد آيه به طور ظاهري قضاوت كرد.
اسلام از همه ي دين هاي قبلش ساده تره و دليل هاي معقولانه براي هر كدوم از واجبات و كارهاش داره. اسلام كاملترين دينه.
مسلمان ها موظفن كه نماز بخونن. خداوند، پيامبر و امامان بارها به اهميتش اشاره كردن. نماز فقط دولا و راست شدن نيست!!
در اسلام به اهميت شكر و سپاس گفتن به خداوند اشاره شده و يك راهش نماز خوندنه.
روزه يكي ديگه از واجباته. كسي كه مي خواد روزه بگيره، نبايد چيزي بين اذان صبح و اذان مغرب بخوره. روزه در ماه رمضان واجبه.
بعضي ديگه از واجبات دين اسلام: حج، زكات و... .
مسلمان ها معتقدن كه آخرين امامشون روزي ظهور مي كنه و جهان رو كه در ناعدالتي و ظلم و... فرورفته نجات مي ده.
اسلام آخرين دين فرستاده شده از طرف خداست و پايدارترينه.

هنوز در همين نزديكي شايد منتظر ماست
يك جاده ي جديد يا كه دروازه اي مخفيØ

پیام زده شده در: ۱:۴۰ پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۵

مادام رزمرتا old32

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۷ سه شنبه ۴ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۴:۴۳ چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۰
از سه دسته جارو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 180
آفلاین
1- در مور تفاوت کاتولیک و پروتستان چند خطی توضیح دهید?
خوب اینجا با گفتن ویژگیهای هرکدوم تفاوتشون مشخص میشه! کاتولیک ها رسوم و عادات خانوادگی را خیلی مهم میدانند و از نوآوری و می ترسند. کشیش ها که رهبران کاتولیکها و سایر مسیحیان هستند در میان کاتولیک ها تعصب زیادی روی مراسم و مذهب خود دارند و هیچ گاه ازدواج نمیکنند و تمام عمر خود را صرف خدمت به خداوند میکنند. پاپ رهبر کاتولیکها در زمان گذشته خیلی دخالت میکرد و بر زندگی مردم نظارت میکرد ، اما در آن زمان گروهی که پروتستان نامیده میشدند یعنی اعتراض کنندگان به این نوع حکومت پاپ اعتراض کردند و خواهان ایجاد آزادی بیشتر و پیشرف شدند. پروتستان ها به اندازه کاتولیکها بر مراسمها و رسوم خود پایبند نیستند و نو پرست هستند .آنها سعی در پیشرفت و حرکت به جلو دارند و از زندگی راکد مردم جلوگیری میکنند.
(این از قسمتی از تفاوت این دو دین)
2- گفته میشود کشیشها حق ازدواج ندارند:
الف) نام رهبران دو دین دیگر را نام ببرید?
ب) آیا در بقایای مذهبها این قانون است؟
الف)مسیحیت: حضرت عیسی
اسلام:حضرت محمد
بودا: بودا
زرتشت:اشو زرتشت
ب) خیر این قانون در دیگر ادیان نیست ، حتی در دیگر فرقه های مسیحیت یعنی پروتستان و ارتودوکس! این قانون نیست.
3- درمورد یکی از دین های یاد شده توضیح دهید؟
دین زرتشت:
زرتشت در سال 660 قیام کرد که این پاسخی بود به دردها و نیازهای تازه ایرانی.زرتشت مذهبی را اعلام میکند که برای ارتباط با خدایش نه به سحر و جادو نیازیست و نه به قربانی و مغان .(برای اینکه این کارها در آن موقع رواج داشته)
سحر و جادو را باطل و قربانی را نفی میکند.
در مذهب زرتشت گاو بسیار محترم است.آنچنانکه یکی از خدایان بزرگ "وهومن" اصلا خدای گاو است.اما برخلاف هند گاو در ایران محترم است. نه مورد پرستش و تقدیس.
کتاب مقدس زرتشتیان اوستا است که در ابتدای آن چند سرود است به نام گاسه یا گاتها به معنای مقام و آهنگ. این کتاب به زبان قدیم پارسی ، یعنی خط پهلوی نوشته شده!
اهورا مزدا را زرتشت خدای ازلی و ابدی، خردمند و بصیر و قادر و علیم میداند. که چون خواست جهان را بیافریند، ابتدا روحی جاوید و مطلق ساخت به نام "وهومن" -یعنی منش، ذهن، فکر و اندیشه نیک و بد- " وهومن " تمام پدیده های عالم را آفرید.
مذهب زرتشت برخلاف بودا که جهان را رنج میداند و زندگی از یک عنصر آنهم رنج می یابد، مذهب خوشبینی و واقع گرایی است.کار و تولید و کشاورزی را به شدت تشویق میکند و برایش ثوابهای فراوان می شمارد.
زرتشتیان در معابد خود که آتشکده نام دارد به عبادت میپردازند و جشنهای مهم خود ،همچون:نوروزگان، مهرگان و سده و تولد زرتش را در آن جشن میگیرند.درباره نمونه ای از این جشنها ،یعنی جشن مهرگان توضیح کوتاهی میدهم.جشن مهرگان، جشن پیمان و دوستی، جشن روشنایی و مهر در جان و روان هستی بر همه هم میهنان و مهرافرینان خجسته باد.
پس از جشن نوروز و زادروز اشوزرتشت در این روزها، جشن مهرگان از بزرگترین جشنهای ایرانیان باستان است.
درباره این جشن سخن فراوان و متفاوت است. در روزگاران پیشین هر سال را به دو فصل تابستان بزرگ و زمستان بزرگ بخش می کردند که تابستان بزرگ از فروردین تا پایان مهر و زمستان بزرگ از ابان تا اغاز فروردین به درازا می انجامید. برخی جشن نوروز را سر اغاز تابستان بزرگ و جشن مهرگان را اغاز زمستان بزرگ می دانند. برخی این جشن را به ایزد مهر که از ان در اوستا به عنوان بزرگترین ایزد اریایی های پیش از اشوزرتشت یاد شده، نسبت می دهند.
اما درست ترین و بهترین انگیزه برپایی این جشن که تا کنون بدست امده و امروزه بر اساس ان مهرگان برگزار می شود اشاره به پیروزی فریدون بر ضحاک ماردوش دارد. حال چکیده ای از این داستان را برای شما بازگو می کنم:
پس از شهریاری جمشید شاه، ضحاک بر ایران زمین دست درازی نمود و خود را شاه ایران نامید. در زمان پادشاهی ضحاک اهریمن او را فریب داده و بر شانه اش بوسه زده تا دو مار بر شانه هایش بروید. خوراک این مارها مغز انسان بود. پس بدستور شاه روزانه یک نفر سربریده می شود. روزی شاه خواب هولناکی می بیند که تعبیرش اینگونه است: جوانی در اینده بپا خواهد خواست که تو را(ضحاک) در کوه دماوند به بند خواهد کشید. پس ضحاک دستور داد همه کودکان را سر بریدند. اما فریدون توسط مادر جان سالم به در برده و بوسیله گاوی شیر داده می شود تا ببالید و با کمک کاوه اهنگر بر ضد ضحاک شورید و وی را در کوه دماوند به بند کشید.(در داستانها امده که در اینده ضحاک از بند گسسته و دوباره به قدرت می رسد.)
این هم از این ،نکته دیگر این است که از دین زرتشت در کتاب قرآن در کنار سایر ادیان آسمانی نام برده شده!

Only Raven

پیام زده شده در: ۱۲:۱۳ چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۸۵

اکتاویوس پیر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۴۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
از از یه جهنم دره ای میام دیگه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 283
آفلاین
1- در مورد تفاوت کاتولیک و پروتستان چند خطی توضیح بدید (8 امتیاز)

کاتولیک ها، نقش دین رو در زندگی روزمره شون بیش از بقیه چیز ها میدونن.و معمولا نسبت به پروتستان ها عبادت بیشتری میکنند و اعتقادات بیشتری هم دارند.ولی پروتستان ها دین رو به همون معنای خودش یعنی مذهب به کار میبرند و سعی می کنند مسئله دین رو از خلی چیزها مثل سیاست جدا کنن.همین مسئله هم باعث پیشرفت چشمگیر اونا در عرصه صنعت و باقی چیزها شده.کاتولیک ها به رهبران دینیشون احترام زیادی میذارند و از اون پیروی می کنند.

2-گفته میشه کشیش ها (رهبران مذهبی مسیحیت) حق ازدواج ندارند:
اول اینکه:نام رهبران دو دین دیگر رو نام ببرید.(6 امتیاز)

من فکر می کنم منظور شما از نام بردن رهبران در دو دین دیگر،نام پیامبران اونا نباشه و منظورتون عنوان ها و القابیست که به اونا میدن.حالا من هردو شونو میگم.
در اسلام خیلی چیزها داریم: 1)ایت الله 2)امام 3)پیشوا 4)ولی فقیه 5)...

در یهود:خاخان

در مسیحیت: 1)پاپ 2)اسقف 3 )کشیش

ولی اگر منظورتون نام پیامبران و موسسان دین ها باشه:
پیامبر اسلام: حضرت محمد (ص)

پیامبر یهود:حضرت موسی (ع)

پیامبر مسیحیت:حضرت عیسی (ع)

دوم:ایا در بقای مذهب ها این قانون نیز هست؟کمی توضیح بدید(6 امتیاز)

خیر این مسئله اصلا ربطی به بقای مذهب ها نداره و تازه عکسش هم هست چون اگه مذهب ها میخوان بقا داشته باشن نیاز به تولید مثل هست و تولید مثل هم از ازدواج به وجود می اید.اینکه کشیش ها و پاپ ها و اسقف ها ازدواج نمیکنن قانونی است که فقط بین خودشون وجود داره وگرنه مسیحیان و حتی خود اونایی که دینشون کاتولیکه هم ازدواج میکنن.حتی در دین اسلام به امر ازدواج سفارش شده و پیامبر اکرم هم فرموده هرکس ازدواج نکه سنت منو شکسته.و خیلی احادیث دیگری که در مورد ازدواج است.

3-در مورد یکی از دین های یاد شده توضیحی بدید(راهنمایی:برای گرفتن نمره کامل به رهبران دینی، مختصری از اعتقادات عامی، کتاب مقدس و واجبات در ان مذهب حتما اشاره کنید. 10 امتیاز)

دین اسلام
این دین از همه ادیان دیگر کامل تره. و سختگیری های بیشتری هم داره.مثل نخوردن مشروبات الکلی،رعایت حجاب،نماز خواندن،روزه گرفتن و هزاران چیز دیگر.کتاب این دین قرآن هست.و پیامبر و رسالت دهنده ش هم حضرت محمد (ص).این دین 12 امام دارد.خود این دین به دو نوع شیعه و سنی تقسیم میشود.که در بعضی از کشور ها مثل ایران شیعه زیاد و در بعضی از کشورها مثل افغانستان و دیگر کشورها سنی زیاده.

یک زن چیزی ج

پیام زده شده در: ۶:۵۷ سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۵

وینکی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۳ شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۴۵ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۱
از خونمون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 256
آفلاین
۱-در مورد تفاوت کاتولیک و پروتستان چند خطی توضیح دهید:
برای توضیح در مورد کاتولیک ها و پروتستان ابتدا باید بدانیم که فئودالیته چگونه نظامیست؟نضام بسته است . یک بزرگ مالکی با رسوم و سنتهای اشرافی و تضاد ارباب و رعیتی. و اما نضام بورژوازی، این نضام در داخل فئودالیته به وجود می آید. کم کم رشد میکند و مصرف تازه به وجود می آید و بعد نظام مصرفی را تغییر میدهد. و بعد نظام فئودالیته را ضعیف میکند و نظام خودش را مسلط تر میکند و تا به نقطه انقلاب بورژوازی میرسد.
ویژگیهای دوران فئودالیته: آنها اخلاق خاصی داشتند:
1-مبتنی بر اشرافیت
2-زندگی راکد
3-تقدسات ثابت
4- سنتهای اصیل و ریشه دار و استوار اجتماعی
5- تکیه به فضائل خاص اخلاقی از قبیل غیرت،شهامت، سخاوت،مهمان نوازی، فداکاری، تعصب قومی و ... بالاخره احساس نیرومند مذهبی . اینها از اصول اخلاقی این دوره است.
6- ترس از نو پرستی و تغییر، مقاوت هرچه بیشتر در برابر عناصری که از خارج تحمیل میشود.
در فئودالیته دو اصل اساسی از نظر احساس و اخلاق و روح وجود دارد،تفاخر به گذشته و یا گذشته پرستی و ترس از آینده و مقاومت در برابر نو آوری.
و اما بورژوا کاری به گذشته ندارد، از گذشته بی زار است و دوست دار به هم خوردن سنت است. بورژوا در واقع نوپرست بود. روی هم میتوان گفت:بورژوا طبقه ایست آینده گرا،مرد پیش رفت و حرکت و جنبش با بینش باز.مخالف گذشته و عاشق بدعت و نوآور.
بورژوا ها در قرن شانزدهم و هفدهم در اروپا به مخالفت با فئودالیته پرداختند، که در واقع اکنون پروتستان گفته میشوند. و فئودالیته کاتولیک ها هستند.
تفاوتهای عمده بین این دو در اعتقادات آنهاست. کاتولیک و کشیشها در این دین تمام وقت خود را صرف انجام کارهای مذهبی و مربوط به دین میکنند ،اما در پروتستان کشیشها و مومنین علاوه بر انجام کارهای مذهبی به انجام فعالیتهای مختلف میپردازند و سختگیری های کاتولیک را ندارند.
۲-گفته میشود کشیشها حق ازدواج ندارند:
اول: نام رهبران دو دین دیگر را نام ببرید:
دوم:آیادر بقایای مذهبها این قانون نیز هست؟
اول: اسلام: حضرت محمد مسیحیت: حضرت عیسی
یهودیت: حضرت موسی بودا: بودا
زرتشت:زرتشت
دوم: این قانون در هیچ یک از دیگر ادیان وجود ندارد و این تنها مربوط به مذهب کاتولیک و کشیش های این مذهب میشود ، در حالی که رهبران دیگر ادیان حتی دیگر دسته های مسیحیت از چنین قانونی پیروی نمیکنند.
۳-در مورد یکی از دینهای یاد شده توضیح دهید.
من می خواهم در مورد دین بودا توضیحاتی بدم:
" بودا" مردی است از خاندان "کاشاتریا" و "کاشاتریا" طبقه ای است بنام شاهزادگان و اشراف و نژادهای برتر.
"بودهی" از ریشه -بیدار شدن، آگاه شدن، به معنای روشن شدگی- و درخت "بو" درختی که در بهشت است و ثمره اش میوه ی ممنوع است.ادم با خوردن میوه ممنوع بینایی میابد و بودا هم در دامن درخت "بو" به بینایی میرسد و حقیقت و راه را پیدا میکند.بودا دارای همان مفهوم "سوفیا" به معنای حکمت است. پس در زیر درخت"بو" سیدارتا شاهزاده تنعم پرور پس از سالها رنج و کوشش و رسیدن به مقام اعظم روحانیت و بعد از دست شستن از آنهمه و رها شدن در آوارگی و بی سرانجامی به "بودهی" میرسد و "بودا" میشود.
بودا اخلاق را بر ده اصل بنا میکند:(من به 5 مورد اشاره میکنم)
1- نکشتن حیوانات
2- مصرف نکردن اموال غیر
3- دوری از فریبکاری
4- اجتناب از رقص و آواز و طرب
5 - رد زر و سیم
و...
اعمال و مراسم بوداییان بسیار ساده است:
الف: جامه ی زرد پوشیدن. نشانه اضطراب است. رنگی که در نقاشی مدرن نیز به همین معناست و سمبل زندگی است.
ب: تراشیدن سر و ریش:
ج: آرامش و تامل و مراقبت درونی و درون نگری. یعنی هر روز بعد از کار چند ساعتی به درون خویش فرو رود و به تماشای حالات و حوادث و اسرار و امواج و نسیم هائیکه در صحرای درونش میوزد بنشید. که البته آدمها گوناگونند و نسیمها متفاوت.
بودا شناخت را بر سه اصل مبتنی میداند:
1- جهان مجموعه ناپایداری هاست.
2-"من" دروغ است.
3-زندگی رنج است.
زندگی فقط از یک عنصر ساخته شده است،رنج. بودا همه رنج آدمی را لذت میداند و شناخت زندگی را شناخت رنج.
کلمه بودا یعنی روشنایی یافته. در این دین از خدا و روح و ماورالطبیعه که اساس دیگر ادیان است خبری نیست. خدایان را باطل میداند.
ین دین 6 قانون و 5 فرمان بر اساس درون بینی دارد.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
نمیدونم جواب هایی که دادم قابل قبول بود یا نه. امیدوارم که به درد همه بخورن! همون طور که من از اطلاعاتی که بقیه در مورد ادیان داده بودند چیزهایی رو به خاطر سپردم و اطلاعاتی به دست آوردم.

همه چیز همینه...
Only Raven

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.