هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: صحبت درباره نكات مبهم تصویر روی جلد کتاب ششم ((كاور جديد))
پیام زده شده در: ۱:۳۴ جمعه ۲۷ خرداد ۱۳۸۴

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
من من خوام نظري بدم در مورد منبع نور در قايق البته با عكس
بنابراين چون نمي دونم چه جوري عكس رو اينجا بذارم نم تونم توضيح بدم
شما كمك كنيد و بگيد چه جوري عكس بذارم ؟

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۰:۴۴ جمعه ۲۷ خرداد ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
هوم! ولی من هنوز معتقدم ولدمورت اون شب به قصد کشتن هری رفته بوده خونه‌ی پاترها. نه برای اینکه با یه انگشتر این شکلی پیشونی‌شو داغ‌نشان کنه.

جام آتش، فصل دوم
نقل قول:
Voldemort had then
turned his wand on Harry; he had performed the curse that had disposed of many
full-grown witches and wizards in his steady rise to power
-- and, incredibly, it
had not worked. Instead of killing the small boy, the curse had rebounded upon
Voldemort. Harry had survived with nothing but a lightning-shaped cut on his
forehead, and Voldemort had been reduced to something barely alive.
سپس ولدمورت چوبدستیش را به سمت هری هری نشانه گرفت و طلسمی را به کار برد که در طول اوج‌گیری قدرتش با استفاده از آن بسیاری از جادوگران و ساحره‌های بزرگ‌سال را از پا انداخته‌بود. اما طلسم به طرز اعجاب‌انگیزی خنثی شد و به جای کشتن هری به سوی خودش بازگشت. هری زنده ماند و جز زخم صاعقه‌مانند روی پیشانیش هیچ صدمه‌ی دیگری ندید.

این نشون می‌ده که ولدمورت می‌خواسته هری رو بکشه؛ اونم با یه طلسم. در چندجای دیگه از همین کتاب و کتاب‌های دیگه اشاره شده که ولدمورت هدفش کشتن هری بوده. به نظر من نشان‌دار کردن هری اصلاً توجیه منطقی نداره. این کارو بکنه که چی بشه؟

اما در مورد طرح روی حلقه، منم پس از بررسی‌هایی که کردم، متوجه شدم که کاملاً شکل یه سپر هست و هیچ شباهتی به در نداره. در این زمینه کاملاً با فرد موافقم. ضمناً با به هم متصل‌کردن تصویر روی حلقه به جایی نمی‌رسید! تصویر در اون قسمت صاعقه‌مانند بریده شده.

اون دستها رو منم معتقدم که یه نشانه هستن. همین‌طور اون حلقه که در اسکرین‌سیور مورد بحث، در جلوی اون دو دست ظاهر می‌شه. به نظر من نمادی از قدرت نیکی و خوبی هستن که در مقابل نیروهای سیاه و شیطانی دست به دست هم داده‌ن و متحد شده‌ن.

در مورد نظریه‌ی هری هم باید بگم که منم تقریباً موافقم! به نظر منم غارتگران به تدریج کشته می‌شن. ولی رون رو شک دارم! فکر نمی‌کنم کشته بشه. به نظر من یکی از کسانیه که کشته‌شدنشون کمکی به روند داستان نمی‌کنه. یعنی مرگش ارزش چندانی نداره.

نقل قول:
فرد ویزلی نوشته:
ممکنه قدح مال یه نفر نباشه و مال مجموعه یی از شاهزاده های قدیمی باشن که تا حالا زندگی کردن و فکرشون رو به قدح انتقال دادن . این دفعه چون شاهزاده نمیه خالص هست این همه دردسر واسه هری و دومبول به وجود اومده
ممکنه هری بخواد چیزی به قدح اضافه کنه تا قدح کامل بشه و اتفاق یبیفته.

فردجان ممکنه بیشتر توضیح بدی؟ مگه ما چندتا شاهزاده داشتیم؟ من هیچ جایی سخن از تعدد شاهزاده‌ها ندیدم! اصلاً برداشتت از شاهزاده چیه؟
در هر حال من معتقدم که احتمالا اون قدح مربوط می‌شه به گذشته‌ی ولدمورت.

در مورد قایق هنوز هم مشکوکم!! اصلاً معلوم نیست اون قایق کوچیکه یا اون قدح بیش از حد بزرگ! ضمناً همون‌طور که چو هم اشاره کرد، چرا قایق این‌قدر نورانیه؟ منبع نوری که اون نور رو تولید کرده کجاست؟ چرا تصویر بازتاب قایق در آب با خود قایق فرق می‌کنه؟ در هر حال من هنوز فکر می‌کنم که آب قادر به نشون‌دادن زیر شنل نامریی نیست. همون‌طور که آینه‌ی معمولی هم نیست. و ضمناً هم به نظر من چیزی که در تصویر بازتاب قایق به نظر می‌رسه سوار قایقه، شباهتی به یه انسان نداره!

به جرج ویزلی: آبخوری؟؟!!!!!

من با بند 4 فرضیه‌های چوچانگ مخالفم اساسی! چون چنین فرضی محاله و نه گودریک گریفندور زنده‌س و نه سالازار اسلیترین! ضمناً شاهزاده هیچ کدوم از اینا نیست!
بند پنجمش هم با این که از جهتی ممکنه درست باشه، از جهتی هم ممکنه کاملاً غلط باشه!! چرا همه‌چی رو به سالازار و گودریک ربط می‌دی؟؟

نقدی بر نظریه‌ی سوسک!
1- به نظر من احتمال اتحاد بین هری و پیتر پتی‌گرو کمه! بسیار کمه! اونم به این شکلی که شما می‌گی!
2- احیاناً توی دفتر اسنیپ آب هم جریان داشته و ما مطلع نبودیم؟!!!! یا شایدم دفتر اسنیپ زیر دریاچه‌س؟
3- راستش خود منم در مورد نور از قدح به همین نتیجه رسیدم، ولی اون بازتاب قایق رو توی آب توجیه نمی‌کنه. یعنی در واقع سمت بازتاب قایق توی آب، این ‌شکلی در نمیاد. و از طرف دیگه، قدح با اون نور ضعیفش، امکان نداره بتونه قایق رو تا این حد روشن کنه.
4- هوم!! اون انگشتر یه خورد مشکوکه هنوز!!

سرژجان! با فرضیه‌ی شما مبنی بر زیادی بزرگ‌بودن قدح در اون تصویر، کمی مشکوکه! چون در این صورت باید هری و دامبلدور خودشونو خیلی بزرگ کرده باشن تا بهش برسن.

ضمناً توجه کنید که اون قایق خیلی دور از قدحه. یعنی اون‌ور غار. اگه قرار بود کسی سوارش بشه تا به اون قدح برسه، باید این ور سمت قدح قایقو نگه می‌داشت نه اون سمت! بقیه‌ی راهو که نمی‌تونست شنا کنه!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۵۸ پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۴

سرژ تانکیان old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۰۹ یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 526
آفلاین
سوسك جان.يعني به نظر شما اون دو تا دست ماله پتيگرو و هريه؟اگه اينجوري باشه كه...به نظر من نيست.چون هر چه قدر هم پيوند قوي باشه ولي فكر نكنم اينقدر خفن باشه كه مثلا برايه تاكيد دورش حلقه آتش بزارن.سوسكه عزيز((ايش))به حالته دست دادن توجه كن.نميدونم منظورمو چطوري بگم.ولي اگر خوب توجه كني متوجه ميشي كه حد اقل پتي گرو نيست

حالا اگر منظورت پتي گرو نبود.خب بچه سه ساعته دارن ميگن كه اين اتحاده.حالا شما ميگي كه نشانه پيمانه.مثلا اگر پيمان بين دامبلدور و هري باشه پس به وسيله اون پيمان با هم اتحاد پيدا ميكنن ديگه..اينطور نيست؟

به سرژ :
فقط ميتونم بگم كه اونطوري كه تو گفتي پس بايد قدح 20 متر باشه.
قايقه خيلي كوچيك به نظر ميرسه.اگه به انعكاس تصوير نگاه كنين متوجه ميشين كه فقط جايه 1 نفر رو داره و يا حد اكثر يه شيئ ديگه.يعني قايقه بزرگ نيست ولي كوچيكم نيست.يه قايق يه نفره.و قدح هم ارتفاعش تا ((ميشه گفت))شونه هريه.((قابله توجه سرژ جان كه در مورده عكس قبلي و در مورده ارتفاع گفته بودن))

يه جمع بندي:من دير اومدم به اين تاپيك و خيلي از حرفهامو بقيه گفتند ولي در آخر ميخوام بگم كه با توجه به اين چند تا كاور بايد كتاب 6 يه كتابي باشه كه قفط حوله اتفاق ميچرخه.يه چيزي تو مايه هايه كتابه 4 و من اصلا خوشم نمياد كه فقط اتفاق بيافته.

پیام زده شده در: ۱۷:۴۶ پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۴

تام ریدل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۴۳ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۴۰ جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 560
آفلاین
سلام.چرا همه ميگين كه اون قايق اسباب بازيه.حتما چون كوچيك به نظر ميرسه؟به اين دليل كوچيك به نظر ميرسه كه قدح بزرگه.منظورم اينه كه شايد قدحه زيادي بزرگه.
يه چيزي كه قبلا در يك عكسي بود كه دامبلدور و هري بالايه قدح هستند و سه نفر پايين.به غير از اونچيزي كه بچه ها گفتن((يعني اينكه چون طراح ميخواست اون دو تصوير را بهم ربط بده قدح رو بلند كشيد))ولي يه چيزي هم ميشه گفت: كه واقعا پايه قدح بلنده.يعني قايق بزرگ((يا اندازه عادي))ولي قدح بلند و بزرگتر.پس برايه همين قايق كوچيك به نظر ميرسه
آخه تاحالا از خودتون پرسيدين كه يه قايق اسباب بازي اونجا چيكار ميكنه؟

با تشكر از بروبچز..قربونه همه..سرژ+دارون+جان+شيو=سيستم آف ا دون

در اخر يادم رفت...البته من كسي نيستم كه بخوام انتقاد كنم.ولي بهتره كه اول پستهايه قبلي رو بخونيد و بعد نظريه درست كنين.شايد نظريه اي قبلا گفته شده باشه.

پیام زده شده در: ۱۶:۳۵ پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۴

سوسك بي همتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۳ چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۳۱ سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳
از چاه فاضلاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 715
آفلاین
پيش بيني هاي سوسك!
1- در مورد دست ها
خيلي از دوستان دست دادن اون دو فرد رو نماد اتحاد مي دونستن ولي من فكر مي كنم، دست دادن اون دو فرد نمادي است از پيوندي قوي كه بين دو فرد ايجاد شده. قوي بودن پيوند رو شعله ها (يا هر چيز ديگه اي) كه به دور دست ها در حال گردش هستن نشون ميدن. من با ديدن اين تصوير ياد پيوند بين هري و پتي گرو افتادم. پيوندي قوي و نيرومند. رولينگ هم گفته كه پتي گرو در اين كتاب نقش موثر و زيادي داره.

--
2- در مورد غار و قدح!
حدس يك: اونجا بيشتر از هر چيزي شبيه به يك غاره. ولي بعيد هم نيست كه يك دخمه باشه. (با معني دخمه هم جور در مياد دخمه يعني جاي تنگ و تاريك.)
حدس دو: در كاور ديگه ي كتاب هم يك شي بود كه شباهت بسياري به قدح انديشه داشت. در اين كاور هم همين طور. پس در قدح انديشه بودن اون شي نميشه شك كرد. در همين تايپيك دلايل خوبي براي قدح بودن شي وجود داره.
نظريه: رنگ سبز نمادي از اسلايترينه. اون مكان هم ممكنه يك دخمه باشه. دخمه ها شما رو ياد چي ميندازن؟ درسته! كلاس اسنيپ و تالار عمومي اسلايترين!
نتيجه گيري: ساده ترين نتيجه اي كه از نظريه بالا ميشه گرفت اينه كه اون قدح در دفتر اسنيپ قرار داره. ولي چيزي كه مشخصه هم رنگ سبز قدح هم مكانش ربط اون با اسلايترينه.

--
3- در مورد قايق
× در مورد اون قايق بايد بگم كه به نظر من بيشتر يك قايق اسباب بازي به نظر ميرسه. اما در مورد سايه ي قايق در آب بايد بگم كه مي تونين خودتون امتحان كنين! كافيه كه برين كنار يك درياچه و به تصوير خودتون توي آب نگاه كنين. آيا كاملا شبيه خودتونه؟ نه... مسلما نه...
× در مورد رنگ قايق، به نظر من كه واقعا عجيبه... يعني اون قايق از خودش نور ساتع مي كنه؟ شايد بعضي ها بگن اون نوري كه روي قايقه مربوط به قدح انديشه است... ولي شما بگين نوري كه قدح توليد كرده روي قايق ميفته ولي روي اين همه ديوار نميفته؟ عجيبه!

--
4- در مورد اون انگشتري: هيچ نتيجه ي جز سر كاري بودنش نميشه گرفت!

سلطان سوسك بي همتا!

پیام زده شده در: ۱۳:۰۱ پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۴

فرد ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۳ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۱۲ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۷
از کوچه دیاگون - مغازه جیب بر های جادویی ویزلی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 185
آفلاین
نظریه بدی نیست ولی زیاد پیچوندی ...
من فکر نمکنم دیگه رولینگ اینهمه هم بخواد همه چی رو به هم وصل کنه
کلا اتفاقی میفته که فکر نمیکنم حتی خوابشم ببینیم

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۹:۴۸ پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۴

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
راستش منم تو قدح بودن اون جسم شك دارم ولي با توجه به فرضيه هايي كه ديروز بهشون رسيدم اين قدح مال دوران گذشتس....كه شبيه قدح فعلي ما نيست.

خوب من ديشب در حال تفكر به اين فرضيه ها رسيدم:

-روي انگشتر علامت اسليترين هست كه نسل اندر نسل از سالازار به ولدمورت( نوادش) رسيده . بعد از اينكه ولدمورت اون زخم رو ايجاد كرد، همون علامت رو انگشتر بوجود اومده.

2-هري و دامبلدور فكر ميكنن كه بخاطر شكل زخم، هري بايد از انگشتر استفاده كنه و متوجه علامت اسليترين نميشن. ولي وقتي هري انگشتر بدستش ميكنه متوجه ميشن كه اشتباه شده و اين علت . حالت آماده باش و نگران هري و دامبلدور رو نشون ميده. ولي موضوع اينه كه تو دست هري هيچ انگشتري نيست. پس يا بايد تو اون يكي دستش باشه يا هم فورا اونو در آورده باشه.(در كاور آمريكايي هري چوبدستي رو دست چپش گرفته شايد انگشتر دست راستش بوده.)

3-ولدمورت مثل سنگ جادو دنبال انگشتره كه هري اونو پيدا ميكنه و انگشتذ نيروي شومشو نشون ميده.

4-با فرض اينكه گودريك گريفيندور شاهزاده باشه و سالازار و گودريك زنده باشن، سالازار براي نابودي گودريك از حلقه استفاده ميكنه.

5-هري و دامبلدور حلقه رو پدا ميكنن و براي فهميدن اينكه براي چي ساخته شده بايد از قدح خاصي كه گذشته رو نشون ميده (يا قدحي كه از قديم متعلق به همه يا يكي از موسسان هاگوارتز بود) استفاده كنن. و قتي ماجرا رو ميفهمن با يه جادوي قديمي مثل در اومدن ريدل از دفترچه خاطرات( چيزي كه هري در كتاب دوم كشف ميكنه به كتاب 6 ربط داره) سالازار اسليترين از قدح بيرون مياد.( كه از همه فرضيه ها بيشتر هم اين به نظرم درسته)

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۰:۴۷ پنجشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۸۴

فرد ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۳ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۱۲ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۷
از کوچه دیاگون - مغازه جیب بر های جادویی ویزلی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 185
آفلاین
اون چیز مطمئنا قدحه !!!

ما فقط دو تا قدح دیدیم که اتفاقی شبیه هم هستن . دلیل نمیشه که همه قدح ها بدون پایه باشن . در ضمن به نظر من کلمه قدح اندیشه وقتی درست میشه که از چیزی به عنوان قدح اندیشه استفاده بشه حالا میخواد اون چیز پایه داشته باشه یا مثل کاسه باشه ، مهم اینه که ساحر یا ساحره افکارش رو توی اون چیز منتقل میکنه و اون چیر میشه "قدح اندیشه"
اینم یه دلیل برای اینکه اون قدح اندیشه هستش

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۲:۳۲ چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۴

جرج ويزلي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۴۸ پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۷ یکشنبه ۷ آذر ۱۳۸۹
از كوچه دياگون_فروشگاه شوخي برادران ويزلي
گروه:
کاربران عضو
پیام: 13
آفلاین
در جواب دنيس.. دنيس جان سر چوب دستي دامبلي رو نيگاه كن ازش آتيش زده بيرون ... من فكر مي كنم اون آتيش دور هري و دامبلي رو دامبلي درست كرده و اون نكته اي رو هم كه شما بهش اشاره كردي .. فكر كنم فقط پرتو هاي آتيش اونو درست كرده ...
و.. چرا همه فكر مي كنن كه اون وسيله اي كه روي اون سكو هست قدح انديشه ست.. آخه اون جايي كه به اصطلاح قدح روي اونه مثل يه سكوي سنگيه كه ميتونه مثلا يه جايي وسط يه ميدون باشه و مطمئنا كسي نمي ياد قدحش رو وسط يه ميدون بذاره ... نمي دونم شايد اون يه آبخوري باشه كه با اون در ياچه اي كه كنارشه يه ارتباطي داشته باشه البته اينا همش حدسه ......

پیام زده شده در: ۲۲:۰۲ چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۴

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
فرضيه فرد جالبه.... خوشم اومد...امكانش زياده!

من امشب به چند عدد فرضيه رسيدم! فرضيه هاي مربوط به حلقه رو فردا ميگم ولي قايق:

به قايق دقت كنين. مسئله عجيب اينكه وقايق از خودش نور داره و دوم اينكه از انعكاسش توي آب واضحه كه يه نفر و يك شيئ توي قايق هست كه مطمئنا با شنل نامرئي پوشانده شده. شايد هم كسي بالاي قايقه و عكسش تو اب افتاده!!!!
هركسي كه اومده بايد بفهميم شيئ همراهش چيه. شايد استفاده از قدح به جسم خاصي نياز داره!

يه وضوع ديگه هم هست:

رنگ فضاي كاور پشت كتاب دقيقا رنگ استينهاي دستهايي كه دو طرفن و همينطور رنگ رداي دامبلدور و هريه! حالا شايد لازم بوده كه مثل افتاب پرستها با محيط همرنگ بشن!!!!!!

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.