هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: اسنیپ: مرگ‌خوار ولدمورت یا یار وفادار دامبلدور؟
پیام زده شده در: ۲۲:۴۵ پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۸۵

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۴ دوشنبه ۴ آبان ۱۳۸۸
از کویت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 77
آفلاین
میدونم که چی میگی ولی این رو بخون.
اسنیپ وفادار
با سلام راستش افراد زیادی در سایت هستن که میگن اسنیپ خائن نیست و عده ای برعکس افرادی هم هستن که نمیدونند خائن یا نه در واقع مردد هستند.
1.اسنیپ وفادار.
چرا اسنیپ وقتی نارسیسا در خواست میکنه پیمان ناگسستنی انجام با شک و شبه در خواستش رو انجام داد؟
به نظر من ولدمورت فکر می کرده که اسنیپ خائن است برای همین از بلا خواست تا با نارسیسا بره و اون سوالها رو انجام بده و اگه پیمان نبست خبر بده که اسنیپ خائن است ولی اسنیپ دستش رو میخونه و پیمان رو می بنده.
چرا همیشه در کلاسها برای هری سخت گیری می کرد چون میخواست هری بیشتر تلاش کنه.
چرا هری رو بدون قدرت و ضعیف توصیف می کنه؟
چون میخواد اونها هری رو دسته کم بگیرند.
چرا در موقعی که هری رفته وزارت اسنیپ به محفل خبر میده میتونست خیلی دیرتر خبر بده و بگه در جنگل بوده و تا برگشته دیر شده.
و اینکه چرا اوکلامنسی رو به هری طوری آموزش داد که خیلی خوب تونست جلوی خودش نشون بده (در فصل سکتوسمپرا )
(تصویر مبهمی از کتاب شاهزاده ی نیمه خالص را در جلوی ذهنش قرار گرفت.)
و اینکه اگه خیانت کار بود چرا وقتی دامبلدور در اثر طلسم محافظ انگشتر مارلو ضعیف شده بود کمک کرد تا حالش خوب بشه.
به قسمت زیر توجه کنید.
(آیا ولدمورت وقتی یکی از هورکراکسها از بین می ره، متوجه می شه؟
سوال خیلی جالبیه هری، من مطمئنم که نه، من مطمدن هستم که ولدمورت الان خیلی به شیطان غوطه ور شده.و این قسمت ها خیلی وقت پیش از اون جداشده و اون الان مثل ما احساس نمی کنه در زمان مرگ اون احتمالآ از شکستش آگاه می شه ... اما خودش نه، به طور مثال، دفتر خاطرات ریدل از بین رفته بود ، ولدمورت تا زمانی که حقیقت رو از لوسیوس مالفوی بیرون نکشیده بود نمی دونست. وقتی ولدمورت فهمید که کلیه قدرت دفتر خاطرات از بین رفته، دارم به تو می گم که عصبانیتش دیدنی بود.)فصل بیست و سوم/ هورکراکس ها (شاهزاده نیمه خالص)
قسمت بالا دو حالت داره یا اسنیپ جایش رو با دامبلدور عوض کرده یا اسنیپ در قدح اندیشه این رو به دامبلدور نشون داده.
کسی که این اطلاعات رو نشون داده به نظر شما خائن است؟
چرا وقتی هری مقابلش قرار می گیره اسنیپ فقط طلسمهاش رو بر مبیگردونه چرا یک طلسم به طرفش نمی فرسته اسنیپ اگه از هری نفرت داشت چرا یکم شکنجش نکرد.
و چرا بهش میگه آنقدر طلسمات رو بر می گردونم تا یاد بگیری دهنت رو ببندی.
چرا بعد از مرگ دامبلدور خوشحالی نمی کنه.

_________
خيلي عالي بود !!!

ديدي كه ميتوني پيشرفت بكني
از اون پست ارزشي به اين پست خيلي خوب رسيدي
اگر همه ي كساني كه اينجا پست ميزنند مثل تو باشند هيچ مشكلي به وجود نمياد !!!

سيريوس

ویرایش شده توسط سيريوس بلک در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۱۰ ۱۵:۲۷:۴۲

جهان آنقدر بزرگ نیست که ما تصور می کنیم...جهان آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم تصور کنیم.
آرتور چارلز کلارک

پیام زده شده در: ۱۵:۰۶ چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۸۵

مگی پرينر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۲ چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۲ چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 147
آفلاین
به نظر من اون مايع نمي تونسته يه جانپيچ بوده باشه من با نظر نوربرت موافقم كه مي گه :اون جا در حقيقت وقتي ميگه خواهش مي كنم سوروس منظورش اينه كه خواهش مي كنم كارو تموم كن يعني منو بكش
حتي نفرتي كه توي كتاب توي چشماي اسنيپ ديده شده مي تونسته تنفر از كاري كه مي خواد بكنه باشه
به هر حال ادم بايد خيلي احمق باشه كه به همچين آدمي اعتاد كنه و دامبلدور هم انقدر احمق نيست حتما يه چيزي مي دونسته كه هري نمي دونه

کارت عالییی هست!پست های قشنگی میزنی!ازت ممنونم!

ویرایش شده توسط ایگور کارکاروف در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۸ ۲۱:۱۹:۳۵

پیام زده شده در: ۲:۳۱ جمعه ۳ آذر ۱۳۸۵

نوربرتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۳ جمعه ۳ آذر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱:۰۳ چهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۶
از خانه شماره 12-خيابان گريمولد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
به نظر من مرگ دانبلدور يه نقشه ست ، كه خودش كشيده ، چون امكانش هست كه اون مايعي كه اون شب مرگش خورده جان پيش بوده باشه و دامبلدور تبديل شده باشه به يه جان پيچ ، و اون جا در حقيقت وقتي ميگه خواهش مي كن سورس منظورش اينه كه خواهش مي كنم كارو تموم كن يعني منو بكش كه اين جان پيچ هم نابود بشه .

No quiere recordan

پیام زده شده در: ۱:۵۶ جمعه ۳ آذر ۱۳۸۵

padme

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۳ پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۰۵ چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 33
آفلاین
برام مهم نیست که اون دشمنه یا دوست. فقط اینو میدونم که از همون اول ازش بدم میومد و بهش اطمینان نداشتم. الانم نمیتونم دقیقا" بگم که خیانت کرده یا نه حتی اگر خیانتم نکرده باشه بازم فکر نکنم بتونم ببخشمش چون اون باعث مرگ دامبلدور شد چه خودش عمدا" اونو کشته باشه چه دامبلدور ازش خواسته باشه!

ویرایش شده توسط padme در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۳ ۱:۵۸:۳۹

Train yourself to let go of every thing you fear to lose.

پیام زده شده در: ۱۸:۳۰ پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۸۵

لاوندر براونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۴ چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۶:۴۳ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶
از تو دفتر ِ مدیر ِ مدرسه!!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 544
آفلاین
به نظر من که اسنیپ آدم بدی نیست ، درسته که من ازش متنفرم ولی یه جاهایی دوست داشتنی میشه و به نظر من اینکه طرف کی است اصلا مهم نیست مهم این است که حداقل ابهت و جذبه دارد !!!! البته اگه با دامبلدور باشه زیاد هیجانی نیست !

[font=Tahoma][size=large][b][color=3300FF]نیروی جوان > تفکر جوان > ایده های نو > امید ساحره ها و ج�

اسنیپ خائن است.
پیام زده شده در: ۲۳:۵۳ چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۸۵

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از کویت
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خوب من باید مطلبی رو برای شما بازگو کنم بعد نطرم رو راجب خائن یا وفادار بودن اسنیپ بگم.
دامبلدور از تابلوهای مدیران سابق برای داشتن هم صحبت در مورد هاگوارتز و هم برای کمک در مورد مسائل مورد نظر کند.(این نظر من است)

آلبوس در پایان کتاب پنجم میگه اگر سیریوس مرده تقصیر من است.چرا در واقع هیچ وقت هم دلیل قانع
کننده ای نمیآورد.فقط اینکه اسنیپ به هری درس داده و حقیقت پیشگویی رو نگفته فکر نکنم.
چرا به اسنیپ دفاع رو داد که میدونست شوم است و میدونست براش اتفاق ناگواری میفته چرا اگه اعتماد داشت بهش این شغل رو داد که دارندش نمیتونه سال بعد معلم باشه؟ با اینکار اون سال بعد در هاگوارتز حاضر نمی شد.اون میخواست اسنیپ از هاگوارتز بره.
خوب حالا به مرگ سیریوس میرسیم
اسنیپ در اول کتاب فصل دوم به بلاتریکس میگه که من در سال قبل اطلاعاتی رو به تو دادم که باعث شد سیریوس رو بتونی بکشی.
خوب سیریوس از افرادی بود که در محفل از وجود استیپ ناراضی بود ولی بقیه زیاد نه همه آلبوس رو قبول داشتن و بهش احیترام میزاشتن پس به خاطر آلبوس بهش اعتماد داشتن.
این که به بلاتریکس میگه یک دروغ یا یک نقش بازی کردن نیست.
چون خودش اون رو کشته نکشته.

آلبوس میدونست که اسنیپ خائن و برای اینکه وجهش خراب نشه میخواست با دادن دفاع از شرش خلاص بشه چون اگه خیانتکار بودنش ثابت میشود واقعآ براش زشت بود در ضمن خودش در پایان کتاب گفت اشتباهش از اشتباه هر کس دیگه ای بزرگتر آیا نگفتن پیشگویی به بزرگی دامبلدور است؟

چرا در جایی به بلاتریکس میگه باید بدونی من اطلاعاتی رو دادم که باعث مرگ امیلیا ونس ما میگیم کشتن دامبلدور برای عزیز شدن بس نبود کشتن سیریوس چی سه نفر کشته شدن الکی برای نزدیک شدن به ولدمورت 3 نفر کشته شدن چگونه ممکنه با عقل جور نمیاد که برای اینکار افراد زیادی کشته بشن.

{هری که سعی می کرد لحنش مودبانه باشد با صدایی آرام گفت:
پس قربان شما قطعآ هنوز هم اعتماد....
دامبلدور با بی صبری گفت:
من تا بحال در پاسخ دادن به این سوال با مدارا برخورد کردم. جواب من هنوز تغییر نکرده.
فینیابپس نیگلوس با صدایی کنایه آمیز گفت:
من اینطور فکر نمی کنم.(کتاب ش.ن-فصل هفدهم خاطره اسلاگی)این متن چه چیزی رو بیان میکنه؟؟}

حال به متن بالا می رسیم دامبلدور در قبل به اسنیپ اعتماد داشته وگرنه اون رو معلم نمی کرد.ولی جوابش طبق گفته ی نیگلوس عوض شده یعنی میخواد از شر اسنیپ خلاص بشه.با دقت به این جمله ی (من اینطور فکر نمی کنم) فکر کنید یعنی چی؟من که میگم اسنیپ خیانت کار.

شاید در داستان به سمت محفل برگرده ولی وجدانش وادارش کرده برگرده و به هری کمک کنه خیانت کرده ولی پشیمون شده من از این مطمئنم که خیانت کرده.

در مورد درخواست دامبلدور :سوروس خواهش میکنم.
میشه اینطور نوشت که اون مغز اسنیچ رو میخونه و می فهمه که میخواد خیانت کنه.
خواهش میکنم خیانت نکن.کشته شدن دامبلدور هرچی باشه دامبلدور التماس نمی کنه یعنی این حد خودش رو پایین نمیاره.
دلایل من شاید شما رو قانع کنه شایدم نکنه ولی اسنیپ خیانت کار که در آخر به محفل می پیوند براساس عذاب وجدانی که گرفته.
کسای که میگن اسنیپ وفادار تکذیب کنید.
منتظر نظرات شما

دستت درد نکنه!پست خیلی قشنگی زدی!!!!
شرمندم کردی

ویرایش شده توسط tire_khalass در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۱ ۲۳:۵۶:۴۵
ویرایش شده توسط ایگور کارکاروف در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۲ ۲۰:۲۴:۰۵
ویرایش شده توسط tire_khalass در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۲ ۲۳:۳۳:۳۴

جهان آنقدر بزرگ نیست که ما تصور می کنیم...جهان آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم تصور کنیم.
آرتور چارلز کلارک

پیام زده شده در: ۱۲:۴۱ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵

ارگ كثيف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۳۹ دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۳۲ پنجشنبه ۷ تیر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 486
آفلاین
اسنيپ خائن است.بكشيدش!!!

ببین در مورد دیشب.
دعا رو اگر دوست

پیام زده شده در: ۱۱:۴۵ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵

Mohsen

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از کویت
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
یک فکر جدید
وقتی هری مالفوی رو مصدوم کرد اسنیپ از هری کتاب می خواست و مطمئنآ می دونست هری میره و اون رو توی اتاق نیازمندی پنهان میکنه و هری میره تا اون رو پنهان کنه و با کابینت انتقال رو برو میشه.
به نطر من اسنیپ میخواسته هری برای پنهان کردن چیزی وارد اتاق بشه و اون دوگول رو بکار بندازه تا بتون ازکار مالفوی سر در بیاره و بعدش اصرار داشت تا کتاب رو بدست بیاره مطمئنآ اسنیپ میخواست هری جلوی مالفوی رو بگیره چون میدونست هری دنبال مالفوی بید.

آرتور چارلز کلارک

پیام زده شده در: ۱۹:۳۶ جمعه ۲۸ مهر ۱۳۸۵

اوون کالدونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۰ جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۴۴ سه شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۰
از جایی که همیشه در اونجا دوستی برقراره
گروه:
کاربران عضو
پیام: 12
آفلاین
به نظر من اسنیپ دامبلدورو بیشتر از ولدومورت قبول داره چون دانبلدور به اون خیلی لطف کرده.

آنچه خوبان همه دارند تو تنها داری

پیام زده شده در: ۱۹:۳۳ جمعه ۲۸ مهر ۱۳۸۵

استابی بوردمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۸ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۱۷ سه شنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۱
از بالاتر از دست راست !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 291
آفلاین
خوب این موضوع خیلی مبهمه و به نظر من دامبلدور کسی نیست که به راحتی شکست بخوره و تسلیم شه پس میتوان گفت طرفداره دامبلدوره و شاید جزو فدائیان کتاب 7 باشه ولی اگه منتظر بمونید جواب قطعیو بهتون 15 ماه دیگه میدم

اینجوری پیش بره باید کم کم گفت:
نقل قول:
دلبستگی من به جادوگران و اعضاش کمتر از اون چیزیه که قبلا فکرشو میکردی

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.