هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بحث در مورد جان پيچ ها
پیام زده شده در: ۱:۴۲ جمعه ۲۶ آبان ۱۳۸۵

رضوان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۳ سه شنبه ۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۸ شنبه ۱ فروردین ۱۳۸۸
از برج گریفیندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 62
آفلاین
به نظر من هم جان پیچ ساخته میشه تا جلوی مرگ و فناپذیری رو بگیره . به عبارت دیگه انسان را جاودانه کنه و در واقع اون رو از حالت انسانیت خارج میکنه چون طبیعت اسان با مرگ گره خورده و کسی که نمیمیره انسان نیستولدمورت هم این کار رو کرد تا از مرگ فرار کنه...

به تعداد شب ها روز وجود دارد ،
و طول شب ها و روز ها هم در چرخه یک سال مساوی است.
حتی سعادتمند ترین ز ندگی ها هم نمی تواند Ø

پیام زده شده در: ۰:۰۰ پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۶ چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۴۶ پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
موضوع : هوركراكسس
دوستان متن هاي زير رو از كتاب 6 ترجمه گروهي سايت در آورديم. بخونيدش و نظر بدين.
دامبلدور در جواب سوال هري در مورد تعداد هوركراكسس ها مي گه:اول از همه نه هري،7 تا هوركراكسس نه،6 تا هوركراكسس . قسمت هفتم در بدن خود والدمورت است. فصل23 صفحه:466
در ادامه هري مي گه:
هري:پس...دفتر خاطرات از بين رفته،حلقه از بين رفته،فنجان،قوطي ومارهنوز سالم موندن.و شما فكر مي كنيد كه يك هوركراكسس ديگه هست كه از اشيايه راونكلاو و يا گريفيندره؟ فصل23 صفحه:469
با توجه به گفته هايه دامبلدور، والدمورت روحش رو به 7 قسمت تقسيم كرده.پس:
1-يكي از هوركراكسس ها(قسمت هفتم روحش) وقتي مي خواست هري رو بكشه از بين رفته.
2-يكي ديگر از هوركراكسس ها رو براي بازگشتش استفاده كرد.
با توجه به متون فوق به غير از 2 موردي كه ذكر شده 6 هوركراكسس ديگه باقي مي مونه!
در اينجا با 8 تا هوركراكسس روبه رو هستيم.به نظر شما دليل اين تناقض چيه؟
(7 يا 8 هوركراكسس).
يه سوال ديگه:
منظور از قوطي در متن بالا چيه؟(آيا منظور گردن بند اسلايترينه).
نكته ديگه اينكه اگه قوطي ، گردن بند اسلايترين نباشه پس گردن بند اسلايترين چي شده؟

فرد و جرج ويزلي

پیام زده شده در: ۱۵:۲۲ چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۸۵

جوزف ورانسكي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۹ سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۵۹ چهارشنبه ۴ اسفند ۱۴۰۰
از دارقوز آباد !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 916
آفلاین
ببخشيد ولي من با اون عده اي كه ميگن جان پيچ ها باعث جاودانگي فرد ميشن مخالفم . چون جان پيچ تكه اي از روحه كه در صورت صدمه خوردن فرد جان پيچ دار اونو زنده نگه ميداره ولي وقتي عمر به پايان برسه جان پيچ باعث نمي شه طرف جاودانه بشه و روح از بين نميره . متشكرم !

شما با اجازه کی رای گیری گذاشتی برای تاپیکت؟برای گذاشتن رای گیری باید با من مشورت میکردی.فعلا رای گیریت باشه ولی از این به بعد مشورت یادت نره.
ایگور کارکاروف

ویرایش شده توسط ایگور کارکاروف در تاریخ ۱۳۸۵/۸/۲۴ ۱۷:۱۹:۵۰

[

هورکراکس‌ها
پیام زده شده در: ۱۷:۴۸ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۶ دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۱۲ پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
از جايي به نام هيچ جا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 788
آفلاین
به نام خالق هستي

نقل قول:

losious نوشته است:

سلام

نظر من در باره ی جان پیها اینه که جان پیچ 6 از بین رفته
دامبلدور اونو نابود کرده

خب خب...

اگر منظورت از هوركراس ششم:

یه شیء از گریفندور یا راونکلاو

است كه پرسي اشاره كرده است، حالا؛

بايد بگم كه خير، شما اصلا دليل نياورديد، هيچ استدلالي رو برايمون نگفتيد. هوركراكس ششم، از نظر من ششمير گريفيندور است، آلبوس دامبلدور مطمئننا مرده است. نفوذ به دفتر وي اكنون براي ولدمورت و يارانش سخت نيست. هماهنطور كه در كتاب ششم، هري وقتي خاطره اسلاگهورن را گرفت و به دامبلدور داد و بعد از اينكه با هم آن را تماشا كردند، شمشير گريفيندور چيزي بود كه دامبلدور بهش اشاره كرد بود و توجه هري را هم جلب كرده بود. دامبلدور شمشير را در دفترش، پشت صندلي اش، در قابي شيشه اي به ديوار چسبانده بود. ولي اون را نابود نكرد. يعني دستيابي به آن براي ولدمورت آنقدر هم سخت نيست.

لذا به دلايلي كه گفتم با نظريه شما مخالفم جناب losious گرامي

"Severus...please..."
تصویر کوچک شده

Re: هورکراکس‌ها
پیام زده شده در: ۱۱:۰۹ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵

ادوارد بونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۵ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۱۹ جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹
از اینوره!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 475
آفلاین
به نظر من اين فكر كه هري جانپيچ شده باشه از بيخ و بن اشتباهه لرد نمي تونسته دو تا ورددو باهم بفرسته تازه جانپيچ درست كردن كه كار يه دقيقه نيست من در اين زمينه فقط حرفهاي دامبلدورو قبول دارم جانپيچ ششم همون ماره نجينيه و سلام
همين طور دلايل آرتور با كمي تغيير درسته اگه هري جانپيچ شده بودلرد نه تو كتاب 4 نه كتاب پنج فكر كشتن هري رو هم نمي كردحداقل خودش ديگه مي دونه چه خبره بابا.......

در مرود جانپيچ هاي لرد من يه مقاله نوشتم با نام معماي جاودانه ساز هاي لرد ولدمورت براي همين ديگه اين جا نظرمو نمي نويسم براي همين بهتره به مقاله من مراجعه كنيد

می تراود مهتاب..

"وقتش رسیده که همه‌ی ما بین چیزی که درسته و چیزی که آسونه، یکی رو انتخاب کنیم."
- پروفسور دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۹:۵۸ دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۵

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

امروز به تحلیل یکی از نظرها میپردازم :
نقل قول:
هرکراکس سوم: فنجون هافلپاف یا ریونکلاو ( درست یادم نیست )
هرکراکس چهارم: نجینی مار لرد ولدمورت
هرکراکس پنجم: کلاه گروه بندی
هرکراکس ششم: جینی !
هرکراکس هفتم: زخم هری

این که شمشیر گریفندور هورکراکس باشه بعیده
آخه تو کتاب گفته کسی جز گریفندوری ها نمی تونه دست به شمشیر بزنه و از اون استفاده کن

این نظری که این دوستمون داده غلط ترین نظریه ای هست که من تا حالا توی سایتهای هری پاتر دیدم .
اتفاقا تو مسنجرم بهت گفتم این اشتباهه .
ما توی جادوگران شاید حد اقل تو 6 تا تاپیک به صورت کمپلت ( کامل ) بحث کردیم ولی خوب برای آخرین بار هم لیست نهایی تمام هورکراکسس ها رو میگم .

1- دفترچه خاطرات تام ریدل
2- انگشتر مارولو ریدل
3- نجینی مار ولدمورت
4- فنچان هافلپاف
5- گردنبند اسلیترین
6- یه شیء از گریفندور یا راونکلاو ( که هنوز مجهول هست )
7- تکه آخر روح درون بدن ولدمورت است .

و از بین این هورکراکسس ها :
دفترچه خاطرات
انگشتر مارولو
فنچان هافلپاف ( احتمالا )
از بین رفته .

نظریه کاملی نیست ولی میشه بهش اکتفا کرد تا بعد که بیشتر توضیح بدم فقط توجه کنید هورکراکسس ها ( جان پیچ ) همینا هستن پس موارد دیگه رو مثل جینی و زخم هری و کلاه و ... رو وارد نکنید .

با تشکر

ازت تشکر میکنم.واقعا عالیی ظاهر شدی.اون پرسی عوض شده و شخصی تازه از دورنش بیرون اومده.ممنون ازت!

ویرایش شده توسط ایگور کارکاروف در تاریخ ۱۳۸۵/۹/۹ ۱۸:۴۴:۵۴

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۸:۵۱ دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۵

توبیاس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۰ یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۵:۴۲ شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۵
از پیش پدرخوانده
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 294
آفلاین
هرکراکس سوم: فنجون هافلپاف یا ریونکلاو ( درست یادم نیست )
هرکراکس چهارم: نجینی مار لرد ولدمورت
هرکراکس پنجم: کلاه گروه بندی
هرکراکس ششم: جینی !
هرکراکس هفتم: زخم هری

این که شمشیر گریفندور هورکراکس باشه بعیده
آخه تو کتاب گفته کسی جز گریفندوری ها نمی تونه دست به شمشیر بزنه و از اون استفاده کنه

فقط فروم وجود دارد و کسانی که از زدنش عاجزند

[b]فقط اسل

پیام زده شده در: ۱۸:۳۱ دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۵

گریفیندور

مینروا مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۸ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۶:۴۸ جمعه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳
از عمارت پوگین
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
گریفیندور
پیام: 467
آفلاین
نقل قول:
هورکراکسس هم برای این کاربرد داره که باعث مصون موندن فرد میشه و هم اینکه در مواقع استثنا وقتی روح اصلی فرد از بین بره فرد مجبوره که روحش رو از هورکراکسس دربیاره .

در ضمن ولدمورت بدنش رو از دست داده بود که به هورکراکسس احتیاجی پیدا نکرد اون روح داشت ولی جسم نداشت .

پرسی ویزلی: وقتی طلسم به بدن اصابت می کنه اونم طلسم آواداکداورا فرد می میره ...فقط به جسم مربوط نمی شه روح رو هم شامل می شه...پس ولدمورت باید هردو رو از دست می داد اما روحشو از دست نداد اونم به خاطر هوکراکس بودنش و فقط جسمشو از دست داد...
شما که می گید وقتی روحشو از دست داد می تونه هوکراکسشو در بیاره و زندگیه دوباره ای درست کنه .... پس هر موقع که هوکراکس هاش تموم شد باید بمیره ...درسته؟؟؟؟چون دیگه نمی تونه هوکراکس جدیدشو در بیاره چون هوکراکس دیگه ای نداره....
اما ولدمورت 16 ساله که این کارو نکرده...فکر می کنید برای چی؟؟؟....چون هوکراکس فقط از مرگ جلوگیری می کنه نه این که زندگی جدیدی(از نو) ببخشه...و این یعنی جاودانه...چون اگه هوکراکس ها مصرف می شدند که دیگه جاودانه ای در کار نبودچون در آخر تمام می شد و می مرد و در ضمن روح هم کامل نیست بخشی از اون نابود شده....
در آخر هوکراکس ها روح اصلی لرد را از مرگ مصون نگه می دارند...که باعث جاودانه بودن اون فرد می شه......
با تشکر

پیام زده شده در: ۱۶:۲۹ دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۵

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۵ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
اصولا مرگ چگونه اتفاق می افتد؟

جادوگری دچار حادثه می شود و یا زیاد بیمار و یا پیر و ناتوان می شود. سپس روح او از جسم مادی اش جدا شده و به آسمانها می رود و یا به صورت یک روح سرگردان (و کاملا غیر مادی و فاقد جسم) در می آید.

وظیفه یک هروکراکس یا جانپیچ این نیست که مقداری از روح را نگه دارد تا زمانی که جادوگر مرده آنرا بدست آورد و خود را زنده کند. ولدمورت در جنگلی در یک کشور دور در حال ادامه حیات بود ولی تمام جاودانه سازهایش در انگلستان بودند. وقتی ولدمورت جانپیچی می سازد، تکه ای از روحش را برای همیشه به یک جسم مادی پیوند می دهد و تازمانی که آن قسمت از روح ولدمورت به جسم متصل است (مانند انگشتر و قاب آویز و یا حتی نجینی مار دست آموزش) ولدمورت مرده محسوب نمی شود چون یک روح کاملا آزاد نیست که به آسمان برود و یا به شکل روحی سرگردان دربیاید و هنوز با جسم در ارتباط است.
حالا سوالی که ممکن است پیش بیاید این است که پس چرا ولدمورت راهی ایجاد کرده بود تا بتوان جانپیچی را که در غار بود از سر جایش برداشت:
این کار فقط به دلیل نیازهای امنیتی است. اگر ولدمورت باخبر می شد که کسی می خواهد جانپیچش را بردارد باید به طریقی جانپیچ را جابجا کند تا به دست دشمنش نابود نشود. دقیقا برای همین بوده که ولدمورت راهی برای برداشتن جانپیچ ایجاد کرده و دامبلدور و هری از طریق همان راه به محل جانپیچ نفوذ کردند.

چگونگی دوباره زنده شدن ولدمورت هم همین نتیجه را می دهد که برای فرآیند بازگشت به بدن، نیازی به مصرف کردن جانپیچ نیست بلکه خود وجود جانپیچ باعث جاودانگی می شود.

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=181728#forumpost181728

پیام زده شده در: ۱۱:۰۱ دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۵

الستور مودیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۴ یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۱۱ سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۵
از یک جای دور ولی نزدیک به شما
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 192
آفلاین
یه نظر من جان پیچ نمی تونه مانع از مرگ بشه ولی می تونن تا حدودی مرگ شخص رو عقب بندازند به نظر من کسی که این کار رو می کنه فقط می خواد از زنده موندش در طول عمر معمولیش مطمئن بشه . و دیگه اینکه پرسی راست میگه اگر همهء حان پیچ ها رو نابود کنیم یعنی تکه های روح شخص رو نابود کردیم در نتیجه طرف به لقایت الله میره .

تصویر کوچک شده

[b][size=med

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.