هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل
گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۶:۰۶ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۹۰
#1
به استرجس:

سلام. ببین در مورد اون اشکالی که در بخش گالری بود برای من که اجازه نمیداد بیشتر از صد مگابایت عکس ارسال کنم، همچنان این مشکل رو دارم. شما مطمئنی کل ماژول رو بررسی کردی؟

یه کاری کن. برو از منوی مدیریت توی همون ماژول گالری. مدیریت ماژول. باید یه آیتمی با عنوان های مثل "مدیریت گروه ها" ، "مدیریت گروه" یا گروپ منیجرز داشته باشه. توی اون آیتم بررسی کن این موضوع رو. ببین حد و مقدار به کیلوبایت یا مگابایت برای گروه های کاربری تعریف شده ؟ اگه ماژول به طور مطلق فارسی نباشه و این آیتم موارد انگلیسی هم داشته باشه موردی که دنبالش باید باشی چیزی توی مایه های دیسک کوودا باید باشه.

اگه نشه دیگه باید دنبال راه هایی از فایل های هاست بگردین که متاسفانه با نبود هری هم حالا حالاها به هاست دستیابی پیدا نمی کنید. نمونه ی معطلش همون روزشماره که یک ماه گذشت و دیگه مفت نمی ارزه استفاده ازش در حال حاضر.


به هر حال، یه تستی بکن. مرسی


"Severus...please..."
تصویر کوچک شده


نقدستان محفل ققنوس
پیام زده شده در: ۱۹:۵۸ پنجشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۰
#2
سلام.

اعضای عزیز محفل ققنوس، از این پس برای تقاضای نقد رول های خودتون که به عنوان ماموریت به شما ابلاغ شده و شما انجام دادید در این انجمن، به تاپیک نقد و بررسی در انجمن خصوصی گریمولد مراجعه کنید و اونجا تقاضای خودتون رو مطرح کنید.

این تاپیک از این پس برای نقد و بررسی رول های خازج از ماموریت "اعضای محفل ققنوس"، "مرگخواران" و "سایر اعضای عادی ایفای نقش" مورد استفاده قرار خواهد گرفت.


با سپاس


"Severus...please..."
تصویر کوچک شده


ققنوس میوزیک
پیام زده شده در: ۱۸:۴۲ جمعه ۱۹ فروردین ۱۳۹۰
#3
فردای آن روز – خانه ریدل ها


لرد سیاه با عصبانیت و قیافه ای در هم، روی صندلی مخصوص غذا خوری اش نشسته بود. پیش بند مخصوصش را به گردن داشت و چنگالش را درون بشقاب خالی اش فرو می کرد. بلاتربکس پشتش ایستاده بود و رگ های گردن اربابش را ماساژ میداد. در مقابل لرد، میز دراز غذاخوری بود و تا چشم کار می کرد دسرهای دست نخورده رنگارنگ خودنمایی می کردند و درست در کنار میز دراز غذا خوری، مرگخواران سفره ی پلاستیکی پاره پاره ای را پهن کرده بودند و نون و ماست می خوردند.

لرد: «آنی ! آنی مونی ! زود باش پسر ! مارو الاف غذا کردی ! »

درب آشپزخانه گشوده شد و آنی مونی با شتاب به سمت لرد دوید. ماهی زنده ای را که همچنان می پرید و جون میداد را در درون بشقاب لرد سیاه انداخت، تعظیمی کرد و کنار بلاتریکس ایستاد.

لرد چوبدستی اش را به سمت ماهی که درون بشقابش بالا و پایین می پرید گرفت و لب گشود:

«آواداکاداورا ! »

آنی مونی: «ارباب ! مُرده ! توجه نکنید زیادی وول میخوره ! این اعصابشه. تازه با یه آواداکاداورا از رودخونه گرفتمش ! »

لرد: «ببینم آنی مونی، ماهی رو سی تی اسکن بردی دیگه؟ هان؟ استخوون نداشته باشه؟! »

بلاتریکس: « ببین ! آنی، ماموگرافی، سونوگرافی، بردی ماهی رو ؟ حامله نباشه یه وقت ؟! بچه اش توی شکم مبارک ارباب رشد میکنه ها...اون وقت ارباب... »

لرد: «کافیه بلا ! فک کنم متوجه هستی اربابت از چه جنسیه. »

بارتی از انتهای سفره ی درویشانه مرگخواران بلند شد و به سمت لرد سیاه رفت:

«بابا ! بابا ! اجازه میدی امشب با ایوان و دالاهوف برم کنسرت توی دیاگون ؟! گروه ققنوس اجرا داره. »

لرد: «بشین سر درست بچه ! خاله بلا میگه هنوز یاد نگرفته درست طلسم کروشیو رو به کار بگیری ! بشین سر تمرین ! »

بارتی: «تولــــــــو خداااا ! بابا ! پلیز ! همین یه دفعه ! »

لرد که ماهی را از ناحیه دمش در یک حرکت همانند اسپاگتی بلعید، با اکراه خاصی راضی به نظر رسید و گفت:

«باشه ! با ایوان و دالاهوف میری و با اونا میایی ! در ضمن. به اسم ققنوس آلرژی دارم. منو یاد محفلی ها میندازه. امیدوارم ربطی به اونا نداشته باشه. واسه همین هر سه تا تون با لباس مبدل میرین. جو گیر هم نشید وسط کنسرت، لباس هاتون رو در بیارین بندازین هوا یا بدین این گروه امضا کنه. حالا دور شین میخوام به نجینی غذا بدم ! »

بارتی: «چشم بابایی ! قول میدم جای Tشرتم، بذارم روی پیشونی ایوان امضا بدن. مرسی بابایی ! »

بارتی رو به ایوان و دالاهوف کرد که هنوز سر سفره نون و ماست میخوردند، اشاره ای کرد تا از سفره کنده شوند و عازم دیاگون شوند و بلیط های کنسرت گروه ناشناس ققنوس را تهیه کنند... !


"Severus...please..."
تصویر کوچک شده


ققنوس میوزیک
پیام زده شده در: ۱۷:۱۰ جمعه ۱۹ فروردین ۱۳۹۰
#4
ققنوس میوزیکیک تشکل موسیقی راک است که آلبوس دامبلدور از دوران کودکی ایده تشکیل آن را در ذهن خود پرورش می داد تا اینکه در اواخر قرن بیستم آن را در زیر زمین خانه شماره ۱۲ گریمولد تشکیل داد. بیشتر رول های این تاپیک در محدوده زیر زمین خانه گریمولد می چرخد، درست جایی که آلبوس دامبلدور و محفلیان و دوستان دامبلدور در عرصه ی موسیقی راک جادویی فعالیت می کنند. صد البته که هدف ظاهری آنها استفاده از موسیقی است و در باطن اهداف بزرگی علیه لرد سیاه ترتیب می دهند. اهداف اصلی آنها (سوژه های این تاپیک) شامل "برگزاری کنسرت جهت جذب و سپس دستگیری مرگخواران"، "تشویق به خوبی و تسلیم کردن لرد سیاه از طریق موسیقی"، "فروش زیاد آلبوم های خود جهت رقابت مالی با لرد سیاه"، "برگزاری کلاس های موسیقی و توطئه علیه کلاس های مرگخواری لرد سیاه" و ... است. -------------------------------------------------------------------------------

سال ۱۹۰۰ میلادی – دهکده گودریک هالو

خورشید سوزان بر دهکده سرسبز و کم جمعیت گودریک هالو می تابید. ماگل بزرگ، مشتی دیوید الله درون گاوداری مرکزی دهکده مشغول کار بود و با وارد ساختن ضربات متوالی بیل خود بر سر گاوهای به صف شده، موجب جاری شدن شیر زبان بسته ها می شد. در گوشه ی گاو داری، جایی متمایل به خوک دانی، پشت علوفه ها، آلبوس دامبلدور جوان نشسته بود. چهره ی فرو رفته و استخوانیش گویای آن بود که ریش هایش دارند از درون و به سوی مغزش رشد می کنند و هنوز گذرگاهی به بیرون نیافته اند.

دور و برش کوهی از کتاب های پاره پوره به چشم می خورد و در دستانش تعداد تکه چوب، پشم، مو و ... . پس از کلی ور رفتن با اشیای درون دستش، شش تار موی درازی را که از کله دختران ماگل کنده بود را از دو سو به دو چوب بست. سپس با قلبی تپنده دستش را درون علوفه های کنارش کرد و یک گربه نیمه جان و کلاغی بیهوش را بیرون کشید. پشم های محکمی را که به شش تار مو بسته بود، از این سو به نقاط حساس گربه و کلاغ گره زد ! سپس آن دو را درون جعبه ای چوبی گذاشت و درب جعبه را بست. از سوی دیگر هم سیم برقی را درون جعبه فرو کرده بود. با خوشحالی فریاد زد:

«آریانا ! آبرفورث ! کجایین. بیایین اینجا. بلاخره اختراع کردمش ! »

یک پسر و دختر لاغر و کوچولو با دوندگی شدید از درب گاوداری دامبلدورها داخل شدند و بدون توجه به ماگلی که شیر گاوها رو می دوشید، به سمت آلبوس دویدند که در گوشه ای پشت علوفه ها نشسته بود.

آبرفورث: «داداشی ! باز این مشتی دیوید الله رو که آوردی توی گاو داری ! الان بابا از سر زمین برگرده، میاد گوش هممون رو میکشه ها ! »

آریانا: «آله ! لاست میگه دیگه داداچی ! من تازه گوشمو سولاخ کردم. دردم میاد خوو ! »

مشتی دیوید الله که چند گالن شیر را پر کرده بود و در حال خروج از گاوداری بود، رو به آلبوس کرد و گفت: «این گاو آخری تون شیر نداد. شیر کاکائو داد. با این اوصاف به ازای موی ششمی که از ششمین دخترم کندی، یه گالون شیر به من بدهکار میشی. چون گالون ششم شیر کاکائو بود. نه شیر ! روز خوش ! »

آلبوس: «آریانا، باز به این گاوه شکلات دادی بخوره ؟! . خب. بیاین جلو. یه چیز توپ نشونتون بدم ! اختراعمو ! »

آبرفورث و آریانا به اتفاق چند قدمی به آلبوس نزدیک شدند.

آلبوس: «معرفی میکنم. این شما. و این اختراع من. "شیش تار برقو" »

آبرفورث: « »

آریانا: «یعنی اگه بهش دست بزنیم، برق مارو میگیره؟! »

آبرفورث می رفت تا با کنجکاوی با چوب شکل دار و ۶ تار بسته شده روی آن دست بزند که واکنش سیلی آلبوس را در بر داشت:

«دست نزن ! پاره میشه ! من میزنم. فقط گوش کنید ! »

و صداهای گوش خراش جیغ گربه و کلاغ که در هم آمیخته می شد، از حفره های ریز روی جعبه، همگام با وارد شدن ضربه بر ۶ تار مو، در گاوداری طنین می انداخت. این می شد که بچه برخی گاوها می افتاد و برخی جای شیر، خون تولید می نمودند.

( شما هم گوش جان بسپارید ):


ویرایش شده توسط آلبوس دامـبـلدور در تاریخ ۱۳۹۰/۱/۱۹ ۱۹:۱۴:۱۳
ویرایش شده توسط آلبوس دامـبـلدور در تاریخ ۱۳۹۰/۱/۱۹ ۱۹:۱۷:۴۰
ویرایش شده توسط آلبوس دامـبـلدور در تاریخ ۱۳۹۰/۱/۱۹ ۱۹:۱۸:۴۷
ویرایش شده توسط آلبوس دامـبـلدور در تاریخ ۱۳۹۰/۱/۱۹ ۱۹:۲۰:۱۰

"Severus...please..."
تصویر کوچک شده


گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۴:۵۷ جمعه ۱۹ فروردین ۱۳۹۰
#5
گفتم مدیر ایفای نقش بده. صبر کن آنلاین بشه، دسترسی تو رو میده.


"Severus...please..."
تصویر کوچک شده


گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۱:۰۲ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۰
#6
گفته بودم که باعث آسیب میشه. من خواهش میکنم که همه رو یه جا تایید کن بره. نذار آسیب دو چندان بشه.

مهم نیست که نصفشون بره صفحه دوم. بببین آیا راه داره بلاک "جدیدترین موارد اضافه شده به سایت" برای آیتم خبرها از 5 تا به 10 تا تغییر کنه یا نه. اگه با این بلاک هم نمیشه کاری کرد، مجبوری بلاک آخرین خبرها رو در جای بلاک ترین های سایت (که تمومه) یا تبریک سال نو در موقعیت بالا - وسط بذاری تا ده - دوازده خبر اخیر رو نشون بده.

بخوای تدریجی تایید کنی اخبار رو، آسیب دو برابر وارد میشه به بخش خبر.


در ضمن، من هنوز نمی تونم توی گالری عکس بفرستم. پیغام 100 مگابایت تکمیل برام میاد و اجازه نمیده عکس دیگه بفرستم.


موضوع اینجاست که فردا پس فردا دی.وی.دی هری پاتر و یادگاران مرگ 1 منتشر میشه رسما و افتتاحیه بزرگی واسش تدارک دیده شده توی نیویورک (نمایشگاه هری پاتر). اینه که خبرها، مصاحبه ها (در مورد یادگاران مرگ 2) و تصاویر جدیدی هم قراره منتشر بشه.


ویرایش شده توسط آلبوس دامـبـلدور در تاریخ ۱۳۹۰/۱/۱۴ ۱۱:۰۸:۲۳

"Severus...please..."
تصویر کوچک شده


گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۹:۵۴ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۰
#7
من هم اولش خیلی این نظرو نداشتم و معتقد بودم که هنوز به اون حد نرسیده اما متاسفانه باید بگم این طور شده و حرف بلیز رو تایید میکنم.

آخرین ورود مدیر اصلی سایت: ۱۳۸۹/۱۰/۱۸
آخرین ورود مدیر انجمن، مدیر فرهنگنامه و مدیر کل اجرایی: ۱۳۸۹/۱۱/۱۱
آخرین ورود مدیر سابق: ۱۳۹۰/۰۱/۱۲
آخرین ورود مدیر سابق: ۱۳۸۹/۱۲/۱۸
آخرین ورود مدیر خبر، پرسش های همگانی و ... : ۱۳۹۰/۰۱/۰۳
آخرین ورود مدیر انجمن، گالری و مقاله ها: ۱۳۹۰/۰۱/۰۹

من خواهشمندم که مدیریت خبر لاگین کنه، ببینه از تاریخ هشتم تا حالا چند تا خبر ارسال شده (که هیچ کدوم هم بررسی و تایید نشده !) . من بدون تردید بگم، آسیبی که به بخش اخبار سایت وارد شده توی این شش روز گذشته، اصلا قابل جبران نیست. تعداد نصف بیشتر خبرهای مهم به صفحات بعدی اخبار میرن و حتی بلاک جدیدترین موارد اضافه شده به سایت هم قادر نیست با این سبک از چینش اونها رو لیست کنه.

بعضی ها میگم مدیران حق دارن تفریح و استراحت کنن توی عید. بله. کسی اینو رد نمیکنه. اما وقتی ما از جمع مدیران، فقط سه مدیر فعال داریم که اتفاقا هر سه نفر اونها توی عید یا مسافرت بودن یا به هر جهتی به سایت سر نزدن، این آسیب ها پدید میاد. حداقل همیشه (حتی توی تعطیلات) یکی - دو مدیر باید باشن توی سایت. تصور نکنیم که همه میرن تعطیلات. بعضی ها هم هستن که نمیرن و تفریح شون این سایته.

جالب اینه که مدیران سابق به سایت سر زدن این اواخر، اما دو مدیر اصلی سایت (که مدیران دیگه همه جور تصمیم مهم و نیمه مهم رو وابسته به نظر اونها اعلام میکنن) دو - سه ماهه سراغ سایت نیومدن.

نمونه های فنی هم هست. روز شمار و لوگوی جادوگران با افزونه های عید نوروز از موارد فنی به حساب میاد که سه مدیر فعال سایت (که دو نفر اونها وبمستر هستند) گفتند دسترسی به هاستینگ سایت ندارن:

نقل قول:

گردانندگان سایت ( وب مستر ها): علاوه بر اختیارات و وظایف سایر مدیران وظایف اصلی آنها عبارت است از: ارتباط با هاستینگ سایت ، تامین زمینه های فنی لازم جهت پیشبرد اهداف سایت ، تامین امنیت سایت ، پاسخ دادن به ایمیل های زده شده به سایت ، انتخاب مدیر برای سایت و برقراری ارتباط و هماهنگی بین مدیران و ناظران و دخالت در مسایلی که بین مدیران پیش می آید ، گرفتن نسخه پشتیبان از سایت به طور منظم ، پاسخ به مشکلات ، نیاز ها و سوالات مطرح شده در مورد سایت


"Severus...please..."
تصویر کوچک شده


گروه ترجمه سایت جادوگران
پیام زده شده در: ۱۳:۴۶ پنجشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۰
#8
برای آگوستوس پای :

xenophilius


* اگه کسی از دوستان میخواد به جای فرهنگنامه چیز دیگه ای هم ترجمه کنم، باید بگم دو تا ترجمه هست. یک مصاحبه و یک تعریف و تشریح از پارک جادویی هری پاتر در اورلاندو. اگه کسی خواست اعلام کنه تا لینک بدم.


"Severus...please..."
تصویر کوچک شده


گروه ترجمه سایت جادوگران
پیام زده شده در: ۱۰:۲۵ پنجشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۰
#9
ممنونم از همکاری ها. بدقولی مدیریت سایته که هنوز این گروه رو با دستریش پدید نیاورده تا همگی بتونیم ترجمه ها رو در فرهنگنامه قرار بدیم. به هر حال همین روند رو ادامه میدیم. پس از انجام ترجمه، ترجمه ها رو یا از طریق پیام شخصی یا حتی ایمیل می تونید برای من بفرستید.


برای هرپوی کثیف:

regulus


"Severus...please..."
تصویر کوچک شده


گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۲۰:۰۶ سه شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۰
#10
مرحله ی نخست اصلاحات سایت

تصمیم بر اصلاحات گرفته شد برای سایت. از اونجایی که سایت باید عضو محور باشه تا حد زیادی این آمار رو باید بهتون ارائه کنم. این ایده ها از طریق ارسال پیام شخصی برای همه ناظران، اعضای فعال، اعضای نیمه فعال و کمی فعال سایت ارسال شد. همینطور اعضای تازه وارد که خیلی کم هم فعالیت کردند اما بازم فعالیت داشتند. تعداد افراد شرکت کننده که به پیام شخصی پاسخ دادند 31 نفر بودند اما حالا چون چند نفری به سایت سر نزدند هنوز جواب ندادند به اون پیام ها و تعداد جواب ها بیشتر از این است. برای اینکه بحث و مشکل اعتبار و حقیقت هم پیش نیاد تمام پیام شخصی ها رو دارم و حتی سند تصویری هم تهیه شده از اونها. ما قبلا از طریق همین آمار و همکاری مدیران موفق شدیم تا با رای گیری میان نمایندگان ایفای نقش یک مدیر ایفای نقش انتخاب کنیم. حالا در نظر داریم تا اصلاحاتی را برای سایت مطرح کنیم. این موارد به مدیران از طریق بخش تماس با ما ارائه شد و حالا در این انجمن عمومی جواب های مدیران به این موارد رو میذارم:


۱. آزاد گذاشتن دسترسی بخش انجمن ها جهت مشاهده کاربران مهمان

توضیح: کاربران مهمان باید همانند گذشته حق استفاده و مطالعه تمام مطالب موجود در انجمن های عمومی سایت را داشته باشند. چرا که طرفداران هری پاتر اگر بخواهند واقعا جذب سایت شوند می توانند بسیار از موارد جذاب و مفید پیرامون بحث های کتاب ها و فیلم ها را در بخش انجمن ها مشاهده نمایند. مدیریت و ناظران می بایست بیشتر بر محتوا نظارت کنند تا این مورد موجب دریافت اخطار یا فیـلتر شدن سایت نشود. کم کاری مسئولین پیرامون امر نظارت موردی منطقی نیست که ظلمش بر حقوق طبیعی یک کاربر وارد شود.

اعضای موافق: ۸٧ %
نظر مدیران: موافق هستیم و عملی شد.۲. اجازه ارسال نظرات در بخش های مختلف سایت بدون نیاز به تایید مدیر (با انجام شدن نظارت بر محتوا توسط مدیریت)

توضیح: بی شک هر کاربر عضو در این سایت باید بتواند نظر خود را پیرامون یک مطلب ارائه کند. اگر چنین نباشد حقوق وی پایمال شد و او به عنوان یک هری پاتریست حق بیان آزادانه نظر خود (مشروط بر عدم توهین یا جناح گیری سیاسی) را ندارد. نباید سخن یک کاربر از دالان سانسور و ویرایش بگذرد تا پس از تایید مدیر نمایش داده شود. این موردی است که باید به آن توجه کرد. موضوع مدیریت و نظارت بر نظرها کاملا یک مورد منطقی است و کم کاری فرد مسئول پیرامون محتوای نظرات نباید تقصیر و ظلمش به گردن کاربران بیفتد تا نظر آنها پس از بررسی نمایش داده شود. می بایستنظرات مستقیما بدون دستکاری درج شوند و مدیر یا مسئول فعالی آنها را سریعا نگاه کند و اگر موارد سیاسی شدید و غیر اخلاقی مستقیم در آن پدیدار بود، آنرا بدون هیچ ویرایشی مستقیما حذف نماید.

اعضای موافق: ۸۱ %
نظر مدیران: موقتا مخالف هستیم. بیشتر از این چیزی که انتظارش رو داریم طول میکشه.چون هم یه سری مخالفت ها و ملاحظه هایی هست هم اینکه کمی طول میکشه تا مطمئن بشیم آیا در صورت برداشتن این محدودیت میتونیم کنترل کامل داشته باشیم روی نظرها یا نه.مسئله اش اینه که ممکنه یه مهمان یا یه کاربر بیاد توی یه خبر مربوط به دو سال پیش نظر مورد داری بده.ما باید مطمئن بشیم امکان اینکه تمام نظرها رو بتونیم با اولیت ارسالشون چک کنیم وجود داشته باشه بعد این مورد رو انجام بدیم.فعلا تا این مورد بررسی مدیران لطف میکنن و سعی میکنن نظرات را سریعتر تایید کنن تا این مورد هم حل بشه.۳. تشکیل گروه خبر

توضیح: کتاب های هری پاتر به پایان رسیده و فیلم آخر آن نیز به زودی پایان می یابد. لذا گستردگی خبرها پیرامون عالم جادویی خانم رولینگ دیگر مثل سابق نیست. اما وبسایت های خارجی برای جبران این کاستی و جاودانه سازی عالم جادویی اقدام به جمع آوری خبر در مناطق شهری خود در سرتاسر جهان پیرامون هری پاتر کرده اند. مصاحبه با نویسندگان و صاحب نظران مختلف پیرامون قصه های هری پاتر، تهیه گزارش و مصاحبه از کمپین های طرفداران هری پاتر، معرفی آیتم های تفریحی هری پاتری در سراسر جهان، جمع آوری نظرسنجی پیرامون سیر داستانی کتاب های هری پاتر و ... . سایت جادوگران با تشکیل گروه خبر و منصوب کردن هر فرد برای دو – شاخه از خبرها می تواند در این راستا مفید باشد. قاعدتا منظور از گروه خبر فقط کسی نیست که پای کامپیوتر خود خبرهای خارجی را ترجمه و نقل کند. در واقع افرادی که علاوه بر این کار به شکل حضوری در پایتخت و شهرستان ها اقدام به جمع آوری خبر پیرامون هری پاتر در ایران می کنند. با نویسندگان و صاحب نظران پیرامون هری پاتر گفتگو کنند. نکات مثبت آن را بررسی نمایند. با انتشارات قرار بگذارند و آمار فروش فعلی کتاب های هری پاتر را دریافت و هر چند ماه روی نمودار ببرند و این مسائل را در قالب خبر بروز دهند. در واقع تصور ما این است که هری پاتر دیگر در ایران مرده است چرا که ما فقط سایت جادوگران و هم نسل های خود را می بینیم. از هفت سال پیش تا حالا ما بزرگ شدیم و شاید هری پاتر دیگر جذابیت قدیم را برای ما نداشته باشد اما توجه داشته باشیم زمانی که ما نوجوان بودیم، نسل دیگری کودک بود و حالا آن نسل نوجوان شده و به هری پاتر روی آورده است. وظیفه ی ما معرفی هر چه بهتر این اثر و جاودانه سازی آن برای نسل بعدی است. کافی است یک نفر از گروه خبر چند بار در مدارس راهنمایی برای جمع آوری گزارش تصویری برود. آن وقت خواهیم دید که چه جمعیتی به لطف پوسترها و عکس های معروف هری پاتر جذب این کتاب ها و فیلم ها شده اند. نمونه ای را به زودی در نخستین شماره "ماهنامه جادوگر" خواهید دید که چه جمعیتی در پایتخت همچنان دیوانه ی هری پاتر هستند ! لذا تشکیل گروه خبر و با دسترسی های محدود (جدا از حس و حال مدیریت) موردی ضروری است. توجه داشته باشیم که گروه خبر جدا از مدیر خبر است و این گروه تنها دسترسی هایی پیرامون بخش اخبار و شاخه های خود را دارد.

اعضای موافق: ۹۴ %
نظر مدیران: موافق اما بدون دسترسی. میشه گروه ترجمه رو ایجاد کرد و یه انجمن هم برای اعضای این گروه ایجاد کرد که باهم بحث کنن و تبادل نظر کنن و کارهاشون رو هماهنگ کنن.فکر کنم مشکلی با این مورد نداشته باشیم.فقط برای ارسال خبر فکر نمیکنم بشه دسترسی داد به این اعضا که مستقیما این کار رو بکنن.اما میتونیم قول بدیم که اخبار ارسالی سریع تر تایید بشه و روی سایت گذاشته بشه.


۴. تشکیل انجمن مقایسه بسیاری از آثار ادبی و سینمایی در شاخه فانتزی با هری پاتر (نقد و بررسی، تحلیل، نکات مثبت و منفی و مقایسه های کلی و جزئی )

توضیح: از آنجایی که انجمن هایی همانند "تالار اصلی" و "تالار اسرار" با اتمام کتاب ها دیگر اشباع شده اند، می بایست انجمن جایگزینی برای آنها جهت هرچه فعال تر کردن بحث های هری پاتر و ایجاد جاذبه برای آنها اقدام کرد. باید یک انجمن جدیدی تاسیس گردد که در آنها سایر آثار فانتری معاصر (که هم اکنون به زبان فارسی نیز وبسایت هایی دارند) با کتاب ها و فیلم های هری پاتر مقایسه شود. مقایسه های کلی و جزئی. هدف تعیین برتری نخواهد بود و تنها نکات مثبت و منفی، شباهات و تفاوت ها و سایر مسائل آنها مقایسه می شود و کاربران علاقه مند قادرند تا تحلیل و نقدهایی ارائه کند. این موجب می شود تا از سوی سایت های فارسی زبان سایر آثار فانتزی نیز افرادی "جذب/باز جذب" سایت شوند تا به نوعی بتوانند آثار جدیدی که بیشتر از هری پاتر به آن علاقه مند شده اند را با دیدگاه گسترده خود هر چه بهتر و بیشتر مقایسه و معرفی کنند.

اعضای موافق: ۸۱ %
نظر مدیران: مخالف. فعلا منتفیه یا به حالت معلق در میاد.چون حرکت خیلی بزرگی حساب میشه درباره هویت سایت، که بدون اجازه هری نمیتونیم انجامش بدیم.انجام دادن یا رد کردن این موضوع میمونه تا وقتی که خود هری بیاد و بتونیم باهاش مشورت کنیم.چون شدیدا هم باهاش مخالف بود قبلا و الان نمیتونیم تنهایی و بدون مشارکت اون همچین حرکت بزرگی رو انجام بدیم.۵. تشکیل گروه ترجمه

توضیح: این گروه کاملا متفاوت از گروه خبر است و هدف آن ترجمه مطالب طولانی تر از خبرها (مقاله ها و ...) پیرامون کتاب ها، فیلم ها و آیتم های هری پاتری است. ترجمه نقدهای برجسته انگلیسی زبان پیرامون کتاب ها، ترجمه مصاحبه های فنی با عوامل فیلم ها، ترجمه معرفی نامه ها و توضیحات پارک ها و نمایشگاه های جهانی هری پاتر، تکمیل بخش فرهنگنامه سایت و موارد مشابه است.

اعضای موافق: ۸٧ %
نظر مدیران: موافق اما بدون دسترسی مستقیم
توضیح اضافه: با توجه به موافقت شدن، این گروه فعالیت خود را آغاز نموده اما هنوز گروه کاربری اون ساخته نشده و دسترسی اون هم به اعضای این گروه داده نشده. بحث شده بود تا فعلا برای پروژه تکمیل فرهنگنامه، اعضای این گروه دسترسی گروه پاتروپدیا را داشته باشند نه سایر بخش ها همانند مقالات اما آن نیز هنوز داده نشده.خب. با توجه به بی توجهی مدیریت سایت به درصد اعضای موافق برای این موارد، خواستار این هستم که موارد که پاسخ منفی گرفتن از جانب مدیران، اجرایی بشن. اگر توضیحات منطقی تری هست، ارائه کنید تا اعضایی که رای دادن از طریق پیام شخصی هم بحث کنند و نظراتشون رو ارائه کنند. چون هر چقدر از طریق بخش تماس با ما اقدام شد، یا دیر جواب گرفتیم یا اصلا جواب درست و نهایی نگرفتیم. اگر این روند مخالفت و همگام بودن با اعضا بخواد باز تکرار بشه، در اصلاحات بعدی احتمالا خیلی ها رای به اصلاحات جدی تر در امور فنی و اجرایی و مدیریت سایت خواهند داد.


ویرایش شده توسط آلبوس دامـبـلدور در تاریخ ۱۳۹۰/۱/۹ ۲۰:۱۰:۱۹
ویرایش شده توسط آلبوس دامـبـلدور در تاریخ ۱۳۹۰/۱/۹ ۲۰:۱۱:۱۸
ویرایش شده توسط آلبوس دامـبـلدور در تاریخ ۱۳۹۰/۱/۹ ۲۰:۲۰:۴۳

"Severus...please..."
تصویر کوچک شده


هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.