هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: نظر سنجی رولینگ - نویل پسری که ممکن بود دومین انتخاب باشه
پیام زده شده در: ۶:۳۷ شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۸۴

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
مگی منظور من رو از تیوری کرام نوشته یعنی من میگم خود رولینگ هم معتقده که اینطوری کشکی هم نیست که هر کسی توی اون موقعیت بتونه همچین کاری رو بکنه اولا که دست خود مادر نیست که میزان علاقش به بچش چقدر کم یا زیاده ثانیا از قبل که ولدی بهش جغدت نفرستاده که میام و کارتون رو میسازم یدفعه وارد شده و کلا من فکر میکنم دلیل اینکه ولدی هم این طلسم رو نتونسته دفع کنه همینه اصلا همه جا فقط خود ولدی داره میگه این طلسم رو یادم رفته بود و فلان و به نظر من ممکنه این حرف رو کلا داره الکی میگه که ضایع نشه شاید اصلا از همچین چیزی خبر نداشته که به نظر من همینه

دلیل اینکه اول هم هری رو انتخاب کرد همونه که دامبل گفته یعنی هری رو خطرناکتر دیده چون پسر دو تا از خطر ناکترین دشمناش بوده.
در ضمن شما به چیزایی که در پست قبلی نوشتم توجه کردید ؟ اصلا چرا پاتر هااون طلسم باستانی رو برای حفاظت از خودشون قرار دادن و چرا رفتن قایم شدن؟ و چرا به جای سیریوس راز نگه دار رو پیتر قرار دادن؟ آیا پدر و مادر هری از پیشگویی خبر داشتن که تمام این کار ها رو کردن؟
باز نکته دیگه ای که نوشتم: آیا اگه ولدی پیشگویی رو نمیشنید و غیره باز هم پیشگویی صدق میکرد فقط به صرف اینکه وجود داره؟

به فلور:
اون مطالب رو از روی خود نمایشنامه مکبث نوشتم. رولینگ فقط به نمایشنامه اشاره کرده

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۶:۴۲ جمعه ۱۳ خرداد ۱۳۸۴

پروفسور مينروا ‏مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۳:۱۵ شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 895
آفلاین
به نظر من نویل هیچ نقش مهمی رو نخواهد داشت. یعنی تو پیشگویی و سرنوشت هری هیچ کاری نخواهد کرد. اینو خود رولینگ میگه. اونطوری که من فهمیدم نویل فقط در جنگ ها شرکت می کنه. اینکه دیگه بیاد جون خودش رو برای هری فدا کنه یا نمی دونم بگیره ولدمورت رو بکشه به نظر من نتیجه گیری های غلطیه. نویل همونطور که تو جنگ سازمان اسرار بود تو جنگ های دیگه هم شرکت می کنه. همین.

در ضمن اینکه همه میگن انتخاب انتخاب، به نظر من موقتی بوده! یعنی منظورم این بود که ولدمورت می دونسته که دو پسر هست که پیشگویی در بارشون صدق می کنه. خب هر آدم عاقلی، به خصوص ولدمورت این نتیجه رو می گیره که هر دو پسر رو بکشه. احتمال این رو هم میده که ممکنه اشتباه کرده باشه پس برای اینکه خیالش راحت باشه گزینه معقول اینه که هر دو رو بکشه! حالا ولدی شاید هری رو زودتر می خواسته بکشه چون خونه شون نزدیک تر بوده...شاید خونه نویل خارج از شهر بوده چه می دونم. ولی به نظر من اگه ولدمورت می تونست هری رو با موفقیت بکشه بعد از اون می رفت سراغ نویل ولی خب حماقت کرد و اول رفت سراغ هری.

در مورد جادوی باستانی
من متوجه نظر هری نشدم که میگه این فقط یه تئوری هست. اگه میشه بازش کن.

در مورد گفته کرام باید بگم که حتما که نباید ولدی این کارو بکنه.
در کل ایده به این صورته که اگه ورد آواداکداورا به طرف کسی فرستاده بشه (حالا هر کی که می خواد می تونه بفرسته، چه ولدی چه مرگ خواراش) و بعد یکی خودش رو از روی عشق فدا کنه، جادو باستانی بوجود میاد. مطمئنا در اون سال ها یکی باید این کار رو می کرد ولی چنین چیزی گزارش نشده!

در ضمن یه چیزی بگم...به نظر من اینطور نیست که ولدمورت قادر مطلق و عالم همه چیز از جادوی سیاه باشه! مرگ خوارهایی هم به نظر من هستن که خیلی قوی باشند ولی خب یه ذره کوچولو کمتر از ولدی می دونن. این مرگ خوارای قوی، احتیاجی نمی بینن که با ولدی دوئل کنن و خودشون جانشینش بشن چون کلا هدفهاشون با ولدی یکیه. همچنین می دونن که ولدی یه ذره کوچولو قوی تره پس از خیرش می گذرن. پس اینطور نیست که ولدی خیلی قدرتمند باشه و بقیه همه اون ته پله باشن!

Minerva McGonagall

Head of Gryffindor House

Deputy Headmistress

Less Expectation , Less Disappointment

پیام زده شده در: ۱۶:۱۶ جمعه ۱۳ خرداد ۱۳۸۴

harry potter2

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۱۹ دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۵ شنبه ۱۷ دی ۱۳۸۴
از پرايوت درايو شماره 4
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 35
آفلاین
نظر من اين كه نويل در اينده نقش مهمي رو بازي ميكنه شايد ربتي هم به پيشگوي داشته باشه و يك روزي خودش رو فداي هري بكنه اين كه يه پسر ترسو و دست و پا چلفتي در دير گريفيندور باشه عجيبه

پس شايد بالا خره نويل يه كاري بكنه شايد هم پيشگوي اصلا مربوت به نويل باشه نه هري و فقت هري اين وست تباه بشه خودتون ميدونيد از جي.كي.رولينگ هيچ چيز بعيد نيست .

اومديم و يه بلاي سر هري اومد(خداي نكرده) يه دفه ببينيم نويل ولدمورت رو كشت.

اون وقت من رولينگ رو ميكشم........

:bigkiss:

پیام زده شده در: ۵:۰۰ جمعه ۱۳ خرداد ۱۳۸۴

کرام سابق

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۵۳ دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۵۰ شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۲
از هاگوارتز..تالار اسلیترین
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 901
آفلاین
نقل قول:

آیا تو این 11 سالی که ولدمورت کشت و کشتار می کرده، هیچ کدوم از والدین جون خودشون رو فدای فرزندانشون یا کسانی که به آن ها علاقه داشتند نکردند؟!
واقعا عجیبه

مگ گونگال عزیز...ولدمورت فقط به بزرگسالان حمله میکرده....اون حتی به بعضی ها این افتخار نمیداده که به دست خودش کشته بشن و افرادشو برای کشتن ونا میفرستاده((مثل برادر سیریوس بلک))
این برای بار اول بود که ولدمورت به یک پسر حمله میکرده و این اولین بار بود که مادری سعی کرده خودشو فدای فرزندش کنه

مادر و پدر نویل هم از این قاعده مستثنی نیستند....من با رولینگ کاملا موافقم...اگر ولدمورت به جای هری نویلو انتخاب میکرد و اگه مادر نویل جای لیلی اونز خودشو فدا میکرد...به نظرتون نویل قادر بود که مثل هری بارها ولدمورتو شکست بده؟

پاسخ من به این سئوال منفیه...بعضی چیزها هست که در ذات انسانها وجود داره و در برخی اصلا موجود نیست...شهامت هم از اول در وجود هری بوده...در وجود نویل هم بوده((به فصل تعقیب و گریز محفل ققنوس توجه کنید)) ولی نویل به دلایلی از هری دست و پا چلفتی تر بوده...چراکه اولا دچار بحران روحی عظیمی بوده...ثانیا نمیتوانسته به خوبی جادو ها رو اجرا کنه و این تفاوت نویل وهری پاتر هست

نویل لانگ باتم....شخصیتی ترسو نیست ...ولی قادر نیست کارهای بزرگی رو انجام بده...گه گاه جرقه هایی از خودش بروز میده ولی این کافی نیست

هری پاتر به عکس...فردی خودساختست...چرا که سایه پدر و مادر بالای سر او نبوده.....کارهای منزل اکثرا بر دوش او بوده...هر نوع کاری هم انجام داده

به طور کلی...اگر نویل جای هری میبود...شاید اصلا تا وقتی که از پیشگویی مطلع نمیشد....هیچکدوم از کارهایی را که هری انجام داده بود انجام نمیداد...چرا که هری از پدر خودش هم ارثهای برده بود و عاشق نقض قوانین بود

کرام اسبق!

قدرت منتقل شد!

پیام زده شده در: ۱۷:۰۷ پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
خیلی بحث جالبی شده بین هری و نویل یکی انتخاب می شده و حالا هری انتخاب شده من فکر می کنم که وقتی بین دو چیز آدم بخوا انتخاب کنه خیلی سخته تا وقتی یک چیز باشه هر احتمالی وجود داره که درست انتخاب کرده یا نه و هر چیز دیگه
در مورد اونای که پیشگوی رو به مکبث دادن این نوشته هارو از کجا آوردی؟(منظورم به هری هست) این اطلاعات رو از کجا اوردی؟ این موجودات کجایه کتاب هستن؟ اینارو که گفتی من تاحالا نشنیده بودم اینارو رولینگ گفته یا نظریه بوده؟ اگه نظریه است نمی شه روشون زیاد تاکید کرد
فقط در یک مورد من بعضی جاهایه این موضوع رو خوب متوجه نشدم من تنها اینجور بودم یا کسی هم مثل من بوده؟
از اینا هم بگذریم اون سوار شدن به اتوبوس منم در لحطه ی اول تعجب کردم چرا اسم خودشو نگفت؟ البته یک جواب دارم اونم اینکه شاید به دردسر می یفتاته ولی به هر حال حتما در اون لحظه ی بحرانی اسمی یادش نیمده گفته نویل لانگ باتم
درباره ی شاهزاده بودن نویل نظر خاصی ندارم ولی چرا رولینگ یک فرد پخمه رو انتخاب کنه؟ این همه آدم مهم! من فکر می کنم نویل ارزش این چیزارو نداره ولی اگرم شاهزاده بشه می شه قبول کرد چون پیشگوی درباره اونم بوده فقط یک مورد کلا چرا رولینگ نویل رو انتخاب کرد که در کنار هری قرار بگیره تا کتاب 5 هیچ چیز مهمی نبود ولی یکدفعه شد رقیب هری!
در مورد اونکه جادویه باستانی که در وجود هری بوده فکر نکنم بلد بودن بخواد لیلی خالصانه خدشو فدای هری کرد من یک فکری که از ذهنم گذشت اینکه در کشورهایه غربی زیاد مهر و محبت بین بچه ها و پدر و مادر نیست و کلا برایه رولینگ این مسعله مهم بوده البته استثنا هم وجود داره ولی در کل در کشورهای غربی عشق بین فرزند و مادر کمه همون طور که می بینید در سن 15 می رن مستقل زندگی می کنن
یک چیز دیگه اینکه مثلا رولینگ می خواسته عشق رو نشون بده اون می خواسته عشق واقعی رو نشون بده
یک مورد دیگه درباره رون اینکه باز اون که نیمه خالص نیست چطور شاهزاده باشه؟ من فکر کنم گودریک گریفندور شاهزاده نیمه خالص باشه به خاطر اون نوشته ی سایت رولینگ در تابستون گذشته اصلا شاید شاهزاده انسان نباشه!
در مورد عشق باید بگم همیشه تو داستانا عشقه من یک کتاب خیالی مثل هری پاتر جادوی خوندم که یک عالمه مراحل داشت و آخرین مرحله رسیدن به عشق بود (اسم کتاب داستان بی پایان هست) ولی آیا رولینگ باز می خواد عشق رو قرار بده؟ اینکه بی مزه می شه اینم که می شه مثل داستانهایه گذشته پس فرق این داستان چیه؟
در آخر من بازم به اینجا سر می زنم ببینم نظرات چیه

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۰:۲۳ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
در موردیشگویی:
این قضیه پرافسی کلا مسایل زیادی توش هست مثلا بعد از اینکه پرافسی ساخته شده اون موقع که هری به دنیا اومد آیا پدر و مادرش خبر نداشتن؟ عجیبه که به پدر و مادر بچه همچین چیز وحشتناکی رو نگن. اونوقت بعد از اینکه دامبلی خبر دار میشه اگه لیلی یا جیمز یا هر دو از پرافسی خبر داشته باشن این تولید هزار تا تیوری دیگه میکنه مثلا همیشه یه سوالی برای من بود که واقعا چرا به جای سیریوس ورم تیل باید به عنوان سر نگه دار انتخاب بشه؟ سیریوس که خیلی نزدیکتر بوده حالا با توجه به این اینو میشه اینطوری گفت که برای از بین بردن ولدی اینا میخواستن هر کاری بکنن یعنی مثلا جیمز خودش و لیلی و هری رو فدا کرده که ولدی از بین بره یعنی مخصوصا به ورم تیل گفتن که سر نگه دار باش تو این مایه ها
حالا یه ایراد به کل منطقی که به این وارده این که اگه لیلی دونسته هری رو به مرگ فرستاده اونوقت دیگه نمیشه گفت عشق مادریش کاملا پاک و ناب بوده و اونوقت دیگه نیروی عشقه قاعدتا درست عمل نمیکرده در نتیجه تازه برای شروع این تیوری باید فقط جیمز خبر داشته باشه
یه چیزدیگه در مورد این پرافسی اینه که خب بالاخره این ولدی به خاطر اینکه جریان پرافسی رو شنیده رفته هری رو بکشه دیگه ؟ اگه این مسلم باشه یعنی ولدی تا زمانی که اون طرف برای دامبل داشته تعریف میکرده چیزی از پرافسی نمیدونسته در نتیجه اگه تا ابد هم چیزی نمیفهمیده یعنی اینکه تا ابد هم حفاظت میشده؟ در کل میخوام بگم اگه اصلا نرفته بود هری رو بکشه باز این پرافسی باید صدق میکرد یا نه یعنی باز اینا باید یه جایی با هم روبرو میشدن یا نه؟ تهش میخوام بگم بالاخره این پرافسی جبر بوده یا اختیار توش بوده. یعنی دیگه چون پرافسی در کاربوده دیگه هری هیچ راهی نداشته و همینطور ولدی و وقتی پرافسی ساخته شد دیگه حتما اتفاق میافته؟ تو خود مکبث هم جریان به همین صورته یعنی حتی اگه ساحره ها پیشگویی رو به مکبث نمیگفتن اینطور نشون داده که باز هم پیشگویی اتفاق میافتاد
در مورد این مکبث هم یه سرچی کردم اولا که در اون نمایشنامه هم خیلی از لغت blood برای نشون دادن تبار اصیل و اینا استفاده شده
بعدش یه چیز جالب:
ساحره هایی که پیشگویی رو به مکبث میگن به نام weird sisters ازشون اسم برده میشه و آوازم میخونن به نظرم رولینگ کاملا این گروه خواهران عجیب رو از همین جا گرفته و سه نفرم هستن
بعد در جایی که ساحره ها میخوان پیشگویی رو به مکبث بگن یکیشون میگه درود بر تو مکبث که ازاین به بعد پادشاه هستی و لغت king رو میاره در حالیکه مکبث اصلا احتمال پادشاهیش صفر بوده

در مورد این کینگ یه مورد جالب اینه که رولینگ گفته اگه فلان جور میشد الان نویل کینگ میشد در نتیجه آیا باید الان نتیجه گرفت در حال حاضر کینگه هریه اینم که مگی میگه همینجوری نوشته برای خودش چیز جالبیه حالا من یه آماری در مورد این کینگ گرفتم تو کتابا:

در کتاب یک دو مورد بدون حرف اول بزرگ یا اشاره خاص
در کتاب دو 3 بار بازم بدون ربط ( یه بار در مورد گیلیدی گفته شده دو بار در مورد باسیلیسک )
در کتاب های سه و چهار اصلا نیومده
کتاب 5 که اصل کاری هست روندارم روی هاردم تو سایتم که نیست باید دید به غیر از اون weasly is our king دیگه جایی اومده؟

پیام زده شده در: ۷:۱۵ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
اون مساله رو رولینگ به نظر من داره از خودش ایده میده یعنی اینکه مادر نویل اگه جونشو میزاشت حالا چی میشد من فکر میکنم که این یه تئوری هست فقط نه اینکه حالا هر مادری این کارو کرد بچش جون سالم به در ببره

در مورد باهوش بازیای دیگه در مورد کینگ و اینا مطمان باشید این یدونه مارک اوانز دیگه نخواهد بود مریض نیست که کینگ رو کپیتال بنویسه شما وقتی چیزی مینویسی همینجوری الکی حرف اول یه کلمه رو بزرگ میزاری؟

پیام زده شده در: ۲۲:۵۸ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۴

سرژ تانکیان old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۰۹ یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 526
آفلاین
سلام بازم تشكر از پروفسور

در مورده انداختن والدين رويه بچه ها ميشه گفت رولينگ بد منظورشو بيان كرده....منظوره كليش همونه كه طلسم باستاني رو اجرا كنن...ولي من كلا با اين مشكل دارم...مگه فقط ليل اين طلسمو بلد بود..اين همه ولدمورت آدم كشت..چرا كسي جونشو بخواطره مثلا زنش يا بچش فدا نگرد...يه خورده ميشه گفت به((هري پاتر و عشق به والدين))مربوط ميشه...هوالمطلوب

در مورده ايني كه گفتين اسمه نويلو آورد

ميشه گفت كه شما زيادي گير ميدين....خوده رولينگ بفهمه شاخ در مياره كه اينقدر ريز بينين....يه خورده مشكوك ميزنه ولي بازم خرفه پروفسور قانع كنندس..وهوالمطلوب

اين جوابايي كه رولين ميده همه حساب شدس...يعني ميشه گفت حتما ضروري بوده كه كلمه شاه رو آورده...شايد بعدا بفهميم.هوالمطلوب

اصلا امكان نداره ولدمورت مثبت در بياد....مثله داستانهايه مسخره اي ميشه كه ويدا اسلاميه به خورده ما ميده......

پیام زده شده در: ۱۷:۰۲ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۴

پروفسور مينروا ‏مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۳:۱۵ شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 895
آفلاین
از همه دوستان تشکر می کنم که خبر را خواندن و ترجمه من رو پسندیدند. البته هری هم به من کمک کرد. از ایشون هم متشکرم.

و اما در جواب شما
1. من هنوز معتقدم که کلمه شاه در اینجا معنای به خصوصی نداره و رولینگ فقط این اصطلاح رو به کار برده چون میخواسته نشون بده که نویل هم مثل هری یه زندگی مشغول و مشهوری می داشت! البته این نظر منه که می گم جدی نگیرید

2. با مکبث آشنا نیستم پس نمی تونم نظری بدم

3. اینکه هری اسم رون رو نگفت چون نمی خواست که رون رو به درد سر بندازه برای همین اسم نویل رو گفت چون می دونست که زیاد بهش گیزر نخواهند داد. مثلا شما اگه تو درد سر باشید و می خواید از زیرش در برید آیا اسم دوست صمیمی خودتون رو میگید؟ مطمئنا خیر

ولی یه موضوعی که به نظر من خیلی مهم هست اون جایی هست که رولینگ میگه آیا والدین نویل هم این آمادگی یا میل را داشتن که خود را فدای فرزندشون کنند یا خیر.

و این واقعا جای سوال داره! یعنی بنا بر گفته رولینگ هر پدر و مادری که خودش رو جلوی آوادا کداورا بندازه باید طلسم باستانی رو بوجود بیاره. (البته منظورم در حضور خود بچه ها هم هست. یعنی دقیقا مثل موقعیت هری و لیلی) حالا آیا تو این 11 سالی که ولدمورت کشت و کشتار می کرده، هیچ کدوم از والدین جون خودشون رو فدای فرزندانشون یا کسانی که به آن ها علاقه داشتند نکردند؟!

واقعا عجیبه

Minerva McGonagall

Head of Gryffindor House

Deputy Headmistress

Less Expectation , Less Disappointment

پیام زده شده در: ۱۶:۵۹ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۴

باک بیک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۰ پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۱:۴۶ پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
از جنگل ممنوع
گروه:
کاربران عضو
پیام: 340
آفلاین
هري واقعيه كدومه؟ جاي گيلدروي خالي اگرنه با اين وضع سه بار "هوم...چه مشكوك" رو بكار ميبرد.
من كلا نفهميدم اين جمله{پسری که به شاه شدن خیلی نزدیک بود؟ } چه ربطي به صحبتهاي رولينگ داشت.انگار كه اين جمله رو برداشتن گذاشتن وسط جواب رولينگ. هيچ هماهنگي بين اين جمله و گفته هاش پيدا نميشه؟ نظر شما هم همينه يا من نتونستم منظورشو بفهمم.
========
به هری(بدونه دو نقطه زير ی): در سوال اول به جاي كلمه نويل ، رون نوشتييد.مگر اينكه منظور Weasley is our King باشه

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.