هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: دامبلدور چطور بلافاصله از اتفاقات افتاده در گودریک هالو باخبر شد ؟
پیام زده شده در: ۱۳:۳۴ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
یه نظریه ی بدون تفکر زیاد!:

نظرتون راجع به اسنیپ چیه؟ اسنیپ جاسوس دامبلدور بوده و بین مرگ خوارا نفوذ داشته. به راحتی میتونسته فهمیده باشه که ولدمورت به خونه ی پاترها حمله کرده چون همه ی مرگ خوارا خبر داشتن. و بعدش رفته خونه ی پاترها و دیده که خونه خراب شده و بقیه ی ماجرا، و بعد بلافاصله به دامبلدور گزارش داده.

البته نظریه ی ارتباط از طریق یه نفر در تابلوی نقاشی هم خیلی دور از ذهن نیست، فقط از این طریق دامبلدور از نتایج حمله نمیتونسته با خبر شده باشه.

اما این که چرا خود دامبلدور نرفت اونجا، خوب شاید کارای مهم تری داشته، و به علاوه اوضاع رو هم آروم میدیده (چون یک روز از ماجرا گذشته بوده) و میدونسته که اگه هگرید بره مشکلی پیش نمیاد. زمان برای دامبلدور خیلی مهم بود.

خراب شدن خونه هم همون طور که یکی از دوستان گفت، اثر طلسم آواداکداورا بوده که همه میدونیم قدرت تخریبش میتونه زیاد باشه، خصوصا این که به طرزی کاملاً غیرعادی برگشت داده شده به خود ولدمورت.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۰۷ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
1- شاید دامبلدور به پیتر شک داشت ولی یادت باشه غیر از خود لیلی و جیمز و سیریوس کس دیگه ای نمیدونست که پیتر رازدار شده .... دامبلدورم نمیدونست اگر میدونست که سیریوس این همه سال تو ازکابان نمیموند چون در تمام این سیزده سال همه فکر میکردن سیریوس به پاتر ها خیانت کرده نه پیتر.

2- درست متوجه نشدی منظور من این بود که با توجه به این که اونا با یک رازدار مخفی شده بودند چطور دامبلدور میتونست زمان و نوع حمله رو پیشبینی کنه؟ چون این کار عملا تا زمانی که راز دار خونه پاتر ها رو لو نده غیر ممکن بود که با توجه به اعتمادی که جیمز به سیریوس داشت جای هیچ شک و شبهه ای هم برای کسی باقی نمیذاشت که سیریوس به اونا وفادار میمونه.

3- هر چند که چنین فرضیه ای غلطه چون خود جیمز و لیلی هم سعی میکردند ولدمورت رو از هری دور کنند و در اون صورت اونم باید میرفت کمکشون با این حال اونوقت از کجا میدونست که چنین طلسمی در وجود هری نهفته است؟ حتی باهوش ترین جادوگرام نمیتونن چنین احتمالی رو بدن و بگن حالا که فلانی مرده حتما چنین جادویی در بدن هری به وجود اومده اونم زمانی که تازه ولدمورت لیلی رو کشته و هیچ چیز مشخص نیست. تازه حالا توی گیر و ویر اون شخص چطوری باید یاد این جادو بیفته خدا میدونه. در هر حال به نظر من اگر حرفت درست بود اون شخص باید خودشو نشون میداد که نداد.

4- منم نگفتم شما گفتین

در مورد این که کی اول رسیده بود به هر حال میدونم که سیریوس همون لحظه ها رسیده بود. به هر حال فراموش نکن همه قدرت فرستادن پاترونوس رو دارن حتما لازم نیست سیریوس این کار رو کنه.

اون مورد آخرم حق با توئه خونه فقط خراب شده بود

پیام زده شده در: ۱۱:۴۰ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

آرامينتا  ملي فلوا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۶ شنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۱۶ دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۸۶
از اولين پله!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 173
آفلاین
به نظر من كسي توي خانه ي پاتر ها بود به دلايل قبلي و زير:

1. من نگفتم جيمز از حضور كسي با خبر بوده! در ضمن دامبلدور مي دونسته كه پيتر رازداره و من گفتم كه دامبلدور شك داره به پيتر!! و مي دونه كسي براي لرد جاسوسي مي كنه.

2. دامبلدور مي دونسته كه ولدمورت به پاتر ها حمله مي كنه. پس فكر مي كنين براي چي بهشون گفت مخفي بشن؟ براي چي افسون رازداري رو اجرا كردن؟ پس حمله ي لرد با توجه به اينكه قسمتي از پيشگويي رو شنيده بوده قطعيه! در مورد آب و غذا هم فكر نمي كنم براي جادوگرها تهيه اين چيزها سخت باشه!
در عين اينكه توي كتاب سوم سيريوس به پيتر مي گه موقعي كه رازدار شدي با خوشحالي رفتي و به ولدمورت گفتي! در نتيجه فكر نمي كنم زمان خيلي زيادي در انتظار بوده باشه!

3. در اين مورد به نظرم اون فقط مسئول حفظ جون هري بوده! خود ولدمورت گفته كه من برام مهم نيست اگر افرادي كشته ميشدن فقط سلامت تو برام اهميت داشته!

4. من هم نگفتم زير شنل نامرئي بوده! قاعدتا جادوگران قدرتمند راه بهتري هم بلدن!

وقتي سيريوس مياد توي كلبه هاگريد اونجاست! يعني دامبلدور به سرعت متوجه اين قضيه شده و هاگريدو فرستاده! مهم اينه كه دامبلدور از كجا فهميده؟
اگر فرض كنيم هيچكي اونجا نبوده پس نه ميشه به پاترونوس استناد كرد و نه به وسايل ارتباطي ديگه!

راستي..توي كتاب ننوشته كه خونه آتيش گرفته فقط گفته داغون شده! كه اين رو ميشه ناشي از مبارزات دونست!( دامبل با آوادا از بالاي برج پرت شد!)

پیام زده شده در: ۱۱:۱۰ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
خوب منم چندتا نظر بدم شاید کمکی بهتون بکنه:

به نظر من کسی در خانه پاترها نبوده به دلایل زیر:

1- جیمز کاملا به سیریوس اعتماد داشته و میدونسته که اون رازشونو نگه میداره و اینکه کلا یکی رو یواشکی به جایی بفرستن کار درستی نیست. هیچکسم در لحظه آخر نمیدونست جای سیریوس و پیتر عوض شده.

2- نه قرار بوده که ولدمورت پاتر ها رو پیدا کنه و نه اصلا زمان احتمالی این حمله مشخص بوده. قطعا اون شخص به آب و غذا و اینا احتیاج داشته پس نمیتونسته مخفیانه اونجا باشه یا مدت طولانی برفرض اینکه حرف شما درست باشه اونجا کیشیک بده.

3- اگر چنین شخصی در اونجا باشه خوب همونجور که شما پیشبینی کردید در اون صورت باید از جون پاتر ها دفاع کنه. قرار نبوده فقط به صورت یک شاهد در اونجا حضور داشته باشه تا ببینه کی پاتر ها میمیرن و چگونه میمیرن.... چون هیچکس فکر نمیکرده اون موقع قراره اتفاق جالبی بیفته.

4- همونجور که دامبلدور میتونه زیر شنل نامرئی رو ببینه حتما ولدمورت هم میتونه ببینه.

--------------------------

کلا به نظر من راههایی هست برای اینکه بقیه متوجه این مسئله بشن. یعینی حتما لازم نیست شاهد سومی در خانه حضور داشته باشه:

1- سیریوس بلک همون موقع ها به خانه پاترها رفته و میدونید که اعضای محفل به وسیله پاترونوس چقدر راحت با هم ارتباط برقرار میکنند. از این طریق خیلی راحت میتونسته به بقیه پیام برسونه.

2- علامت شوم روی دست مرگخواران که با رفتن ولدمورت از میانشون کمررنگ میشه و دیگه درخشش نداره. پس در نتیجه زمانی که ولدمورت از قدرت سقوط کرد حتما تمام مرگخوارا متوجه قضیه شدن.

3- هاگرید در کتاب اول گفت تمام خانه پاترها در حال سوختن بوده ... یعنی در هر حال این انفجارها و مبارزه ها توجه همه رو به اون سمت جلب کرده بوده و کسانی مثل دامبلدور خیلی راحت میتونستند بفهمن این درگیری ها مربوط به چیه.

-------------------------

اما در مورد اینکه میگین که از کجا این اتفاقات رو همه فهمیدن با جزئیات کامل میشه باز به قسمت هایی از کتاب اشاره کرد که نشون میده این سوال کلا غلطه چون هیچ کس نمیدونست دقیقا چه اتفاقی افتاده. من چون زیاد حوصله گشتن نداشتم فقط دو تا نقل قول از کتاب اول میزارم که درستی حرف منو ثابت میکنه:

تازه مسئله جغدها در مقابل شایعات پخش شده چیزی نیست. میدانی مردم در مورد غیب شدنش و اینکه بالاخره چه کسی جلوی او را گرفت چه میگویند؟

خوب این موضوع نشون میده که این قضایا کلا اون اول به صورت شایعه پخش شده و نمیشه گفت همه قطعا میدونستند چه خبره ... یادتون باشه که در کتاب اول بحث زیادی در مورد ارتباط بین جادوگرا شده ... به عبارتی کافی بوده چند نفر بخوان این خبر رو پخش کنن اونوقت میشه حدس زد سرعت پخش این خبر بعد از مدت کوتاهی چقدر زیاد میشود که با توجه به سه موردی که در بالا اشاره کردم حداقل به نظر من مسئله عجیبی نیست.

دامبلدور گفت: فقط میتوانیم حدس بزنیم. شاید هم هیچگاه نفهمیم.

این عین جمله ایه که دامبلدور در کتاب اول گفته و من مطمئنم در کتاب های بعدی هم باز این موضوع رو به هری گفته فقط وقت ندارم دونبالشون بگردم.

دامبلدور در اینجا گفت شاید هیچگاه نفهمیم ... در صورتی که اگر کسی آنجا بود هیچ وقت نمیگفت هیچگاه نفهمیم. پس این تئوری که دامبلدور از اول همه چیز رو میگفته کلا غلطه....

------------------------

اما در مورد اینکه چطور به مرور زمان قضیه آن شب روشن شد:

مهمترین دلیلش این بود که دامبلدور در کتاب اول دید کوییرل نمیتونه به هری دست بزنه چون ولدمورت در درونشه از اینجا خیلی راحت میتونست به وجود جادویی که در بدن هری نهفته بود پی ببره و خیلی راحت بفهمه چه اتفاقی افتاده بود.

در مورد این ترتیب که اول جیمز مرد یا لیلی سوای کتاب سوم که هری از طریق دیوانه سازها متوجه حادثه شد ولی از قبلشم به نظر من از روی اجساد میشد این موضوع رو حدس زد هر چند که نمیدونم تا قبل از کتاب سوم به ترتیب کشته شدنشون اشاره شده بد یا نه. در هر حال فکر میکنم دلایلم درست باشه.

و در آخرم که در کتاب چهارم ولدمورت به هری توضیح داد چطور شد که زنده موند.

در حقیقت این دلایل برای این بود که بگم به نظر من چیز مخفی وجود نداره که بخوایم راجع بش بحث کنیم

پ ن: این پست بخاطر اصرار های مکرر بارون خون آلود بود

پیام زده شده در: ۱۰:۰۶ سه شنبه ۵ دی ۱۳۸۵

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
خب نكته ارمينتا هم خيلي جالب بود
ممكنه تو اين 24 ساعت وقفه خيلي اتفاقاتي افتاده باشه كه ما ازش بي خبريم
خيلي اتفاقات هست كه بايد بفهميم چي بوده ؟
اينكه چرا خونه پاترها تبديل به ويرونه شده
وقتي طلسم لرد به هري ميخوره و برعكس ميشه به خودش ميخوره ديگه ولده مورت جسمي نداشته كه بخواد خونه رو ويرون بكنه پس اين وسط يه اتفاق مشكوك افتاده
من فكر ميكنم بعد از اينكه ولده مورت سقوط ميكنه و جسمش رو از دست ميده يه اتفاقات ديگه اي هم مي افته

ولي تو اين 24 ساعت ؛ شايد طلسم ها و جادو هاي دامبلدور رو هري مهر و موم ميشده

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۲۳:۱۵ دوشنبه ۴ دی ۱۳۸۵

آرامينتا  ملي فلوا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اولين پله!
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خوب به نظر من كسي توي خونه ي پاتر ها بوده! البته كسي اطلاع نداشته..بجز دامبلدور!

1. دامبلدور مي دونه كه ولدمورت پيشگويي رو گرچه نصفه شنيده. چون اسنيپ رو ديده بود!(اشاره به صحبت هاي پروفسور تريلاني)

2. مي دونسته كسي از طرف پاتر ها جاسوسي مي كرده، و حتي مي خواد خودش رازدار بشه( خود دامبلدور) ، كه پيتر پتي گرو راز دار ميشه و دامبلدور بهش اطمينان نداره!( اشاره به صحبت هاي فاج در كتاب سوم)

3. هري تنها كسيه كه مي تونه لرد سياه رو از بين ببره. و لرد در صدد كشتن هريه.

4. دامبلدور توي كتاب پنجم به هري ميگه من از هر كسي كه از تو محافظت مي كرده دفاع مي كنم .... و من بيش تر از اوني كه بتوني تصورشو بكني مراقبت بوده ام.

5. از موقعي كه هري توي خانه ي دورسلي هاست خانم فيگ ازش مراقبت مي كنه و در كتاب پنج هم ماندانگاس.

به نظرم با توجه به اين موضوعات دامبلدور هري رو توي خونه اي كه به رازدارش اطمينان نداشته تنها نمي ذاره تا كشته بشه! يا خودش به صورتي نامرئي مراقبش بوده يا شخص دگري!!

البته اين سوال پيش مياد كه چرا موقع حمله ولدمورت به هري اون شخص كاري نكرده....به نظرم شايد به اين خاطر كه فرصت نكرده و يا با اتفاقي كه افتاده غافل گير شده!( در هر حال كسي نمي دونست كه مادر هري خودشو براي پسرش فدا مي كنه)
پس ميشه گفت شايد اين شخص بوده كه اطلاعات رو كامل به دامبلدور داده!

البته بازم هنوز جاي سوال داره اون يك روز هري كجا بوده!

توي كتاب اول موقع رسيدن دامبلدور مك گونگال منتظرش بوده و ميگه از هاگريد شنيده كه دامبلدور به همراه هري اونجا مياد! پس چرا يك روز فاصله افتاده؟

ویرایش شده توسط آرامينتا ملي فلوا در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۴ ۲۳:۱۸:۴۶

پیام زده شده در: ۲۲:۳۴ دوشنبه ۴ دی ۱۳۸۵

old ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۴ شنبه ۲۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۸:۵۶ سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۵
از 127.0.0.1
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 82
آفلاین
نقل قول:
ممکنه دامبلدور از یه حیوان دست آموز مثل ققنوس استفاده کرده باشه ( مثل کتاب 5 )

ممکنه یه جادو اونجا بوده که حضور یه جدوگر پر قدرت رو تشخصی میداده ( جادوی مشابه توی غاری که هروکراکس ها بودن وجود داشت که دوزخی ها رو آگاه میکرد ممکنه دامبلدور هم از چیزی مثل این استفاده کرده باشه)

با توجه به متن بالا و پست آرامینتا نظر من اینه که ممکنه دامبلدور بعد از اینکه از اصل ماجرا با خبر شده هری رو یه جوری آورده بیرون به وصیله ی هاگرید بعد چون هری بهتر از هر کسی اون اتفاقات رو دیده دامبلدور تموم اون خاطره رو از ذهنش بیرون کشیده توجه دشاته باشین که از زمان مرگ لیلی و جیمز تا زمان تحویل هری به دورسلی ها 24 ساعت فاصله افتاده که تو این فاصله معلوم نیست هری کجاست ( مشخصه که پیش هاگر و دامبل بوده)

پیام زده شده در: ۲۲:۱۱ دوشنبه ۴ دی ۱۳۸۵

آرامينتا  ملي فلوا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از اولين پله!
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
هوووم..من كه كتابو نگاه كردم به نظرم يك نكته ي جالب ديگه هم رسيد!

اينكه ولدمورت شب به خونه ي پاتر ها حمله مي كنه...ولي هري فردا شبش ميره نزد دورسلي ها! يعني اين يك روز كجا بوده؟ و البته هاگريد توي كتاب سه ميگه من آخرين كسي بودم كه سيريوس رو ديدم...رفتم هري رو از خونه ي مخروبشون بيارم كه اون اونجا بود!
حمله ي سيريوس به پيتر پتي گرو روز بعد از كشته شدن ليلي و جيمز بوده...يعني هاگريد همون شب هري رو برده..ولي پس اين يك روز كجا بوده!؟(البته اين ممكنه اشتباه رولينگ باشه پس خيلي جدي نگيرين )

توي كتاب از قول هاگريد نوشته كه " خونشون درب و داغون شده بود. ولي قبل از هجوم مشنگا خودم رفتم و بچه رو آوردم...."
از اينجا ميشه نتيجه گرفت كه گودريك هالو يك منطقه ي مشنگ نشين بوده! پس شايد قدرت خاصي نداشته...شايد به همين دليل مشنگ نشين بودن اونجا انتخاب شده.
چون توي كتاب سه هم فاج موقع توضيح دادن مي گه دامبلدور از اونها خواست تا مخفي بشن و به همين علت افسون رازداري رو پيشنهاد داد!

در مورد طرز با خبر شدن...خوب يك نظريه خونده بودم كه احتمال داره اون شب شخص دگري هم درون خونه بوده باشه.
يا مرگخوار يا محفلي!
محفلي كه ممكن نيست چون در اون صورت اون هم عليه ولدمورت مبارزه مي كرد و يا كشته ميشد و يا اسمش برده ميشد!
پس احتمال زياد مرگخوار بوده! ولي در اين صورت چرا بايد بزاره ديگران از مرگ ولدمورت باخبر بشن؟ اين كه به نفع اونها نبوده!!
پس ميشه گفت هيچكي اون شب به جز ليلي و جيمز و ولدمورت و هري اونجا نبوده!
البته اينم مشكل ايجاد ميكنه...چون دامبلدور به طور كامل از حوادثي كه اونجا اتفاق افتاده خبر داره!
مگر اينكه فرض كنيم كسي مخفيانه در اونجا حضور داشته تا تنها مراقب زندگي هري باشه!

در مورد فرستادن هاگريد...به نظر من هم به خاطر اعتماد زياد دامبلدور به اون بوده و هم به اين دليل كه اون نمي خواسته هيچ كدوم از اعضاي محفل برن اونجا! حتي موقعي كه مك گونگال از از دامبلدور مي پرسه كه آيا ولدمورت واقعا رفته يا نه دامبلدور ميگه آره...و واقعيت رو براش نمي گه كه اون احتمالا از بين نرفته!

پیام زده شده در: ۱۶:۵۸ دوشنبه ۴ دی ۱۳۸۵

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
ايول به لرد به چيزي اشاره كرد كه من يادم رفته بود اينكه خونه چرا تبديل به ويرونه شده بود
پس ميتونيم بگيم نظريه اي كه ميگه از طريق تابلو عكس با پاتر ها ارتباط داشته اينجا يكمي كمرنگتر ميشه چون وقتي خونه ويرون شده تابلو عكس هم از بين ميره اگر هم از طريق تابلو بود احتمالا زماني بوده كه تازه ولده مورت وارد خونه شده بود يا اينكه حين درگيري ولده مورت با پدر و مادر هري بوده !

ویرایش شده توسط monalizza در تاریخ ۱۳۸۵/۱۰/۴ ۱۷:۰۲:۲۰

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

پیام زده شده در: ۱۶:۳۴ دوشنبه ۴ دی ۱۳۸۵

old ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۴ شنبه ۲۷ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۸:۵۶ سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۵
از 127.0.0.1
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 82
آفلاین
راستش در مورد دره ی گودریک چیزی تو کتاب گفته نشده

در مورد اسم دره ممکنه گودریک اسم گودریگ گریفینور باشه یا یه تشابه
من میگم مورد اوله اگه اینطور باشه باید دید چرا پاتر ها رفتن به اون دره چند تا دلیل میشه آورد

اول از همه ممکنه این بحث که پاتر ها بازمانده ی گریفندور باشن مطرح بشه که یه جور های اون ها رفتن به ملک یا محل اجدادی خودشون

ممکنه این دره یه نیروی جادویی داشته باشه یا مثلا مثل تالار اسرار به سری ویژگی ها برای بازمانده های خود گودریک داشته باشه

_______________________________-

بحث بعد به نظر من روش های ارتباط دامبلدور با بقیه ی افراد یا بقیه ی مکان هاست

تا جایی که ما دیدیم دامبلدور یا از تابلو ها استفاده میکرده یا از سپر مدافع به روش دیگه ای اشاره نشده

البته میتونسته برای این کار خاص از روش های دیگه ای استفاده کنه

اون بحث وجود یه جاسوس توی اون دره

یکی از فرضی های تو همین سایت این بود که یه نفر زیر شنل نامرئی اونجا بوده

ممکنه دامبلدور از یه حیوان دست آموز مثل ققنوس استفاده کرده باشه ( مثل کتاب 5 )

ممکنه یه جادو اونجا بوده که حضور یه جدوگر پر قدرت رو تشخصی میداده ( جادوی مشابه توی غاری که هروکراکس ها بودن وجود داشت که دوزخی ها رو آگاه میکرد ممکنه دامبلدور هم از چیزی مثل این استفاده کرده باشه)

ولی نظر من در مورد اینکه شاید دامبلدور از چیزی میترسیده یا نمیخواسته چیزی رو ببینه

اول از همه به نظر من ولدمورت تنها رفته به دره ی گودریک چون تا جایی که من از کتاب فهمیدم ولدمورت همیشه دوست داشته تنها عمل کنه مخصوصا توی کار های حساس و سری و دامبلدور فقط از کار های ولدمورت ممکنه نگران بشه توی دره ولدمورت غافل گیر شده و نتونسته طلسم خاص یا نقشه ی خاصی رو اجرا کنه که بعدا باعث نگرانی دامبلدور بشه

حالا چرا نیمه غول رفته به اونجا

توجه کنید که اونجا مرگخواری نبوده تا هری رو تحدید کنه و احتمالا اون نگبان اگه اونجا بوده نمیتونسته هری رو با خودش بیاره پس باید یه نفر می رفته اونجا خوب حالا به کسی نیاز بوده که بشه 100% بهش اعتماد کرد چون اون موقع یه جاسوس تو محفل بوده و به نظر من دامبلدور دم دست تر و قابل اعتماد تر از هاگرید پیدا نکرده

ولی یه نکته ی مشکوک هست

تا جایی که ما از خاطره های هری و .. میدونیم ولدمورت وارد خونه شده ( با شکستن در) و لیلی و جیمز رو طلمس کرده و چوب دستی رو به سمت هری گرفته تا اینجا خونه سالم بوده
طلسم خورده به هری و برگشته به سمت ولدمورت تا اینجا رو هم میدونیم

ولی مشخص نیست بعد از برخورد طلسم با ولدمورت چه اتفاقی افتاده و چرا خونه ی پاتر ها خراب شده ( هاگرید توی کتاب یک چند بار روی این نکته تاکید میکنه که خونه خراب شده)

و چه بلایی سر جسد ولدمورت اومده ( منظورم جسمشه)

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.