هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ارتباط 2 جمله از كتاب پنجم و ششم ، نويد بخش برگشت دامبلدور ؟
پیام زده شده در: ۱۲:۱۸ پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
خب خب من همیشه فکر میکردم که روح اون بنده خدایی که مرده همون موقع پس از مرگ از بدنش خارج میشه و احیانا حمل هم میشه !

خب در اینجا اولا لازم میبینم که به شما تذکر بدم که در اینجا نظر شما مهم نیست بلکه نظر رولینگ مهمه ! ثانیا اتفاقا بعضی ها بر این عقیده هستن که وقتی انسان تو قبر قرار میگیره روحش به طور کامل از بدنش خارج میشه !!!! ثالثا نمونه این نوع نوشتن تا حالا خیلی دیده شده پس وقتی که بقیه نویسنده ها هم از این سوژه استفاده کرده اند اصلا بعید نیست که رولینگ هم از روی اونها ایده گرفته باشه

نقل قول:
اوه ! نه ! من فکر میکنم جدا این احتمال وجود نداره ! فکر میکنم که یک کلید اصلی همینه که آیا دامبلدور میتونه بدون چوبدستی جادو کنه یا نه ؟! یادمه که اسنیپ و کوییرل در سنگ جادو بدون چوبدستی همچین کاری میکنن!

از نشانه های هر جادوگر اینه که بعضی موقع ها میتونن جادو کنند ! اما جادو با جادو فرق داره ! جادوگران بدون چوبدستی فقط میتونن جادوهای ساده انجام بدن که تازه اونم معمولا زمانیه که بر اعصابشون مسلط نیستن ! اگر دامبلدور به اون خوبی که تو میگی میتونست جادو کنه که دیگه به چوبدستی احتیاج نداشت .
در ضمن اسنیپ و کوییرل هم توی کتاب بدون چوبدستی جادو نکردن ! احتمالا فیلم هری پاتر رو با کتابش اشتباه گرفتی !

نقل قول:
در این مورد که دود سفید و این قضایا سنبل هستند ! خب به نظر من یکم از شیوه نگراش رولینگ بر میاد ! این اصرارش برای مار بودن چهره ولدمورت یکی از ایناست که به نظرم زیادیه توی داستان !

اتفاقا به نظر من رولینگ در اینجا از مبالغه استفاده نکرده و فقط میخواسته به بهترین شکل چهره ولدمورت رو توصیف کنه و به نظرم توی این کارش هم بسیار موفق بوده !!!!

نقل قول:
ولی خب این توی اسم آلبوس وجود داره ! آلبوس فکر میکنم در انگلیسیه کهن به معنای سفید ! و دامبلدور فکر میکنم یک جور پرنده ! نمیدونم چه جور پرنده ای ! یعنی یادم نیست که چجور پرنده ای بود ! خب! خب حالا بیاد هی سفید بازی راه بندازه یکم لوسه !

خب من که آخرسر هم منظور شما رو از این جمله نفهمیدم !!! ولی خب همونطوری هم که خود رولینگ گفته تمام اسمهایی که برای شخصیتهای داستان انتخاب کرده معنای خاص خودشون رو دارند و احتمالا درست میگید ! ولی من متوجه منظور شما از این جمله نشدم !!! رولینگ میگه که بخار یک لحظه به شکل ققنوسی درومد که آزادانه در هوا پرواز میکرد ! خب من نمیدونم این ققنوسه سفید بخار مانند که فقط یک لحظه قابل رویت بوده چه ربطی به فاکس آتشین داره که دارای جسم جامده !!!! شاید اونجا صفحه سیاه سفید شده من نمیدونم !!!
در ضمن اگر واقعا چنین نقشه ای قرار بوده اجرا بشه چه لزومی داشته که حتما با پرواز از اونجا برن ؟ خب فاکس توی تابوت دامبلدور ظاهر میشد دامبلدور هم دمش رو میگرفت هر دوتاشون غیب میشدن هیچ کس هم نمیفهمید !!!
به نظر من این موضوع کاملا واضحه که در اینجا رولینگ اشاره به روح دامبلدور داشته که از بدنش خارج شده !

نقل قول:
بالاخره اینکه اگر کسی چیزی در مورد ماجرای چوبدستی میدونه من رو هم بازی بده

ماجراش اینکه توی کتاب نه گفته شده چوبدستی دامبلدور گم شده و نه گفته پیدا شده ! در واقع اصلا اشاره ای به این موضوع نشده پس ما نمیتونیم در این باره قضاوت کنیم !!!!!!

پیام زده شده در: ۲۲:۵۶ چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۴

تام ریدلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۲ پنجشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۳ پنجشنبه ۶ دی ۱۳۸۶
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 150
آفلاین
نقل قول:
ببینین راستش رو بخواین به نظر من منظور رولینگ از اون بخار روح دامبلدور بوده که از بدنش خارج شده و در آسمان به شکل ققنوسی درومده و سپس از این دنیا برای همیشه رفته !!! این بود برداشت من از این قضیه

نقل قول:
به نظر من هم روليگ با نشان دادن اون نور وققنوس ميخواسته بزرگي روح او را چندين برابر نشون بده به طوري كه مثلا اگر ولدمور بميره مثلا اون هم به خاطر بدي تينتش روحش به طرز وحشتناكي برده بشه .

خب خب! من همیشه فکر می کردم روح اون بنده ی خدایی که مرده همون موقع پس از مرگ از بدن اش خارج می شه و احیانن حمل هم می شه! یا به قول این دوستمون برده می شه! اما این همه مدت پس از مردن آلبوس تازه روح اش برده می شه؟! اوه! نه من فکر می کنم جدا این احتمال وجود نداره! فکر می کنم که یک کلید اصلی همینه که آیا دامبلدور می تونه بدون چوب دستی جادو کنه یا نه؟! یادمه که اسنیپ و کوییرل در " سنگ جادو" بدون چوب دستی همچین کاری می کنن!
در این مورد که دود سفید و این قضایا سمبل هستند ! خب به نظرم یه کم از شیوه ی نگارش رولینگ بر میاد! این اصرارش برای مار گونه بودن چهره ی ولدمورت مثلا یکی از این هاست که به نظرم زیادیه توی داستان! و لی خب این توی اسم آلبوس وجود داره! آلبوس فکر می کنم در انگلیسی کهن به معنای سفیده! و دامبلدور فکر کنم یه جور پرنده! نمی دونم چه جور پرنده ای ! یعنی یادم نیست که چه پرنده ای بود! خب ! حالا هی بیاد سفید بازی راه بندازه یه ذره لوسه!
..........
بالاخره اینکه اگه کسی چیزی در مورد این ماجرا ی چوب دستی می دونه من رو هم بازی بده!

پیام زده شده در: ۱۷:۵۵ چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۴

It's non of your concern

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۸ یکشنبه ۲۲ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۱۷ جمعه ۱۶ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 78
آفلاین
باسلام
ظاهراً من سومین نفری هستم که از با نظر مونالیزا موافقه که البته چیز جدیدی نیست.
اولاً که بعضی ها در گفته هاشون ذکر کردن که به نظر اونها رولینگ در بیان عظمت اسنیپ کمی زیاده روی کرده و در این یک قلم یک نموره اشتباه تو کارش هست.آخه آدمای منصف تا قبل از این اگه (من فقط خودم رو مثال می زنم)من از رولینگ ایراد می گرفتم (که توی یک تاپیک این کارو کردم)دیگه تیکه پاره شدم که رولینگ هیچ ایرادی تو کارش نیست و او نویسنده ی خیلی خوبی هست و اون اشتباهاتش فقط در حد سوتی است و الا ماشاءالله
آخه یک همچین اشتباهی کوجاش کوچیکه که به خاطر اون دو دسته ی خیلی بزرگ رو در مقابل همدیگه انداخته توی یک بحث جدل اساسی.که البته هم معتقدم هیچ اشتباهی در این یک قلم صورت نگرفته.اگه قراره کتاب رو از صحتش مبرا کنیم دیگه هیج حرفی نمی تونیم بزنیم.پس لفطاً هر جا که به نفعتون بود به رولینگ(به قول هوکی عزیز)گیزر ندید.
در ضمن این اصلاً مربوط به این تاپیک نیست ولی بلید در صحبتشون نقل کردن که رولینگ آدمی مسیحی است و اعتقادات داره و خواسته پاکی دامبلدور رو نشون بده.خب در اینکه رولینگ یک آدم موحد هست که حرفی نیست اما اگر می خواست این رو تو کتاب نشون بده کتابش این قدر سکولار نمی شد.
از همه این حرفا بگذریم با دلیل3 و 4 پسر جادویی خیلی موافقم دمت گرم.بعدش هم من باری چندمین بار میگم اگه دامبلدور مرده باشه داستان خیلی بی سر و ته خواد شد.
با تشکر از رفقا

سیریوس

ویرایش شده توسط سیریوس(God Father) در تاریخ ۱۳۸۴/۱۱/۱۴ ۲:۱۶:۳۱

در این در گه که گه گه که که و که که شود ناگه
مشو غره بر امروزت که فردایت نه ای آگه

پیام زده شده در: ۱۶:۰۱ چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۵ چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۵۰ یکشنبه ۷ اسفند ۱۳۸۴
از چون بچه محفل سیتی هستم نمیشه لو بدم شرمنده !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 5
آفلاین
توجه توجه

دلايلي قانع كننده بر زنده بودن دامبلدور

من با مناليزا موافقم !
چرا كه اگر دقت كنيد :
1. اسنيپ وقتي كه نفرين آواداكداورا رو روانه كرد دامبلدور
پرتاب شد!در ورتي كه اين نفرين آدم رو درجا خشك ميكنه!ميشه فكر كنيم كه باتوجه با اينكه در كتاب شش جادوگري در هاگوارتز بايد بدون كلام انجام ميشد، اسنيپ يك ورد ديگر رو در ذهنش گفته و به زبون آواداكداورا رو گفته

2.دامبلدور با اون عظمتش هيچ وقت نمياد به اسنيپ چرمنگ بگه لطفاً چون قبل از اينكه انسيپ طلسم كنه دامبلدور ميگه Please... كه كمي تابلو هست. به نظر من دامبلدور از طريق ذهن با اسنيپ صحبت ميكنه و ميگه كه اون كاري رو كه تو شماره 1 گفتم انجام بده ، اما اسنيپ مخالفت ميكنه و دامبلدور مجبور ميشه خواهش كنه و اسنيپ هم به دستور دامبلدور كارشو انجام ميده!

3. اگه دقت كنين بعد از مرگ دامبلدور در درمانگاه صداي آواز ققنوس مياد ، با توجه به اينكه در كتاب 2 هري با آواز و گريه ي ققنوس سم باسيليسك رو از بدنش بيرون ميكنه ممكنه كه ققنوس دامبلدور رو كه سم خورده بود شفا ميداده!بعيد نيست

4.وآخرين مطلب اينكه بعد از اينكه هري ،هاگريد رو ميبره بالاي جسد دامبلدور ديگه هيچ اشاره اي به اين نميشه كه كسي 2باره جسد رو ميبينه!

این منم که میگم دامبلدور زنده هست بالاخره می فهمید !

پیام زده شده در: ۱۴:۴۴ چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

ريگلوس بلک نوشته:
بليز خوب چون تو کتاب حرفی از موجودات ديگه زده نشده دليل نميشه که دامبلدور با بقيه موجودات جادويی رابطه نداشته باشه .وقتی سانتورها که دل پری از دامبلدور دارن به تشيع جنازش ميان چرا بقيه موجودات جادويی نميان ( مثلا تک شاخها که ميدونيم فهم و شعور دارن)
دوم اينکه اگر دامبلدور خودشم ميکشت سانتورها نميومدن عضو محفل بشن چون دوست ندارن با انسانها قاتی بشن

اولا که من یادم نمیاد جایی تو کتاب گفته باشه که سانتور ها از دست دامبلدور ناراحت هستند

ثانیا من هر چقدر فکر میکنم یاد موجود جادویی دیگری نمی افتم که در جنگل زندگی بکند و مثل انسانها بتونه حرف بزنه و فکر کنه در کل به نظر من غیر از مردمان دریایی و سانتور ها فقط جن ها و غول ها هستن که این شرایط رو دارن که اونا هم در شرایطی نیستند که بتونند در میان انسانها قرار بگیرند !!! حالا اگر شما غیر از اینا موجودات دیگری هم در دنیای جادویی سراغ دارید که از نظر فکری شرایط سانتور ها غولهاها جنها و مردمان دریای رو دارند خب بگید ما هم بدونیم !

ثالثا قضیه اسب تک شاخ با سانتورها خیلی فرق داره مثلا ما همیشه میگیم دلفین حیوونه خیلی باهوشیه یا سگ حیوونه باهوشی ولی ما با توجه به حیوانات دیگه این جانوران را به عنوان حیوون باهوش حساب کردیم ! اسب تک شاخ هم به نسبت حیوانات جادویی دیگر حیوون باهوشی در صورتی که سانتور یا مردمان دریایی رو نمیشه جزو حیوانات حساب کرد بلکه آنها را باید در گروه انسان ها قرار داد چون آنها هم میتونند درست فکر کنند ! درست حرف بزنند ! درست ارتباط بر قرار کنند ! و تا جایی که من فهمیدم از لحاظ هوشی کم و کسری از انسانها ندارند و حتی خودشون فکر میکنند که از انسانها بیشتر میدونند در صورتی که هوش اسب تک ساخ خیلی کتر از این حرفهاست ( همون قضیه که مثلا ما بخوایم زرافه رو با سگ مقایسه کنیم مطمئنا سگ حیوونه باهوش تریه ) !!!! اون پروفسوره بود که جای هاگرید آمده بود ! اون اسب تک شاخ رو به عنوان یک جانور جالب آورده بود سر کلاس ! حیوونی که به نسبت یک حیونه دیگه کمی باهوشتره ! به نظر تو یک سانتور اجازه میده که کسی اونو سر کلاسش تدریس کنه و بقیه بیان مثلا بهش دست بزنن ! یا شکلش رو روی کاغذ با مداد رنگی بکشن؟

در ضمن میگی اگر دامبلدور خودش هم میکشت اونا عضو محفل نمیشدن ؟؟؟؟؟؟؟
خوبه خودتم داری میگی ها ! خب پس چطور انتظار داری که این موجودات با دامبلدور همکاری کنن ؟؟؟
اگر کتاب پنجم هری پاتر رو خوب خونده بودین میفهمیدید که سانتور ها در هیچ شرایط حاضر به همکاری نیستند ! حالا این خواسته چه بزرگ باشه چه کوچیک ! فایرنز هم یک استثنا بود بالاخره تو هر نژادی یک کسانی هم هستند که با هم نوعانشان ناهماهنگند !!!!!

سمبلهایی برای عظمت روح دامبولدور
پیام زده شده در: ۱۲:۵۶ چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۸۴

بیل ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۳ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۳ دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
از The Burrow
گروه:
کاربران عضو
پیام: 597
آفلاین
نقل قول:

بلیز زابینی نوشته:
ببینین راستش رو بخواین به نظر من منظور رولینگ از اون بخار روح دامبلدور بوده که از بدنش خارج شده و در آسمان به شکل ققنوسی درومده و سپس از این دنیا برای همیشه رفته !!! این بود برداشت من از این قضیه

راستش من فکر میکنم که قصد رولینگ از بیان این موضوع فقط این بود که میخواست شخصیت بزرگ دامبلدور رو وصف کنه و میخواست حتی مرگ او را نیز با عظمت توصیف کنه ولی یکذره در این توصیفات زیاده روی کرده که باعث شده ما یکم به شک و تردید بی افتیم !

به نظر من، حرفای بلیز کاملا منطقیه. در این صحنه ها رولینگ سعی داشته بزرگی دامبولدور رو نشون بده و تفاوت مرگ دامبولدور با بقیه. همون طور که دامبولدور در زندگیش از بقیه بهتر و برتر بود، مرگش و مراسم ختمش هم باید عظمت داشته باشه و معمولی نباشه. شاید رولینگ در برخی از قسمتها خیلی موفق نشده منظورش رو برسونه یا شاید هم از قصد می خواسته قضیه دو پهلو و نا مشخص باقی بمونه.

آتش قبر، دود سفید و ققنوسی که هری برای یک لحظه دید، سمبل روح دامبولدورهستند و بالتبع سمبلی برای زندگی دامبولدور:

شعله ها و دود سفید: سمبل سفید بودن خود دامبولدور، سمبل خوب بودن و پاکی

آتش گرفتن و ققنوس: سمبل زندگی دامبولدور، سمبل مبارزه ؛ او همیشه از خودش می گذشت تا بقیه بمانند، تا بقیه خوب زندگی کنند. همه عمرش رو به مبارزه گذراند تا جامعه جادوگری راحت زنگی کنه. یعنی مانند یک ققنوس زندگی خودش را به آتش کشید تا بقیه بمانند.

Soon we must all face the choice
between what is right and what is easy

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۵۶ سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
فکر میکنم من باز باید به عنوان اولین نفر ساز مخالف رو بزنم

راستش من فکر میکنم که قصد رولینگ از بیان این موضوع فقط این بود که میخواست شخصیت بزرگ دامبلدور رو وصف کنه و میخواست حتی مرگ او را نیز با عظمت توصیف کنه ولی یکذره در این توصیفات زیاده روی کرده که باعث شده ما یکم به شک و تردید بی افتیم !

آقای ریگلوس به نظر شما امکان داره که دامبلدور موضوع به این مهمی رو به اعضای قابل اعتماد محفل نگه جاش بره فقط با سانتور ها هماهنگ کنه ؟ به نظر من چنین چیزی محاله ! اگرسانتور ها انقدر قابل اعتماد بودن که دامبلدور میامد اونا رو عضو محفل میکرد !!!!

در ضمن میشه در مورد موجودات جادویی دیگر یکم بیشتر توضیح بدین ! من درست متوجه منظورتون نشدم ! مگه چندتا موجود جادویی دیگه هستن که حاضر بودن به مراسم دامبلدور بیان !

به نظر من که سانتور ها و مردمان دریایی فقط برای بجا ادای احترام به آنجا آمدند !

موضوع دیگری که شما باید بهش توجه کنین اینه که شاید توی کتاب بعد از مرگ دامبلدور دیگه در مورد چوبدستیش صحبتی نشده ولی یادتون باشه که هیچ جای کتاب هم نگفته که چوبدستی گم شده پس نمیشه اینجوری ثابت کرد که همه اینا یک نقشست !!

پیام زده شده در: ۲۰:۰۳ سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴

تام ریدلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۲ پنجشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۳ پنجشنبه ۶ دی ۱۳۸۶
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 150
آفلاین
رفیق مونالیتزا! نمی خوام موضوع رو لوث اش کنم ولی به دلایلی که مربوط به پیدا کردن یه دلیل برای بازگشت دامبلدرو می شه تقریبا 9999 دفعه به این موضوع طرح یه ققنویس فکر کردم! خیلی نکته جالبیه و درود بر تو ولی اینکه ققنوس از کجا اومده که آلبوس رو با خودش ببره و کسی ندیده یه کم آدم رو نا امید می کنه! چون سوئال بدون جوابیه! دود و دم می تونه کار خود آلبوس باشه برای پنهان کردن اومدن ققنوس! و جلب توجه که اومدن پرنده دیده نشه! اگه این جوری فکر کنیم شاید که بشه! و بعد ماجرا پدیدار شدن مقبره هست! چطوری اون اون جا سبز می شه؟! آلبوس بدون چوب دستی جادو کرده؟! ( می تونه این کارو بکنه؟! ) ...

ارتباط 2 جمله از كتاب پنجم و ششم ، نويد بخش برگشت دامبلدور ؟
پیام زده شده در: ۱۹:۳۵ سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۴

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
خب بعد از چند بار خوندن و دنبال مطلبي گشتن بلاخره چيزي رو پيدا كردم كه خودم بهش نياز داشتم
در كتاب پنجم جمله اي رو ميبينيم كه در خصوص ققنوس و دامبلدور ميباشد همين موضوع رو هم در كتاب ششم در خصوص ققنوس و دامبلدور ميبينيم
حالا موضوع را با اوردن عين اون كلمات واضحتر بيان ميكنم
در فصل 27 كتاب هري پاتر و محفل ققنوس ، در اخراي فصل اين جمله رو ميبينيم ( البته اين رو بگم اخراي فصل 27 اختصاص داره به اينكه جلسات اْد لو رفته و دختري كه جلسات رو به وزير جادوگري كرنيلوس و امبريج لو داده ، در اتاق دامبلدور به همراه پرفسور مك گونگال و كينگزلي شكلبوت و همچنين پرسي ويزلي و وزير و امريج به همراه 1 نفر ديگه از وزارتخانه كه در اتاق دامبلدور جمع شدن و ميخوان هري رو اخراج كنن كه دامبلدور خودش را جوري گناهكار نشون ميده تا هري از مدرسه اخراج نشه و خودش با ماموران وزارتي درگير ميكنه و بعد هم فرار ميكنه )
اين جمله مختص به اخراي فصل 27 كتاب محفل ققنوس ميباشد كه دامبلدور ميخواهد فرار كند

نقل قول:

Fawkes circled the office and swooped low over him. Dumbledore released Harry, raised his hand and grasped the phoenixs long golden tail. There was a flash of fire and the pair of them were gone.

خب در جمله بالا اينگونه معني ميشود :
ققنوس در دفتر چرخي زد و بالاي سر دامبلدور آمد . دامبلدور هري را رها كرد ، دستش را بلند كرد و دم بلند و طلايي ققنوس را چنگ زد . براي لحظه اي شعله اي درخشيد و سپس هر دوي انها رفتند

خب حالا من جمله اي رو ميارم از كتاب ششم در فصل اخر كتاب در مراسم عزاداري دامبلدور كه كنار قبر او نشسته اند :

نقل قول:

Then several people screamed. Bright, white flames had erupted around Dumbledore's body and the table upon which it lay: higher and higher they rose, obscuring the body.
White smoke spiralled into the air and made strange shapes: Harry thought, for one hearts topping
Moment, that he saw a phoenix fly joyfully into the blue, but next second the fire had vanished. In its place was a white marble tomb, encasing Dumbledore's body and the
table on which he had rested.

خب در جمله بالا اينگونه معني ميشود :
چندين نفر جيغ ناگهاني كشيدند . شعله هاي سفيد و درخشان دور و بر جسد دامبلدور و ميزي كه جسدش بروي ان قرار داشت زبانه كشيد . ان شعله ها بالا و بالاتر رفتند و جسد را لحظه به لحظه تيره و تار ميكردند . دود سفيد عجيبي به هوا برخاست و اشكال نامشخصي را ساخت . هري براي لحظه اي به اندازه يك ضربان قلب اين تصور رو كرد كه ققنوسي را ديد كه در ميان شعله ها با خوشحالي به اسمان پريد اما لحظه اي بعد شعله ها ناپديد شده بود . در انجا مقبره سفيدي مرمري وجود داشت كه جسد دامبلدور و ميزي كه در ان اراميده بود ، در ان قرار گرفتند

خب ايا ممكنه جمله هاي بالا احتمالا ارتباطي با هم داشته باشند ؟ يعني ايا اين امكان وجود داره كه اون ققنوسي كه هري تو كتاب ششم ديد مانند همان ققنوس با دامبلدور بوده باشه ؟

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.