هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چطور یادگار دوم به دست نواده ی اسلیترین میرسه و سومین یادگاربه دست نواده ی گریفندور؟؟؟
پیام زده شده در: ۱:۲۴ جمعه ۲۰ مهر ۱۳۸۶

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
واي !اين جا چه خبره؟؟من 4 روز نبودم ... نميدونم اين دوستان كه در اين تاپيك پست ميزنن،اصلا پست اصلي من رو خوندن يا نه؟؟بعضي پست ها كه خيلي تابلويه انگار طرف اصلا كتابهاي هري پاتر رو نخونده!

نقل قول:
*khaham:در مورد سنگ بايد بگم کي مي گه اون نسل به نسل چرخيده؟ اون هم مثل چوب بوده چون برادر دومي که بچه نداشت (عشقش مرده بود وبراي زنده کردن اون سنگ رو مي خواست ) بنابراين نمي شه مطمئن بود نسل به نسل چرخيده. ممکنه سالازار مي دونسته اون چيه ولي به کسي نگفته بوده (هر چي باشه اون يکي از بنيانگذاراست) ولي اينو ميشه مطمئن بود که از سالازار به بعد نسل به نسل اومده!*

نقل قول:
*ايگور كاركاروف(اي الهي قربونت!):ولي خب اگر منظورتون از يادگار دوم سنگ هست كه اصلا نسلي در ادامه اون برادر نبوده..اون عاشق دختري بوده و ميخواسته او رو ببينه و آخرم خودشو ميكشه تا پيش عشقش برگرده پس اصلا نسل بعد از اون ادامه نداشته و احتمالا توسط يه شخصيت از نسل اسليترين خريده شد يا دزديده شده است.*

دوستان ! مارولو گونت در كتاب 6 در خاطره ي مامور وزارت جادو دقيقا ميگه:
نقل قول:
*اينو مي بيني؟مي بيني؟ميدوني اين چيه؟مي دوني از كجا اومده؟ قرن هاست كه اين توي خانوادمون مونده.مي بيني چه اجدادي داشتيم؟همشون اصيل زاده بودن!مي دوني براي اين، و اون نشان پاورل كه روي سنگه حكاكي شده ،چه قيمتي به من پيشنهاد كردن؟*

پس يادگار دوم نسل به نسل چرخيده تا به دست مارولو و در نهايت تام ريدل (ارباب عزيز )رسيده! مفهوم شد؟ديگه بديهيات رو نبايد توضيح داد! با توجه به گفته ي مارولوو من اين فرض رو _ با احتمال خيلي زياد_ گذاشتم كه اين سنگ به دست يكي از برادر زاده هاش افتاده.و بعد از اون...

نقل قول:
*monir potter:در ضمن افسانه سه برادر واقعي نبوده و ممکن بوده اين سه نفر فقط با هم دوست بوده باشن*

نقل قول:
*هري پاتر:همونطور که گفتم قضيه مردن عشق برادر دومي و برگردوندن اون با سنگ رستاخيز غير قابل اثباته چون در اون افسانه هر چيزي ميتونه خالي بندي باشه به غير از وجود سه برادر و وجود سه يادگار

(هري پاتر عزيز هم تاييد كردند كه افسانه اصلش وجود داشته.خدايا شكر!)
نقل قول:
*shadowgirl:رولينگ در يکي از مصاحبه هاش تأييد کرده بود هري نواده گريفندوره... در يکي از مصاحبه هاي اخيرش هم گفته بود سه برادر پيرل واقعأ از اجداد هري و ولدمورت محسوب مي شن... و همون طور که باز رولينگ گفته اونها برادر بودند نه سه تا دوست معمولي.*

با تشكر فراوان از shadowgirl...حالا ميخوام سوالم رو كه در خروارها پست نامربوط گم شده دوباره مطرح كنم:
حالا كه اثبات شد هري پاتر و ولدمورت نوادگان راستين پاورل ها و نيز گودريك و سالازار مرحوم هستن(كه تا حالا داشتم فرض سوال رو اثبات ميكردم!!!)، چطور شده كه يك يادگار به هري رسيده و يكي ديگه به ولدي؟؟ پاورل ها نواده ي گورديك اينا بودن يا برعكس؟؟ كي به كيه؟؟؟
نقل قول:
هري پاتر:من به نام گذاری کاری نداشتم من گفتم دهکده قبل از اینکه اسمش بشه گودریکز هالو وجود داشته
موسسین هاگوارتز مال حدود هزار سال پیش بودن پورال ها میتونن مال قدیمیتر از هزار سال باشن

چطور دهكده اي در 1689 _من كه ميگم _ساخته ميشه بعد توش گودريك به ديا مياد ولي هاگوارتز رو هزارسال پيش درست كرده؟؟
در ضمن جايي گفته نشده كه بعد از به دنيا اومدن گودريك اسم دهكده رو به گودريك هالو تغيير دادند.در كتاب تاريخ جادوگري هم اومده كه در 1689 دهكده هايي به وجود آمده.

دوباره حال ندارم سوالم رو موشكافانه مطرح كنم. ولي هركي خواست كه به اين سوال جواب بده، اون رو به طور دقيق و جامع در پست قبليم بخونه :لينك پست اصلي تاپيك
---------------------------------------------------------------------------------
shadowgirl عزيز شما پست هاي خيلي باحالي ميزنيد كه بعضي اوقات خيلي راهگشا ميشه.انتظار ميره در ايفاي نقش هم به همون مقدار موفق باشين؛ و از آنجايي كه ميدونم به اسنيپ مرحوم علاقه ي خاصي داريد، به شما پيشنهاد مي كنم كه براي ايفاي نقش وهمچنين عضويت در گروه اسليترين اقدام كنيد.موفق باشيد.

بعضي از دوستان هم كه انگار كتاب يا پست هاي تاپيك رو اصلا نخوندن:
نقل قول:
*monir potterيادگار اولي که نسل به نسل نچرخيد*

نقل قول:
*Daniel Radclif:اما در كتاب7 هم رون شمشير رو از كلاه در مياره ،پس دليل نميشه كه هري نوه ي گريفندور باشه.*

درست: يادگار دوم و نويل.

ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۸۶/۷/۲۰ ۱:۵۵:۵۹

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

Re: چطور یادگار دوم به دست نواده ی اسلیترین میرسه و سومین یادگاربه دست نواده ی گریفندور؟؟؟
پیام زده شده در: ۲۰:۲۷ پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
نقل قول:

رولینگ در یکی از مصاحبه هاش تأیید کرده بود هری نواده گریفندوره...

سند این مصاحبه را ارایه کنید و به صورت انگلیسی بزارید. به هیچ عنوان الکی چیزی نگید به ذهن خودتون هم اعتماد نکنید من هیچ مدرکی برای این مصاحبه پیدا نکردم

هلنا ریونکلا :
این سوال مبهم نیست و فقط مواردی مثل افسانه و دروغ بودن افسانه ها وجود داشت که روشن شده برای افراد. و خیلی احتمال داره هم سنگ پدر به پسر رسیده باشه و هم ردای نامریی.
خیلی چیزا هستن که قرار نیست در کتاب مشخص بشن. مورد مبهم یعنی چیزی که دارای تناقضه و در موردش مدرک وجود داره

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۷:۵۷ پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۶

پروفسور هوريس اسلاگهورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۷ پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۴۴ پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۸۷
از از یه جای خیلی دور!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 72
آفلاین
این سوالی بود که من اولین بار در قسمت "سوالات مبهم کتاب هفت" به اون اشاره کردم.اون زمان هم هیچ کس بهم جواب قانع کننده نداد.
اما اگر شما توضیح بیشتری درباره ی این سوال می خواین برین توی سوالات مبهم و صفحه هاشو بگردین. من اون جا دو بار این سوالو مطرح کردم و در بارش توضیح دادم.

((شعار ما: راحتی دوری از خطر معاشرت با کله گنده ها))!!

پیام زده شده در: ۲۰:۴۷ چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۵ دوشنبه ۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱:۱۳ سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از هاگوارتز، بخش ممنوعه کتابخانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 47
آفلاین
منیر پاتر جان
رولینگ در یکی از مصاحبه هاش تأیید کرده بود هری نواده گریفندوره... در یکی از مصاحبه های اخیرش هم گفته بود سه برادر پیرل واقعأ از اجداد هری و ولدمورت محسوب می شن... و همون طور که باز رولینگ گفته اونها برادر بودند نه سه تا دوست معمولی.

Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and above all, those who live without love.

Albus Dumbledore

هيچ مي داÙ

پیام زده شده در: ۱۸:۲۵ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶

شاهزاده خالص

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۵۲ سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۵۷:۵۶ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 460
آفلاین
البته ردای هری هم نسل به نسل نچرخید. مدّتی در دست آلبوس دومبول بوده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۸:۰۵ سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۶

monir potter

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۵ جمعه ۱۹ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۵ شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۹
از بوباتون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 35
آفلاین
لطفا یکی به من بگه ببینم کی گفته هری نواده ی گریفیندور
در ضمن افسانه سه برادر واقعی نبوده و ممکن بوده این سه نفر فقط با هم دوست بوده باشن
یادگار اولی که نسل به نسل نچرخید
فقط در مورد ردای هری مطمئنیم که نسل به نسل چرخیده

هری همیشه پیروزه

پیام زده شده در: ۹:۰۲ دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
نقل قول:

اصلا نسلي در ادامه اون برادر نبوده..اون عاشق دختري بوده و ميخواسته او رو ببينه و آخرم خودشو ميكشه تا پيش عشقش برگرده پس اصلا نسل بعد از اون ادامه نداشته

ایگور جان لطفا تاپیکو بخون. تا الان دو بار در این تاپیک نوشتم. برای سومین بار مینویسم. اون افسانه خالی بندیه و طبق گفته دامبلدور هیچ چیزی توش به غیر از وجود سه برادر و وجود سه یادگار قابل اثبات نیست. در نتیجه اینکه برادر دوم عشقی داشته و در فراق اون مرده غیر قابل اثباته و ممکنه برادر دومی ازدواج کرده باشه و بچه داشته باشه و غیره.

Androu kourk:
لطفا فارسی بنویس. جزو قوانین این سایت اینه که باید فارسی نوشته بشه نه پینگلیش اگه مشکلی در این زمینه دارید با مدیران تماس بگیرید.
http://www.jadoogaran.org/modules/xhelp/

ویرایش شده توسط هری پاتر در تاریخ ۱۳۸۶/۷/۱۶ ۹:۰۸:۰۸
ویرایش شده توسط هری پاتر در تاریخ ۱۳۸۶/۷/۱۶ ۹:۰۹:۳۱

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۲۳:۰۶ یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
خب اين چه سوالي هست آخه..به نظرم اصلا نميتونيم به صورت قطعي جوابي پيدا كنيم چون نه رد پايي ازش هست و نميتونيم دقيقا چيزي رو اثبات كنيم.

ولي خب اگر منظورتون از يادگار دوم سنگ هست كه اصلا نسلي در ادامه اون برادر نبوده..اون عاشق دختري بوده و ميخواسته او رو ببينه و آخرم خودشو ميكشه تا پيش عشقش برگرده پس اصلا نسل بعد از اون ادامه نداشته و احتمالا توسط يه شخصيت از نسل اسليترين خريده شد يا دزديده شده است كه احتمالا كاربرد دقيقش رو هم نميدونستند و اگر هم ميدونستن كه جوري نشده به نسل هاي بعدي اسليترين اين اطلاعات رو منتقل بكنن.

يادگار سوم كه اون برادر قبرش هم در گودريك هالو هست و من فكر كنم نسلش به هري اينا ميشه برگرده و البته به پدر هري ديگه ولي باز هم نميتونيم مطمئن باشيم كه اين واقعا از نسل اونا باشن.

نقل قول:
من پیشنهاد می کنم بریم از رولینگ بپرسیم.

باشه نظرت چيه آرياشهر قرار بذاريم با هم يه سر بريم از رولينگ بپرسيم و برگرديم؟آخه برادر من اينم شد جواب براي اين سوال؟

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۶:۴۶ یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۶

sougand jafari

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۹ یکشنبه ۱ مهر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۳:۴۵ یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
be nazare man Harry naveye baradare 3 hastesh!amma age yadetoon bashe too filme Harry Potter&Talare asrar,Harry movafagh shod Shamshire gryfindour ro dar biare ke dambeldour goft faghat yek Gryfindoury e vaghei mitoone be shamshir dast bezane!benabarin Harry Potter naveye Gryfindour ham hast baraye daghi tar shodan mitoonid baz harry potter ro bekhoonid!ya negah konid!amma
dar ketabe haftom Ron ham shamshir ro dar miare!inja yekami az nazare man ajib oomad.yani Ron ham yek gryfindouri hast?????baram soal shode

Ey ke door az mano dar ghalbe mani
Ba khabar bash ke hame donyaye mani
:oops:

پیام زده شده در: ۱۵:۳۷ یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۶

آقای الیوندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۱ چهارشنبه ۷ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۱۱ جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 105
آفلاین
من پیشنهاد می کنم بریم از رولینگ بپرسیم.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.