هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هری پاتر یک کتاب کاملا سیاسی است !؟!؟
پیام زده شده در: ۱۶:۱۷ پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۸

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1086
آفلاین
عجب بحثيه!!

ولي من رو نظر خودم هستم. اگر دقت كرده باشيد معجوني كه باعث تضعيف قدرت دامبلدور شد سبز بود. اون محيط جان پيچ تقلبي سبز بود. من الكي كه نميگم تو يه سري كارتون و فيلماي ديگه هم ديدم. شما هم اگه بيشتر توجه كنيد ميتونيد در بيشتر فيلما اين مورد رو ببينيد.
در مورد انتخابشونم واقعا" بد سليقه ان. آخه چو كجاش خوشگله. درسته تو فيلم 4 قشنگ بود ولي تو 5 خيلي زشت شد.

ویرایش شده توسط سیریوس بلک در تاریخ ۱۳۸۸/۷/۳۰ ۱۶:۲۰:۳۵

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۴۸ پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۸

دابیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۱ شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۱:۴۸ پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۰
از اتاق شکنجه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 275
آفلاین
ورونیکا جون سلام من منظورم این نبود که راجبه اون فیلمها بحث کنیم من می گم هری پاترو نمیشه یه فیلم یا داستان سیاسی فرض کرد هری پاتر یه داستان تخیلی سرگرم کننده است
همین حالا اینکه سیریوس عزیز میگه نور سبز نشون اینه و یا نور سرخ نشونه چیزه دیگه اینا به نظره من وجود نداره کار گردان و نویسنده سعی نداشتن کتاب و فیلمی که مال بچه هاست رو سیاسی کنند و به صهیونیست یا توهین به مذهب یهود ربط بدن اونا اگه بخوان همچین چیز هایی رواج بدن سو زه های بهتری می تون گیر بیارن تا اینکه بخوان با نمایش هری پاتر توهین به مذهبو نشون بدن

[b] به یاد شناسه ی قبلیم:«د�

پیام زده شده در: ۱۵:۲۸ پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۸

نیمفادورا تانکسold2

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۴۶ دوشنبه ۶ مهر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
ورونیکا جان من از اونجا میگم رنگ معنی خاصی نداره چون هیچ رنگی به طور مطلق به نشانه خوب و بد استفاده نشده مثل همون رنگ سبز طلسم مرگ ورنگ سبز چشمای هری یا رنگ قرمز اکسپلیارموس و رنگ قرمز موهای لی لی وهمه ویزلی ها با رنگ قرمز چشمای ولدمورت اگر این رنگها نشانه خوب وبد بود باید مطلق استفاده میشد مثلا رنگ قرمز برای چیزای خوب ورنگ سبز برای چیزای بد تازه فکر نمیکنید اگه دولت بریتانیا سفارش دهنده کتاب بود به جای ققنوس که نماد و برآمده از شرقه یه پرنده دیگه می گذاشت ؟یا به جای شیر گریفندور ؟اگه شما میگید اونا از اهمیت وقداست رنگ سبز برای ما خبر دارن پس قطعا اینم باید بدونن که شیر هم یه جورایی نماد ایرانه نه؟ به هرحال من فکر نمی کنم کتاب سفارشی یا با قصد سیاسی نوشته شده باشه البته این در مورد فیلما صدق نمی کنه در مورد شخصیت چو هم باید بگم اگه کمی آشنایی با سلیقه غربی ها داشته باشید میفهمید که زنان زرد پوست وچشم بادومی در نظر اونا خیلی زیبا هستن و این دلیل انتخاب یک زرد پوست به عنوان اولین عشق هریه ولی منم میگم از همون کتاب 2 هم میشد فهمید که در نهایت هری و جنی مال هم خواهند بود

ویرایش شده توسط نیمفادورا تانکس در تاریخ ۱۳۸۸/۷/۳۰ ۱۵:۳۱:۴۱
ویرایش شده توسط نیمفادورا تانکس در تاریخ ۱۳۸۸/۷/۳۰ ۱۵:۵۲:۱۴

پیام زده شده در: ۱۱:۱۲ پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۸

آتنا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۸ دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۲۵ دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰
از همون جایی که تو هستی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 38
آفلاین
نقل قول:

البته می شه این احتمال رو داد که با مطرح شدن هری پاتر حکومت بریتانیا علاقه مند شده باشه و خواسته های خودش رو در قبال حمایتی که از رولینگ کردند به طور غیر محسوس وارد کتاب کرده باشه!

با این نظرت کاملا موافقم فقط فرق من با تو اینه که شما احتمال دادی ولی من مطمئنم . البته شایدم رولینگ نویسنده واقعی این کتاب ها نیست شاید دولت بریتانیا برای پیشبرد اهدافش این کتاب رو به یک نویسنده سیاسی و خبره سفارش داده بعد برای اینکه بگه من از همه جا بی خبرم و در ضمن کتاب گل کنه پای رولینگ رو وسط کشیده .

دابی میگه :
نقل قول:

چرا به ارباب حلقه ها "مرلین یا هزار تا فیلم دیگه گیر نمی دن

منم میگم : :خب عزیزم اینجا یه سایت هری پاتریه وگرنه اونام مشکلاتی دارن . می خوای یه بحث هم راجع به اونا راه بندازیم ؟

سیریوس بلک
نقل قول:

ولي كي به اين چيزا اهميت ميده!!

خب منم این بحث رو راه انداختم تا شماها به این چیزا اهمیت بدین دیگه!

نیمفادورا جان تو از کجا مطمئنی که رنگ ها معنی خاصی ندارن ؟ و چرا فکر میکنی نظر سیریوس دور از ذهن و بی معنیه ؟
به نظر من که نظر خیلی جالب و قابل تاملیه .

بیا دنیا بسازیم

نه با دنیا بسازیم

پیام زده شده در: ۰:۵۳ پنجشنبه ۳۰ مهر ۱۳۸۸

نیمفادورا تانکسold2

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۴۶ دوشنبه ۶ مهر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۱:۰۵ چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
در پاسخ سریوس بلک رنگها در کتاب های هری پاتر نشانه ومعنای خاصی ندارد همانگونه که چشمان هری سبز رنگه تازه رنگ سبز برای ما مفهوم خاص داره وما اینو می دونیم ولی به نظرم خیلی دور از ذهنه که بگیم چون برای ما خاص ومقدسه پس رولینگم رنگ طلسم مرگ رو سبز گذاشته این خیلی بی معنیه!

پیام زده شده در: ۲۳:۰۰ سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۸

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1086
آفلاین
با توجه به صحبت هاي آمايكوس كرو و صحبت هايي كه ديگران انجام دادند منم كم كم به اين نتيجه رسيدم كه اين فيلم ميتونه سياسي باشه. ولي فكر نكنم كه ميخواستن سياسي بشه. به نظر من بيشتر ضد مذهب بود. يعني اينكه طلسم نا بخشودني آواداكداورا نورش سبز رنگه كه اين رنگ براي ما ميشه گفت يه مفهوم و ارزش خاصي داره كه حالا بگذريم و نور طلسم خلع سلاح كه يه طلسم خوبه قرمزه.
نظر من: احتمال داره سياسي باشه ولي كي به اين چيزا اهميت ميده!!

ویرایش شده توسط سیریوس بلک در تاریخ ۱۳۸۸/۷/۲۸ ۲۳:۰۳:۳۰

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۴۳ سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۸

دابیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۱ شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۱:۴۸ پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۰
از اتاق شکنجه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 275
آفلاین
به نظر من این حرف واقعا مسخره س هری پاتر یه داستان تخیلی هست نمی دونم چرا انقدر بردنش زیر ذربین ؟!مثل تمام داستانهای دیگه. چرا به ارباب حلقه ها "مرلین یا هزار تا فیلم دیگه گیر نمی دن این همه کارتن های قدیمی مثل زیبای خفته یا سفید برفی که حرف از جادو و جادوگری هست اونا توهین نیستن هری پاتر توهین هست؟

[b] به یاد شناسه ی قبلیم:«د�

پیام زده شده در: ۱۶:۴۹ سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۸۸

پادما پاتیل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۱ یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۸۹
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 15
آفلاین
بله متاسفانه هری پاتر سیاسی است میگن کار شیطان پرستی را را رواج میدهنقل قول:

ورونیکا نوشته:
بسیاری معتقدند هری پاتر یک کتاب سیاسی است که از تفکرات

یهود و به طور دقیق تر از افکار صهیونیست دفاع می کند .

نظر شما چیست ؟

پیام زده شده در: ۱۴:۵۷ شنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۸

الیور وود قدیم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۰ دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۴۱ یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
از دور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 321
آفلاین
یا هو

آمیکوس به نکته ی خوبی درباره ی فیلم های هری پاتر اشاره کرد. هدفدار بودن مضمون هایی که توی فیلم های هالیوود مطرح میشه چیز عیانیه! نباید هم انتظار داشته باشیم همیشه اون مضمون ها رو کشف کنیم! خیلی چیزها مثل داروی بیهوش کننده عمل می کنه! وقتی مصرف می کنی متوجه نمی شی، ولی نا خودآگاه تاثیراتش رو می زاره!

اما بحث این تاپیک در مورد کتاب هری پاتره!

اگه زندگی نامه رولینگ رو بخونیم متوجه می شیم که از اول نویسنده مطرحی نبوده! پس نمی شه گفت کتاب ها رو با هدف سیاسی نوشته!
ولی این نکته جای بحث داره که فضای حاکم بر هر کشوری توی نوع و هدف نگارش نویسنده های اون کشور هم تاثیر می زاره و القائات سیاسی حکومت توی داستان ها به چشم می خوره! این از قدیم بوده، مثلا همین شاهنامه خودمون! پر از مسائل سیاسی زمان خودشه!

هری پاتر هم مستثنا نیست! ولی اینکه بگیم با اهداف سیاسی نوشته شده به نظر من بی انصافیه! البته می شه این احتمال رو داد که با مطرح شدن هری پاتر حکومت بریتانیا علاقه مند شده باشه و خواسته های خودش رو در قبال حمایتی که از رولینگ کردند به طور غیر محسوس وارد کتاب کرده باشه! به نظر من این فرضیه تا حدودی درسته! چون کتاب به تدریج از فضای فانتزی دو کتاب اول مجموعه دور و دور تر می شه!

این روزها که می گذرد
شادم
این روزها که می گذرد
شادم
که می گذرد
این روزها
شادم
که می گذرد...

«قیصر»

پیام زده شده در: ۱۲:۵۷ شنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۸

آتنا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۸ دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۲۵ دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰
از همون جایی که تو هستی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 38
آفلاین
اول از همه می خوام از مورگانا تشکر کنم چون من نمیدونستم صاحب امتیاز کتاب ها و فیلم های هری پاتر امریکا است . از اینکه اشتباه مرا گوشزد کردی ممنون .

خطاب به مورگانا وآمیکوس
اگر لطف کنید و بحث در مورد فیلم های هری پاتر و ارماگدون را تمام کنید خوشحال میشویم . همانطور که از عنوان تاپیک پیداست ما میخواهیم راجع به کتاب های هری پاتر و سیاسی بودن یا نبودن آن بحث کنیم. ولی در کل از اینکه نظر خود را نوشتید ممنون.

2سوال:
1. چطور باید نقل قول کنم؟
2. کسی از تئودور نات خبری ندارد؟

بیا دنیا بسازیم

نه با دنیا بسازیم

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.