هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هری پاتر یک کتاب کاملا سیاسی است !؟!؟
پیام زده شده در: ۱۰:۳۱ شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۸

هکتور دگورث گرنجرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۷ شنبه ۷ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۹:۵۴ دوشنبه ۴ آبان ۱۳۹۴
از تهران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 8
آفلاین
نقل قول:

ورونیکا نوشته:
آخه مگه اونو مغز خر خوردن که الکی الکی پول خرج کنن ؟ در اینکه هدفی دارن هیچ شکی نیست حالا شاید هدفشون اون چیزی که من فکر می کنم نباشه ولی حتما ا هدفی هست . شما بگو چیه؟؟

يه چيزهايي رو هم بايد در نظر بگيريد! مثلا الان اين يه سايت درباره هري پاتر پايه گذارش كيه؟ يكي از طرفداران هري پاتر. همه خرجش هم طرفداران هري پاتر ميدن. بعد اين سايت براي فارسي زبان ها تو دنياي وب باعث مي شه اونا با هري پاتر آشنا بشن. اين يعني تبليغ!
از اين مدل تبليغ تو دنيا زياد داريم.

به عشق دلم
هميشه ولم

پیام زده شده در: ۹:۴۳ پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۸

آتنا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۸ دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۲۵ دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰
از همون جایی که تو هستی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 38
آفلاین
آقا من حال می کنم این نظرات درست و حسابی رو می خونم . آی حال میکنم .آخه هستند افرادی در این سایت که با سیاسی بودن ن هری پاتر مخالفند و به جای اینکه دلیل و مدرک برای غیر سیاسی بودنش ارائه بدن (مثل کاری که شما کردی . ایول) میگن : هری پاتر و سیاست . برو بابا بحث رو تموم کنید . یعنی صورت مساله رو پاک میکنن .

حالا جدای از این حرفا Ignotus Peverell تونست کمی منو متقاعد کنه که هری سیاسی نیست با این حال من هنوزم فکر میکنم این یه کتاب ساده نیست . آخه شما حرفی میزنی که با عقل جور در نمیاد . نقل قول:

مثلا عده ای می گویند که اینکه هری پاتر این قدر محبوب شده و در دنیا برایش تبلیغ می شود، پس حتما توطئه ای در کار است و دشمنان از طریق آن می خواهند بر ما چیره شوند!؟

شما میگی اینجور نیست؟؟ آخه مگه اونو مغز خر خوردن که الکی الکی پول خرج کنن ؟ در اینکه هدفی دارن هیچ شکی نیست حالا شاید هدفشون اون چیزی که من فکر می کنم نباشه ولی حتما ا هدفی هست . شما بگو چیه؟؟

بازم از همه ی اونایی که دلیل و مدرک ارائه میکنن صمیمانه تشکر میکنم .

بیا دنیا بسازیم

نه با دنیا بسازیم

پیام زده شده در: ۱۷:۰۹ پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۸

Ignotus Peverell

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲:۲۳ سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
از قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
نقل قول:
ریشه ی شکل گیری این تفکر به حافظه ی تاریخی این ملت ها از تجربه ی تلخ استبداد و استعمار طولانی مدت بر می گرده.

ورونیکای عزیز!
نظریه استعمار به عنوان علت همه مشکلات مملکت به دهه های 20 و 30 بر میگرده و قبل از اون به این شدت و غلظتی که اکنون مطرح میشه وجود نداشته. علت قدرت گرفتن این نظریه هم در واقع گسترش تفکر کمونیستی در بین روشنفکران ایرانی در آن زمان بوده. بر اساس این تفکر ریشه همه مشکلات جهان به امپریالیسم بر می گشته و استعمار می خواد که خون همه مردم دنیا رو تو شیشه کنه!
اگر شما به تاریخ قبل از آن زمان نگاه کنید این نظریه چندان مطرح نبوده و بالعکس ، نظریه بی کفایتی حاکمان و ناآگاهی مردم ، غالب بوده است. به عنوان مثال با وجود اینکه قسمتهای زیادی از ایران در دوران قاجار توسط دولتهای خارجی جدا شد ، اما انقلاب مشروطه بر مبنای مقابله با بی کفایتی شاهان و تغییر نوع حکومتداری بنا شد و شعارهایی نظیر مقابله با استعمار و دول خارجی در آن جایی نداشت. در واقع مردم به قدرتهای خارجی به همان دیدی نگاه می کردند که به هر کشور خارجی دیگری داشتند. آنها این سوال را از خود می پرسیدند که اگر چه ما مورد تهاجم استعمار واقع شدیم؛ اما چرا آنقدر ضعیف بودیم که استعمار را پذیرا شویم؟ چرا این گونه نبوده که مثلا ایران بلند شود و روسیه را تصرف کند و به نوعی آن را استعمار کند؟ چرا بر عکسش نبوده؟
متاسفانه پس از اتقلاب اسلامی هم به دلیل استفاده های سیاسی این نظریه پر و بال بیشتری گرفته و جو غالب را در دست گرفته... اما همان طور که گفتم من با آن کاملا مخالفم.

Wit beyond Measure Is Man's Greatest Treasure

پیام زده شده در: ۱۶:۴۸ پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۸

Ignotus Peverell

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲:۲۳ سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
از قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
با سلام؛
نقل قول:
بسیاری معتقدند هری پاتر یک کتاب سیاسی است که ...

به شدت با این نظریه مخالفم. هری پاتر به نظر من یکی از غیر سیاسی ترین داستانهایی است که خوانده ام. کتابی را می شود سیاسی گفت که یک پیام سیاسی واضح داشته باشد مثلا کتابهای مزرعه حیوانات و یا 1984 جرج اورول سیاسی هستند چون در ورای داستان خود یک پیغام روشن سیاسی را در نقد سوسیالیسم به خواننده منتقل می کنند... اما شما چه پیام سیاسی را از هری پاتر برداشت کرده اید که به نفع صهیونیسم یا ایدئولوژی و دولت خاصی باشد؟ در تمام این 7 کتاب چندین پیام به خواننده منتقل می شود که عمدتا جنبه انسانی و اجتماعی دارد و کل داستان هم بر محور مقابله نیک و شر می چرخد که از زمان قدیم تا کنون محبوب ترین دستمایه داستان نویسان بوده است و در تمام فرهنگ ها دیده می شود. جالب است که عده ای می گویند نبرد نهایی می خواهد "آرماگدون" را تصویر کند و از این غافلند که این نبرد نهایی در همه فرهنگها (از جمله رستم و اسفندیار خودمان!) وجود دارد.
اتفاقا نکته جالب در هری پاتر این است که رولینگ سعی کرده فرهنگهای مختلف را در داستانش بگنجاند و در عین حال در صدد نشان دادن غلبه یک فرهنگ بر دیگری نباشد... اکثر اسامی داستان منشا تاریخی از زبان لاتین یا یونانی دارند و شما نمی بینید اسم هایی را که به نوعی یهودی به نظر برسند. اما در عین حال داور مسابقه کوییدیچ (حسن مصطفی) را دارید که یک اسم اسلامی است و هیچ جنبه منفی هم ندارد. کینگزلی را دارید که سیاه پوست است و در عین حال شخصیت مثبت است و ...
هری پاتر قبل از محاکمه در وزارت سحر و جادو در سال پنجم وقتی حوض برادران جادویی را می بیند با خودش عهد می کند که اگر از محاکمه به سلامت خارج شد 10 گالیون داخل حوض بیندازد... پس من با طرز تفکر بعضی ها بگویم سیاسی است و می خواسته فرهنگ نذر یا صدقه را به غربی ها تحمیل کند؟! این ساده اندیشی است...
متاسفانه عده ای دائم دست بیگانگان را در همه امور می بینند و گمان می کنند هر اتفاقی می افتد کار استعمار است. این "توهم توطئه ای" بیش نیست. نقش استعمار را وقتی می توان بها داد که واقعا وجود داشته باشد نه اینکه فقط تحلیل کنیم که می خواهد فلان شود. مثلا عده ای می گویند که اینکه هری پاتر این قدر محبوب شده و در دنیا برایش تبلیغ می شود، پس حتما توطئه ای در کار است و دشمنان از طریق آن می خواهند بر ما چیره شوند! و وقتی از آنها می پرسید که چگونه قرار است این اتفاق رخ دهد از پاسخ باز می مانند!
متاسفانه ما یک کشور عقب مانده هستیم و برای یافتن علت این عقب ماندگی به سراغ راه حل ساده تر یعنی دیدن دست استعمار و صهیونیسم در همه امور رفته ایم! به حای اینکه به کم کاری ها و بی عرضگی های خودمان برسیم گوشه ای نشسته ایم و می گوییم "ما عقب مانده ایم چون دشمنان ما را استثمار کرده اند" و طبیعی است که این را بگوییم چون دلیل راحت تری است که مشکلات خود را همه به جبر تاریخ و عامل خارجی نسبت بدهیم و مسئولیت را تماما از دوش خود برداریم تا اینکه مجبور شویم ذره ای به خود تکان داده و در صدد حل مشکل برآییم!

Wit beyond Measure Is Man's Greatest Treasure

پیام زده شده در: ۱۵:۰۸ پنجشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۸

سیموس فینیگانold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۳۴ جمعه ۲۱ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۴۹ جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۰
از خونمون
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 269
آفلاین
نه بابا...اينا همش شايعس..شما چرا باور مي كنيد؟؟آخه كجاي كتابو ميخوان سياسي كنن؟؟

[color=CC0000][b]قدم قدم تا روشنايي از شمعي در تاريكي تا نوري پر ابهت و فراگير!!!!!
ميجنگيم تا آخرين نفس !!!!
ميجنگي

پیام زده شده در: ۱۵:۳۹ چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۸

آمیکوس کرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۴۱ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
از اليا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 367
آفلاین
هوم...یه پیشنهاد می کنم بهتون!
به هیچ چیز سطحی نگاه نکنید و از روی احساس حرف نزنید!

به نظر من یه کتابی با گستردگی هری پاتر گزینه خوبی برای اعمال نفوذ می تونه باشه.چرا نباشه؟
البته بنده هنوز توجیح نشدم که این کتاب سیاسیه.

تصویر کوچک شده

خاطرات جادوگران...روز هاي اشتياق،ترس،فداكاري ها و ...

پیام زده شده در: ۱۳:۰۳ شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۸

علی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۳ پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۳:۲۴ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲
از خانه ای متروکه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 148
آفلاین
نه این سوالا چیه میپرسین اصلا چرا من اینجا پست دادم خدایا هری یه کتاب کاملا باحال و جادویی نه سیاسی!!
خوب از بحس خارج بشیم

پیام زده شده در: ۹:۵۸ شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۸۸

ماركوس فلينتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۳ پنجشنبه ۶ فروردین ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۵۵ جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۳
از ايفاي نقش حالم بهم ميخوره
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 316
آفلاین
فکر نمیکنم.
از این سوالای سر خرمن که فقط پست اضافه میکنه نپرسید.

امکان سیاسی بودن هری پاتر مثل امکان سیاسی بودن یه بچه 5 ساله است!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۲۱ یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۸

آمیکوس کرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۴۱ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
از اليا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 367
آفلاین
کسی قصد بی انصافی نداره دیدالوس دیگل عزیز

اما باید توجه داشته باشیم کل دنیا داره توسط سیاست می چرخه،و یه رمان پر طرفدار مثل هری پاتر که شما و بنده و اکثر کسایی که تو این سایت عضو هستن طرفدارشن قرار نیست حتما از این قضیه مستثنی باشه !

ویرایش شده توسط آمیکوس کرو در تاریخ ۱۳۸۸/۱۰/۲۷ ۱۲:۲۵:۴۸

تصویر کوچک شده

خاطرات جادوگران...روز هاي اشتياق،ترس،فداكاري ها و ...

پیام زده شده در: ۱۶:۳۶ شنبه ۲۶ دی ۱۳۸۸

سروش

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۱:۰۷ شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۸۹
از زیر آسمون خدا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 38
آفلاین
یه چیز خیلی جالب ملت ایران اینه که میخوان همه چیزو کش بدن.آقایون بی خیال تو رو خدا مثل ...عمل نکنیدوبه هری پاتر بدبخت رحم کنین و اونو به سیاست ربطش ندین.

قدم

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.