هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: نحوه برخورد،فکر کردی کی هستی!؟
پیام زده شده در: ۲:۴۰ پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۸۵

گراپold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۴:۲۰ جمعه ۳۰ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۷:۴۰ دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۵
از جنگل سیاه آخوریسم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 12
آفلاین
من نمیخوام مدیرا رو اذیت کنم، مدیرا خودشونو اذیت میکنن.
=================
اگه بخوایم اعضای ایفای نقش رو در 5 گروه قرار بدیم میشه:

1- اعضایی که پستهای زیبا و گیرا میزنن(چه ظنز وچه جدی و چه ارزشی و چه خاله بازی و چه بیناموسی) و با اعضای تازه وارد رفتار بدی دارند.

2- اعضایی که پستهای ارزشی ولی خوب قشنگ(پرانتز بالایی) میزنند و به علت داشتن مهره ی مار، محبوبن و با اعضای تازه وارد رفتار نسبتا خوبی دارن. کلا اگر همه اینجوری باشن بهتره، ولی متاسفانه اعضای بالا نمیخوان رفتارشون رو مثل این اعضا بکنن.

3- اعضایی که ارزشی پست میزنن و اصلا پستشون گیرا نیست، و چون تازه واردن اصلا رفتار ندارن که خوب باشه یا نه.

4- عده ای با وجود قدیمی بودن، ارزشی بودن و هستن با اعضای تازه وارد اصلا رفتار ندارن.

و پنج- اعضایی که اصلا نمیدونن رول پلیینگ چی هست؟ خوردنیه؟ نوشیدنیه؟ فلزیه؟ چوبیه؟ کربنیه؟ فقط اومدن توی ایفای نقش تا چتباکس براشون اویبل باشه! متاسفانه دو سوم ملت همینجورین.

و اما افغانستان...
من اولی که عضو سایت شدم، برای این بود که روی یک خبر نظرم اومده بود و خواستم نظر بدم(مثل بقیه ی جاهای سایت که پستشون میاد و فشار میاره بهشون و پست میزنن).
اصلا هم شناسه ی خزی انتخاب نکردم. بعد از یکماه، اومدم توی ایفای نقش و یکم گشتم و اصول اولیه و ارزشیش رو یاد گرفتم.
این رو برای یک چیز دیگه گفتم و اینم یک چیز دیگه ست که باید بگم و اگه نگم وظیفه م ایجاب میکنه که بگم:

دوستان، چرا هی و هی میگین قدیما سایت فلان بود، پشفلان بود، ارزشی نبود و...
خوب یک مثال میزنم:
یک عده آدم اولیه( من جمله شما) یک شهر ساختن و میخوان توش زندگی رو آغاز کنن. خوب مسلما فعالیت بیشتری میکنن برای بهتر شدن شهر و هرچه نسل بالاتر میره، فعالیت هم برای بالا بردن سطح شهر کمتر میشه، حکایت هم همینه.
مثلا من چه کنم که نمایشنامه ی خوب کم بود و اصول یکجا جمع نبود و بر خورد ناظران تالار اسلیترین(البته مذکره) بســــیار بد بود؟
خوب تاپیکای قدیمی...
اصلا این تاپیک رو ببینین؟
آواتور سازی آبجی لیلی!
سطحش بالاست؟
دویست تا تاپیک هست مثل این... والسلام. من فقط گفتم استنباط با خودتون.

در ضمن، میخوام بپرسم فقط من سطح رول رو آوردم پایین که اخراجم کردین؟

گراپ امضا دوست نداشت!

نحوه برخورد،فکر کردی کی هستی!؟
پیام زده شده در: ۱۷:۳۹ چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵

اسکاور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۱۶ پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۱۷ یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹
از کارخانه ی دستمال سازی!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 387
آفلاین
تویه همین چند روزی که من با تغییر شناسه ی خودم سعی کردم دوباره بیشتر به سمت ایفای نقش و نمایشنامه نویسی بیام متوجه چندتا تغییر عمده و خیلی بد نسبت به قبل تویه رول پلیینگ سایت شدم.

متاسفانه در اکثر تاپیک های رول(چیزی در حدود 90 درصد) پست هایی میخوره که وقتی میخونیشون کاملا متوجه میشی که نویسنده ی این نمایشنامه این نمایشنامه رو فقط و فقط برای نوشتن نمایشنامه نوشته!!
یعن اصلا به اینکه اومده تویه این سایت چی کار کنه فکر نمیکنه!

انگار که مثلا یکی چوب جادو گذاشته رویه شقیقش و بهش میگه "بنویس مگرنه میکشمت!!"

انگار که میخواد پست بزنه تا خیال خودش و بقیه رو راحت بکنه و بگه که فعاله!

انگار که میخواد پست بزنه که وظیفه ی پست زنی(!!)(یه چنین چیزی اصلا وجود نداره) رو انجام بده!

فرق دوران اوج رول پلیینگ با حال حاضر چیه؟
دقیقا همین چیزاست!

اون موقع اعضا برای دل خودشون مینوشتن و برای اینکه لذت ببرن...همین برای خود نوشتن باعث میشد نویسنده سعی بکنه اصلا نمایشنامه ی چرت و پرت ننویسه و واقعا با نمایشنامه ی خودش حال بکنه!

لذت بردن از نمایشنامه ای که مینویسی مهمترین چیزه!...آدم وقتی خودش از نمایشنامه ی خودش لذت ببره و واقعا کیف کنه مطمئنا عده ی زیادی هم خوششون خواهد اومد.

ولی متاسفانه پست هایی دیده میشه که فقط برای از سر باز کردن زده میشه!

خب برادر یا خواهر من!
کسی زورت نکرده که پست بزنی!....پست نزن!...سوژه ی درست و حسابی نداری پست نزن!...داستان جالب برای ادامه دادن نداری پست نزن!...حوصله نداری پست نزن!....میخوای فقط نمایشنامه بنویسی ننویس!...اگر میخوای قشنگ نمایشنامه بنویسی بنویس!

من خودم برای مقابله با این مشکلات حتی خودمو ناظر انجمن هاگزمید کردم. من به عنوان مدیر و مخصوصا به عنوان ناظر با تمام اینجور چیزا برخورد خواهم کرد!...چه معنا داره یک نفر بیاد و بدون هیچ فکر و بدون هیچ تلاشی یه نمایشنامه ی صرفا نمایشنامه(!) بنویسه؟...خب هم میزنه داستان رو خراب میکنه هم سوژه رو خراب میکنه هم اینکه تلاش و نوشته ی افراد قبل و بعد از خودش رو هم خراب میکنه!

با همه ی اینا برخورد میشه...افرادی مثل مالدبر که چیزی جز ضرر رسانی به رول پلیینگ ندارن از رول پلیینگ سایت اخراج میشن چون ما دور هم جمع شدیم که رول پلیینگ درست و حسابی انجام بدیم نه اینکه هر کی درخواست داد رو تویه ایفای نقش راه بدیم و تا ابد الدهر دسترسی به ایفای نقش رو ازش نگیریم...نه اصلا...هر کسی ایفای نقش درست و حسابی نکنه بهتره یا خودش ننویسه یا اینکه از ایفای نقش برداشته بشه...

[url=http://godfathers2.persiangig.com/hammers/Pro

پیام زده شده در: ۱۶:۵۸ جمعه ۲۶ آبان ۱۳۸۵

آنیتا دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۷ جمعه ۲۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۲۹ شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
از قدح اندیشه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1323
آفلاین
ای ارباب، من را عفو نما!!!
ببخشید من الان نظرمو میگم، ولی خب دوری از نت بید دیگه!
ولدی، اینو یواشکی بخون، کسی نفهمه من بعد از موعد زدمش!

من نظرمو کلی میگم( به دلیل ذیق(؟) وقت):

نگاه کنین، الان توی سایت، 4 تا قدرته!
خب نتیجه اینکه قدرت سایت متمرکز نیست!
یعنی رولهای سایت از هم جداین، پس نمیشه متمرکز کار کرد.

من میگم، گروه مدیرا و مرگخوارا یکی بشن. از اون طرف حذبیا و محفلیا یکی بشن!
وزارت هم دقیقا مثل تو کتاب، فقط یه نقش باشه ، نه چیز بیشتر. و در ضمن، گاهی با اینگروه باشه، گاهی با اون گروه، ولی نقش یه عنصر بی اراده و ناآگاه رو داشته باشه، مثل کتاب!

اینجوری دیگه قدرت توی سایت پخش نمیشه.

بعد به نظر من، چون مدیرا جز پیرهای میکده به حساب می یان و همچنین مسئولیتهای خفنگی دارن، و مسلما نمیرسن بپستن، میتونن با آموزش درست و حسابی افراد توی تالار خصوصیشون، به وضعیت رول تازه واردا کمک کنن.

از اون طرف، سفیدا هیچ مسئولیتی نداشته باشن، تا با پست زدنشون به تازه واردا رول یاد بدن.

بعدشم، یه ذره این تاپیکا رو بقفلین!
آخه توی 6084 تا تاپیک مغازه، چجوری میشه سوژه داد؟!! خب مسلما از فعالیت باز میمونه، نه؟!!

بعدش هم، وقتی حذبیا محفلی بشن، دیگه نمیرن توی تاپیکشون، مطالب غیر پاتری بنویسن! درسته؟!!

الان سایت شده 2 قسمت. یکیش برای محفلیاست که نسبتا هری پاتریه. قسمت دومش که اصلا کلهم اجمعین، ماگلی هست و کارای ماگلی میکنن توش!
الان من باب مثال، هیچکی جز توی جنگا، از چوب جادو استفاده نمیکنه!

اینم از نظر من.
ببخشید که اینقده شلوغ شد و در عین حال، بعد از پایان بحث این رو زدم. یه چیز دیگه هم یادم رفت بگم:
اگه میخوایم محفل و مرگخوارا فعال باشن، آلبوس و ولدمورت نباید کاری جز رول زدن داشته باشن!

والسلام.

منوي مديريت، حافظ شما خواهد بود!
بازنشستگی!

پیام زده شده در: ۲۳:۳۶ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵

تام ریدل پسر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۷ چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۸:۴۸ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲
از نا کجا آباد
گروه:
شناسه های‌بسته شده
پیام: 233
آفلاین
خب من پایان بحث رو اعلام میکنم
بزودی نتایج این بحثها در همین تاپیک اعلام خواهد شد
باتشکر
ولدمورت

[b]دلبستگی من به ریون و اعضاش بیشتر از اون چیزی بود که فکر میکردم!!.....بچه های اسلایت

پیام زده شده در: ۲۰:۲۵ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵

لودو بگمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۵ سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۹:۴۷ جمعه ۶ فروردین ۱۴۰۰
از ته چاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 730
آفلاین
من هم يه چيزايي نوشتم. البته دوستان تو پست هاي قبلي همه جور نظر و ايده دادن كه همش جالبه. من با بعضي از نظر ها كه توافق كامل داشتم اونها رو عينآ آوردم...
يه پيشنهاد هم داشتم كه پايين گفتم.

سؤال اول و دوم:

بله انتخابات برگزار شه

ولي

نقل قول:
چو چانگ نوشته:
بنظر من، وزیر نباید مسئول رول باشه! وزیر باید فقط کسی باشه که تو رول نقش وزیری داره! درست مثل دوران کینگزلی!!!
همونطور که ولدمورت نقش فرمانده سیاهان رو داره، هدویگ نقش معاون محفل رو، به همون ترتیب یک فردی هم باید نقش وزیر رو داشته باشه!

مسئولیت وزیر فقط و فقط باید وزارتخونه باشه! فقط یه ناظر! فقط کسی که خوب ایفای نقش کنه و وقت هم داشته باشه! وزیر نباید بیشتر از یک عضو باشه! مسئولیت بیشتر، کارهارو خرابتر میکنه!

با انتخاب وزیر جدید به این ترتیبی که گفتم هم میشه رول رو فعال کرد! حتما میشه! اگه اون وزیر نه روی اجبار بلکه روی علاقه پست بزنه، مطمئنا ميشه!

اضافه كنم كه:
وزير بايد بنويسه. رول بزنه. وقتي وزير يه رول نويس خوب باشه، و همه جا رول درست بزنه، افراد با الگو قرار دادن اون (مخصوصآ تازه واردها) رولشون تقويت ميشه. حتما نبايد شق القمر كرد.

يه چيز ديگه:
نقل قول:
مرلين نوشته:
به نظر من وزير بايد نظارت انجمن سحر و جادو رو بر عهده بگيره و در جاهاي ديگه فقط به عنوان يك عضو ايفاي نقش رفتار كنه.
-------------
آره موافقم، ولي به شرطي كه كانديداها مثل اون دور كه گيلدي وزير شد توسط وبمستر سايت گلچين بشن و وظايفشون رو از قبل بدونن. ولي اصل كار مانور دادن روي راي گيري باشه. طرفدارهاي هر كانديد در تاپيك اون شخص رول نويسي ميكنن و خلاصه از راي گيري وزارت به عنوان يك سوژه استفاده بشه.

خيلي عاليه اين ايده. به نظر من بايد يه عده كه كانديد ميشن، توسط مديران سايت، گزينش بشن. يعني مديران با افراد مصاحبه ترتيب بدن و در آخر يه عده رو به عنوان كانديد نهايي انتخاب كنند. البته فراموش نكنيم كه وزير قراره فقط وزير باشه، ناظر وزارت و يه رول پلير خوب.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
نقل قول:
هدوريگ نوشته:
- خب ... من چیزی که به نظرم می رسه و خیلی هم روش تاکید دارم اینه که شما الگو بدید ... بگید ایفای نقش درست چیه ... الان اصطلاح ایفای نقش درست رایج شده ... ولی از نود درصد بپرسی ایفای نقش درست چی هست ، نمی دونن ... اول معنی این عبارت رو درست مشخص کنید ، بعد به فکر راه حلهایی برای سوق دادن ایفای نقش به اون سمت باشید ! ... این قسمت ندونستن معنی ایفای نقش ، شامل حال منم می شه !

نقل قول:
مرلين نوشته:
تعريف دقيق براي يك نمايشنامه خوب و يك نمايشنامه ارزشي داشته باشيم.

نقل قول:
كوييرل نوشته:
ما الان ایفای نقش داریم ولی متاسفانه اصلا صحیح نیست بنظرم بهتره اول ایفای نقش درست رو طبق قوانین سایت یاد بگیریم تا بعد برسیم به راه حلها برای فعال شدن.

كاملا با اين صحبت ها موافقم. براي خود من هم هنوز معني درست ايفاي نقش جا نيافتاده. اخيرآ تو تالار خصوصيمون هم اين بحث پيش اومد. چرا نبايد معني درست ايفاي نقش مشخص شه، تا افراد در همون حول و حوش پست بزنن و ايفاي نقش كنند. من يه ايده پايين دادم كه اين مشكل ميشه تا حدود زيادي رفع بشه.

نقل قول:
هدويگ نوشته:
-در مورد ایده جدید هم باید بگم که ، ایده که ندارم ... ولی یه بحثی که بهتره در کنار این بحث روش کار بشه ، اینه که تازه واردا رو چی کار کنیم ... فکر کنم تو این دو سه ماه به همه ثابت شده باشه که چند تا ، فقط تعداد معدودی تازه وارد ، چقدر می تونن توی تاپیکا و نوشتن بقیه تاثیر داشته باشن ... فعالیت دو ماهه اخیر سایت ، بیشتر مال تازه واردا بوده و انگیزه رو کلا از اونایی که خوب می نویسن گرفته ... چون واقعا نمی شه بیشتر پستای تازه واردا رو درست ادامه داد ! ... حالا خود دانید.

نقل قول:
كوييرل نوشته:
بنظر من تنها فقط اعضای تازه وارد هستن که ما میتونیم با یه آموزش و درک صحیح از نوشتن باعث بشیم که اونها بفهمن چطور باید بنویسن که در نهایت باعث فعال شدن رول هم میشه.

اما پيشنهادي كه گفتم در اين رابطه:
ما الان دو تا مشكل داريم. يكي اين كه اعضا مفهوم دقيق ايفاي نقش رو نميدونن.(خودم هم شامل تمام موارد هستم.) ديگر اينكه افراد (تازه وارد) بايد آموزش ببينند تا درست بنويسن. اگه يكم دقت كنيم هر دوي اين موضوع يكي هستند. يعني ما در قالب درست نوشتن و آموزش صحيح ايفاي نقش مفهوم رو هم در همون قالب به فرد ميفهمونيم. اين كه ما از ايفاي نقش منظورمون چيه تا تازه واردِ بنده خدا بفهمه چيكار بايد بكنه تا مشكلي كه هدويگ گفت هم كمتر پيش بياد.
براي اين منظور من يه توضيح بدم:
من عضو قديمي نيستم ولي يه نگاه به تاپيك "كارگاه نمايشنامه نويسي" در همين انجمن كه تازه ناظرش شدم، انداختم. وقتي پست هاي اون زماني كه كريجر عزيز نقد ميكرد پست هاي تازه واردين رو ديدم، خيلي خوشم اومد... غبطه خوردم كه چرا من وقتي تازه اومدم تو سايت اين تاپيك رو كسي بهم معرفي نكرد. يكي نگفت اگه ميخواي ياد بگيري برو اونجا... بگذريم. واسه همين گفتم:
ما بايد وقتي افراد تاييد ميشن در ايفاي نقش، زير پستشون توسط مديران درج بشه كه فرد موظفه يه مدت توي تاپيك "كارگاه نمايشنامه نويسي" فعاليت كنه تا بفهمه رول يعني چي، چجوري بايد بنويسي. براي اين منظور چون من خودم رو به هيچ وجه در اون حدي نميبينم كه بخوام اين كار رو انجام بدم، يعني به تازه واردين طريقه ي درست نوشتن رو ياد بدم، واسه همين از يكي از مديران كه مسلمآ تمامي آنها مفهوم و معني دقيق و درست يك رول خوب رو ميدونند، درخواست دارم تا بياد و اين كار رو با هم انجام بديم. فكر ميكنم فقط يك مدير توانا اين مسؤليت سنگين رو بتونه به نحو احسن و با بازده مطلوب انجام بده و يا يه فرد كه از سطح رول بالايي برخورداره و اون درك درست رو از ايفاي نقش داره. مثل وزير آينده.
بنابراين حرف من اين بود كه:
يكي از مديران و يا وزير آينده بياد و اين تاپيك "كارگاه نمايشنامه نويسي" رو فعال كنه، براي چه اهدافي، براي اين كه افراد تازه وارد بيان اونجا در باب موضوع مشخص شده پست بزنند و سپس اون مدير يا وزير (كه هر دو قطعآ از درك مفهوم ايفاي نقش و نمايشنامه ي درست و ايده آل... برخوردار هستند) پست اونها رو نقد كنه و اونا رو براي ورود به ايفاي نقش سايت مجهز كنه و تعليم بده. و هرگاه فرد آماده ي ورود به ايفاي نقش شد مدير يا وزير به اون اجازه بده كه بره در ايفاي نقش. براي اين كار هم بايد همه رو پس از تاييد شخصيت بفرستيم به اين تاپيك تا مدتي در اونجا تعليم ببينند. يعني بهشون گفته بشه كه برو و اولين پستت رو در اين تاپيك بزن و تعليم ببين و.....

بد نيست اين صحبت كوييرل رو هم اينجا بزارم
نقل قول:
كوييرل نوشته:
خیلی بهتر خواهد بود اگه وزیر به پرورش افراد تازه وارد بپردازه تا یه کار غیر ممکن مثل فعال کردن رول.
ايده ديگري كه به اين ايده مربوط ميشه اينه كه: اين كاري كه گفتم بياد و توسط مدير انجام بشه، ميتونه توسط وزير صورت بگيره....
من فكر ميكنم اين كار خيلي مفيد به فايده خواهد بود.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

سؤال چهارم:

نقل قول:
چو چانگ نوشته:
امیدوارم که حرفی که فکر کنم سومین باره تو این تاپیک مینویسم، مورد توجه قرار بگیره!!

بنظر من تنها کاری که میتونه مفید باشه، برداشتن مسئولیت از روی دوش فرماندهاست!!

الان ولدی و البوس هردو مدیرن! باز ولدی یه چیزی، ولی آلبوس خودشو کاملا وقف مدیریت کرده! آخرین پست رولش کی بود؟ من که یادم نمیاد!!! حالا نمیخواین برش دارین، نیاز دارین بهش، یکی دیگه رو دومبول کنین!

من کار ولدی رو خیلی میپسندم، چون با اینکه هر از گاهی پست میزنه ولی باز متناسب ولدمورته! چون ولدمورت هم مرگخوارانشو به مرگ میفرسته و خودش در امان میمونه مگر عله بیاد سراغش

ولی آلبوس، فرمانده سپیدی!! باید تو رول شرکت کنه! باید پست بزنه! تو کتاب هم همینطوره!!

نقل قول:
كورن اسميت نوشته:
به نظر من میتونیم هر مدت یه بار یه موضوع رو در نظر بگیریم که دو گروه روی اون مانور بدن...اینجوری هم میشه رقابت بین دو گروه رو بیشتر کرد هم میشه اونا رو هماهنگ کرد

نقل قول:
آرامينتا ملي فلوا نوشته:
در مورد محفل و جبهه ي سياه! فكر مي كنم بهتر باشه اونها خودشون رو هماهنگ كنند! منظورم اينه كه...واقعا الان خود اعضاي محفل متحدند؟ يا جبهه ي سياه؟شايد اگر خودشون اول متحد بشند...و بدونن كه قصدشون چيه...هدفي براي خودشون ايجاد كنند خوب باشه! در درجه ي دوم بايد توي رول ها اين دشمني رو نشون داد!!بايد سعي كرد توي پست هاي همه ي انجمن ها اين موضوع ملموس بشه...شايد اينطور يك مقدار فعاليت ايجاد بشه!

نظر من نظر تمام اينهاست

سوال پنجم:
پيشنهادم رو بالا گفتم.

ویرایش شده توسط لودو بگمن در تاریخ ۱۶:۵۴:۳۰ پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۶
[size=small]

پیام زده شده در: ۱۵:۵۷ یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۸۵

سارا اوانز old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۶ شنبه ۱۰ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۳۵ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از بالای سر جسد ولدی!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 993
آفلاین
شاید یکمی دیر شده باشه اما من منتظر شدم تا همه دوستان عزیز نظراتشون رو بدن تا به تبع ما نظر بدیم و استفاده کنیم. البته می دونم که من از اعضای فرهیخته سایت به حساب نمی آم!
خب در مورد وزیر و وزارت که من تا حدودی در جریاناتش نبودم ولی خب با کمک پست های قبلی و اطلاعات گرفتن از چندی از دوستان از اصل ماجرا با خبر شدیم!

1-با رای گیری و انتخاب وزیر جدید موافق هستید؟

خب باید بگم که به نظر من اگر چنانچه وزیر قبلی موافق ادامه دادن باشن که خیلی بهتره که برگردن و کارشون رو شروع کنن البته یه ذره خواهشا محکم تر!
البته من می دونم که وزارت با اون همه فشار از جوانب مختلف خیلی سخته و طبعا آدم رو خسته می کنه و خب با خودش می گه که بهتره همین اول کار ولش کنم و ارزششو نداره. در واقع موج های منفی و یا مخالفت های ریشه دار خیلی باعث تضعیف روحیه فرد در هر شرایطی می شه ...حالا چه در وزارت و چه در زمینه های دیگه... پس من حق می دم که اگر کسی با چنین مخالفت ها و دعواهایی بخواد صحنه رو خالی کنه.
ولی خب اگر جناب ققنوس با وجود همه ی این شرایط که به نظر من تموم شده ست برگردن خیلی به نفع تره و موضوع زود تر و راحت تر البته با رضایت همه حل میشه.
اما در صورتی که این طوری نشه و یا نخواد بشه من فکر می کنم بهتره کسی که بعد از وزیر مستعفا بیش ترین رای رو آورده حق اینو داشته باشه که وزیر بشه. و این مناسب ترین گزینه ست. چون در جادوگران که برای انتخاب وزیر رای گیری شده اگر وزیر بر اساس رای هاست که دومین فرد اصولا باید وزیر بشه!
در غیر این صورت و اگر مدیران عزیز بخوان مسئله رو کاملا تموم کنند به طوری که بگن از اول هیچی نبوده خب رای گیری مجدد آخرین راه حله!

2-آیا با انتخاب وزیر جدید میشود ایفای نقش سایت رو فعال کرد؟

پاسخ من به این سوال خیر می باشد. چون اگه قرار باشه با یک نفر ایفای نقش سایت فعال بشه پس چه نیازی هست به اعضای فعال؟ یک نفر می تونه بیاد و اعضای تازه وارد رو فعال کنه!
ولی اصل قضیه این نیست. همون طور که سایر دوستان هم به این مطلب اشاره داشتن، وزیر در واقع یک ناظره که فقط یک رنک بالای اسمش داره که نوشته شده وزیر و به واسطه اون وظایفش مثل همه ی ناظرای دیگه مشخص شده! وزیر مانند سایر ناظران می تونه با ایجاد تاپیک ها با موضوعات جذب کننده و جالب فقط و فقط انجمن وزرات رو فعال کنه که باز اون هم باید با کمک یک یا دو نفر دیگه باشه که به عنوان معاونین انتخاب شدن.
در اصل وزیر به تنهای شاید بتونه تا یک مدت خیلی کوتاهی چند تا موضوع بده ولی برای مدت طولانی این وزیر که وزیر هم هست نمی تونه چند تاپیک رو فعال کنه. در حقیقت موضوع فعال کردن ایفای نقش نیست. بلکه فعال نگه داشتنه اونه!

3-به نظر شما چه راه حل های دیگری را میتوان پیدا کرد تا باز هم در کنار هم به ایفای نقش درست و صحیحی بپردازیم؟

وقتی من عضو سایت شدم باید بگم اصلا نمی دونستم رول نویسی چیه؟ چطوریه؟ و یا اصلا می تونم رول بنویسم یا نه! این اتفاق برای همه ی اعضا چه تازه وارد و چه اونایی که الان از اعضای قدیمی محسوب میشن افتاده!
ولی اگر شما برید و اولین پستای عضو های قدیمی رو ببینید و یا اونایی که حداقل 6 ماه خالص فعالیت و حضور توی سایت داشتند همه شون اولین پستاشون خیلی قشنگه و نسبت به تازه واردیشون و بی تجربگی بر اساس اصول پست زدن!
یه نکته ی دیگه هم اینجا هست و اون اینه که این اولین رول ها معمولا وقتی زده شدن که حداقل طرف 1 ماه، 2 ماه از عضویتش می گذشته و توی اون مدت توی سایت می اومده پستا رو می خونده پستای اعضای قدیمی اونایی که می تونستن خوب پست بزنن رو خونده و بعد پست رو زده!
حالا از این حرفا چه نتیجه ایی می تونیم بگیریم؟
اینکه الان اعضای تازه وارد هنوز از راه نرسیده پست می زنن بدون آگاهی داشتن از اینکه چجوری باید پست بزنن. خب پس همه چی از ریشه خرابه! اونا باید از اول بفهمن که رول نویسی برای چیه در مورد چیه، چی کار باید بکنن....کدوم رول قشنگ تره و یا اول باید کجا رول بزنن؟؟
همه اینها رو چه کسی باید به اعضا یاد بده؟
خب معلومه ناظران عزیز! اونها هستند که باید در اولین برخورداشون با بهترین روش نوع نوشتن طرف رو از بد به خوب ترفیع بدن و به اونها کمک کنند.... باید راهنماییشون کنند و لازمه این کار اینه که در هر انجمن حداقل یه جایی برای هدایت افراد باشه.... و یه جایی برای نقد بیش تره پست ها....شاید ناظر وقت نداشته باشه بشینه همه پست ها رو نقد کنه ولی اگه فقط توی دو خط برای اعضای تازه وارد یه چیزی بنویسه که به دردش بخوره خیلی به نوشتن اونها کمک میشه!

4-چگونه میتوانیم محفل و جبهه سیاه رو با هم هماهنگ کنیم؟

خب این سوال خیلی خوبیه و من عاشق جواب دادنه این سوالام!
اول از همه باید بگم که محفل و مرگ خوارا نیازمند افراد خیلی خوبی هستند تا بتونن یه جنگ درست و حسابی رو بر پا کنند. من کاری ندارم که حالا یه طرف انجمن خصوصی داره و اون طرف نداره بحث اصلی هماهنگیه!
(بماند که توی کتاب محفلی های انجمن خصوصی داشتند!!!)
به نظر من الان و در شرایط حاضر با این وجود که من مدت کمیه که به سایت برگشتم ولی کاملا واضحه که هماهنگی میان دو جبهه خیلی خوبه و کاملا برقراره! وقتی معاونان دو طرف راحت می تونن مأموریت ها رو هماهنگ کنند پس در سایر اومور هم هماهنگ میشن.
البته اگر در جنگ ها و فقط در جنگ ها نه در مأموریت ها این هماهنگی یه ذره از بین بره و کارهایی که دو طرف می خواد انجام بده به صورت اسرار در بیاد خیلی باحال تر میشه جنگ کرد و نتیجه دید.

5- و اما در مورد پیشنهاد:
نظر من اینه که اگر در هر انجمنی تاپیکی برای راهنمایی اعضای تازه وارد ایجاد بشه یعنی در اون کاملا توضیح داده بشه که انجمن مربوط به چیه و در هر قسمت باید چه پستایی زده بشه و موضوعش از چه قراره شاید، یا مثلا در کدوم تاپیک لازمه پست زدنش حتما عضو شدنه یا توضیحات دیگر،شاید بهتر تونست اعضای تازه وارد عزیز رو به سوی عالی نوشتن سوق داد.
البته این کار در بعضی انجمن ها هست ولی یا خیلی قدیمه و یا مقداری نیاز به اصلاح و بررسی داره و یا اینکه چیزایی باید بهش اضافه بشه. زدن این تاپیک ها با وجود حداقل دو ناظر برای هر انجمن فکر نمی کنم کار سختی باشه.
یه چیزه دیگه هم اینه که بهتره ناظران گرامی با پستای اعضای تازه وارد جدی تر برخورد کنند!

با تشکر از همه دوستان و پوزش از زیاد شدن این پست!
سارا اوانز!
عضو کوچکی از جادوگران!

پیام زده شده در: ۹:۴۶ جمعه ۱۹ آبان ۱۳۸۵

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
1-با رای گیری دوباره و انتخاب وزیر جدید موافقید؟

بله به نظر من اینطوری بهتره .
و بهتر از اون اینه که وزیر جدید با توجه به توانایی هاش انتخاب بشه .
نه از روی دوستی .
همه میدونیم که ققنوس یکی از اعضای خوب جادوگران هست و چون بین اعضا جا افتاد انتخابش کردن . کسی نگفت که آیا این میتونه وزارت رو به دست بگیره یا نه .
در هر صورت بهتره از اول کارای رای گیری انجام بشه یعنی کاندیدای جدید بیان و دوباره انتخابات شروع بشه .

100 درصد مخصوصا اینکه وزیری که میاد ایده های جدید داشته باشه .

ایده هایی که کارآیی داشته باشن نه ایده هایی که بین همه به اصطلاح جنگ را بیفته .
من خودم هم چند تا ایده خوب داره که خوشحال میشم به وزیر آینده پیشنهادش کنم .

3-به نظر شما چه راه حلهای دیگری را میتوان پیدا کرد تا باز همه در کنار هم به ایفای نقش درست و صحیحی بپردازیم؟

من هم حرفهای مک بون رو کمی خلاصه تر میگم .
اعضای فعال رول نویسی که واقعا رول نویس خوبی هستن به کمک کسانی بیان که تا حالا رول ننوشتن و از همه جهات بهشون کمک کنن .
با نقدهای خوبشون ، با تذکرهای بجاشون و ...
در واقع هر کسی با تشویق به هر سویی راه میفته . مثلا من خودم مثلا امروز میرم که یه رول بزنم که از نظر با تجربه ها خیلی مسخره و بی اساس باشه ولی کسی که پست من رو نقد میکنه اگه با رفتار بهتر و تشویق بیشتر اشکال های من رو بگه و من رو راهنمایی کنه و به زدن رول های بیشتر تشویق کنه میتونم توی آینده ای نزدیک بشم جزو یکی از بهترین رول نویسا .
نه من همه اعضا .
تا اینکه وقتی کسی نقد میکنه رول من رو به تمسخر بگیره و با انتقاد های به اصطلاح کوبنده من رو نا امید کنه .

شاید اینها مثال هایی کوتاه و ساده باشه ولی همینها خیلی میتونه به کمک اعضا بیاد .

نمیدونم چون تا حالا عضو این گروه ها نبودم نمیتونم نظری بدم .

5-اگر ایده های جدید دارید .......در این قسمت توضیح دهید:
اگه شماره های قبل رو بخونید ایده های زیادی دستگیرتون میشه
بقیه ایده ها هم باشه برای انتخابات وزرات .

با تشکر

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۷:۵۸ جمعه ۱۹ آبان ۱۳۸۵

استرجس پادمور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۳ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۰ دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
از یک جایی!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3574
آفلاین
به نام دوست

اول عذر ميخوام كه دير شد

نقل قول:

بله...به طور كامل با انجام اين امر موافقم و دليل هم دارم...
اگر به طور پيش فرض در نظر بگيريم در حال حاضر وزير داشته باشيم حداقل و دست كم كم انجمن وزارت فعال خواهد شد و سروسامان خواهد گرفت....

نقل قول:

در مورد اين سوال بايد بگم كه هم بله هم نه...
بله=در صورتي ميشه ايفاي نقش رو فعال كرد كه وزير بعدي برنامه ريزي كامل داشته باشد .... برنامه اي كه موفق هم باشه و نظم و ترتيب هم داشته باشه...

نه=در صورتي رول سايت خوابيده خواهد ماند اونم اين صورت است كه وزير برنامه ي خاصي نداشته باشد و فقط بخواهد وزير شود....

ضمنا اضافه ميكنم اعضا بايد خودشون بخواهند كه رول رو فعال كنن....!!!

نقل قول:
3-به نظر شما چه راه حلهای دیگری را میتوان پیدا کرد تا باز همه در کنار هم به ایفای نقش درست و صحیحی بپردازیم؟

راه حل =همكاري با همديگر و فعاليت خود افراد...وزير در اين وسط فقط نقش ارتباط دهنده و استارت كار را انجام ميدهد....

نقل قول:
-چگونه میتوانیم محفل و جبهه سیاه رو با هم هماهنگ کنیم؟

همكاري كه بين معاونين محفل و شما انجام ميگيرد ... براي انجام همكاري هم هيچ كار خاصي نداره و در كارهاي وزير نيست....

نقل قول:

هومممم....ايده نميدونم والا

پاينده باشيد
استرجس پادمور

ویرایش شده توسط استرجس پادمور در تاریخ ۱۳۸۵/۸/۱۹ ۲۱:۲۵:۴۱

عشق یعنی وقتی که دستتو میگیرم مطمئنم باشم که از خوشی میمیرم !!!!!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱:۰۵ جمعه ۱۹ آبان ۱۳۸۵

ویولت بودلر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۰ یکشنبه ۱ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۳:۵۳ شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰
از اون یارو خوشم میاد!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1548
آفلاین
برای اینکه عضو ایفای نقش بشم باید معرفی شخصیت من رو تایید کنن؟؟

پیشهاد میکنم از لیست شخصیتها یه شخصیت گرفته نشده انتخاب کنی تا زودتر تایید باشی.موفق باشی

ویرایش شده توسط پرفسور کويیرل در تاریخ ۱۳۸۵/۸/۱۹ ۱۲:۲۷:۰۶

But Life has a happy end. :)

پیام زده شده در: ۲۱:۳۸ پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۵

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
اول عذرخواهی میکنم که به عنوان مدیر انجمن کمی دیر جواب میدم متاسفانه فرصت نشد.
یه سری از صحبتهای اعضا رو نقل قول میکنم چون بنظرم کاملا صحیح بود و خودم یه توضیح در مورد میدم تا برسیم به سوالات ولدمورت عزیز:

خوب نوشتن در ایفای نقش قانون نداره، باید اعضا درک کنن که خوب نوشتن یعنی چی.

مسئولیت وزیر فقط و فقط باید وزارتخونه باشه! فقط یه ناظر! فقط کسی که خوب ایفای نقش کنه و وقت هم داشته باشه! وزیر نباید بیشتر از یک عضو باشه! مسئولیت بیشتر، کارهارو خرابتر میکنه!

خلاصه اينكه نقد كردن پستهاي هر انجمن ايفاي نقش توسط ناظر مجرب و خوب باعث تقويت قواي نويسندگي افراد ميشه و بار آموزشي سايت هم بالا ميره.

اعضای سایت جادوگران در رول پلینگ تا اونجایی که من اطلاع دارم تقریبا بین 12 تا 28 ساله هستند که دو سوم بلکم بیشتر رو آقایون تشکیل میدن.
موقعی که کاربری در ایفای نقش ثبت نام میکنه برای ما تشخیص سن و جنسیت تقریبا محاله همچنین نمیتونیم تعیین کنیم کسی که پستی رو میزنه چطور شخصیتی داره پس من به عنوان ناظر برام سخته که پست طرف مقابل رو با توجه به عدم شناخت نقد کنم چون نمیشه گفت بعدا طرف که نقد رو خوند چه احساسی پیدا میکنه.ممکنه از اون به بعد با توجه به نقدی که از پستش شده بهتر بنویسه شایدم بهش بربخوره و دیگه اصلا ننویسه.(لازم به ذکره که من دارم در مورد افراد تازه وارد صحبت میکنم نه کسانی که شناخته شده هستن)
اصولا وقتی اعضا شناخته میشن و یا دیگران رو میشناسن یا نوشته هاشون بهتر میش یا بدتر و اینم بدلیل اینکه افراد تازه وارد در بدو ورود فقط میخوان بنویسن البته تا حدودی با ترس و به اینکه با دیگران فرق دارن فکر نمی کنن(از نظر جنسیت و سن).
بنظر من تنها فقط اعضای تازه وارد هستن که ما میتونیم با یه آموزش و درک صحیح از نوشتن باعث بشیم که اونها بفهمن چطور باید بنویسن که در نهایت باعث فعال شدن رول هم میشه.
با در نظر گرفتن صحبتهام میتونم اینطور جمع بندی کنم که وزیر به عنوان کسی که میخواد وضعیت رول پلینگ رو بهبود ببخشه بهتره به افراد تازه وارد کمک کنه تا اونا درک صحیحی از نوشتن پیدا کنن . نه اینکه بعد از ثبت نام در ایفای نقش در انجمنهای سایت که تعدادشون هم چندان کم نیست گیج بشن و اینطور احساس کنن که باید در همه انجمنها عضو باشن تا اجازه نوشتن پیدا کنند.

با انتخابات جدید مخالفم چون فکر نمیکنم تاثیری داشته باشه.من در انجمن مدیران پیشنهاد دادم در صورتیکه که وزیر بخواد برگرده باید اعضای ایفای نقش با اومدنش موافت کنن و گرنه بهتره تا مدتی پرونده وزارت بسته بمونه.

فعال کردن سایت ربطی به وزیر و وزارت نداره اعضا در صورتیکه بخوان حتی اگه تعدادشون چهار پنج نفرم باشه میتونن خیلی راحت رول رو به اون سمتی که میخوان هدایت کنند و اعضام با توجه به فعالیت اونها فعالیت بیشتری میکنند(این به همون جریان بر میگرده که وقتی یه عده یه جایی رو الکی شلوغ میکنن بقیم میخوان بفهمن چه خبره برای همین همونکارو انجام میدن در واقع میخوان از قافله عقب نمونن)

ما الان ایفای نقش داریم ولی متاسفانه اصلا صحیح نیست بنظرم بهتره اول ایفای نقش درست رو طبق قوانین سایت یاد بگیریم تا بعد برسیم به راه حلها برای فعال شدن.

الان گروه سیاه به دلیل انجمن مجزایی که داره در جنگها خیلی هماهنگ عمل میکنه چون میدونه باید چیکار کنه .اعضای سفید هم بهتره در انجمنشون این روش رو بکار ببرن .حتما هم لازم نیست انجمنشون غیر قابل دید باشه .
بنظرم اعضای سیاه و سفید اگه با هم همانگ نباشن خیلی هماهنگ تر عمل میکنن.

تو اول پستم توضیح دادم .خیلی بهتر خواهد بود اگه وزیر به پرورش افراد تازه وارد بپردازه تا یه کار غیر ممکن مثل فعال کردن رول.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.