هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

تاریخچه انتخابات وزارتخانه سحر و جادو
پیام زده شده در: ۱۲:۲۵ جمعه ۳۱ تیر ۱۳۸۴

کریچرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۰۴ یکشنبه ۸ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۲۰ پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲
از خانه ي شماره 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1223
آفلاین
اولین وزیر:
در افسانه ها آمده است آنگاه که کورنلیوس فاج و روفوس اسکریم جور در کاخ وزارت برای کسب قدرت به سر و کله ی هم می زدند؛ ناگاه در اسفند 82 مردی اسموت نشان به نام کینگزلی شکلبوت از میان قشر زحمتکش کاراگاهان دست به شورش و کودتا زده و اولین وزیر جادوگران شد و با فراز و نشیب های بسیار تا زمان برگزاری اولین دوره انتخابات وزارت در تیر 84 بر جامعه جادوگران حکومت کرد. در ادامه ی ماجرای برگزاری اولین دوره انتخابات و تعیین دومین وزیر جادوگران به قلم کریچر روایت می شود:

به پیشنهاد پروفسور مک گوناگل عزیز تصمیم گرفتم خلاصه ی انتخابات وزارت رو در غالب یک پست بنویسم
از اونجایی که این واقعه در طول یک ماه روی داد گنجوندن اون توی یک پست جالب از کار در نیومد
و از طرف دیگه این ها همه از دید منه و دلیل بر درستی یا نادرستی مطالب نیست
نقل قول ها همگی پستهای حقیقی افراد هستند _______________________________________________________

در تاریخ 20 خرداد 84 زمزمه هایی مبنی بر برکناری وزیر سحر و جادو در جای جای جامعه جادویی پیچید . در آن زمان وزیر وقت کینگزلی شکلبوت که در گذشته با چنین توطئه ها و شرایطی روبه رو شده بود همچون گذشته راه سرکوب را در پیش گرفت و دشمنی و عناد با مخالفان را آغاز کرد,
نقل قول:

اطلاعیه وزیر کبیر سحروجادو:
امت جادویی آرامش خود را حفظ کنند
تمام مخالفین تحت تعقیب هستند

اما این بار بر خلاف دفعات قبل توطئه از سوی جریانهای قویی حمایت میشد و افرادی چون مرلین و امپراطور در راس کارها طرفداران بسیاری رو گرد خود آوده بودند.
این افراد با قدرتی که در دست داشتند علنا بر کناری وزیر را خواستار بودند و ناخود اگاه جنگی بین طرفین دعوا شکل گرفته بود که جامعه ی جادویی را به سمت نابودی سوق میداد.
ناگهان در میان این بهبه و کشمکش طرح انتخابات آزاد مطرح گشت و به سرعت ازجانب مردم مورد استقبال قرار گرفت.
بر طبق قوانین مقررات مقر گشت شهروندان جامعه ی جادویی که مایل به احتراز پست وزارت هستند امادگی خود را در قالب فرمی اعلام کنند و تا تائید صلاحیت خود هیچ گونه تبلیغی نکنند.

نقل قول:

به نام خدا
نام:
نام خانوادگی:
مستعار:
شناسه:
هدف از نام نویسی:
برنامه ها به صورت خلاصه:
سوابق و فعالیتهای در حال انجام:
وابسته به گروه(سیاه - سفید - بیطرف-غیره):
شعار:

افراد بسیاری داوطلب این امر شدند که در بین آنها ویکتور کرام , هری پاتر , گلیدروی لاکهارت , امپراطور , کرنیلوس فاج , ونوس , چو چانگ , کالین کریوی و سوروس اسنیپ از چهره های شاخص بودند
در بازه ی زمانی نام نویسی تنها کسی که انصراف داد ونوس بود و دلیل انصراف وی به صحنه آمدن چو و جلوگیری از پراکنده شدن آرای ساحره ها و در یک کلام وجود کاندیدای واحد برای ساحره ها بود اما پس از مدتی خوی قدرت طلبی و الهه وار وی او را به بازگشت واداشت

درآن زمان تعداد زیاد داوطلبان در نوع خود بی نظیر بود و تعجب همگان رو برانگیخت افراد بسیاری که تا قبل از آن اثری از آنها نبود به یک باره پیدا شدند و افراد بسیاری اولین نفسهای رول خود را در غالب کاندیداتوری وزارت کشیدند .
زمان به کندی میگذشت تا این که سرانجام مهلت نام نویسی در تاریخ 1 تیر 84 به پایان رسید و هری پاتر ملقب به استکبار صغیر یکی از کاندیداهای وزارت به عنوان شورای نگهبان برای تائید و رد صلاحیت کاندیداها تک نفره وارد عمل شد

نقل قول:

هری:
اين تاپيك قوفول شد
به زودي همين امروز و فردا به عنوان ناظر اين انجمن به گونه اي كاملا استكباري كساني را كه از قيافه خودشان يا پستشان خوشم نيايد حذف خواهم كرد

در تاریخ 2 تیر 84 اسامی کاندیداهای تائید و رد شده اعلام گشت که در پی آن اعتراض ها شروع گشت چه از جانب تائید شده ها چه از جانب رد شده ها

نقل قول:

لیست نهایی
1- سوروس اسنيپ ملغب به اسنيولي
2- امپراطور تاريكي
3- شيخ كالين كريوي
4- داكتر خلبان ملوان كويديچ نشان ويكتور كرام
5- چو چانگ
6- پروفسور گيلدروي لاكهارت ( در ميان ماگل ها ملغب به براد پيت)
7- هري پاتر معروف به عله و زز و غيره
8- ونوس اله عشق نويسنده كتاب عشق الانوار في ورد الاسرار

نقل قول:

ونوس:
من اعتراض دارم!
چندتا از کاندید ها تو کتاب هنوز محصلند!
مگه می خواید رولینگ رو سکته بدید؟

نقل قول:

اسنیپ:
اعتراض دارم خفن!
همش زیر سر اون مرلین ریش سفیده!

چو چانگ انتخاب شده من انتخاب نشدم!!
این اعضایی که انتخاب شدند پستاشون از بقیه بشتر بوده
!!!!
یعنی شما بر پایه ی پست وزیر انتخاب میکنید؟

در وحله ی اول هفت کاندیدا تائید و موظف به تبلیغ در ستاد های تبلیغاتی خود شدند اما در میان رد شده یک نفر بیش از بقیه به رای شورای نگهبان اعتراض داشت و او کسی نبود جز اسنیپ مردی که قدرت او را اثیر کرده بود
سر انجام پس از کشمکش های فراوان و پس از اعتراض های پی در پی و پا در میانی مک گوناگل و تدبیر دامبلدور بزرگ اسنیپ به جمع سایرین پیوست

نقل قول:

مک گوناگل
یکی از جادوگران برای من یه جغدی فرستاد و گفت که در تشخیص صلاحیت ها دخالت کنم...

به عنوان یه پروفسور در هاگوارتز باید بگم که من به گردن هری حق مادری دارم! عزیزم هری من چقدر هواتو تو هاگوارتز داشتم! یادت میاد؟!

به هر حال در مورد همکارم پروفسور اسنیپ می خوام که یه تجدید نظری بکنی...ولی خب باز تکرار می کنم که چون هری دیگه خودش ماشالا مردی شده و شهردار انجمن وزارت سحر و جادو هست، نظر نهایی با ایشونه!

در تاریخ 4 تیر 84 ستاد ها فعالیت خود را شروع کردند و طرفداران هر کاندید یک لحظه نگذاشتند تا ستادها خالی باشند و در این مدت هر یک به معرفی برنامه ها و اهداف خود پرداختند

اتفاقی که در این زمان افتاد و خیلی ها را به حیرت واداشت حمایت آبرفورث ملقب به استکبار کبیر از امپراطور بود

نقل قول:
لحظاتی پیش آبرفورث در ستاد انتخاباتی امپراطوری حاضر شد و از حمایت های بی دریغ طرفداران و هواداران تشکر کرد... وی که باز هم چند پوستر جدید آماده کرده بود تا نشان بدهد بیکار نیست و به دنبال حمایت های بی وقفه از مردم و ستاد امپراطوری است

از دیگر اتفاقات غیر منتظره حمایت کینگزلی وزیر سابق از گیلدی مرد محبوب و مردمی میان جادوگران و مخصوصا ساحره ها بود که باعث شد کرام پس از مدتی فعالیت بی وقفه تسلیم شود چرا که حتی وزیری که سالها کرام معاون او بوده نیز از او حمایت نکرد و به عنوان اولین نفر از آن جمع هشت نفره انصراف خود را اعلام داشت

در روزهای پایانی تبلیغات اتفاق جالب دیگری به وقوع پیوست و هری در حالی که فعالیت چندانی نیز در ستاد خود انجام نداده بود اما بارها اعلام کرده بود کنار نخواهد رفت از میدان کنار رفت

نقل قول:

به هيچ عنوان استعفا نميدهم

هري پاتر مشهور يكي از كانديدا هاي اين دوره اعلام كرد به هيچ عنوان از صحنه رقابت كنار نخواهد رفت وي گفت:
- من 13 سال منتظر اين لحظه بودم 13 سال انگار كه واندوم در گلويم گيزر كرده بود من به هيچ جناحي اجازه نميدم تا منو كنار بزنه به جون نميدم. من رو فقط با آوادكورا اونم از پشت ميتونن كنار بزنن
-

در تمام این مدت سیریوس ملقب به سیریش از آن سوی مرزها انتخابات را تحریم کردو مخالفان نظام در گوشه و کنار جهان او را الگو قرار دادند و شعار من رای نمیدهم پس هستم را سر دادند

نقل قول:

خوب دوستان سیریشی من بقیه مبارزات خود را در این تلوزیون جدید تاسیس انجام میدهم لطفا شما نیز زنگ بزنید و مرا ساپورت کنید مثل همیشه.من بعضی برنامه خودم را تلوزیون های دیگه ظبط کردم الان پخش میکنم
ای جادوگران
ای سایت پر گوهر
ای تاپیکات اندیشه و هنر
در راه تو کی ارزشی دارد این شناسه ما
پاینده باد سایت جادوگران ما
سیریوس با کت شلوار مو های ژل زده میاد روی صندلی جلوی میزی که پرچم لوگوی جادوگران گذاشته شده و به جای خفاشه.
شیر خورشید به نون جادوگران آویزونه
سلام میکنم به جادوگران عزیز امیدوارم که رای ندید پای صندوق های رای نرید حتی برای فضولی و نگا کردن مردم.آقا حوصله ت سر رفته برو هاگزمید چمیدونم پارک باغ وحش حموم چرا میری پای صندوق های رای اصلا بیکاری بیا محفل پست الکی خونه رو سرم خراب کن اگه من پست های شما رو پاک کردم اصلا برو تو روم های مختلفی الکی چرخ بزن چرا دیگه میای رای میدی.

مهلت تبلیغات در 11 تیر به پایان رسید و در 12 تیر 84 انتخابات آغاز گشت
پس از 14 ساعت رای گیری در گوشه و کنار جامعه مراکز جمع اوری آرا کار اخذ رای را تمام کردند و به شمارش و بررسی آرا پرداختند و نتایج آن را به اطلاع عموم مردم رساندند

نقل قول:

1- امپراطور تاریکی ==> 22 رای
2- گیلدروی لاکهارت ==> 21 رای
3- چو چانگ ==> 20 رای
4- سوروس اسنیپ ==> 15 رای
5- ونوس ==> 7 رای
6- کالین کریوی ==> 6 رای

اتفاق جالبی که در شمارش آرا اتفاق افتاد ابطال رای افراد زیر سن قانونی( زیر بیست پست ) بود که در بین کاندیداها کالین کریوی با بیشترین رای باطله گوی سبقت را از دیگران ربود

در اولین نگاه آرای کم ونوس نماینده ی ساحره ها جلب توجه میکرد و تعجب همگان رو برانگیخت در مقابل چو چانگ با آرای بالای خود که اکثرا انها را به واسطه ی نماینده ی گریفندور بودن به دست آورده بود نشان داد احزاب و گروهها هنوز قدرتمند تر از فیمینیست و حمایت از زنان عمل میکند.

در اولین تحلیل ها و نقدها کارشناسان رای های گیلدی رو به واسطه ی تبلیغات خوب و مردمی بودن و دموکراسی بی نظیر وی رای های امپراطوری را به واسطه ی حمایت وی از لوتر و لوتر از وی و رای های چو را به واسطه ی کاندیدای گروهی و حزبی بودن وی دانستند.

انتخابات به دور دوم کشیده شد و و تنها کسی که ادعا میکرد در حق او اجحاف شده کسی نبود جز کاندیدای با تدبیر قبول شده اسنیپ
در دور دوم انتخابات نیز مدتی برای تبلیغات نفرات راه یافته در نظر گرفته شد که خیلی ها اعتقاد داشتند امری غیر ضروری و بیهوده بود چرا که کاندیداها هر آنچه در چنته داشتند را رو کرده بودند و تمام حرفای خود را زده بودند
سرانجام روز 17 تیر 84 انتخابات دور دوم آغاز گشت و پس از 24 ساعت نام منتخب مردم گیلدروی لاکهارت از داخل صندوق ها ی رای بیرون آمد

ویرایش شده توسط مورفین گانت در تاریخ ۱۳۹۲/۴/۲۷ ۱۳:۳۳:۰۸
دلیل ویرایش: تغییر عنوان تاپیک از "انتخابات وزارت در یک نگاه" به "تاریخچه انتخابات وزارتخانه سحر و جادو"
ویرایش شده توسط مورفین گانت در تاریخ ۱۳۹۳/۲/۱۱ ۱۰:۱۴:۰۰
دلیل ویرایش: اضافه کردن مطلب "اولین وزیر"

كريچر مرد ؛ زنده باد كريچر

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.