هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

حق موروثی یا حق الهی؟ مسئله این است!

بعد از این که لرد ولدمورت تصمیم به ترک سرزمین جادوگران به مدتی نامعلوم گرفت، ارتش تاریکی بر سر رهبری که هدایت مرگخواران را برعهده بگیرد، به تکاپو افتاده است!

سرخط خبرها

در حال دیدن این عنوان:   5 کاربر مهمان

Re: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۹:۳۸ دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۸۹

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
کوییرل عزیز ... دقیقا بخاطر اینکه این نظرات به تنهایی به هیچ دردی نمیخوره و اینکه کسی به تنهایی نمیتونه کاری از پیش ببره؛ من در اینجا نظراتمو گفتم. چون واضحا چنین کارهایی احتیاج به وجود گروهی برای مدیریت، برنامه ریزی، فعالیت و .... هست. و از اونجایی که این سایتم مدیرانی دارند و طبعا مدیران هم از جمله دلسوزترین شخصیت های سایت هستند و البته در قبال وضع سایت هم مسئول هستند و اینجا هم تاپیک گفتگو با مدیران و ارائه نظرات هست، من در این تاپیک نظر دادم. وگرنه همونجورم که در قبل گفتم اگر قرار بود همه اینکارا از دست من بربیاد که اصلا نمیومدم اینجا نظر بدم و شما رو در جریان نظراتم بذارم.

و مطمئنا منم موقع پست زدن این نکته رو در نظر گرفتم که هیچ نظری به تنهایی به درد نمیخورد بلکه باید اشخاصی باشند تا این ایده ها رو عملی سازند و از طرفی مطمئنا وقتی قرار باشه تحول بزرگی در هرجایی شکل بگیره این ابتدا مدیران هستند که باید پیشقدم بشند و شروع به برنامه ریزی و فعالیت کنند. نه صرفا بخاطر اینکه شما عنوان مدیر رو یدک میکشید. چون شما قدرت دارید و میتونید سیاستگذاری و از راس برنامه ریزی کنید و به فعالیت ها جهت بدید و کاربرانو وادار به پیروی کنید و نهایتا وضع سایت رو دگرگون سازید. از اون گذشته هر مقامی با خودش مسئولیتی رو به همراه داره. اگر برفرض من فعالیت نکنم یا دوست نداشته باشم فعالیت کنم شما نمیتونید منو متهم کنید که تو که فعالیت نمیکنی پس دیگه حرف نزن. چون من مقامی ندارم، با کسی قول قراری نذاشتم و مسئولیتی ندارم که بخوام بخاطرش پاسخگو باشم.

برعکس شما مدیر هستید، پس باید وضع سایت براتون اهمیت داشته باشه و باید دنبال برنامه ای برای بهبود اوضاع سایت باشید و قاعدتا باید احساس مسئولیت کنید. اصولا خود شخص و پیشنهاد شخص دو کمیت مستقل از هم هستند و این یعنی اینکه وقتی پیشنهادی ارائه میشه شما باید این پیشنهاد رو بدون در نظر گرفتن اینکه چه شخصی ارسال کرده و چقدر فعالیت میکنه و چه سوابقی داره، بررسی کنید. ببینید این پیشنهاد چقدر خوبه، چقدر عملی هست و .... و اگر واقعا مفیده و به صرفه هست باید بدونید که تا شما اقدامی نکنید هیچ کس دیگه ای هم کاری نمیکنه و حتی اگر تلاش هایی هم صورت بگیره بدون وجود مدیران سایت بی حاصله و به جایی نمیرسه. حالا یا من در حد خودم کمک میکنم یا نمیکنم. اما این مسئله اصلا نباید در اراده مدیران مبنی بر برنامه ریزی برای بهبود سایت اختلالی ایجاد کنه. بالاخص اینکه اینجا هم همونطور که در عنوانش ذکر شده جای پیشنهاد دادن هست و اینجور نظرات اصولا فلسفه پیشنهاد دادن رو زیر سوال میبره. و من نمیتونم مثالی رو پیدا کنم که توسط گفته خودتون نقض نشه. یعنی طوری توی این تاپیک نظر بدم که نظر تنها نباشه که به هیچ دردی نخوره. خب اینجا فقط میشه نظر داد دیگه. یعنی انتظار دارید من یه کارنامه عملکرد 30 صفحه ای رو هم ضمیمه نظر دادنم بکنم در زیر پستم بنویسم تا نظر تنها و بدردنخور نباشه؟

به هر حال ... فکر میکنم بخش عمده ای از صحبت های بالا بدیهی باشه اما چیزی که فکر میکنم مشکل اصلی هست تنبلی نسبی مدیران پاره ای از امور میباشد. (البته این نظر شخصی منه که میتونه اشتباه باشه) یعنی شما بیشتر از اونکه به کارامدی پیشنهاد نگاه کنید به این نگاه میکنید که این پیشنهاد چقدر شما رو توی زحمت میندازه و اگر به این نتیجه برسید که در این فعالیت باید شرکت کنید بالاخره یک دلیلی برای مخالفت پیدا میکنید که من فکر میکنم یک مقدار فعالیت بیشتر مدیران کم هزینه ترین راه برای احیا شدن دوباره جادوگران باشه. نمیشه که یکجا نشست و همه چیز رو برعهده کاربران گذاشت و انتظار داشت وضع سایت هم بهبود پیدا کنه.

تجربه هم نشون داده که هر موقع مدیران فعالیت داشته باشند وضع سایت خیلی تغییر میکنه مثل وقتی که کرام لرد شد یا مونالیزا مدیر اخبار شد یا هری پاتر در بحث های هری پاتری شرکت میکرد و البته از اینا مهمتر همونطور هم که قبلا اشاره کردم قدرت معجزه آسای مدیران در براورده کردن پیشنهادات و نظرات هست که باعث میشه برفرض من بیام اینجا پیشنهاد بدم.

اما خب اونچیزی که میبینم تنها مانع تراشی برای غیر عملی نشان داد این نظره حال اینکه اگر مدیران بخوان میتونن بدون صرف وقت زیاد و بدون اینکه زحمت چندانی براشون داشته باشه تمام مانع ها رو کنار بزنن. برفرض خودتون به خوبی میدونید که علت بسته شدن بخش نظرات اخبار و گالری بیشتر از خطر بسته شدن سایت، فقدان حوصله خودتون جهت رسیدگی به نظرات هست. یا میدونید که همین الانم در سایت کسانی هستند که بدون چشم داشت به مقام همه کاره شدن سایت بتونند بهتون در بخش اخبار کمک کنند یا حتی میدونید که برای کمک در انجام یک طرح حتما لازم به دادن دسترسی به دیگران نیست و میشه با تشکیل گروهی خارج از دایره مدیریت یا از راههای دیگه از دیگران درخواست کمک کرد.

به هر حال نظراتی که من ارائه دادم از نظر خودم تنها راهکارها و البته ابتدایی ترین و راحتترینِ کارهایی بود که فعلا میشه برای بهبود اوضاع سایت انجام داد. من که چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه و فکر نکنم هیچ راه دیگه ای هم باشه که بشه با صرف وقت و انرژی کمتر کمکی به سایت کرد.

اینم گزارشی از وضعیت فعلی جهت یادآوری:
عضو: 1
مهمان: 16 (که جذب سایت نمیشند)

بلیز زابینی, ادامه...

دیگه اینکه خود دانید.

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۹/۸/۱۰ ۱۹:۴۲:۰۹
ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۹/۸/۱۰ ۲۰:۰۵:۳۱

پیام زده شده در: ۱۳:۴۰ دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۸۹

پویا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۹ دوشنبه ۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۴۲ یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۱
از Unknown
گروه:
کاربران عضو
پیام: 33
آفلاین
با سلام
من تازه چند روزه که تو این سایت عضو شدم. البته طی سال های گذشته بارها با آیدی های مختلفی تو سایت عضو بودم و فعَالیَت های نسبتاً زیادی هم داشته ام... البتَه یکی دو سالی می شه که به سایت نمی اومدم، تا این که چند روز پیش که بعد از مدَتها سری به سایت دمنتور زدم، خبری مبنی بر بازگشایی دوباره ی سایت جادوگران دیدم و وقتی به سایت اومدم، تعجَب کردم که چقدر سوت و کور شده، راستش یه جورایی دلم گرفت. البتَه با توجَه به گذشتن سه سال از پایان کتاب ها تقریباً همچین انتظاری رو هم داشتم.
راستش به نظر من تنها راه زنده موندن سایت حالا که کتاب ها تموم شده، اوَل و مهم تراز همه داشتن یه بخش فن فیکشن قویه... (می شه برای تشویق اعضا به نوشتن فن فیکشن مسابقاتی هم برگزار کرد) بعد از اون هم داشتن بخش اخبار قوی و به روز و همچنین بخش های جانبی و رقابتیه...
خیلی چیزهای ساده هم هستند که باعث ترغیب بیشتر اعضا به دادن پست های مفید می شن، مثل افزودن قابلیَت تشکَر کردن از پست های مفید (که دیگه تقریباً توی تمام فروم ها وجود داره)...
خوشحال می شم که من هم بتونم کمکی هر چند کوچک برای جون گرفتن دوباره ی سایت بکنم...

پویا
---------------
پ.ن: ظاهراً همه ی خبرهایی که اخیراً تو سایت گذاشته می شه، توسَط یه نفر انجام می شه... این به این معنیه که واقعاً هیچ عضو دیگه ای خبر ارسال نمی کنه، یا اینکه اخباری که توسَط دیگر اعضا ارسال می شه، تایید نمی شه؟ (از اون جایی که انگلیسیم عالیه، خوشحال می شم تو بخش اخبار هم به سایت کمک کنم)

تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۱:۲۷ یکشنبه ۹ آبان ۱۳۸۹

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
در مورد اخبار خیلی رک بگم ما میتونیم ده تا مدیر خبر دیگه بیاریم ولی مطمئنا این مدیران فقط یه مدت تو قسمت خبر فعالیت خواهند کرد بعد از چند وقت میخوان بشن همه کاره سایت بنابراین ترجیحا بهتره فقط یه مدیر خبر داشته باشیم و بقیه اخبار توسط اعضای سایت ارسال بشه.

با توجه به بسته شدن سایت کلا بهتره کل نظرات حتما قبل از قرار گرفتن روی سایت تایید بشن چون اگه یه باره دیگه همچین نظری ارسال بشه دیگه احتمال باز شدن سایت تقریبا صفره حالا جریمش بماند.
همونطور که دالاهوف اشاره کرد نظرات بسرعت تایید میشن در واقع قسمت تایید نظرات تنها قسمتیه که همه مدیران اجازه دارن تایید کنن حالا نمیدونم چرا میگید با تاخیر تایید میشه.
بیشتر نظرات با اینکه کوتاه هستن ولی باز هم تایید میشن. ببیند اگه قرار باشه ما قسمت نظرات رو بدون تایید بزاریم حتما فقط یه مدیر باید برای اون بخش بزاریم که به نظرات رسیدگی کنه.

در مورد بلاک بالای صفحه دقیقا متوجه نشدم یعنی شما میگی کلا برداشته بشه؟ یا موضوع جدید برای بحث بزاریم؟ من میتونم به عنوان مدیر بلاک رو بردارم ولی نمیتونم موضوع بدم تا کاربران در موردش نظر بدن این در مرحله اول وظیفه خود کاربر و در آخر ناظره
در مورد سایر کتاب های فانتزیم قبلا صحبت کردیم این سایت فقط مربوط به هری پاتره و برای سایر کتاب ها سایتهای دیگه ای وجود داره.

بلیز عزیز اینو به همه میگم نه فقط به شما
من میدونم وقتی عضوی پیشنهادی میده یعنی وضعیت فعلی سایت براش خسته کننده شده ولی واقعا این نظرات به تنهایی به هیچ دردی نمیخورن منم میتونم پیشنهاداتی بدم که صددرصد قابل اجران ولی وقتی خودم کاری نکنم پیشنهاداتمم فقط در حد حرفه در واقع میخوام من بگم بقیه اجرا کنن که اینم عملی نیست پس اگه فقط یکی از هزار تا پیشنهادم رو خودم به عهده بگیرمو اجراش کنم خیلی بهتر از اینه که پیشنهاداتی رو بدم که میدونم بعد از یه مدت فراموش میشه.

پیام زده شده در: ۰:۵۷ شنبه ۸ آبان ۱۳۸۹

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
آنتونیون عزیز ... من فکر میکنم پیشنهاد هایی که دادم مهمتر از اونی باشه که با بحث های پراکنده ای که مطرح میکنید در حاشیه قرار بگیره و در نهایتم با نظرات سرسری از کنارش بگذرید. برای همین منم منتظر پروفسور کوییرل میشم.

پیام زده شده در: ۰:۰۲ شنبه ۸ آبان ۱۳۸۹

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
بلیز جان چون رک صحبت میکنی، حتما انتقاد پذیرم هستی و دوست داری همینجوری جوابت داده بشه ( آنتونیون اشتباهه، آنتونین درسته.
(Antonin Dolohov

1) شما فعالیت من تو تاپیک قلم پرو به سخره میگیری در حالی که خودتون بیشتر از یه ساله هیچ فعالیت خاص و مفیدی تو سایت نداشتید و اصلا به چشم من یکی که نیومدید. میگم من، چون همه بخش های سایتو همیشه میبینم.

بنظرتون بهتر بود من و امثال منم میکشیدیم کنار و بعدا مثل شما میومدیم راحت انتقاد میکردیم و طلبکار بودیم؟ یا همین قدر فعالیتی که کردیم و سایتو سر پا نگه داشتیم بهتر از هیچیه؟

2) در مورد اینکه گفتید "من فکر میکنم همه کاربران حاضر باشند جادوگران دوباره فعال بشه و در عوض یک احتمال بسته شدن یکی دو ماهه سایت در سه چهار سال آینده وجود داشته باشه." و "بخاطر وقوع برخی احتمالات ضعیف شما خودتونو کلا راحت کنید"

واقعا بی انصافی کردی! واقعا!! و اصلا در جریان نیستی!!! شما در جریان چگونگی باز شدن سایت نیستی و کاریم نکردی، بخاطر همین اینقدر راحت این حرفو میزنی. چون مثل این میمونه که راحت بیایین سر یه چیز حاضر و آماده. در ثانی اصلا اگه ایندفعه سایت بسته شه بعیده دوباره باز شه و برای ماها هم که تو ارشاد تعهد دادیم مشکل بوجود میاد!!!

شما نمیدونی هری پاتر چه قد وقتی سرکار بود، در محل کار و همینطور معمولا صبحهای زود قبل از رفتن سر کار وقت گذاشت برا باز شدن سایت. چه قد تماس گرفت یا چه قد تو نت وقت گذاشت و همینطور چندین بار تو روزای بیکاریش به جای استراحت، حضوری بلند شد رفت تا سایت باز بشه.

یا موقعی که سایت بسته بود قوز بالاقوز شد و هاست و دامین هم مشکل پیدا کرده بود.

گفتن نداره اما خود من چه قد وقت گذاشتم و براشون ایمیل فرستادم و چه قد وقت گذاشتم تا کارای سایت انجام شه و وقتی سایت بسته بود با وجود اون سرعت فوق العاده پایین هر جوری بود وارد سایت میشدم و دونه دونه عکسارو چک میکردم تا موردی نداشته باشن و سایت زودتر باز شه.

3) اون نظری که یکی از علل بسته شدن سایت بود و شما انداختی گردن مدیر مربوطه یعنی من، در یکی از خبرهای قدیمی اون موقع سایت داده شده بود و منم اونموقع ها نظرات خبرهای جدیدو میخوندم نه شیش تا خبر قبل تر. بخاطر همین ندیده بودمش و بخاطر همین میگم همچنان باید نظرات بخش اخبار هم نیاز به تایید مدیر داشته باشه.

در ثانی نظرات گالری که چند ساله نیاز به تایید مدیر داره، فقط بخش اخباره که تازه اضافه شده و منم که خیلی وقته نظرات همه بخش هارو تایید میکنم در جریانم و باید بگم نظرات کم که نشده هیچ، بر خلاف گفته شما زیادترم شده.

و در این مساله شما غلو کردی چون اصلا اون کاربرانی که شما میگی زودگذرن و اگرم جذب سایت بشن در حد همین بخش اخباره. چون الان فیلم ها و کتاب های جدیدی اومده و هری پاتر چون قدیمی شده دیگه اونطور مثلا بخش ایفای نقش نمیتونه عضو جدید جذب کنه. کما اینکه شما میبینی اینایی که هستیم هنوز از اعضای قدیمی هستیم اکثرا.

---------

درآخر:

من بعد از این پست دیگه پستی در جواب شما نمیفرستم چون دچار سوء تفاهم شدی. من اگه وقت گذاشتم و مفصل جوابتو دادم برای اینه که براتون ارزش قائلم وگرنه اصلا به روی خودم نمیاوردم که این پستای شما مربوط به بخش های تحت مسئولیت منه و میذاشتم پرفسور کوییرل بیاد جواب بده. یا حداکثر تو یه خط میگفتم باشه رسیدگی میشه و هیچ رسیدگی ای هم نمیشد.

فک کنم همونطوری بهتر بود.

قربانت

پیام زده شده در: ۲۱:۲۹ جمعه ۷ آبان ۱۳۸۹

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
آنتونیون عزیز ...

در مورد تایید نظرات .... مسئله این نیست که چه زمانی طول میکشه تا نظری تایید یا رد بشه ... مسئله اینه که زمانی طول میکشه. در صورتی که یک کاربر عضو که اومده یک نظر یه خطی زیر یک خبر بده مگه این پیامش چقدر حاوی محتوا و چقدر مهم هست که شما انتظار دارید بعدا هم بیاد چک کنه ببینه آیا پیامش اومده روی سایت یا نه ... طرف برفرض میخواسته بگه خیلی خبر خوبی بود دستتون درد نکنه! اصلا چنین نظری ارزش صبر کردن نداره و در اینجا هم اصلا مهم نیست مدیر چقدر سرعت عمل داره. نظراتی که برای گالری و اخبار و اینا داده میشه معمولا یک سری نظرات لحظه ایه و کاربر با دیدن نظرش به صورت آنی راضی میشه. اگر کاربر ببینه هر دفعه که یه نظر نیم خطی میده باید منتظر باشه تا یکی بیاد تایید کنه به کلی قید نظر دادن رو میزنه.

و فکر کنم مسئله هم واضح تر از اون باشه که بشه کتمانش کرد. شما نگاهی به نظراتی که در گذشته زیر اخبار درج میشده بندازید .. اصلا حجم نظرات ارسالی قابل مقایسه با اون چیزی که نه در حالا بلکه در چند سال اخیر شاهدش بودیم نیست بنابراین شما نمیتونید به هیچ وجه ادعا کنید که روش شما بی تاثیر در روند استقبال کاربران از سایت نبوده. کلا این بخش دقیقا بخش بسیار استراتژیکی برای جذبه کاربره و باید هر طور شده دوباره مثل گذشته بشه. بخصوص که اصل استقبال کنندگان این بخش اکثرا کاربران تازه وارد هم هستند و اگر این کاربران جذب این بخش ها شوند میتونه زمینه فعالیت اینده شون در سایر بخش های سایت رو هم تضمین کنه.

مشکلات بسته شدن سایت رو هم به نظرات بخش گالری و اخبار مربوط میدونید ... اولا اینکه الان چندین ساله که نظرات توسط مدیران تایید میشن و در اینجا مسلما نظری نمیتونسته بدون تایید مدیران روی سایت قرار بگیره و اگر مشکل هم در همین بخش بوده مسلما در اینجا مدیر مربوطه کم کاری کرده که اجازه داده چنین نظری روی سایت قرار بگیره. اگرم این یک مشکل قدیمی و مربوط به قبل از اتخاذ تصمیم شما بوده که من فکر میکنم همه کاربران حاضر باشند جادوگران دوباره فعال بشه و در عوض یک احتمال بسته شدن یکی دو ماهه سایت در سه چهار سال آینده وجود داشته باشه. ضمن اینکه اصولا بحثی رو که مطرح میکنید درست نیست.مدتها هم بخش نظرات اخبار و گالری و .... فعال بوده و هیچ مشکلی هم پدید نیومده در اینجا باید حتما نیمه پر لیوان رو هم دید ضمن اینکه نمیشه بخاطر وقوع برخی احتمالات ضعیف شما خودتونو کلا راحت کنید و سایت رو در همین حالت راکد نگه دارید. از همه مهمتر اینکه آزاد گذاشتن بخش نظرات هم که به معنی فقدان نظارت نیست. مدیران محترم هم میتوانند به جایی که اول نظرات رو تایید کنند بعد روی سایت بذارنشون بعد از اینکه روی سایت قرار داده میشه روشون نظارت داشته باشند. ماشاءالله شمام که میگید سرعت عملتون خیلی بالاست ظرف چند ساعت میتونید رسیدگی کنید.

قطعا روش هایی که من گفتم بسیار عملی تر از مصاحبه های چند باره با افراد در قلم پر و ایناست که فکر نکنم حتی اندازه یک درصد از راهکارهایی که من ارائه دادم سودی به حال سایت داشته باشه.

در مورد بخش تالار اسرار و اصلی و اینا من فکر میکنم شما پستمو درست نخوندید چون چیزهایی که من در پستم گفتم اصلا بدون تایید مدیران قابل اجرا نیست و برخلاف قوانین سایته ... وقتی که من میگم بحث جدیدی برای کتاب هری پاتر وجود نداره انتظار غیر ممکن که از شما ندارم که به شما مدیران بگم شما بگردید دنبال بحث جدید هری پاتری! برداشتی که احتمالا شما از پست من داشتید. من گفتم باید در مورد این دو تالار و مخصوصا بلاک بالای صفحه که برای همه کاربران قابل دسترسه دامنه بحث ها رو گسترش داد و به سایر کتب فانتزی کشوند و از درون آنها دوباره سوژه های خوب و بحث های بکر رو استخراج کرد. در این مورد پیشنهاد میکنم پست قبلمو دوباره مطالعه فرمایید.

در آخر علت اینکه من اینجا پست زدم این بود که اینجا گفتگو با مدیرانه و مسلما اراده فردی تاثیری در فعالیت سایت نداره ، چون باید افرادی باشند که برنامه ریزی و مدیریت کنند. وگرنه اگر خودم تنهایی میتونستم سایت رو فعال کنم که نمیامدم توی گفتگو با مدیران پیشنهاد بدم. خودم میرفتم ایده خودمو انجام میدادم. اما اگر پیشنهاد هایی رو که ارائه دادم مطالعه بفرمایید میبینید که پیشنهاد های من کاملا یک بحث مدیریتیه ... و البته بالای این تاپیک هم ننوشته هرکس پیشنهاد میده خودشم بره اجراش کنه که شما میگید برید در تالار اسرار فعالیت کنید و مام خوشحال میشیم. من اگه فعالیت نداشته باشم اشکالی نداره چون مسئولیتی در سایت ندارم که بابتش پاسخگو باشم. این پیشنهاد هم از سر دلسوزی و این مسئله هست که فکر میکنم اینجوری سایت دوباره میتونه فعال بشه و قرار نیست من در متن ماجرا قرار داشته باشم.

در آخر هرکس که پاسخ میده من فکر میکنم اول مشخص کنه که آیا در مورد پیشنهاد ها واقعا فکر میشه یا اینکه صرفا قراره فقط مخالفت شه که منم تکلیف خودمو بدونم. (کلا هرجایی که احساس میکنید یکم تنده اون قسمت ها رو با لحن ملایم بخونید)

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۹/۸/۷ ۲۱:۳۴:۲۹

پیام زده شده در: ۲۰:۱۴ جمعه ۷ آبان ۱۳۸۹

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
بلیز عزیز

در مورد موارد دیگه مدیرای دیگه اگه لازم باشه حتما توضیح میدن، اما در مورد دو مورد، چون من در جریانم جوابتونو میدم:

_ مورد اول که چند بار روش تاکید کرده بودید، نظرات بخش اخبار و گالریه که نیاز به تایید مدیر داره. این نظرات معمولا در فاصله چندساعت و بسرعت تایید میشن و خلاف چیزی که شما گفتید چند روز طول نمیکشه. مضاف بر اینکه من چندین بار اینجا گفتم و تاکید کردم که یکی از دلایل بسته شدن سایت فقط یه نظر از یکی از اعضا در بخش اخبار بود.

ما هم خودمون دوست نداریم محدودیت ایجاد کنیم و اول از همه هم هری پاتر مخالف اعمال محدودیته ولی توی کارامون باید اولویت داشته باشیم و اولویت اول اینه که اصلا سایتی وجود داشته باشه و بسته نشده باشه که ما بعد بخوایم فعالش کنیم.

_ مورد دوم دو انجمن تالار اصلی و اسراره. شما خودت قبلا یکی از اعضایی بودی که مدام در این دو انجمن فعالیت داشتی ولی الان نداری و دلیلت هم مثل همه ما موجهه یعنی ما زیر و بم هری پاترو درآوردیم و مورد دیگه ای نمونده که مثلا من ناظر بخوام از خودم اختراع کنم و اونجا راجع بهش تاپیک بزنم.

اما چه شما چه هر یک از اعضا اگه فکر میکنید هنوز پتانسیل اینکارو دارید لطفا شروع کنید و منم استقبال میکنم. مطمئن باش اگه چند روز بگذره و ببینیم شما تالار اصلی رو فعال کردید، شمارو به جای من میذاریم ناظر اونجا.

در کل، من بشخصه خوشحال میشم اعضای خوب و قدیمی مثل شما که یه مدت زیاد غایب بودن و فعالیت محسوسی ازشون دیده نشده، دوباره فعال بشن.

پیام زده شده در: ۱۷:۰۰ جمعه ۷ آبان ۱۳۸۹

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
آفلاین
سلام .... هوم. چند پيشنهاد سازنده داشتم.

همونطوري که ميدونيد ما در حال حاضر کاربران بسيار کمي رو داريم که در سايت فعال هستند. در اين رابطه مشکل اصلي ما اينجاست که ضمن پايين اومدن مخاطبين اولا تعداد افرادي که روزانه در سايت ثبت نام ميکنند نسبت به ساليان گذشته رو به افول گذاشته و دوم اينکه درصد بسيار زيادي از کساني هم که در سايت ثبت نام ميکنند در نهايت جذب سايت نميشند و بدون هيچ فعاليتي از سايت ميرند.

اين مسئله چند علت داره که در بعضي موارد نميشه شخص بخصوصي رو مقصر دونست، و متاسفانه بعضي از مشکلات هم حاصل تصميمات اشتباه ما در گذشته هست که حالا مدتيه شاهد نتايجش هستيم. اما فکر ميکنم با کمي تدبير هر دو نوع اين مشکلات تا حدود زيادي قابل حل باشه.

اونجوري که من معمولا آمار افراد بازديد کننده سايت رو زير نظر داشتم متوجه شدم که هرچند ميشه گفت آمار بازديد کنندگان سايت جادوگران نسبت به ساليان گذشته کاهش محسوسي رو داشته، اما همچنان آمار بازديد کنندگان سايت، نسبت به سايت هاي مشابه، آماري قابل توجه هست. منتها مشکلي که در حال حاضر گريبان سايتو گرفته اينه که ما از اين جمعيت بازديد کننده و مهمان، تنها قادر به جذب حداقل ها هستيم، حال اينکه من معتقدم با اندکي اصلاح ميتونيم جمعيت بيشتر و مشتاق تري رو جذب سايت کنيم و در نهايت با اصلاح ساير قسمت هاي سايت از قبيل قوانين ايفاي نقش و .... بتونيم جمعيت اعضاي فعال جادوگران رو افزايش بديم.

در اين رابطه من چند پيشنهاد دارم:

اول اينکه بايد قسمت اخبار سايت به عنوان صفحه اصلي سايت جوني تازه بگيره و ما شاهد فعاليت چشمگير و مفيدي در اين قسمت باشيم. چرا که يکي از ملاک هاي مهمي که هميشه مد نظر بازديد کنندگان و کاربران مهمان هست، همين ميزان فعاليت بخش اخبار سايت و همچنين محتواي خبرهاي آن ميباشد. مسلما اگر بخش اخبار سايت قوي باشد و کادر قدرتمندي پيدا کند با توجه به اينکه اين قسمت تقريبا هميشه اولين صفحه اي هست که بازديدکنندگان و تازه واردين باهاش روبه رو ميشند و روش وقت ميذارند، ميتونه اثر مثبتي رو بذاره.و طبيعتا در همين رابطه بخش گالري هم از اولويت هاي بعدي ميباشد.

يک نکته بسيار مهم ديگر اينکه براي فعال تر شدن سايت بسيار لازمه که بخش نظرات در اخبار و گالري و مقالات دوباره آزاد بشند. يعني نظرات احتياجي به تاييد نداشته باشند و بلافاصله روي سايت قرار بگيرند. چرا که با وضع فعلي براي يک عضو تازه وارد خيلي دلسرد کننده هست که خبري رو بخونه و زير اون خبر شايد يکي دو تا نظر به زور باشه و اين کاربر هم اگر بخواد نظري بده بايد تا اطلاع ثانوي صبر کنه تا بلکه يه روزي يه مديري بياد و نظرشو تاييد کنه تا روي سايت قرار بگيره. حال اينکه کاربران تازه وارد يکي از اولين بخش هايي که توش فعاليت ميکنند همين نظرات بخش اخبار و گالري و اين چيزاست و دقیقا همین قسمتها هست که در ادامه کاربر رو تشویق به ادامه فعالیت در سایر بخش ها هم میکنه.

مطلب مهم ديگري که جا داره بهش اشاره کنم اين بلاک بالاي صفحه هست که تاپيک هاي تالار اسرار و تالار اصلي و اينا رو نمايش ميده. بايد خدمتتون بگم که يکي از نکات مثبتي که ميتونه شديدا باعث ترغيب کاربران به عضو شدن و فعاليت کردن بشه همين بخشه که براي همه هم قابل رويته. اما زماني ميتونه اثر مثبت بذاره که ما شاهد تاپيک هاي جديد و بحث هاي جذاب باشيم. حال اينکه تاپيک هاي فعلي اي که ما همه روزه ميبينيمش فوق العاده کسل کننده هستند و بحث هاشم اغلب مال چندین سال پیشه و مسلمه که کمتر کاربر تازه واردي با ديدن اين تاپيک ها هوس فعاليت ميکنه.

يه زماني بود برفرض کتاب ششم هنوز در نيومده بود و در این تالار ها پر بود از تاپیک هایی در مورد پیشبینی، تحلیل وقایع کتاب و .... و همین مسئله کاربران زیادی رو برای شرکت در بحث جذب سایت میکرد. اما مدتهاست که کتاب تموم شده و دیگه بحث جدیدی نمونده بنابراین کاربران تازه وارد یا مهمان با دیدن عناوین فعلی به هیچ وجه رغبت به فعالیت نمیکنند. حال اینکه این بخش از سایت بسیار اهمیت دارد و اگر تاپیک های خوبی چه به لحاظ سوژه و محتوا و چه از نظر بحث های جنجالی و پر مخاطب در این قسمت ایجاد شوند مطمئنا ما میتونیم دوباره افراد زیادی رو به سایت جذب کنیم.

و البته مسلمه که در این پروسه خیلی از ریز عوامل دیگر هم از قبیل تم سایت یا لحن بیان و نحوه انتشار اخبار و یا حتی نوع دعوت مهمانان به عضویت در سایت (این مهمه).... میتونه در نحوه جذب کاربران بسیار موثر واقع بشه.

و البته اگر بخوایم این عملیات رو اجرایی کنیم دیگه نباید سخت بگیریم و باید بعضی از تابو ها رو بشکنیم. یکی اینکه زمانی ما میگفتیم سایت هری پاتریه و لازم نیست در سایت به هیچ بحث دیگه ای پرداخته بشه و البته در اون زمان حق هم داشتیم چون در اون زمان همه رو تب هری پاتر فراگرفته بود و از همه جای سایت کاربران زده بودند بیرونو سرور نمیکشید و نمیدونستیم این همه عضو فعال رو کجا جا بدیم. بنابراین خیلی ساده میتونستیم در مورد هر پیشنهادی نه بگیم. اما امروز دیگه در موضع قدرت نیستیم. کتاب هری پاتر تموم شده، هیچ نکته ای برای بحث کردن باقی نمونده، دیگه همه فهمیدن اسنیپ طرف دامبلدور بوده و رآب کی بود و دامبلدور واقعا مرده بود و سریوسم دیگه برنمیگرده. سایت دیگه جذابیت خاصی برای اعضا نداره، و البته تعداد اعضای فعالم شدیدا کاهش پیدا کرده.

در چنین شرایطی باید توجه داشته باشیم که حالا که همچنان درصد بازدید کنندگان مهمان از سایت زیاده خیلی راحت میتونیم تا زمانی که وقت هست با گسترش دادن بحث ها به سایر کتب فانتزی یا لااقل ایجاد یک فضای رقابتی و یک فضای مقایسه ای بین هری پاتر و سایر کتب فانتزی و همچنین معرفی دیگر کتب فانتزی، دوباره اعضای جدید و تازه نفسی رو به سایت جذب کنیم همچنین در اخبار و گالری هم بخشی رو به مطالب مربوط به سایر کتب فانتزی اختصاص بدیم.

از طرفی ما در گذشته به علت تعداد بیش از حد کاربران میتونستیم به سادگی با وضع قوانین هرچند سختگیرانه باز هم سایت رو حفظ کنیم چرا که همیشه عده ای بودند که تن به این قوانین بدند و در نهایت سایت به فعالیت خودش ادامه میداد اما الان با مقررات دست و پا گیری که برقراره از قبیل همین تایید نظرات در بخش اخبار و گالری و ... تنها باعث دفع کاربران میشه. حالا شاید بگید اینا میان نظر ارزشی میدند تا پستهای خودشونو افزایش بدند و از این چیزا ... اما درک این موضوع واجبه که اگر ما مایل به تشویق دیگران به فعالیت در سایت باشیم مجبوریم با این مسائل هم کنار بیایم. بالاخره هیچ کس که از همون اول غیر ارزشی و پرمحتوا نیست. همه باید بیان یواش یواش پست بزنن تا بالاخره نحوه صحیح فعالیت دستشون بیاد. اما اگر از همون اول در بخش نظرات اخبار و ... چنین برخوردی با کاربران صورت بگیره قبل از اینکه بفهمیم چی شده خیلی از کسانی رو که میتونند نیروهای فعالی برای سایت باشند رو از دست میدیم.

خب اینها پیشنهاد های من بودند و مسلما عملی کردن این پیشنهاد ها هم کار یکی دو نفر نیست و قطعا برای عملی کردن آنها باید گروهی تشکیل بشه و البته همین اصلاحات در سایر بخش های سایت هم صورت بگیره.

پیام زده شده در: ۲۱:۴۹ شنبه ۱ آبان ۱۳۸۹

نیوت اسکمندر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۱ سه شنبه ۸ دی ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۳:۵۰ دوشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۰
از بکستان!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 158
آفلاین
سلام.بنده خواستار ذی استارت انتخاب وزارت هستم.
من دفعه پیش تقاضا کردم رد شد.میشه از اول شروع کنید بخاطر بسته بودن سایت؟

تصویر کوچک شده
[img]http://www.jadoogaran.org/ima

پیام زده شده در: ۱۸:۰۳ شنبه ۱ آبان ۱۳۸۹

فرانک لانگ باتمold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۹ جمعه ۸ آبان ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۰:۲۳ شنبه ۶ آذر ۱۳۸۹
از بیمارستان سوانح جادویی سنت مانگو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 132
آفلاین
حالا که سایت باز شد به نظرم مدیران باید یه کارایی بکنن تا شور و شوق قبلی رو به اعضا برگردنن
مثلا ایجاد رقابت کنن و مثل سایت فانتزی فانز افراد دارای بیشترن پست رو بزارن
و چند تا کار دیگه بکنن که این فقط یه نمونه بود

اینجاست هاگوارتز
اینجاست گریف

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.